Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Dragoon
    Ali, postoje nacini da se sve to predupredi, a da to ne podrazumeva neodlazak navijaca. Recimo, uzmimo Rendzers - Seltik kao primer. Vrlo slican nivo animoziteta, koji traje duze nego ovi nasi. Policija se organizuje, i bude red. Sporadicnih incidenata bude, ali ne na nekom ogromnom nivou. Sta se argentinsko ili brzilsko ili kolumbijsko prvenstvo trebaju prekinuti zbog pojedinacnih nemira? Da li je trebalo zaustaviti fudbal u Engleskoj zbog onih silnih incidenata iz 80ih zbog kojih su oni izbaceni iz evropskih takmicenja?Tokom godina smo iskolovali toliko strucnjaka za bezbednost, evo im prilike da zasijaju. Ne postoji problem koji se ne moze resiti procedurom, tj. ovo su problemi cije se pojavljivanje i dinamika mogu predvideti, pa samim tim se moze pronaci i resenje. Mislim da je dugorocna korist od ovakve lige mnogo veca od stete. Skupo bi bilo u pocetku, da, ali bi povecana konkurentnost, bolji uspesi u Evropi (primer Partizan u Euroligi pre i posle Jadranske) i gledanost lige to nadomestili vecim prihodom.
    Problem je sto ne postoji konsenzus politickih i sportskih elita sa svih strana, koji kada bi se postigao, realizacija ne bi bila problem. Neko ne zeli tu ligu jer bi u njoj bilo mnogo teze namestati (ovde pre svega mislim na vecite, mada ne zaostaju ni Vojvodina i jos par klubova, u Hrvatskoj pre svega Dinamo), gurati menadzerske igrace u nebitnim utakmicama, ne mogu sr kontrolisati tokovi novca. Drugi je opet ne zele jer im odgovara da narodi na ovim prostorima nemaju kontakt i da zele da se pobiju, tako ih najlakse kontrolisu. Verujte mi, takva liga bi bila priblizavanje jednih drugima, to se jako dobro videlo u Jadranskoj za kosarkase, samo je kosarka mnogo manje uticajan sport za sire mase, fudbal bi bio mnogo delotvorniji.
    Last edited by Nebojsa; 04-04-11, 21:32.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • 50% za i 50% protiv te lige, a evo i zašto.
      ZA: Jer bi fudbal bio bolji, više publike, para, boljih igrača.
      PROTIV: Huligani, manji timovi se gase, nacionalno vrijeđanje i sl.
      Uzmite primjer NLB. Skoro svake godine od 4 ekipe na F4 3 su iz Srbije. Ako je tako onda srpska košarka gubi, jer je isto Partizanu, Zvezdi, Hemofarmu igrati protiv Cedevite ili Boraca iz Čačka. Bolje je ako ode u Čačak jer taj klub može bar 4-5 mjeseci da živi od prodaje karata i tv prava , više djece će zavoljeti košarku i htjeće da igraju za taj Borac jer zna da će igrati 2x u Pioniru, da će čitav ga grad bodriti protiv velikana. A ta generacija klinaca što ostane može napraviti čudo i stvoriti novi jak klub na našim prostorima, a ako mu ovi klubovi ne dolaze ništa od toga. Znam da je ovo van prave teme, ali tako je i u fudbalu...

      Comment


      • Regionalna liga bi bila super stvar ali da se ukljuce recimo i Rumuni,Madjari,Bugari,pa i Grci.Onda bi liga bila fenomenalna.Partizan,Zvezda,Dinamo,Hajduk,Sarajevo ,Zeleznicar,Debrecen,Steaua,Kluz,Levski,CSKA Sofija,PAOK,Olimpijakos,PAO itd da ne nabrajam.Zvuci nerealno ali kad bi neko dosao na ideju bilo bi super.To je nesto slicno onome sto se pominjalo za kosarku i gde bi Partizan ucestvovao u tom slucaju.Ali eto,samo neka moja ideja.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by S-Nash View Post
          Regionalna liga bi bila super stvar ali da se ukljuce recimo i Rumuni,Madjari,Bugari,pa i Grci.Onda bi liga bila fenomenalna.Partizan,Zvezda,Dinamo,Hajduk,Sarajevo ,Zeleznicar,Debrecen,Steaua,Kluz,Levski,CSKA Sofija,PAOK,Olimpijakos,PAO itd da ne nabrajam.Zvuci nerealno ali kad bi neko dosao na ideju bilo bi super.To je nesto slicno onome sto se pominjalo za kosarku i gde bi Partizan ucestvovao u tom slucaju.Ali eto,samo neka moja ideja.
          To bi bilo apsolutno sjajno, samo ne znam koliko bi UEFA bila za, i kako bi iz te lige neko isao u evrotakmicenja? Ali, hipoteticki, sa cisto takmicarske strane, to bi bila jedna od najizjednacenijih i najzanimljivijih liga u Evropi. Ne najkvalitetnijih ali nije problem. Tako nesto bi bilo magnet za velike sponzore.
          Ali, ovde se ne mogu izlomiti tri drzave sa vrlo slicnim interesima a kamoli jos 4 sa potpuno razlicitim interesima i kontekstima.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • Ja sam vec rekao da sam za,ali trebalo bi dosta poraditi na sigurnosti,npr.Englezima je fudbal zivot i kada je uvedeno da za bilo kakvu glupost nemas vise pravo utakmice posjecivati oni su se smirili jer njima je ko da ga ubijete ako mu zabranite utakmice.Pitanje je jel ljudima ovde ipak toliko znace utakmice da ce se smiriti zbog toga.
            Na ovim prostorima situacija je bolja nego sto je bila,ali nazalost ipak u nekim ljudima ima previse mrznje i problem bi bio npr.moze biti sve uredu bez ikakvih incidenata i nek se jednom nadje neki majmun koji ce mozda ubiti nekog na utakmici,e onda bi pravi problemi nastali,onda bi tu nastale osvete i to bi se vrtilo u krug i ne bi bilo kraja.Ovo liga bi mogla mnogo toga donijeti od kvalitete,zarade pa do toga da odnosi izmedju ljudi postanu sve bolji,ali prvo se treba rijesiti pitanje sigurnosti jer ne vjerujem da iko zeli na utakmicu ici,a da nosi glavu u torbi.
            TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

            "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

            LFC:18+5=THE GREATEST

            Comment


            • Znate kako, zbog posla dosta sam u kontaktu sa ljudima iz regiona, i kod njih situacija vrlo slicna, los fudbal, problemi sa navijacima... Ali ljudi koji nemaju veze sa tim kao vecina nas jako zeli tu ligu, pogotovo Hrvati, kojima jako ide na zivce njihova liga i zbog (ne)kvaliteta i zbog namestanja. Zato kazem, ima podrsku u dobrom delu ljudi, a rizik je otici i na utakmice u nasoj ligi, tako da... O tome se prica kao da nam cvetaju ruze u nasoj ligi sto se tice huligana, jedino sto bi se promenilo jesu boje koje nose idioti.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • NebojšaNS, postoje uvek načini da se nešto predupredi ako je sistemski rešeno – Kako!? Ne bih poredio našu i ostrvsku policiju,gde se svi „smrznu“ kas se pojavi policajac na konju (autoritet!)... Sve sam te razumeo i uglavnom se slažem: „Fudbal započeo – fudbal i da zaceli rane!“ (Bilo bi lepo!)

                Deki94, u pravu si za navode u: „protiv“... Nije daleko izvan „prave teme“, prilično si u pravu, posebno za klince, ionako su uljuljkani u zoni kućnog komfora!

                S-Nash, To je i meni „padalo...“ ali najviše zbog te pomisli mi se odmah „javlja“ fudbalska Evropa, i njihovo verovatno neprihvatanje!

                Joe Col 10, pratim tvoje postove, jer su ti opservacije na mestu i realne. Na većinu tvojih opravdanih pitanja teško je odgovore dobiti u „laboratoriji“, već na praktičnim probama - LIVE. Takva nam je „hemija“... To ti je kao kod „mlade“, uvek ima ali što sreću kvari, a to je (obrni – okreni) – sigurnost i neki nezgodni „okidač“...!

                Poštovanje svima... Pozdrav!!
                "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                Comment


                • To za policiju si apsolutno upravu,bio sam na utakmici u Engleskoj i kad prodje policajac na konju pored tebe ne smijes ga pogledati u oci,a ne nesto vise.

                  A sto se tice tog LIVE,naravno da je to jedina mogucnost,ali ne treba ni to raditi pod svaku cijenu.
                  TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                  "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                  LFC:18+5=THE GREATEST

                  Comment


                  • Joe, razumemo se... Sve ovo izgleda pomalo "virtuelno", ali dobro je za ćaskanje...
                    Kada "kliknem" ovaj odgovor, pogledaj koji jubilej - obeležavam Post br. 200! Pozdrav!
                    Hvala, unapred!
                    "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                    Comment


                    • http://www.trojka.rs/zanimljivosti/s...goslavije.html

                      Najvece navijacke grupe na ovim prostorima
                      TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                      "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                      LFC:18+5=THE GREATEST

                      Comment


                      • Originally posted by Joe Cole 10 View Post
                        http://www.trojka.rs/zanimljivosti/s...goslavije.html

                        Najvece navijacke grupe na ovim prostorima
                        Aj kad si postavio samo da dam svoje misljenje samo dobro ne upucen u navijacki svijet ovaku stvar je mogao napraviti, i tema je opsta fudbalska diskusija pa da ne odemo u off ne bi pisao koje trebao biti tu a koje zalutao.

                        Comment


                        • Originally posted by danijelkr View Post
                          Aj kad si postavio samo da dam svoje misljenje samo dobro ne upucen u navijacki svijet ovaku stvar je mogao napraviti, i tema je opsta fudbalska diskusija pa da ne odemo u off ne bi pisao koje trebao biti tu a koje zalutao.
                          Upravo tako, izostaviti npr Armadu je smesno...

                          Comment


                          • @manda

                            Branio je na EP 2008,to je pre nesto manje od 3 godine,branio je veoma dobro...Rumunima je i penal odbranio.
                            Last edited by Black Mamba 24; 15-04-11, 19:22.
                            sigpic

                            Comment


                            • Penale bas i ne treba uzimati kao neko merilo za golmane.To je prosto stvar srece i stvar sutera.Dobrom golmanu nista ne vredi sto je dobar ako ga ne posluzi instinkt i ne potrefi stranu a i kad potrefi stranu nista mu ne vredi ako je sut predobar i savrseno precizan.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by S-Nash View Post
                                Penale bas i ne treba uzimati kao neko merilo za golmane.To je prosto stvar srece i stvar sutera.Dobrom golmanu nista ne vredi sto je dobar ako ga ne posluzi instinkt i ne potrefi stranu a i kad potrefi stranu nista mu ne vredi ako je sut predobar i savrseno precizan.
                                Ne uzimam penal kao merilo,samo sam to pomenuo.On je branio dobro,problem je bio sto je Italija odigrala sve utakmice veoma lose,osim sa Francuskom.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X