Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • IBIŠEVIĆ: MILIMETRI SU ME DIJELILI OD BLACKBURNA...



    „Milimetri su me dijelili od Blackburna, ne žalim što nisam otišao na Otok“
    Napadač Hoffenheima i bh. reprezentacije Vedad Ibišević uspješno se oporavlja od povrede. Naime, već se priključio radu sa prvim timom što je donijelo osmijeh na lice i šefu državne nogometne selekcije BiH – Safetu Sušiću.

    Ne treba ni spominjati koliko njegovo prisustvo znači za klub i nacionalnu vrstu. Poentira tako vješto. Majstorski! No, nije on samo isključivi realizator, glavni je igrač u izgradnji napada. Teško je rješiva enigma za protivničke odbrane.
    U razgovoru za www.redbull.ba govori o aktuelnoj situaciji, klubu, reprezentativnoj stvarnosti, razloge zbog kojih karijeru nije nastavio na Otoku, engleskoj ligi i svom prvom treneru i klubu.

    S obzirom na posljednje događaje, prvo pitanje je neizbježno: kako teče oporavak?
    Zadovoljan sam. Prije izvjesnog vremena počeo sam trenirati samostalno, a nedavno sam se priključio radu prvog tima Hoffenheima. Međutim, malo mi je natekao mišić. Ipak, to je prirodna pojava, jer su se pojačali napori. Teoretski mogu konkurisati za udarnu postavu. Ipak, sve je do trenera, a meni je najvažnije da oporavak bude uspješan. To je prioritet!

    NIKO NAM NE MOŽE USKRATITI AMBICIJE

    Nadate li se nastupu za državni tim u odlučujućim utakmicama protiv Luksemburga i Francuske?
    Sve je do selektora. Meni je najvažnije da u narednom periodu povredu potpuno saniram i da budem zdrav. Ja ću intenzivno vježbati i vjerujem da ću biti na raspolaganju šefu državne selekcije. Sa reprezentacijom sam od početka. Što kao igrač, što kao navijač. Uvijek sam tu, uvijek se veselim svakom uspjehu.

    Kako komentarišete posljednju FIFA-inu listu na kojoj smo 22. na svijetu?
    Sjajno zvuči istina da smo toliko napredovali. To je nagrada za sve nas koji smo posljednjih godina igrali do krajnjih granica svojih mogućnosti i trudili se da budemo što bolji. Međutim, kako smo sa 49. mjesta stigli do 22., trebamo biti svjesni da isto tako možemo ponovo pasti, ako ne budemo na očekivanom nivou. Svakog protivnika moramo maksimalno respektovati, jer svi zaslužuju pravo na optimizam. U takvim okolnostima možemo još više napredovati.

    Uskoro igramo presudne dvoboje za plasman na kontinentalnu nogometnu smotru koja se naredne godine održava u Ukrajini i Poljskoj. Možemo li se nadati uspješnom ispunjenju zadatka?
    Optimista sam! Trebamo razmišljati od utakmice do utakmice. Za sada su ocjene pozitivne. No, slijedi ispit zrelosti. Prvo moramo pobijediti Luksemburg, kako bi obezbijedili baraž. To mi se u ovom trenutku čini realnim. No, sve ovisi o nama.

    Gledajući u postocima velika je vjerovatnoća da će biti takav rasplet. Ako ponovo budemo u doigravanju (mada na EP želimo otići i direktno) možemo li konačno doći do cilja?
    Ako ignorišemo okršaj u Parizu i uzmemo pretpostavku da ćemo biti u baražu, onda trebam naglasiti da smo već jednom bili u takvoj poziciji prije dvije godine. Vjerujem kako smo svi dosta toga naučili u utakmicama sa Portugalom. Ubijeđen sam kako smo sada zreliji, mudriji i pametniji. Koga god izvučemo za protivnika, neće mu biti lako. Dakako, i mi moramo biti svjesni da i nama neće biti lako. Možemo li? Šansa postoji, apsolutno! Niko nam ne može uskratiti ambicije.

    TRAŽILI SU DA RADIM DODATNE TESTOVE

    U prelaznom roku za Vaše usluge bio je zainteresovan engleski Blackburn. Zašto nije došlo do realizacije transfera?
    Bili su izuteno zainteresovani. Milimetri su me dijelili od preseljenja na Otok. No, oni su zahtijevali da radim neke dodatne testove kako bi saznali kada se tačno mogu vratiti na teren. Doktori u Njemačkoj nisu preporučivali da se testovi rade u tom momentu, jer su mogli da uzrokuju pogoršanje povrede. Bio je to veliki pritisak za mene. To je razlog zbog čega nisam potpisao za Blackburn.

    Je li ostala žal, jer je engleska liga po svim statistikama najkvalitetnija na svijetu?
    Ne, definitivno. Shvatio sam da je trebalo tako biti. Sada sam skoncentrisan samo na Hoffenheim.

    Kada ste u BiH uvijek posjetite svog prvog trenera i Vaš bivši klub. Komentar?
    Kad sam počinjao nogometnu karijeru meni je mnogo pomogao moj prvi trener Nevzet Hasanbašić - Lija. Ja podržavm rad škole FK 'Kiseljak'. Želim da ta djeca sutra budu uzorni građani naše države. Trudim se da posjetim i svoje nekadašnje suigrače iz kluba Zmaj od Bosne. I u budućnosti ću pomagati koliko mogu. To je najmanje što mogu učiniti.

    Comment


    • Lijepa gesta Manchester Cityja u Minhenu

      Nogometni kluba Manchester City napravio je dirljivu gestu po svom dolasku u Minhen, na susret 2. kola Lige prvaka, gdje su čelnici kluba položili vijenac na spomenik avionske nesreće u kojoj je život izgubilo 23 ljudi od čega osam nogometaša gradskog rivala Uniteda.

      City, koji po prvi puta u svojoj istoriji učestvuje u takmičenju Lige prvaka, je po dolasku u Minhen položio vijenac u znak sjećanja na ljude i igrače Uniteda koji su poginuli u avionskoj nesreći 1958. godine. Taj događaj ostao je zapamćen kao najtužniji u britanskoj sportskoj istoriji, a ova gesta kluba s Etihada mogla bi popraviti ružne odnose između dva gradska rivala. Naime, iako je to tragična stvar koja se dogodila te 1958. godine, navijači Cityja nisu mogli odoljeti, a da ne smisle pogrdnu pjesmu u kojoj povezuju avionsku nesreću i pogodak Yaye Tourea u polufinalu FA kupa prošle sezone koji je "građane" odveo u finale, a kasnije i do osvajanja naslova.

      "Ko je zabio loptu u minhensku mrežu? Yaya!", tako otprilike glasi pogrdna i u neku ruku bolesna pjesma navijača Cityja.

      Prošle sedmice na utakmici Liga kupa između Leedsa i Uniteda također su se čuli povici navijača Leedsa koji su ismijavali avionsku nesreću. Ni navijači Uniteda nisu ostali dužni. Oni su Leeds podsjetili na dvoje njihovih poginulih navijača u Istanbulu 2000. godine. Nakon utakmice čak se spominjalo da bi se ljudima koji su izvikivali te uvrede zabranio doživotni dolazak na stadion. Menadžer Uniteda prijateljski je prihvatio lijepu gestu ljutitih gradskih rivala.

      "Mislim da je to osvježenje. Cijenimo gestu Cityja kojem je također jedan bivši nogometaš poginuo u toj avionskoj nesreći (Frank Swift). To pokazuje da nije sve tako crno kako izgleda", rekao je menadžer Uniteda Sir Alex Ferguson.

      Podsjetimo samo da se United te 1958. godine vraćao s gostovanja kod Crvene zvezde kada se avion srušio pri pokušaju polijetanja na minhenskom aerodromu. Nekoliko mladih i talentiranih igrača, koje su nazivali "busbyjeve bebe", poginulo je toga dana što je šokiralo Englesku, ali i cijeli svijet.

      Čak i više od pola stoljeća nakon te tragične nesreće još uvijek treba raditi na toleranciji navijača prema tom događaju. Nedavni video koji prikazuje četverogodišnjaka kako pjeva pjesmu znanu pod imenom "Munich song" šokirao je javnost, te samo pokazuje da nema granica ljudskoj gluposti kada su u pitanju ozbiljne, a kamoli ovakve tragične stvari.

      Comment


      • Luzern bacio oko na Mladena Petrića



        Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić našao se na popisu želja vrlo ambiciozne švicarske momčadi Luzerna, što je potvrdio i tamošnju klupski predsjednik...
        Luzern nakon deset kola švicarskog prvenstva vodi bez poraza, uz sedam pobjeda, a predsjednik kluba Walter Stierli već sastavlja popis mogućih pojačanja za narednu sezonu.

        Na njemu se našlo i ime hrvatskog nogometaša u dresu njemačkog HSV-a, Mladena Petrića. "Imamo već nekoliko imena u vidu. Među njima je i Mladen Petrić, on je jedan od igrača koji nas zanima. Pogotovo zato što mu na kraju sezone ističe ugovor".

        "Svakako smo voljni razmotriti tu opciju", potvrdio je Stierli, prenosi švicarski Blick. Petrić je nedavno i sam bio izjavio da nije prekrižio opciju svog povratka u Švicarsku, u kojoj je već bio branio boje Badena, Grasshoppersa i Basela.

        Luzern je u poretku skupio 24 boda, a slijede Young Boysi s 18 te Sion sa 17.

        Comment


        • Tevez završio karijeru u Manchester Cityju

          Argentinski napadač Carlos Tevez izazvao je novi incident nakon kojeg će mu vjerojatno zauvijek biti zatvorena vrata Manchester Cityja. Prošlogodišnji kapiten ''Građana'' odbio je ući u igru u večerašnjem dvoboju protiv Bayerna.

          Bavarci su pobijedili City na svojoj Allianz Areni s 2-0 u 2. kolu grupe A Lige prvaka. Menadžer gostiju Roberto Mancini ostavio je Teveza na klupi, a kad ga je u 55. minuti želio uvesti u igru, Argentinac je odbio ući.

          "Razočaran sam jer se radi o Carlosu. U vrhunskom klubu se ne smije dogoditi da igrač odbije ući i pomoći saigračima. Ono što sam rekao Carlosu će ostati između nas. Ali, ako želimo napredovati kao ekipa, Tevez više ne smije igrati za nas. On je za mene završena priča", rekao je šokirani Mancini nakon utakmice u Münchenu.

          Tevez je više puta izražavao nezadovoljstvo životom u Manchesteru, a tokom ljeta je javno poručio kako želi otići iz kluba. To se na kraju nije dogodilo, ali čini se da je nakon posljednjeg incidenta njegova priča u Manchester Cityju završena.

          Comment


          • Navijači Eintrachta: Bombama na Dynamo

            U posljednjoj utakmici 9. kola njemačke druge lige između domaćeg Dynamo Dresdena i Eintracht Frankfurta osvanuo je skandalozan transparent koji su razvili navijači gostujuće ekipe.
            "Bombama na Dynamo" sadržaj je spomenutog transparenta koji su Eintrachtovi navijači razvili u ponedjeljak tokom susreta kojeg su njihovi miljenici dobili s 4-1.

            Transparent je podigao veliku prašinu u njemačkoj javnosti, budući je on jasna aluzija na ratno uništavanje grada u februaru 1945. godine.

            "Ovo je nevjerojatno i bez pameti. To je omalovažavanje svih onih koji su preživjeli ratne strahote", komentarisao je gradonačelnik Dresdena Winfried Lehmann.

            "Transparente ovakvih sadržaja ne želimo vidjeti na njemačkim stadionima", poručili su iz Njemačkog nogometnog saveza (DFB) uz dodatak da je cijeli incident pod istragom nadležnih organa.

            Comment


            • Gece potpisao ugovor sa Najkom vredan 15 miliona evra

              Fudbaler Borusije iz Dortmunda, Mario Gece produžio je ugovor sa kompanijom Najk na još deset godina, tako da će zaraditi 15 miliona evra, preneo je danas nemački dnevnik Bild.
              Gece koji ima 19 godina istakao se dobrom igrom prošle sezone kada je njegov klub osvojio titulu šampiona Bundeslige.
              Njegov menadžer Volker Štrut potvrdio je danas produžetak ugovora sa američkim proizvođačem sportske opreme ali nije naveo detalje.

              Comment


              • Nije El Pibe nista koristio sto je moglo da mu poboljsa bilo koji segment igre.

                Najjaci ikad, neprevazidjen skill!

                A onda su svi bolji od njega koji ne smrkaju, nema to veze, bitan je skill i sta je ko postigao.
                sigpic

                Comment


                • Jedan je Pele!!!
                  sigpic
                  http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                  Comment


                  • Ajde sad i ja da se ubacim, Seki najveci ikad!!!



                    Neverovatno mi je degutantno i nerazumljivo da govorite i stajete iza ljudi koje nikada u zivotu niste gledali uzivo, a ni snimaka Boga mi ne postoji nesto preterano, posebno za Pele-a.
                    sigpic


                    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                    Comment


                    • Originally posted by S-Nash View Post
                      Nije El Pibe nista koristio sto je moglo da mu poboljsa bilo koji segment igre.

                      Najjaci ikad, neprevazidjen skill!

                      A onda su svi bolji od njega koji ne smrkaju, nema to veze, bitan je skill i sta je ko postigao.
                      Koristio je isti onaj doping koji je koristio najbrzi sprinter deceniju i nesto kasnije,a znamo i kad je on otkriven,imam ga na disku kad prica o tome,da ne pricam o kokainu.Ja sam gledao bar 10 boljih tehnicara!
                      To nije sportista i ja ne mogu da shvatim da neko moze nekog takvog da poredi sa ostalim sportistima.

                      Od onoga sto sam imao priliku da vidim Pele je bio bez premca,a od kad pratim fudbal samo Mesi moze da se primakne Zidanu ako uzme nesto sa reprezentacijom,zna se sta.
                      Debeli Ronaldo da nije imao problema bi bio uz rame Zidanu sto se mene tice.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by T-Mac View Post
                        Ajde sad i ja da se ubacim, Seki najveci ikad!!!



                        Neverovatno mi je degutantno i nerazumljivo da govorite i stajete iza ljudi koje nikada u zivotu niste gledali uzivo, a ni snimaka Boga mi ne postoji nesto preterano, posebno za Pele-a.
                        Ima cale mnogo snimaka od El Pibea do kojih je dolazio na razne nacine, pa sam gledao, a on ga je gledao uzivo i u BG i na SP 1990 i na SP 1994. Fudbal zna ko mi svi zajedno i tvrdi da nema veceg igraca a gledajuci snimke sam se potpuno slozio.
                        sigpic

                        Comment


                        • Kojih 10 boljih tehnicara, nema teorije. Mozda Dinjo i to je to al njemu nista ne vredi kad se broj velikih meceva koje je odigrao na svom nivou moze izbrojati na prste jedne ruke.
                          sigpic

                          Comment


                          • Seki je jedini igrac u istoriji fudbala koji je dobi ocenu 11 od strane novinara... Ako se ne varam u pitanju je SP 66-e.
                            A za ono kada je vozao onog debila po tartan stazi to je druga prica.
                            Bris`o cipele sa sto maraka.
                            Najveca baraba i mangup jugoslovensklog fudbala.
                            "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                            odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                            fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                            Comment


                            • Originally posted by S-Nash View Post
                              Kojih 10 boljih tehnicara, nema teorije. Mozda Dinjo i to je to al njemu nista ne vredi kad se broj velikih meceva koje je odigrao na svom nivou moze izbrojati na prste jedne ruke.
                              Od kad pratim fudbal Zidan,Ronaldo,Ronaldinjo,Denilson(niko nije mogao sa loptom to sto je on od kad pratim fudbal),Mesi,Kristijano,Rivaldo,Savicevic,Maradona ipak nije imao neke sad lucidne poteze,to je bilo provlacenje kroz noge ono sto se kaze,brza promjena ritma i tako je probijao na brzinu uglavnom.
                              Ja ne mogu da mu osporim klasu,ali on za mene nije sportista o tome se radi,neko ko se drogira i ko koristi nedozvoljene supstance treba da bude kaznjen,a ne da se o njemu prica kao o najvecem
                              Originally posted by Ernesto View Post
                              Seki je jedini igrac u istoriji fudbala koji je dobi ocenu 11 od strane novinara... Ako se ne varam u pitanju je SP 66-e.
                              A za ono kada je vozao onog debila po tartan stazi to je druga prica.
                              Briso cipele sa sto maraka.
                              Najveca baraba i mangup jugoslovensklog fudbala.
                              Seki je bio car,brisao parama cipele,ali pricaju mi stariji da je bio takav genije da je to strasno

                              Sestic mi djeluje bas mocno po onome sto sam imao priliku da vidim,nije mnogo priznajem,ali i sa Zvezdom i sa Vojvodinom doci do titule i biti glavni je velika stvar
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                Od kad pratim fudbal Zidan,Ronaldo,Ronaldinjo,Denilson(niko nije mogao sa loptom to sto je on od kad pratim fudbal),Mesi,Kristijano,Rivaldo,Savicevic,Maradona ipak nije imao neke sad lucidne poteze,to je bilo provlacenje kroz noge ono sto se kaze,brza promjena ritma i tako je probijao.
                                Ja ne mogu da mu osporim klasu,ali on za mene nije sportista o tome se radi,neko ko se drogira i ko koristi nedozvoljene supstance treba da bude kaznjen,a ne da se o njemu prica kao o najvecem
                                Blizu su mu ali nisu kao on, Zidan je 2. najveci igrac ali takav tehnicar i dribler kao ovi sigurno nije i drugaciji je tip igraca od njih. Njegovo odigravanje iz prve niko nema ali svi nabrojani su iznad po pitanju tehnike. Ronaldo i Ronaldinjo ok, posebno ovaj drugi. Denilson je bio i ostao zongler. Mesi je nevidjen as ali nema on tu lucidnost i viziju kao ovaj niti se kad poigravao na terenu, prevelik profesionalac. Ako je Kristijanovo driblanje samog sebe nesto, ok onda. On sta uradi, uradi iz pretrcavanja a pregled igre mu je presmesan u odnosu na ove. A to sto on nije sportista je nebitno. Evo Raca Petrovic je sportista. Jel i on bolji od Maradone? Kad neko pomesa 4-5 vrsta alkohola i zaglavi do 5 ujutru pa onda ustane sutra i pobedi Brazil i to na SP nek se javi.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X