Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by D-Wade View Post
    Nemci precenjeni za Engleze?

    Maricu, pomslicu da ti stvarno pijan dolazis na forum.
    Ja vec godinu dana kontam da Maric sve troluje sa svojim postovima
    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


    #the return

    Comment


    • Jedno pitanje Nastasic ili Skrtel za vas,ako mozete obrazlozite.Mislim na mogucnosti Skrtela,a ne kako on igra sa Aggerom ili bez njega
      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


      #the return

      Comment


      • Originally posted by AK47 View Post
        Nije Juventus to malo modifikovao nego mnogo ako mene pitas,fenomenalan sistem,fizicki spremna ekipa do bola,timski duh na najvecem nivou + veza Pirlo,Vidal i eto Marchisio kojeg ja bas i ne mirisem,ali da je dobar igrac,veliki radnik to jeste i njih trojica se medjusobno nadopunjuju.Golman fenomenalan i cvrsta,doduse malo sporija odbrana,e jedino sto su zadrzali iz tog klasicnog zabarskog sistema su ti lijeni napadaci i zvijezde iz Italije koji nisu nista posebno ako mene pitas,Vucinic je majstor,ali ga nema vecinu utakmica i ne mozes se bas osloniti da je on gol masina,bez obzira sto je on neka vrsta poluspica morao bi cesce da zabije,Matri panj,Eta Beta nekad dobar igrac u najavi ali nista,Iaquinta tri miliona platu ali ne igra nikako,Seba Giovinco je meni nedorecen nekako i fali mu nesto za vece domete tj Juventus.Oni ce ipak sa Llorenteom sljedece sezone da dodju na ozbiljniji nivo i to je to.Meni je Juve odlican ja tu nemam mnogo zamjerki...

        Vjeruj mi da Romu najradije gledam trenutno od svih ekipa jer su mi ludilo ekipa,nacin igre kao Golden State nekad u kosarci sa Baronom Davisom,samo napad za napad

        Napoli je kontranapad ekipa,kad oni treba da preuzmu inicijativu i napadaju to i nije bas dobro posebno na strani kad igraju,a kad imaju prostora da cekaju i trce kontre to je ludilo.Odbrana im je cirkus teski,jedna od gorih,barem igracki...
        Dobro, ja sam rekao malo ali delimo misljenje, cinjenica je da ljudi odskacu i da to nije klasican italijanski fudbal a ovo sto igraju daje rezultate. Polako grade tim, ceka se Ljorente i onda ce to biti bas odlicno.

        Roma je odlicna ekipa za gledanje, jedna od najinteresantnijih u Evropi a kad je Napoli u pitanju zbog njihove tanke odbrane i moraju da igraju povucenije i na kontre, timski kad se brane to je jos i pristojno a njihova kontra je stvarno ubitacna. Moraju igracki da se pojacaju ali mislim da uz Juve jedino oni mogu da igraju neku ozbiljniju ulogu u LS. Prosle sezone su se odlicno pokazali u teskoj grupi i ispali na produzetke od kasnijeg sampiona samo tanka klupa pa je izvisila LS za ovu sezonu, neiskustvo, pritom uzeli i kup koji u Italiji nije bas lako uzeti i najjaci vise paznje posvete tom takmicenju. Smatram da dobro rade i nadam se da sledece sezone mogu paralelno da odigraju LS i da se plasiraju u istu. Posle Rome ih najvise volim u Italiji. Treba im duza klupa i bar jedan klasa stoper a sa Marekom i Kavanijem neko profila Lavecija jer mislim da im i tu treba jedno pojacanje.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Maric91 View Post
          Nemci su precenjeni i za Italijane i za Engleze.Nemamo mi o cemu da raspravljamo.Ja cenim samo njihovu ligu zato sto se pusta na TV-u, a Premijer Liga mi se vec smucila.Da neko od nasih prenosi Italijane njih bih gledao.Ne zanima me puno nemacka reprezentacija, zato sto to pre svega nisu Nemci.xD
          Da dolijem jos malo ulja na vatru Meni se napr smucila PL jer sam se navikao na Bundes koj igledam na tv-u dok PL moram da jurim po streamovima.Sad,meni Bundes vise odgovara jer volim da vidim pun stadion,onakav odnos fudbalera prema navijacima itd itd.Gospodska liga u svakom pogledu.PL sam mnogo vise volio prije 3-4-5 godina nego sad...kao da je liga malo strulila u proteklih nekoliko sezona.
          A kad listam kanale pa naidjem na prenose Serije A na Areni...tuga.Nigdje ljudi na tribinama,sve sivo..kao na groblju da igraju (ne kazem da je uvijek ovako)Sudije obucene po poslednjoj modi...ekranom dominiraju neke cudne kombinacije boja Dosta doprinose i prenosi arene koj isu bzvz..Ma ne bi pratio Italijane ni da Arena placa meni


          Nastasic,jer on moze postati odlican stoper.

          Comment


          • Originally posted by AK47 View Post
            Jedno pitanje Nastasic ili Skrtel za vas,ako mozete obrazlozite.Mislim na mogucnosti Skrtela,a ne kako on igra sa Aggerom ili bez njega
            Nastasic, bez dileme sto se mene tice. Skrtel je limitiran igrac koji je pod Kenijem i Klarkom igrao fenomenalno i bio jedan od najboljih, pre toga kiksara a sada ponovo varira. Potreban nam je i jos jedan pravi stoper definitivno i onda taj nek cini tandem sa Agerom a u rotaciji Karager, Skrtel i Vizdom koji je inace stoper i tu si dobro popunjen u tom slucaju. Keli je takodje tu kad se oporavi, dobar rotacioni igrac, takodje stoper koji je prinudno igrao beka i defanzivno uvek sve dobro odradijvao. Jedina greska otkad je u prvom timu sad na pocetku sezone protiv Sitija, gol Turea. Treba u toj odbrani srediti stvari ali povezanost veznog reda i napada su trenutno bitniji.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by AK47 View Post
              Jedno pitanje Nastasic ili Skrtel za vas,ako mozete obrazlozite.Mislim na mogucnosti Skrtela,a ne kako on igra sa Aggerom ili bez njega
              Zar i treba da postavljas ovakvo pitanje kada vec znas odgovor... Skrtel je limitiran, ali dobar defanzivac, te limite nadoknadjuje kvalitet Aggera, ali je opet sklon kiksevima. Nastasic jedan od talentovanijih stopera sveta i all-round defanzivac...
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • Jedan clan mi je privatno rekao da kad bi igrali njih dvojica u istom timu i kad bi Skrtel sjedio na klupi,a Nastasic igrao on bi prestao da gleda fudbal,pa sam moram da vidim jesam li ja bas pukao kao lubenica
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • Originally posted by AK47 View Post
                  Jedan clan mi je privatno rekao da kad bi igrali njih dvojica u istom timu i kad bi Skrtel sjedio na klupi,a Nastasic igrao on bi prestao da gleda fudbal,pa sam moram da vidim jesam li ja bas pukao kao lubenica
                  A mislim da znam o kome se radi...
                  sigpic

                  “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                  -Jürgen Klopp

                  Comment


                  • Originally posted by AK47 View Post
                    Jedan clan mi je privatno rekao da kad bi igrali njih dvojica u istom timu i kad bi Skrtel sjedio na klupi,a Nastasic igrao on bi prestao da gleda fudbal,pa sam moram da vidim jesam li ja bas pukao kao lubenica
                    Blesav neki..
                    sigpic

                    Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                    "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                    Batica Wilshere je gospodin covek...

                    All hail the Chan-Chan man!

                    Comment


                    • Mora da je i Skrtel burzuj.
                      sigpic

                      Comment


                      • Извињавам се што овако касно одговарам, али нет ме мучио цео дан, забо Телеком
                        Дакле, ово сам хтео да напишем, нешто се слажем са вама нешто не, но небитно иде дугометражни пост

                        Е, стани сад да одговорим, не могу да цитирам свима.
                        Прво Неш, батице, рекао си да Овен није освојио оно што је освојио Роналдињо јер је Роналдињо играо у бољим клубовима ? Брате, ја сам помислио да сам луд након тог поста јер је Овен играо у Ливерпулу, Реал Мадриду, Манчестеру и само је у Ливерпулу имао улогу, ау овим осталим клубовима ни епизодну, ма затарабио клупу, питам се како када је то такав мајстор, још Енглез ? Овен је само сјајан таленат био и остао, кад је требао да потврди исти у Реалу, знамо сви шта се десило. Сад једино ако су теби Реал и Јунајтед слаби клубови, другог објашњења нема зашто није узео бар пола онога што је узео Роналдињо, иако мсм да ни по чему не треба поредити њих двојицу. И то да Роналдињо није решавао мечеве, ау брат...па њега играчи нису смели да нападну јер су испадали смешни, лагано направи вишак, а то ти је пола посла, мсм ако си се некада бавио фудбалом знаш о чему говорим, и нервира ме то што и ти и већина (ако ћете сад сви ухватити да се правдате) гледате фудбал кроз бројеве. Не кажем да исти нису корисни, али бројеви знају и да лажу иако Роналдињо има одличне бројеве, чак боље и од Овена, а само годину дана дуже трајао, питање је зашто ?

                        Друго, Муму немој Дијамантија и Стариџа у исти кош, нема смисла, пусти ти шта је Дијаманти урадио у ПЛ и те околишаве приче, Дијаманти може Стариџа да направи од лопте, али буквално. Мсм смешно ми је стварно то што си рекао.

                        Треће Акане што се Тавана тиче, човек је имао само једну сезону и њу си поменуо, после тога ништа, ни у Серији А није блистао и углавном је играо Серију Б са Ливорном. Иначе он дан данас игра фудбал у Серији Б за Емполи.
                        Слажем се да вероватно не би се сналазили у ПЛ јер су људи баш идеални жа жабарску лигу, али рећи за Ди Наталеа нпр. да је просек играч и вадити се на Тавана и Бјанкија обичне тарабе је, па смешно човече.

                        Четврто, поредити репрезентације Италије И Енглеске мислим да нема поенту јер док је фудбала Енглези неће направити оно што су Италијани, у осталом на том пољу Енглези ништа нису ни направили да се разумемо. Изговор да им стално мало фали окачите мачку о реп, поготово оне године када су сви били у зениту и испали на пенале. Па Италији свако првенство ето тако мало фали, да не набрајам, скоро сам гледао на Еуроспорту ретроспективу њиховог учешћа на свим такмичењима под окриљем ФИФА и УЕФА, каква су то све имена била, ау и само су једном или двапут се прописно обрукали. Мсм нема поенте их доводити у раван јер Италијани на том пољу једино могу да се доведу у раван са Бразилом, капирам и за Шпанијом кроз коју годину пошто је готово па извесно да ће да доминирају.

                        Пето, Лукаку вс Белфодил, време ће показати, да не тупим о томе.

                        Шесто, прича о италијанском катанцу настала је крајем 80-их, почетком 90-их и тада се појавио гле чуда један Милан који је пешке изгазио Европу, и гле чуда баш тај Милан је у борби са данашњом Барсом за наслов најбоље екипе икада. Да не помињем доминацију у будуће Италијана по Европи, Јувентусову еру, па повратак Милана, па Лацио. Питам се тако кад читам ваше постове, како кад су се само бранили ? Какви су па остали клубови били кад су их ови добијали годинама на ту фору, како клубови тако и репрезентација ? На крају сви су величали тај систем, а понајвише навијачи Челзија (а неки и учествују у расправи) када је Ди Матео избацио Барсу, сећам се да су били спремни крвљу да га бране, нема везе што није лепо за око, Челзи првак Европе, циљ не бира средства, а кад се то мало заборави удри по Италијанима који су само патентирали тако нешто.
                        Опет и нека буде да и данас играју тај систем, нема проблема, исти се испоставио продуктивнијим од чувених дугих лопти Енглеза.
                        Мада опет понављам смисла нема поредити Енглеску и Италију што се фудбала тиче, иако Енглези величају себе да су они ти, фудбалска нација итд., па пореду успеха генерално, Енглези немају данас крштеног тренера ? Сваки клуб на острву би дао богаство за једног Капела или Липија, сваки сем Јунајтеда који има Фергија који опет гле чуда није Енглез!

                        И на крају савет, ПЛ лига јесте јаче текмичење од Серије А данас, али ипак паметније је прво погледати своје двориште пре него што пљунеш у туђе, верујте брату, љубав, пољупци и тако то за све <3

                        Comment


                        • Brate samo mi nadji gdje sam spomenuo Tota i ja sve povlacim,evo brisem svoje postove odmah

                          Ovi ostali svi onako solidni igraci,Sturridge ce biti klasa za Diamantia koji je samo jedan solidan igrac sto njegova karijera i govori kristalno jasno...

                          Kako brate Tavano nista nakon Valencie kad je igrao nakon toga u Livornu 120 utakmica dao oko 50-ak golova
                          Last edited by AK47; 30-01-13, 21:18.
                          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                          #the return

                          Comment


                          • Zar ovo nije spam/chat/off tema? Sto ste tol'ko ozbiljni?

                            Comment


                            • Originally posted by AK47 View Post
                              Ljudi se varaju ako misle da su te zvijezde po svojim klubovima u Italiji neke ekstra igracine,to su dobri igraci i nista vise.Primjera je milion.Ne znam koliko vas se sjeca jednog takvog fudbalera Empolija,Francesca Tavana koji je tada jednu sezonu ubio u Kalcu da bi zatim presao u Valenciju gdje je ismijavan(odigrao 3 utakmice u cijeloj sezoni,nije dao go,a ono sto je odigrao bolje da nije).Bjanki i jos hiljadu takvih,to nista vise od prosjecnog igraca nije,pa evo sve takve Juventus sada gomila,a tankosava to sve.Dobri su oni,ali vecina samo za te solidne klubove gdje su ikone i to je to...

                              Dodje jedan Michu koji je bio dobar u Rayu i dominira ruzno,kao i Pablo Hernandez,De Guzman,Borja Valero i tako dalje da ne duljim s Matom,Silvom i ostalim koji su bas klasa...
                              Звезда у средњем клубу у Италији, тј. Удинезеу је Тото Ди Натале, просто. Мани се Тавана никад није био лидер своје екипе, па ни данас у Емполију у Серију Б, одрадио једну сезону, Валенсија се зајебала пљунула паре и од тада га нема нигде.
                              Што се Стариџа тиче, таквих играча има у ПЛ много, веруј мени. Дијаманти је за Стариџа појам фудбала, једино где Стариџ има предност то је брзина, једино. ;)

                              ЕДИТ: Акане, тролујеш Ливорно бре константно Серија Б, уђе у Серију А некада и одмах испадне, немој ме брате тако
                              Last edited by Brajkula; 30-01-13, 21:27.

                              Comment


                              • Toto je svoj tim vodio par puta u kvalifikacije za LS pa ja njega ipak ne bih sa Bjankijem,Matrijem,Diamantijem i ostalima,Udinese i nije bas osrednji klub jer su u zadnje vrijeme sve cesce bili pri vrhu cini mi se

                                Ma brate Diamanti je karizmatican lik,ali igra gdje mu je i mjesto,nista vise od toga,meni licno Sturridge uopste nije drag igrac,ali u pola dana i noci bih uzeo njega prije Diamantija i to je to,sigurno bi vise dobio s njim;)
                                Last edited by AK47; 30-01-13, 21:30.
                                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                                #the return

                                Comment

                                Working...
                                X