Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja sam za,ali tu bi se dosta toga trebalo rijesiti,pocev npr od BiH tu zasluzuju da igraju Sarajevo,Zeljo,Velez i Borac,onda sigurno ostali timovi ne bi htjeli da je tako pa dok bi se dogovorili ko ce igrati prosla bi cijela vjecnost,zatim sigurnost je najbitnija,ima ipak jos dosta ljudi koji se ponasaju kao neandretalci i nisu ostavili proslost iza sebe pa sam siguran kada bi ja dosao da u BG da gledam Partizan-Sarajevo da mi niko ne bi mogao garantovati sigurnost isto ko kad bi navijaci Partizana ili Zvezde dosli u Sarajevo ni njima niko ne bi mogao garantovati sigurnost,ja bi volio da je drukcije ali ima jos dosta ljudi koji zive u mrznji na cijelom Balkanu.Ja bi volio da stvarno gledamo tu regionalnu ligu da to pocne liciti na nesto sto je prije bilo da se uspostave prijateljski odnosi,ali nazalost mislim da ce dosta truda za to trebati.
    TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

    "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

    LFC:18+5=THE GREATEST

    Comment


    • Ja sam protiv .. Prvenstvo će nam biti uništeno, kao što je slučaj sa košarkom .. Samo što je sa fudbalom još gora situacija, a i bezbednost je pod velikim znakom ?

      Comment


      • Originally posted by Joe Cole 10 View Post
        Ja sam za,ali tu bi se dosta toga trebalo rijesiti,pocev npr od BiH tu zasluzuju da igraju Sarajevo,Zeljo,Velez i Borac,onda sigurno ostali timovi ne bi htjeli da je tako pa dok bi se dogovorili ko ce igrati prosla bi cijela vjecnost,zatim sigurnost je najbitnija,ima ipak jos dosta ljudi koji se ponasaju kao neandretalci i nisu ostavili proslost iza sebe pa sam siguran kada bi ja dosao da u BG da gledam Partizan-Sarajevo da mi niko ne bi mogao garantovati sigurnost isto ko kad bi navijaci Partizana ili Zvezde dosli u Sarajevo ni njima niko ne bi mogao garantovati sigurnost,ja bi volio da je drukcije ali ima jos dosta ljudi koji zive u mrznji na cijelom Balkanu.Ja bi volio da stvarno gledamo tu regionalnu ligu da to pocne liciti na nesto sto je prije bilo da se uspostave prijateljski odnosi,ali nazalost mislim da ce dosta truda za to trebati.
        Joe, ..... Partizan, Crvena zvezda, Vojvodina, Sarajevo, Željezničar, Velež, Borac, Dinamo, Hajduk, Olimpija, Vardar... Najuži krug, onako na prvu...
        Bezbednost svih aktera i posebno gledalaca svakako je - najvažnije... Slažem se da je potrebno dosta dosta truda...! Mržnja realno postoji, ali ima i pozitivne energije sve više! Međutim, kao što napominješ, fudbal je „ljuska čudnovata!“ Poštovanje... Pozdrav!
        "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

        Comment


        • Neki dan je na pitanje o regionalnoj ligi govorio Peđa Mijatović i on rekao da RL-u nebi mogli izdržati klubovi(troskovi putovanja) a navijači ne bi bili glavni problem. Tesko je ovo izvesti. Ne znam koliko su ljudi u Srbiji upoznati sa stanjem u fud. klubovima u BiH, ali nasi klubovi ne bi izdržali tu ligu. Tako je kako je ja sam realan, to mogu reci jer bas pratim nasu ligu.

          Comment


          • Sigurno je da bi ta liga bila jedna od jacih u Europi i ja mislim da bi iz toga profitiralo dosta klubova.

            Slazem se da je mnogo bolja situacija nego sto je bilo,ali daleko je jos to od neceg normalnog,ruzno mi je kad vidim mladje ljude da imaju neku mrznju takvu prema nekome,a ako se necemo postovati izmedju sebe ne znam ni ko ce nas postovati.Meni je Srbija draza od neke tamo Austrije ili slicno,djelimo mnogo toga zajedno a proslost i gluposti sto su neki ljudi radili treba sto prije zaboraviti i kad tako bude onda ce ovi prostori biti kao sto su nekad bili.Kada vidim slike sa Koseva kada dodje Partizan,Dinamo,Zvezda da gostuju to je nestvarno i bilo bi lijepo da se to ponovo desi.Vidi se da se neke stvari pokrecu sa nule,prije 3-4 dana je Dinamo gostovao u Sarajevu protiv Zeljeznicara i na kraju je stadion skandirao Dinamo,Dinamo,a to je dokaz da ima nade.
            TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

            "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

            LFC:18+5=THE GREATEST

            Comment


            • Željezničar - Dinamo je bila revijalna tekma, ali da je bila ligaska i od znacaja vjeruj mi bila bi druga prica.

              Comment


              • Ne kazem da nije tako,ali bez obzira sto je bila prijateljska pohvalno je sto je sve proslo bez incidenata.
                TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                LFC:18+5=THE GREATEST

                Comment


                • Originally posted by Joe Cole 10 View Post
                  Ne kazem da nije tako,ali bez obzira sto je bila prijateljska pohvalno je sto je sve proslo bez incidenata.
                  Bez incidenta i kako sam cuo od ljudi koji su bili na njoj vrhunska igra oba tima.

                  Comment


                  • Bio sam na tekmi i bila je odlicna,ali regionalna liga ima malo vise negativnih faktora nego pozitivnih nazalost,bezveze je igrati bez gostujucih navijaca,a u ovom slucaju to bi bilo nemoguce obezbjediti
                    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                    #the return

                    Comment


                    • I ja sam za,mada bi bilo dosta tesko u finansijskom smislu nekim timovima putovanja i to.Ali najvise me brine da kada npr ude Dinamo-Zvezda ili obrnuto ne dodje do nekih tuca i tako to prozivanja.... ;)
                      Dreams are coming true.


                      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                      Comment


                      • Joe, Markoni, danijele, AK47, bice...
                        Ni da nešto dodam niti da oduzmem. Skoro sve ste rekli, ne treba tu mnogo reči! Jedno su želje i pozitivna razmišljanja, a drugo je surova stvarnost Da li sport ne poznaje granice? Nadajmo se!

                        P.S. Bilo mi je drago da vidim ambleme klubova kojih se rado sećam (Željo i Sarajevo)... Posebno mi je bio drag Nikić (Jaran), Željina legenda!
                        Sve najbolje!
                        "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

                        Comment


                        • Sve je to lepo i bajno,ali nije realno...znate i sami koliko ima "huligana" koja bi takve tekme koristila za tuce i...da ne kazem sta jos...pa Partizan i Zvezda kad igraju nisi siguran za svoju bezbednost,malo oceva vodi sinove na tekme...a ja ne zelim da se igra liga gde ce samo "huligani" ici na utakmice i to ne zbog same utakmice,nego zbog nekih ruznijih stvari...zelim da i mala deca gledaju taj fudbal,ipak je to najbolji sport i najpopularniji,a kako ce ga nove generacije zavoleti kada ne sme da gleda uzivo?

                          Epilog-To bi bila super liga,ali do nje nece doci,bar ne u skorije vreme ;)

                          Comment


                          • Glasao sma za iz razloga sto je fudbal na nasim prostorima na veoma niskom nivou problema ce normalno biti od strane huligana sa svih strana ali morate priznati da liga kao liga bi bila mocna .
                            sigpic

                            #PRAVDA ZA BRAĆU

                            Comment


                            • Originally posted by Ljuba90 View Post
                              Sve je to lepo i bajno,ali nije realno...znate i sami koliko ima "huligana" koja bi takve tekme koristila za tuce i...da ne kazem sta jos...pa Partizan i Zvezda kad igraju nisi siguran za svoju bezbednost,malo oceva vodi sinove na tekme...a ja ne zelim da se igra liga gde ce samo "huligani" ici na utakmice i to ne zbog same utakmice,nego zbog nekih ruznijih stvari...zelim da i mala deca gledaju taj fudbal,ipak je to najbolji sport i najpopularniji,a kako ce ga nove generacije zavoleti kada ne sme da gleda uzivo?

                              Epilog-To bi bila super liga,ali do nje nece doci,bar ne u skorije vreme ;)

                              Ja ne znam o cemu vi pricate, ja nisam promasio Partizanovu utakmicu jedno 2 2.5 godine nijedne ozbiljnije tuce nije bilo niti sam ikakvu neprijatnost doziveo. Uvek sam u centru kopai ne vidim problem. Ta standardna prica o huliganstvu i kako matori ne smeju da povedu dete je izvinjavam se jedna notorna glupost.

                              Comment


                              • U pravu si, ali ono sto smo mi hteli da kazemo se odnosi na eventualno ispoljavanje nekakve mrznje na nacionalnoj osnovi.Dakle,kada dodju Torcidasi na JNA ,Delije u Zasgreb itd itd
                                Stvar je u tome sto mozda sami ne bi mogli da se nosimo sa takvim projektom (mozda preambicioznim za ove prostore) i pomoc UEFE,u granicama njihovih mogucnosti bi cak bila dobrodosla u nekim segmentima oko organizacije.Koliko znam,oni su vec ranije iskazali pozitivno misljenje o toj ''ideji'', i ponudili su se da pomognu.
                                Sto se troskova tice ubedjen sam da bi sa takvom ligom svi klubovi ucesnici pronasli nikad bolje sponzore i da bi finansijski znacajno ozdravili (sto zbog TV prava ,sto zbog mnooogo veceg broja prodatih karata).Naravno da ne bi odmah procvetale ruze ali bi klubovi vremenom ''rasli''.
                                Zamislite da Turska i Grcka naprave zajednicku ligu npr! Ja bi je sa vecim zanimanjem pratio nego Premier ligu!! Dobro,znam da su njihovi najjaci klubovi jos uvek daleko ispred nasih najjacih ,ali je celom svetu jako poznata (na zalost ili ne?) ''netrpeljivost'' medju bivsim clanicama SFRJ.To bi mogao biti marketinski trik da privuce strane medije i sponzore -bas ta ''netrpeljivost''.
                                Prica da bi propali ostali klubovi po meni i ''ne drzi vodu'' jer od ovog stanja u kakvom su sada tesko da mogu vise da propadnu.
                                Ne bi imali sta da izgubimo.

                                Comment

                                Working...
                                X