Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stvarno je bio ludak, cudan nacin da izostanes sa F Sp-a.

    Comment


    • Originally posted by Ernesto View Post
      @ Vladan

      Ma ja sam klinac, vecinu stvari znam iz prica, obozavama istoriju. Cale mi okoreli Zvezdas, secam se prvi put na tekmi imao sam tri godine, protiv Bayern-a 91-e. Posle onog delarijuma i erupcije odusevljenja kod izjedacujuceg gola, matori me ispustio kao kad vidis ove debile na bejzbolu sto ispustaju decu da bu uhvatili lopticu. Sa vrha tribine sam zavrsio u prvom redu, vodio sam se kao nestao i lutao sam tribinom placuci par sati. Jednostavno ga je boleo kurac za mene kao sto mene bole tuki za njega kad Zvezda igra. Jednostavno ljubav prema Zvezdi ne poznaje granice! I to mnogo ljudi ne shvata ovde.

      Nego da se vratim na pricu... Ma Seki je bio Bog, lik je pravdao casove mladjim navijacima kada bi ga ovi startovali na ulici i rekli da su pobegli i skole kako bi njega gledali.
      Tesko je recima opisati koliko je on bio popularan u to vreme...
      On kada bi prdnuo iza njega se stvarao red ljudi koji bi udisali taj smrad, kao Totiju u Rimu.
      Jednom recju, legenda koja hoda.
      Meni je opao entuzijazam s godinama nazalost,zato je Tmac tu,nema veceg Zvezdasa i nadam se da njemu nece nikad
      Meni je samo krivo sto nisam mogao da pratim tu nekadasnju ogromnu ligu i te velicine,ipak je ovo sad sprdnja za ta vremena,ali sam se potrudio da nadjem iz istorije sve sto se moglo naci
      U familiji su mi svi za Partizan ali posto su bas pratili dobio sam informacije o velikim Zvezdinim igracima

      Ma on je bio cudo stvarno,ljudi su ga obozavali,odusevljavali se njima,imam nedje na diskovima kako Ljuba Tadic prica o Zvezdi i njemu izmedju ostalih,to su bili dani


      Originally posted by Prototype View Post
      Del Piero,R, Baggio(uglavnom kad je bio star gledao sam ga), Zidan, Rivaldo, Bergkamp igraci koji su uglavnom oslanjali na svoju tehniku a ponajmanje na brzinu i snagu. Volim driblere ali one koji mogu jednim potezom protivnika izbaciti iz ravnoteze, poslati ga u jednu stranu otici na drugu xD Pretrcavanje ne volim nesto Bog zna sta.
      1994. sam jedini put navijao za Italiju i to samo zbog Badja.Ono sto je covjek radio za Bresu je nenormalno nesto,cim se povukao sve je bilo jasno i moglo je da se vidi kakva je igracina bio.Zidan je na pocetku bio brz,Rivaldo nikad nije,ali je Zizu kasnije izgubio brzinu i onda je sve radio na potez,na suvu klasu,ja volim takav fudbal,volim takve igrace,nazalost sve ih je manje.Inace Anri je skoro izjavio da je igrao i sa Zidanom i sa Ronaldinjom ali igrati u tandemu sa Bergampom je bilo nesto posebno
      Originally posted by S-Nash View Post
      Pa kakve ruka ima veze sa njegovim fudbalskim znanjem?
      Ja rekoh da mu se znanje ne moze osporiti ali ostali su trebali da koriste isto sto i on pa da onda pricamo o njemu kao jednom o najvecih.Jer mu je sigurno kod probijanja to sto je koristio zestoko pomagalo,to sam vec pricao...
      Last edited by Vladan; 02-10-11, 01:18.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Ja rekoh da mu se znanje ne moze osporiti ali ostali su trebali da koriste isto sto i on pa da onda pricamo o njemu kao jednom o najvecih.Jer mu je signro kod probijanja to sto je koristio zestoko pomagalo,to sam vec pricao...
        Nije on celu karijeru to radio, tek je posle krenuo sa tim. SP '86 nije 100% nista koristio a kako je igrao. Prvo je bio normalan i posle poludeo.
        sigpic

        Comment


        • Maradona je nesto mnogo vise od fudbalera, kult njegov je otisao mnogo dalje. Niko nikada u istoriji nije neku od najjacih liga osvojio sam a on je to uradio 2 puta, Garinca i on su jedina dva coveka koja su bukvalno sami uzeli SP stvari koje je Maradona radio nisu ni dan danas dostignute, gurnite Mesija ili Ronalda u Njukastl ili Udineze neka budu sampioni, hoce al juce. I ne samo njih dvojica bilo koga ikada.

          Comment


          • Sta cemo sa Zidanom,osvojio je sve sto se osvojiti moglo,bi li Francuska ikad ista uradila da ga nije bilo?Bi li Bordo uradio sto je uradio,a tada nije bio ni djelic onoga sto ce postati?
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post
              Sta cemo sa Zidanom,osvojio je sve sto se osvojiti moglo,bi li Francuska ikad ista uradila da ga nije bilo?Bi li Bordo uradio sto je uradio,a tada nije bio ni djelic onoga sto ce postati?
              Dijego je kompletniji igrac. A Francuska je uvek imala mnogo mocan tim gde je on bio najbolji. Kalco sa Napolijem gde je bio covek-tim je nesto neprevazidjeno.
              sigpic

              Comment


              • Hm,objasni mi onda ovo.Posle EPa 2004. covjek se povukao iz reprezentacije,Francuska ne moze da se kvalifikuje za Njemacku,vraca se i vodi ih na SP,potom tamo sa pune 34 godine objasnjava covjeku koji "nije za ove planete" neke stvari,klip ce sve reci


                Imala je Francuska i prije dvije godine mocan tim,pa se jedva kvalifikovala za Afriku,imala je i u Africi pa smo vidjeli kako su prosli.Najbolji tim su imali 2002. ali je bio povrijedjen pa smo vidjeli kako su prosli.Bez njega su uvijek bili nula,nista nisu mogli
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Sta cemo sa Zidanom,osvojio je sve sto se osvojiti moglo,bi li Francuska ikad ista uradila da ga nije bilo?Bi li Bordo uradio sto je uradio,a tada nije bio ni djelic onoga sto ce postati?
                  Ah poredis francusku ligu tih godina i Kalco 89' ne ide... Kalco sa onim Milanom koji je uz ovu Barsu najdominantniji tim ikad i Juveom prebolesnim sa 10 talijanskih reprezentativaca i Interom sa Mateusom Bremenom Klinsmanom, nemoj da se zajebavamo.

                  Comment


                  • Izbaci li Bordo te godine Milan iz Kupa Uefa?
                    sigpic

                    Comment


                    • @ Vladan

                      Ma i meni ta zelja za utakmicama polako opada, ranije sam bio mnogo aktivniji, sad sve redje i redje idem. Odem ponekad na gostovanje na nagovor ortaka koji su i dalje tu, uz Zvezdu.
                      Pokusao sam i sa ino gostovanjima al` kad sam video te profile ljudi, brzo shvatio da ne pripadam tu. Znas kako to ide, vecina njih naduvano k`o cepelin, pauza svakih pola sata, odradjivanje pumpi, kradja akumulatura, rezervnih guma, plisanih igracaka... Znaci nidje veze.

                      Da li treba da cititam velikog Ljubu Tadica: „Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje.
                      E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine“
                      "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                      odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                      fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                      Comment


                      • Pa kako bez kreatora koji je najbolji igrac da igraju? Imena su imali strasna ali ne i adekvatnu zamenu na toj poziciji i nije imao ko loptu da da. Bili su staticni. Meni je on broj 2 a Dijego ubedljivi broj 1.

                        EDIT: Ista je situacija bila i kad Dijego nije igrao za Argentinu. 1 mec da pauzira i nema ih. A na SP '94 on nije bio na svom nivou i bili su ocajni, iako su imali odlican tim i tandem Batistuta-Kanidja, ali nisu prave lopte dobijali, tad je omatorio El Pibe.
                        Last edited by Casiraghi; 02-10-11, 01:44.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by S-Nash View Post
                          Dijego je kompletniji igrac. A Francuska je uvek imala mnogo mocan tim gde je on bio najbolji. Kalco sa Napolijem gde je bio covek-tim je nesto neprevazidjeno.
                          Francuska je bila u gadnoj grizi - sa nedefinisanim ulogama Erika Kantone i Davida Žionole - od povlačenja Platnija pa sve do pojave Eme Žakeea.

                          Nisu čak uspeli da se plasiraju na Svetsko prvenstvo 1994. godine u Americi.

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Izbaci li Bordo te godine Milan iz Kupa Uefa?
                            O kojem Milanu pricas?

                            Comment


                            • Originally posted by Farfan View Post
                              Francuska je bila u gadnoj grizi - sa nedefinisanim ulogama Erika Kantone i Davida Žionole - od povlačenja Platnija pa sve do pojave Eme Žakeea.

                              Nisu čak uspeli da se plasiraju na Svetsko prvenstvo 1994. godine u Americi.
                              Mislio sam na tim sa kojim je Zidan napravio uspehe.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by T-Mac View Post
                                Mene je moj vodio prvi put protiv Dinamo Drezdena, samo stvarno nemam pojma koje tacno godine, isto sam tako bio bas detence, nisam ni znao za sebe, a kamoli da se secam tekme.
                                Samo mi mozemo izvuci klub iz ove gungule i vratiti ga gde mu je mesto, uprave, treneri i igraci dodju i odu, ali mi ostajemo.
                                Oni su mogli videti jaku Zvezdu, Zvezdu koja dominira a mi cemo morati jos cekati
                                Ali polako samo sve ce doci na svoje...

                                ...Ja imam bolest kojoj nema leka...
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X