Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mikić: "Penal kao suza"

    Zamenik kapitena Crvene zvezde Nikola Mikić rekao je da je penal koji je načinjen nad njim u Čačku ‘čist kao suza’.


    Zvezda je pobedila Borac sa 3:0, a prvi gol crveno-beli su sa ‘bele tačke’.

    "Kontakt je postojao, penal je kao suza. Nije me odgurnuo najbliži igrač do mene, već onaj što je bio iza njega. Nije naš problem što su ga napravili dok se nisam kretao ka golu", rekao je Mikić.

    “Sigurno da je ova pobeda bila uvod u sve što nas čeka, zato je i bila tako bitna utakmica, da bismo se psihički podigli za naredne. Pobeda nam mnogo znači pred Lučane i Kulu”, složio se desni bek Crvene zvezde.

    Mikić je u odsustvu Nenada Kovačevića bio kapiten u Čačku, a pored penala postigao je i drugi gol.

    “Nenad Kovačević je kapiten, ja samo zamenik. Trudim se da obavim ulogu na najbolji način. Traka Zvezda je nešto posebno, srećan sam što je nosim.”

    http://www.b92.net/sport/fudbal/vest...&nav_id=542874
    IO NON RUBO IL CAMPIONATO
    ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
    C'E SOLO L'INTER

    Comment


    • Originally posted by Krle View Post
      Ja radim za košarkaški deo ovih tema
      Krle zabranjum ti da radis za njih,pa ti si moj mod,sta radis za kosarku
      sigpic
      Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

      Comment


      • U pravu si potpuno ali ona vest za NLB je bila jača od mene...

        Pokušaću da se popravim
        IO NON RUBO IL CAMPIONATO
        ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
        C'E SOLO L'INTER

        Comment





        • Konte traži od Krasića da trči "2000 na sat"


          Novi trener Juventusa Antonio Konte ponovo je ostavio na klupi Miloša Krasića, a za razliku od prošlog kola kada je srpski reprezentativac dobio priliku u poslednjih 20 minuta, strateg "Stare dame" mu nije pružio priliku ovog puta iako je od njega tražio da trči "2000 na sat".
          Juventus je do pobede nad ekipom Željka Brkića došao uprkos slabijoj igri, a komična situacija se dogodila u 75. minutu kada se Krasić spremao da uđe u igru.
          "Imaš 15 minuta, hoću da trčiš brzo, 2000 na sat. Uzmi loptu i probijaj po boku", rekao je Konte.

          U tom trenutku se povredio Alesandro Matri pa je Konte odustao od predviđene izmene, a Krasić doduše imao razumevanja za svog stratega pošto ga je potapšao po leđima, a zatim se vratio na klupi pokazavši ostalim rezervistima da mu nije jasno šta je Konte zapravo hteo.

          http://sport.blic.rs/Fudbal/Evropski...0-na-sat-video
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • MOURINHO AMBASADOR SPORTSKIH IGARA MLADIH



            Jedan od najvećih trenera današnjice José Mourinho, trener Real Madrida, postao je novi ambasador Sportskih igara mladih.

            Kao ambasador Mourinho će pomoći u promoviranju zdravog načina života kroz sport i zabavu ali i širenju ove najveće sportsko-amaterske manifestacije koja se nakon 15 godina organizacije u Hrvatskoj, ove godine održala i u Bosni i Hercegovini.

            Uspješna organizacija Sportskih igara mladih u našoj zemlji, u okviru koje se okupilo 11.000 dječaka i djevojčica iz 23 bh. grada, doprinosi i krajnjem cilju Igara a to je da postanu Evropske Sportske igre mladih.

            Na ovaj način, José Mourinho se pridružio plejadi poznatih sportista koji su dali podršku Igrama, a samo nekih od njih su Sir Dave Richards, predsjednik Premier Lige kao počasni predsjednik Igara, Ivica Osim počasni predsjednik Igara u BiH, te ambasadori Vedad Ibišević, fudbaler Hoffeinheim-a, Danijel Šarić, golman rukometne ekipe Barcelona, Sven Göran Eriksson, Franz Beckenbauer, David Beckam, Luis Figo, Predrag Mijatović, Goran Ivanišević i mnogi drugi.
            Last edited by danijelkr; 19-09-11, 16:59.

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post
              Murinjo ne bi uradio ovo sto je njemu poslo za rukom,svako mora da mu bude zahvalan i sigurno ne bi dobio otkaz posle svega zbog kiksa protiv Bugara ili Velsa.Mi smo do juce bili u petom sesiru,mnogi su mislili da cemo prolaziti kao Andora,Malta i ostale koje sluze za gol razliku,ali nije tako i covjek nije porazen na Vembliju,kapa dolje.Medjutim cinjenica je da je morao pametnije,da je morao da mu igra Beciraj prije Djalovica jer je izmislio fudbal za njega.Ima tu jos nesto,nije on doveo nikoga novog,nije nikoga otkrio,ono sto je Filipovic nasao je i dalje tu,ko je cuo za Damjanovica prije Filipovica?
              Mnogo bi bolje bilo da je izgurao ovo do kraja,ali Brnovic je bio pomocnik i Filipovicu i njemu,zna ove igrace,kakav je trener to niko ne zna i mozda je malo neozbiljno u ovakvoj situaciji gurati ga u vatru,ali vidjecemo...
              Ali je stvarno previse bilo ono sto je radio,jer da se ne lazemo,sta je radio prije CG?Ko bi ga to trazio prije ovakvih rezultata?Imao je ponuda i sigurno da bi dobre pare zaradio,imao bolje igrace,ali nije htio da ceka i ruzno je ono sto je radio,cesto i pod alkoholom.Savicevic ima svojih ispada,ali je ovdje u pravu!
              Kako je morao da mu igra Beciraj prije Djalovica?Pa covjece,Beciraj je na mecu protiv Albanije odbio da udje da igra drugo poluvrijeme i naravno da ga nije zvao za sledeci mec.
              Djalovic je igrac koji se najvise trudi za reprezentaciju,ostavlja uvijek srce na teren.Nije neki kvalitet,ali nemamo bolje.Beciraj mozda jeste bolji,ali odbijanje ulaska na mec sa Albanijom je veoma los potez Beciraja.
              Ja i dalje mislim da nije trebao sada davati otkaz Kranjcaru.Kranjcar se lose ponasao,to je istina,ali sada je veoma los trenutak za urucenje otkaza.Trebao je bar sacekati zavrsetak kvalifikacija.Sada ce trebati vremena da se naviknu na novi stab.Od novih ljudi su dosli Savo Milosevic kao pomocni trener,Anto Drobnjak i jos jedan clan,ne mogu se sjetiti sad.
              Mislim da je ovo veoma los potez Deja Savicevica

              Comment


              • Marković: Partizan ostaje na vrhu



                Klub iz Humske je trijumfom nad kulskim Hajdukom (2:0) preuzeo lidersku poziciju na tabeli, a mladi napadač šampiona poručuje: Tako će biti tokom celog šampionata
                Lazar Marković



                U direktnom okršaju Partizan je savladao Hajduk i zasluženo preuzeo čelnu poziciji. Crno-beli nisu briljirali, ali su pokazali da izlazeiz krize i da se vraćaju na šampionski kolosek.

                Tim iz Humske pored tri nova boda i liderske pozicije najviše je dobio u mlađanom asu Lazaru Markoviću. Ovaj golobradi mladić, koji još nije punoletan, iz utakmice u utakmicu potvrđuje vanserijski talenat. Marković nagoveštava da izrasta u velikog asa srpskog fudbala.

                - Posle slabog izdanja u prvom poluvremenu u nastavku smo zaigrali daleko bolje i naš trijumf nijednog momenta nije dolazio u pitanje – ističe Lazar Marković za „Sport“.

                Asistirali ste Tomiću kod njegovog drugog gola?

                - Presekao sam jedan napad Kuljana, sjurio se po desnoj strani terena, na vreme uočio Tomića, kome nije bilo teško da postavi konačan rezultat. Najviše volim da nameštan golove za naše napadače.

                Više i od postizanja golova?

                - Draže mi je da sam asistent kod pogotka, nego strelac. To najiskrenije kažem. Drago mi je da sam ukrao loptu Kuljanima, kao što sam to uradio i protiv Jagodine pre dosuđenog penala za nas.

                Kada će Ninković da krene vašim stazama?

                - On je talenat nad talentima. Veliki potencijal Partizana. Brzo će se ustaliti u najboljem timu.

                “Parni valjak” je ponovo lider na tabeli?

                - Tako će biti tokom celog šampionata – optimista je Lazar Marković.

                JANKOVIĆ: POZVAĆU LAZARA U REPREZENTACIJU


                Mlada srpska reprezentacija biće jača, mnogo jača u predstojećim kvalifikacionim utakmicama za Prvenstvo Evrope, igra će se ubrzati, napad će postati ubojitiji... Sve to zahvaljujući samo jednom momku, sedamnaestogodišnjaku Lazaru Markovićučiji je talenat upečatljiv do te mere da nema stručnjaka koji mu ne proriče bogatu, trofejima obeleženu karijeru.

                On ne bira protivnike, poseduje brzinu i hitrinu na nivou tamnoputih, uvoznih fudbalera na Ostrvu, sa loptom može sve, i da asistira, i da pogodi mrežu, biser kakvih je malo u njegovom uzrastu na svetskoj sceni. Pridobio je sve, oraspoložio preksinoć, u susretu Partizan – Hajduk, i selektora Aleksandra Jankovića...

                - Pridružiće nam se, naravno, na sledećem okupljanju, biti kandidat za mesto startera u duelima sa Makedonijom i Danskom – otkriva Janković za “Sport”.

                Dečko, srećno i u novom društvu, i tamo ćeš biti marka. Sigurno.

                http://www.novosti.rs/vesti/sport.72...ostaje-na-vrhu
                Last edited by Casiraghi; 19-09-11, 18:44.
                sigpic

                Comment


                • Lothar Matthaus nije više selektor Bugarske



                  Njemački fudbalski stručnjak Lothar Matthaus od danas više nije selektor bugarskog nacionalnog tima.

                  Pred početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo Matthaus je preuzeo bugarsku reprezentaciju, a kao cilj postavljen mu je plasman na smotre najboljih selekcija Starog kontinenta.

                  Međutim, nakon sedam odigranih kola u Grupi G Bugarska ima samo pet bodova i izgubila je sve šanse za plasman na EP, pa su se čelnici tamošnjeg saveza odlučili Matthausu zahvaliti na saradnji.

                  Comment


                  • FIFA: Skok ‘orlova’ za osam mesta

                    Fudbalska reprezentacija Srbije na najnovijoj rang listi Svetske fudbalske federacije (FIFA) zauzima 21. mesto.


                    U odnosu na prošli mesec, ‘orlovi’ su zahvaljujući pobedama nad Severnom Irskom i Farskim Ostrvima u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine napredovali za osam mesta.

                    Na samom vrhu došlo je do promena, pa su Španija i Holandija ponovo zamenile pozicije.

                    ‘Crvena furija’ je smenila ‘narandžaste’ sa prve pozicije i sada ima 1.605 bodova, 34 boda više od prvog pratioca. Treću poziciju i dalje drže Nemci sa 1.290 bodova.

                    Najveći napredak u prvih deset ostvario je Portugal, koji je sada peta reprezentacija na svetu, iza Urugvaja, a prate ga Italija, Brazil i Engleska, koja je imala pad za četiri pozicije. Prvih deset kompletiraju Hrvatska i Argentina, koje su zamenile pozicije.

                    Veliki uspon u odnosu na prethodnu listu ostvarili su naši susedi, Bosna i Hercegovina, odnosno Mađarska. BiH je sada 22. na svetu posle skoka od 17 pozicija, dok su Mađari napredovali za 18 mesta i sada dele 27. mesto sa selekcijom Turske.

                    FIFA rang lista za 21. septembar:
                    1. (2) Španija 1.605
                    2. (1) Holandija 1.571
                    3. (3) Nemačka 1.290
                    4. (5) Urugvaj 1.184
                    5. (8) Portugal 1.158
                    6. (7) Italija 1.142
                    7. (6) Brazil 1.132
                    8. (4) Engleska 1.089
                    9. (10) Hrvatska 1.057
                    10. (9) Argentina 1.024
                    ...
                    21 . (29) Srbija 855


                    http://www.b92.net/sport/fudbal/vest...&nav_id=543483
                    IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                    ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                    C'E SOLO L'INTER

                    Comment


                    • SAMO ŽENE I DJECA NA STADIONU FENERA



                      U pokušaju da smanji nasilje na tribinama Turska fudbalska federacija primjenila je sasvim novu strategiju prema klubovima koji su poznati po neredima na utakmicma.
                      Ulaz na tribine zabranjen je za muškarce, a ulaznice su besplatno podijeljene ženama i djeci ispod 12 godina.
                      Jučer, Fenerbahce je besplatno dijelio karte za susret sa Manisasporom samo djeci i ženama. Žene, neke sa djecom u klubskim bojama u naručju formirale su redove oko stadiona Sukru Saracaglu i više od 41.000 ulaznica je podijeljeno.
                      "Ovo je zaista istorijski dan.", rekla je Yasemin Mercil, ćlanica uprave Fenera. "Po prvi put na svijetu, samo žene i djeca će gledati jednu utakmicu. Žene znaju navijačke pjesme, neće biti velika razlika, ista pjesma će se čuti sa tribina.", dodala je ona.
                      Utakmica je završena rezultatom 1:1, a eksperiment na tribinama je čini se uspio. Igrači su bacili cviječe navijačicama pred početak utakmice, a i protivnički tim je dobio aplauz.
                      "Ovo je nešto što ću uvijek pamtiti.", rekao je Alex de Sousa, kapiten Fenera. "Nikad nisam vidio toliko žena i djece na jednoj utakmici."
                      Ni igrači protivničkog tima nisu ostali ravnodušni na nestakidašnju atmosferu. "Bilo je odlično. Vrlo zabavna i ugodna atmosfera.", rekao je Omer Aysan iz Manisaspora.

                      Comment


                      • Originally posted by M_G_S View Post
                        Ja volim da kazem da je u italijanskom fudbalu doslo do preraspođele kvaliteta, pa su sad svi nekvalitetni.... U Evropi samo pukom srecom ce nesto napraviti. Mozda Napoli napravi nesto...
                        Ne igraju imena fudbal. Ali ako cemo tako, Juve ne zaostaje previse ni imenima. Ako vec okupljate klubove staraca, a pojedini ih hvale kako su spremni ka nikad, kako im sijevaju munje i gromovi iz zadnjica, onda okupi brate dva majstora fudbala, koji ce ga i s 50 godina igrati kao s 30, jer im brzina i snaga i nisu potrebni. Juve ima takve "starce". Pirlo i Del Pijero... I sigurno je da najvece sanse imaju Milan i Inter. Ipak su oni sad glavne baje, glavni steleri...

                        to sto je fudbal otisao u k'''c to je neka druga stvar. Italijani funkcionisu isto kao i uvek i ti isti Italijani imaju najvise medjunarodnih trofeja ikada. Vise od prljavih ganfera zapadno od Galije a takodje vise i od incestoidno neartikulisanih zutaca preko kanala. Uvek ce biti, najlepsi, najtrofejniji i sa najvise slifa i stila. Pa cak i kad su u kanalu bice najveci jer Kalco je nesto vise od fudbala nedelja u 3 je poziv na uzivanje poziv na najlepsi dogadjaj u toku dana a derbi kola nedeljom uvece kruna uzivanja. Dok neki dzovani kojima je truli kapitalizam napunio dzepove i dalje derbije igraju popodne ili pak u ponedeljak. Ne donose pare stil i slavu. Forza Italia! Calcio, unico amore!

                        Comment


                        • Slazem se s tim da je Calcio nesto posebno, i ovo sa derbijima ali brate da se uziva u fudbalu.. daleko od toga..

                          Comment


                          • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                            to sto je fudbal otisao u k'''c to je neka druga stvar. Italijani funkcionisu isto kao i uvek i ti isti Italijani imaju najvise medjunarodnih trofeja ikada. Vise od prljavih ganfera zapadno od Galije a takodje vise i od incestoidno neartikulisanih zutaca preko kanala. Uvek ce biti, najlepsi, najtrofejniji i sa najvise slifa i stila. Pa cak i kad su u kanalu bice najveci jer Kalco je nesto vise od fudbala nedelja u 3 je poziv na uzivanje poziv na najlepsi dogadjaj u toku dana a derbi kola nedeljom uvece kruna uzivanja. Dok neki dzovani kojima je truli kapitalizam napunio dzepove i dalje derbije igraju popodne ili pak u ponedeljak. Ne donose pare stil i slavu. Forza Italia! Calcio, unico amore!
                            A kakve veze ima kad se neki derbi igra majke ti?

                            Vidi samo jednu stvar. Situacija u svetu je trenutno takva da ce neki od Engleskih derbija kad god da se igra imati vecu gledanost od Italijanskih, prihvatio ti to ili ne. Obozavam i ja Kalco ali PL je trenutno iznad, sta god ti mislio i ne hteo da vidis. A Engleski fudbal se menja i nije ti to vise nabijanje lopte napred pa sta bog da. Tako ti igraju Stouk, Vulvsi, Norvic, VBA i Everton u zavisnosti od protivnika. PL je ubedljivo najjaca koliko god ih mrzeo i poslednjih godina stvaraju svoj kult u svetu i obaraju rekorde gledanosti.
                            sigpic

                            Comment


                            • Engleska liga je daleko iznad Italijanske iskljucivo zbog para, jer se znatno podigao kvalitet fudbala nakon dolaska Abramovica u Celzi i onih arapa u City, dok je Italijanski fudbal naglo propao posle Kalcopolija. U sezoni 2003-2004 ili tako nesto(kad su Juve i Milan igrali finale LS) je Italijanski fudbal bio zanimljiviji i ja mislim gledaniji od Engleskog, al vremena se menjaju... Secam se da sam ranije jedva cekao nedelju i tekme u 3 na pinku, i obavezno uvece neki derbi, dok sam engleze gledao tako usput, i to uglavnom Arsenal. I ja gotivim Kalco, al Englezi su trenutno daleko ispred Italijana

                              Comment


                              • A gde sam ja napisao da premijer liga nije kvalitetnija? Poenta je da to nije dovoljno da bi dostigla kult kalca nikada nije i nikada nece.


                                P.S. Gledanost je vec godinama najjaca u Nemackoj a ne u Engleskoj.

                                Comment

                                Working...
                                X