Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Svetsko 2026. u Americi, Meksiku i Kanadi.
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

    Comment




    • Jel zna neko zašto se Hrvati pojavljuju uporedo sa Jugoslavijom čak i posle drugog svetskog rata?

      Comment


      • Pa verovatno zato što mi vučemo pravni kontinuitet ako sam razumeo o čemu se radi. Mada smo kao SRJ morali 2000. da tražimo prijem u članstvo OUN. Mislim da se nama računaju sve medalje SFRJ ili kako a Hrvati postoje tek od 1991. i njihovog priznavaja većinom 92. Jer smo mi ostali u SRJ. Kasnije je 26. maja 2006. i Crna Gora istupila i verovatno izgubila pravo na to. E sad kako, kad su nas naaterali da prekinemo kontinuitet i zatražimo članstvo u UN ne znam, iako smo mi tvrdili da smo već članica.

        Pretenduju sigurno i Hrvati na to, iako nisu možda u posleratnim godinama. To se mora rešiti vrv nekim ugovorom ako bude volje i zahteva ostalih država.

        Jedino možda zato što od svih exyu republika samo Srbija i Cg imaju državnosf pre SFRJ koja je nastavljač K. Jugoslavije, a Hrvati nemaju ništa sem banovine Hrvatske po sporazumu Cvetković Maček što im je konstitutivni element. NDH ne priznaju, zvanično u Ustavu. Logično.
        Last edited by Cassius Clay; 01-07-18, 10:32.

        Comment


        • Radi se o ELO rejtingu koji pokazuje pravo stanje kvaliteta za razliku od FIFA rejtinga.

          Hrvati se pojavljuju istovremeno sa Jugoslavijom u top 10 i pred drugi svetski rat i posle njega. To mi nije jasno jer postojala je samo Jugoslavija, otkud Hrvatska u to vreme na ELO listi.

          Hrvati su mogli da se pojave samostalno tek posle 1990. godine što se i dešava, ali ne znam otkud oni na listi 40 tih i 50 tih godina?

          Da li su oni možda u to vreme nastupali samostalno kao Katalonija ili Baskija, ali i ako jesu, ti rezultati ne mogu biti zvanični jer nisu bili članovi FIFA.

          Comment


          • Ko zna sta su oni tu racunali na kraju, jer im u opisu ispod videa stoji :
            Correrction - Croatian team didn't exist 1953-1990.
            U Savez su usli naravno 45te..kako 53ca ne znam, a clanica FIFE si postali 1993., s tim sto su i za vreme WWII bili takodje njihova clanica sa nekih 14-15 utakmica od 1939. kada je stvorena Banovina Hrvatska.

            tt
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Pazi, Hajduku su uračunali titulu iz 1941. To sam ti pričao, mojoj Zvezdi neće iz 46. Ali smo je sami uračunali. NDH je igrala mnoge utakmice za vreme rata i ona je tada de facto postojala. Priznata nije bila niti sami žele kontinuitet sa NDH, ali ja zanimljiva jedna činjenica a to je

              da je FIFA priznavala NDH i da je NDH bila njena članica od 1941.

              15. jul 1941. i igrali su mnoge utakmice izmedju ostalih kasnije i Stjepan Bobek i Florijan Matekalo kapiten Partizana itd. Tad su igrali za Gradjanski mislim.

              Odigrali su 14 utakmica do 1944.

              AAD0162E-5C72-4067-ADD2-BF3274EB8A56.jpg
              Last edited by Cassius Clay; 01-07-18, 11:33.

              Comment


              • Ok, sad mi je jasnije, nisam znao da su igrali mečeve za vreme rata kao NDH.

                Hvala.

                Comment


                • Šta ih briga pametni. Posle su nastavili u Partizanu i Dinamu gde su stali u Gradjanskom. Nikom ništa. Živeo drug Tito. Florijan Matekalo mislim da je bio prvi kapiten Partizana posle rata, i da je postigao prvi gol za njih. Isti taj što je igrao za NDH a ima ih još.

                  Činjenice.

                  Comment


                  • I Banovina je odigrala nekoliko meceva tako da u tu statistiku sigurno su i oni usli, zapravo oko 20ak ukupno do kraja rata.

                    tt
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Florijan Matekalo i Stjepan Bobek nikada nisu igrali za reprezentaciju NDH.
                      Stjepan Bobek nikada nijednu zvaničnu utakmicu, a Matekalo jedino za Banovinu Hrvatsku 4 utakmice dok je ona bila u sastavu Jugoslavije.
                      NDH je igrala za vreme WWll 15 utakmica, postoje dokumenti, sastavi, strelci, foto dokumentacija, čak i poneki snimci... i nigde nema ove dvojice.
                      Ako neko ima link da potvrdi suprotno lepo bi bilo da ga postavi.
                      Ta mantra za Bobeka se stalno ponavlja, a jako je loše da mandrilski forumi i "činjenice" raznoraznih tamošnjih gurua budu izvor znanja.

                      Comment


                      • Bio je u timu nije nastupio Bobek. Isto tako ni Glazer nije igrao. Ni Brozović. Lažu Hrvati vrv.

                        Comment


                        • Meho Brozović, član dotad Građanskog i igrač NDH vrste morao je u Beograd. Sjećao se…
                          “Nas sedam-osam komunisti su mobilizirali: Šoštarić, Čajkovski, Bobek, Matekalo (strijelac prvog gola za Banovinu Hrvatsku, op. p.) i ja smo igrali za tim JA. Odmah po završetku rata, u Beogradu je organizirano prvenstvo tadašnjih republika; armijski tim je igrao van konkurencije, ali je dospio do finala, gdje je poražen od reprezentacije Srbije sa 1-0. Onda su od mene zatražili da ostanem u Beogradu. Tko je smio reći – Neću. Mislio sam ostati godinu, pa se vratiti u Zagreb, ali sam ostao tri godine.”
                          U reprezentaciju NDH je bio pozivan i Stjepan Bobek, kao član Građanskog koji je odmah nakon svibnja 1945. godine morao otići u beogradski Partizan, Klub jugoslavenske vojske. U razgovorima za novine Bobek govorio je:
                          “Sređeno mi je da kao domobranski djelatnik igram za Građanski koji je tada bio jaka, prava momčad, a Bukovy bio prototip modernog trenera. Igrali smo prave utakmice, bio sam pozvan i u reprezentaciju, a ja sam bio oduševljen kako su me stare zvijezde Građanskog prihvatile“.
                          Zanimljiva priča išla je i dalje. NDH se raspala, mnogi igrači su opet završili po logorima, čak i Stjepanov brat Otto, a samog Štefa odmah su kao pravog igrača priključili momčadima JNA.

                          izvor: http://povijest.hr/sport/utakmice-no...odni-karakter/

                          Comment


                          • Takodje Zvezda je očigledno naslednica SK Jugoslavije, koja je osnovana 1913. kao Sk Velika Srbija 6. avgusta 1913. u Kasini. Lepo nas je Bjela komunist naslikao u Montevideo.

                            Zna se za koga Bjela komunist radi. Lepo je u Montevideo zamenio plave dresove crvenim namerno. Isto kao što je u Senke nad Balkanom bugarski VMRO predstavio kao makedonski i lažirao ubistvo u crkvi s početka serije, javili se Rusi potomci koji kažu da se to nije desilo pa je morao da naglasi da serija ima neistinitih dogadjaja.

                            Retko govno. Otud i fondovi toliki da snima.
                            Last edited by Cassius Clay; 01-07-18, 15:03.

                            Comment


                            • Originally posted by Uroš View Post
                              Matekalo (strijelac prvog gola za Banovinu Hrvatsku, op. p.)
                              Ovo i ja kažem - igrao je za Banovinu Hrvatsku koja je bila u sastavu Jugoslavije i nikada za NDH.
                              Stjepan Bobek nije igrao nijednu od 15 utakmica za NDH. Za vreme rata jedno vreme igrao je u Admiri iz Beča i pred kraj prešao u Građanski. Ne znam da li je dobijao poziv da igra, verovatno jeste, ali nije odigrao nijednu utakmicu. Bio je jako mlad da bi igrao pored mnogo iskusnijih igrača.
                              U onom članku koji si postavio postoje sastavi timova za neke utakmice i nigde nema Bobeka.

                              Ako nekoga zanima mogu postaviti sastave i rezultate svih 15 utakmica za vreme rata, 4 iz Banovine i jednu SR Hrvatske iz 1956. godine.

                              Igrali su mnogi pod okupacijom za klubove u Nedićevoj Srbiji ili NDH, ne radi se o tome da branim ovu dvojicu fudbalera, ali je činjenica da oni nikada nisu igrali za reprezentaciju NDH.

                              Comment


                              • Originally posted by Uroš View Post
                                Takodje Zvezda je očigledno naslednica SK Jugoslavije, koja je osnovana 1913. kao Sk Velika Srbija 6. avgusta 1913. u Kasini. Lepo nas je Bjela komunist naslikao u Montevideo.

                                Zna se za koga Bjela komunist radi. Lepo je u Montevideo zamenio plave dresove crvenim namerno. Isto kao što je u Senke nad Balkanom bugarski VMRO predstavio kao makedonski i lažirao ubistvo u crkvi s početka serije, javili se Rusi potomci koji kažu da se to nije desilo pa je morao da naglasi da serija ima neistinitih dogadjaja.

                                Retko govno. Otud i fondovi toliki da snima.
                                Mislim da nije ni mesto, a ni vreme da pricamo o Bjelogrlicu. Covek je sjajan umetnik i u velikim je dugovima bio dok te dve serije nisu isplacene od strane televizije. Bolje da se vratimo sportu nego da vredjamo coveka.

                                Comment

                                Working...
                                X