Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Produzen period za glasanje oko dodele Zlatne lopte. Samim tim, Ronaldo u pol poziciji sigurno, kako igra...pokupice vecinu glasova.:S

    Already this season, Ronaldo has scored 32 goals in 20 games, including five hat-tricks. During the calendar year, he has scored 66 goals in 55 games.
    :S
    sigpic

    Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

    "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

    Batica Wilshere je gospodin covek...

    All hail the Chan-Chan man!

    Comment


    • Eurosport prenosiće World Club Cup FIFA 2013 - 2014



      Eurosport je potpisao ekskluzivni ugovor za emitovanje FIFA Club World Cup FIFA 2013 i 2014.Eurosport Group potpisala ekskluzivni ugovor za emitovanje u naredne dve godine svetskog klupskog mundiljala, koji se održava pod pokroviteljstvom FIFA. Oba turnira će se održati u Maroku od- 11-21 decembra 2013 god i od 10-20 decembra 2014 godine. Sporazum pokriva korištenje televizijskih prava na području od 36 evropskih zemalja. Sve utakmice će se isključivo emitovane na Eurosport France i Eurosport 2 u 35 zemalja u Severnoj, Srednjoj i Istočnoj Europi. Webcast će biti dostupan na službenim stranama Eurosport Player, dostupni online i na mobilnim uređajima.Na godišnjem svetskmom prvenstvu klubova učestvuje šest najboljih klubova,po jedan sa svakog kontinenta i prvak zemlje domaćina turnira. Ova godina će biti deseta po redu . Među učesnicimasu - ". Atletico Mineiro" pobednika Evropske Lige prvaka, "Bayern" (Munchen) i najbolji klub u Južnoj Americi.Šampion u 2012 bio je brazilski "Corinthians" (1-0 pobeda u finalu nad "Chelsea"). Među dobitnicima iz prethodnih godina - "Barcelona", "Inter", "Manchester United", "Milan" i "San Paolo".

      Učesnici Club World Championship 2013:

      "Bayern" Munchen, Nemačka - UEFA (Union of European Football)
      "Atletico Mineiro", Brazil - CONMEBOL (južnoamerička Football Confederation)
      "Guangzhou Evergrande," Kina - AFC (Asian Football Confederation)
      "Al Ahli", Egipat - CAF (Konfederacija Africa Football)
      "Monterrey", Meksiko - CONCACAF (Konfederacija Severna i Srednja Amerika i Karibi)
      "Auckland City", Novi Zeland - OFC (Oceania Football Confederation)
      "Raja Casablanca ', Maroko - šampion zemlje domaćina turnira.
      ....
      sigpic

      Comment


      • Bufon glasao za Pirla, Ronalda i Mesija. Kakva je to sprdacina.
        sigpic

        Comment


        • Moze mu se

          Comment


          • Od izbora da ne bude zabune. Krajnje objektivan pogled imaju.
            sigpic

            Comment


            • Ma subjektivno covek glasao, al barem je stavio Ronalda ispred Messia. Jer u ovoj kalendarskoj godini Ronaldo je bolji od Messia.

              Comment


              • Koliko ce biti onih kojima je miliji Mesi pa ce njega metnut na prvo mjesto, a Ronalda na zadnje. Ipak se Mesi masu bolje kotira.
                sigpic

                Comment


                • "Uvjeren sam da ću osvojiti Zlatnu loptu. Uradio sam sve što je trebalo. Ako pogledate moje nastupe u protekloj godini, pravio sam razliku na terenu. Možda nisam tako često davao golove, ali sam često zaslužan za njih", rekao je Ribery.
                  "Ronaldo postiže više golova od mene. Ipak, nemamo isti stil igre i to je normalno", dodao je fantastični Francuz.
                  Ovaj gori od Ibre

                  Comment


                  • Nije on ni blizu Ibre po aroganciji, jedan je Ibra Ribery je krilo ionako nikada nije davao previse golova u svojoj karijeri, vec kao sto i sam kaze za dosta je sam zasluzan.. Imao je strasnu sezonu sa Bayernom u kojem je bio glavna violina, ako neko kaze da je to bio Roben nek se odmah ubije ili nek ga banuju jer takvi postovi nebi trebali da postoje. Bilo je induvidualnih poteza, timskog igre, takticki je odradio sve sto potrebno za tim. Nije punio timove tipa Almeria, Vallekano... ali je bio prejak prosle sezone. Nebi bilo uopste nezasluzeno da je dobije.

                    Mada i ja mislim da je Ronaldo najvise zasluzio, ali nebi bio kraj sveta ako je dobije Ribery, jer na kraju krajeva odradio je strasan posao za svoj tim nebi li osvojili one silne trofeje.

                    Comment


                    • Kad je bilo vazno Roben je rjesavao. Gol i asistencija u finalu LS. Zna se ko je tajo.
                      Riberi igrac bez skilla, bolje da je daju onda nekom defanzivcu, posto on ni u ludilu ne moze da se mjeri sa Ronaldom, Mesijem, Ibrom, Robenom i ostalim majstorima. To je individualna nagrada, mora da je dobije jak individualac. Kad se nagrada bude zvala najbolji timski igrac na svijetu, e onda moze Riberi.

                      A inace prije 3-4 godine je provalio da moze da igra na nivou Mesija.
                      sigpic

                      Comment


                      • Roben je jedno 5 velikih trofeja u karijeri promasio i samo 1 resio, najslabiji igrac mentalno ubedljivo od svih vecih zvezda. A i ako se pogledaju komplet akcije u finalu, jasno se vidi da je Bilal izmislio oba gola a da je ostalo dalje rutina.
                        sigpic

                        Comment


                        • Je li Balak gubitnik? Je li Dzerard?
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Je li Balak gubitnik? Je li Dzerard?
                            Nisu Balak i Dzerard masili po 3 stopostotne sanse u finalima nikad. Penale takodje.
                            sigpic

                            Comment


                            • Znaci ne smatras ih gubitnicima? Ni ja isto, samo onako pitah. To su magovi, Robenu svakako u glavi duvaju vjetrovi i uzasno je sebican, ali brate to je individualna nagrada, nagrada koja treba da pripadne nekom ko zna sve.
                              Kad je onomad nije dobio Snajder ne vidim zasto bi je dobio Riberi. Jos svi dobro znaju koliko volim Francusku i Francuze.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ja sam se osvrnuo na to da Roben resava sto je apsolutno netacno, na skill nisam obracao paznju. Morao je i on jednom, prosto zakon velikih brojeva a i ta lopta je isla 5 km/h do gola, usrao se kao grlica. Pre toga isto promasivao. Ne pamtim da je iko masio toliko u najvecim utakmicama kao on, sto 1 na 1, sto penala. Meni ni on ni Riberi nisu neki sinonimi za skill. Od ovih sto sad igraju to su Ibra, Suarez, Tevez i slicni ali nijedan ne treba da dobije nagradu. Nagradu treba da dobije igrac koji je igrao cele sezone konstantno na visokom nivou velike utakmice i postoje samo dve opcije. Riberi i Ronaldo. To da li je njihov skill ovakav ili onakav nije presudno. Bez njih ne bi mogle da se zamisle njihove ekipe i sprdali su se redovno, svaki na svoj nacin. Riberijev stil igre je takav da ga ima svuda i da igra racionalno. Ronaldo je gol masina sa druge strane. Igrali su svoju igru savrseno i ako neko treci dobije bice nepravda.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X