Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ја сам ти рекао да сам играо мали фудбал против Рајића, Димића и екипе, а не футсал...иако је смисао игре исти, дати већи број голова од противника, а што се тиче правила, разлика је готово мизерна, једино где има велике разлике је величина лопте, петица и четворка и та што у футсалу лопта има мали тег у себи те не може да скаче пуно као обична...дакле, мали фудбал, са нормалном лоптом и ето ти приче изнад. И причу за каријеру сам ти рекао, свако има своју причу, што се брзине тиче, ае нека ти буде да је Пантела бржи мада се, искрено, не зна ко је спорији, сложили смо се да је Милошевић бољи у дуелу, тј. јачи од Марка, али кад исти тај мајстор постигне горе окачени погодак или погодак у финалу купа, да не набрајам даље....може да се прича на тему о индивидалним квалитетима, јер баталите ме гол играча који 90 минута не раде ништа и чекају само да им неко дода да гурну лопту у мрежу, нема ту мајсторства неког претераног.
    А што се тиче термина "индивидуални гол" погледаш гол 4 од 0:50 и све ти је јасно ;)

    Comment


    • Ma covece takve golove su dali i najveci scrubovi od igraca to je bljesak ko ih sve nije dao i Savo, gomilu samo sto ne zelim da trazim ti trazi ako te interesuje, Marko je brz kao struja to sto ti kazes da je spor je van svake pameti. Poenta svega je da posle ovoga sto sam rekao u ovih nekoliko postova a sto vecina, velika vecina ljubitelja fudbala zna ni u ludilu njih dvojicu ne mozes uporediti, ni u ludilu. Cak nije ni blizu bolji igrac kao sto ti kazes nego jadan imao losu karijeru, toliko je odrveneo otkako je otisao iz Herte da je to katastrofalno ne moze poslednjih godina da primi loptu. A mani me Olimpijakosa Savo Milosevic otkako je otisao u inostranstvo svaki moguci klub je jaci od svakog Markovog. I da se razumemo Marko u tom Olimpijakosu igra iskljucivo utakmice koje nista ne znace i u kojima se odmaraju Miraljas i Djebur. Za dve godine je odigrao 3 utakmice u Evropi i u sve tri usao pred kraj utakmice i nije dao nijedan gol. Pustaju ga protiv amatera u ligi i kupu grcke. Savo Milosevic je placen 25 miliona evra kada je presao u Parmu, 25 miliona evra, toliko Marko Pantelic nema kada saberes sve transfere i plate, za celu karijeru. Jos jedan dokaz da su njih dvojica potpuno jedna razlicita klasa, kao nebo i zemlja. Ej 25 miliona.

      Comment


      • дај, не причамо о игрању у олимпијакосу, то је исто као када би причао савином игрању у рубину из казања...није пипнуо лопту тамо. што се тиче тих 25 милиона и друлић је плаћен нешто много, и шта је урадио...ништа. о игрању најплаћенијег србина тада у парми сам већ причао, такав је траг оставио да мислим да га се ни најватренији навијачи "млекаџија" не сећају да је био тамо....нешто типа као кад ми навијачи звезде кажемо да је једне сезоне за нас играо еквадорац салас. а клубови попут мајорке, сарагосе, oсасуне су испод херте генерално (не тренутно, већ генерално (историја, трофеји итд.), мада се и тренутно кољу ко се више распада), сад једино вила и еспањол...али то је опет прича о каријери (а и опет понављам какву је човек младост имао, и рећи ћу да у периоду од 19-22, тако некако, није ни играо фудбал)...и што се тиче дела да су пантелића истерали из херте то је због свађе са тренером, не због играчких квалитета јер је за ту сезону планиран као први шпиц, а и баш та херта је након његовог одласка испала у другу лигу!
        и да тражио сам савине голове, ниједан нисам нашао сличан лобу или овом у олимпијакосу, или оном звезди...

        ценим твоје мишљење и имаш солидне аргументе, али веруј ми да никада нећу признати да је играч типа саве милошевић бољи од играча типа пантелић, увек ће ми пре бити дел пиеро него инзаги, тоти него батистута, ван перси него адебајор, агуеро него џеко, па и олић пре гомеза...једноставно такав тип шпица волим, и мислим да за готоване нема места у фудбалу, поготово не данас!

        Comment


        • To je vec druga diskusija, ja ovde nisam pricao ni o mom ukusu ni o lepoti igranja vec o golim cinjenicama koje su nepobitne. Grobar sam otrovan sve mi je crveno mrsko a opet je za mene najbolji igrac ikada na ovim prostorima Piksi, mogao bih ga gledati svaki dan po ceo dan iako nikakvu karijeru nije napravio posle zvezde i neki ce reci da je Dejo bolji igrac i veci i bice u pravu, Dejo je vise toga uradio u karijeri i nikada ja necu u raspravi sa nekim pricati kako je Piksi bolji, ja ga vise volim a je li bolji, nije, je li mogao da bude? Koga briga. Tako da je ok skroz da se ogranicis na to da ti je Pantelic lepsi za gledanje i da ti se vise svidja ali bolji igrac je svakako Savo.

          Comment


          • Ок, поштено, али Пикси и Дејо се могу некако поредити по начину игре, тј. форсирају сличан стил игре, колико толико...док Пантела и Саво ни близу, сад је све остало ствар укуса, доста људи ће рећи да сам ја у праву, други пак ће рећи да си ти у праву....ствар укуса, ја свој поштујем, туђи не омаловажавам, свако има своје. Опет, поновићу по мом мишљењу је Пантела пре Саве, због стила игре, голова, ти не мислиш тако и ок. А кад смо код Пиксија и Деје, и мени је Пикси бољи играч без обзира на каријеру, и ту иде сад део моје приче како је сваки играч прича за себе што се каријере тиче, да је Пикси могао више могао је, али није му се дало, можда тако и Пантела, Огњеновић, Ћирић и доста других примера, али то аутоматски не значи да су ти играчи лошији по фудбалским квалитетима од неких са бољом каријером, јбг није им се дало, нису били "прави човек на правом месту" и аут.
            Наравно не кажем ни да је Саво могао више, скај ис д лимит

            Comment


            • Pa ne mozes tako, pa ja sam igrao sa celom danasnjom generacijom 91, Ljajic, Scepovic, Milivojevic, Mladenovic, mali Djuricic je bio tu a od svih njih je za dve klase bio bolji Darko Roksa, bio im je svima idol, opet on apsolutno nista nije uradio igra sada u Novom Sadu ne mozes reci za njega da je on bolji igrac od bilo kojeg od ovih.

              Comment


              • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                Pa ne mozes tako, pa ja sam igrao sa celom danasnjom generacijom 91, Ljajic, Scepovic, Milivojevic, Mladenovic, mali Djuricic je bio tu a od svih njih je za dve klase bio bolji Darko Roksa, bio im je svima idol, opet on apsolutno nista nije uradio igra sada u Novom Sadu ne mozes reci za njega da je on bolji igrac od bilo kojeg od ovih.
                Е сад, тешко је причати о томе у млађим категоријама, једноставно нека деца пре израсту и онда су физички империорнији у односу на вршњаке и одскачу све док их исти не стигу у конституцији. Имаш пример генерације 88 Партизана, причало се да је најбоља у историји клуба, а од тих играча ко ти данас игра ра репрезентацију, једино Сулејмани...а било је зверки попут Босанчића, Маринковића млађег. Није то исто....
                Пикси, Огњеновић, Ћирић, Друлић су ти друга прича они су отишли као већ изграђени играчи у Европу....а неки од тих момака се није пробио ни до А тима.

                Comment


                • Darko je radio sta je hteo sa loptom, na jednom turniru protiv Rumunije nije hteo ni da se zagreva samo je uzeo desetku tada pomocniku trenera danas poznatom kao mr. Samrok i malo pimpovao pre utakmice, dao 3 gola za 20 minuta i trazio izmenu, bio je genijalac samo sto je bio lud. I to je sastavni deo fudbala nije samo talenat. On je danas prosecan drugoligaski igracic a ovi su maltene reprezentativci.

                  Comment


                  • О томе ти управо причам, доста тога треба да се поклопи...опет се враћам Пантелићу и за њега је прича била да је вансеријски таленат, отишао млад у Француску, ПСЖ и "полуде"....огромна свота новца дата младом човеку и пиииииииип. Па слушао си га сигурно код Амиџића кад је причао за куповину Поршеа у Паризу, симпа је прича, али је са друге стране курчење и ето, направише други људи бољу каријеру и сада се за исте МОЖЕ (али не мора) рећи да су бољи играчи.

                    Comment


                    • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                      Vi ili ne znate nista o fudbalu ili se pravite ludi, verovatno je prvo. Savo Milosevic je u Spaniji briljirao, kako u Saragosi tako i u Osasuni, bio strasno visoko plasiran sa obe ekipe koje su inace prosek, kada je presao u Parmu bio je najskuplje placeni jugoslovenski igrac ikada, i sto se tice transfera i sto se tice plate, po primanjima su ga sigurno Vidic i Deki presli ali po transferu mislim niko jos. Savo ima 102 tekme za reprezentaciju, bio je najbolji strelac EP i izabran u idealni tim istog. Nije cak ni blizu koji Marko Pantelic koliko je smesno uporedjivati ih.

                      Sto se tice onog bogomoljca koji bi svoje dupe za pare prodao on je covek koji je u svojoj karijeri na 485 utakmica dao 238 golova, covek koji je doziveo da ga dovede Zoze Murinjo da igra za tim kakav je tada bio Celzi, u toj sezoni je Mateja odigrao 41 utakmicu za Celzi alo? Cetrdeset jednu, 129 golova za PSV, i cak kada posle Celzija nije bio ni u kakvoj formi prelazio je u vrhunske klubove i imao ogromna primanja, igrac koji je najvise para uzeo na ovim prostorima ikada, uporedjivati Marka Pantelica sa njima dvojicom je sramota i bezobrazluk, to uopste nije ista kategorija.


                      Те бројке. Да је савез нормалан као што није тај саво ни у лудилу не би био играч са највише наступа. Буквално је на силу гуран како би накупио те бројке. Водили га на Сп да игра и шта смо урадили, обрукали се . Ма није то битно , саво сакупио наступе.

                      А Марко је у то време разбијао, бацао Оливера Кана по гол линији. Овај му касније честитао

                      Него саво је нула од човека, лик о коме лоше причају и једна и друга трибина Који пљује савез најстрашније, улази у борбу приотив њих а онда им се прикључи и све је кул.
                      Могао је и Деки Станковић да набија наступе и свакако је заслужио да има више од Саве. Али није такав човек.

                      Comment


                      • Savo je velika nula od coveka sto nema ni najmanje veze sa diskusijom ama ni najmanje.

                        Comment


                        • Originally posted by Armija View Post
                          Те бројке. Да је савез нормалан као што није тај саво ни у лудилу не би био играч са највише наступа. Буквално је на силу гуран како би накупио те бројке. Водили га на Сп да игра и шта смо урадили, обрукали се . Ма није то битно , саво сакупио наступе.

                          А Марко је у то време разбијао, бацао Оливера Кана по гол линији. Овај му касније честитао

                          Него саво је нула од човека, лик о коме лоше причају и једна и друга трибина Који пљује савез најстрашније, улази у борбу приотив њих а онда им се прикључи и све је кул.
                          Могао је и Деки Станковић да набија наступе и свакако је заслужио да има више од Саве. Али није такав човек.
                          Друже све си рекао што и ја, или сам хтео да кажем. А ситуација на опрошају против Бугара, крајње трагикомична
                          Било како било, вртимо се стално у круг са темом, те је самим тим најбоље и да је баталимо...

                          Comment


                          • Da je nama sada jedan Savo u napadu,gdje bi nam kraj bio,a ne Lekici i Markovici,ne zna see ko je gori.
                            I Stankovic je navlacio nastupe zadnji pedeset utakmica nije ni jednu kao covjek odigrao,a Savo je jedan od boljih napadaca u zadnji dvadest godina kod nas,covjek je imao osjecaj za gol,pa sjetite se kada je otisao u Rubin iz penzije i u poznim godinam pomogao ljudima da ispisu istoriju i uzmu trofej.
                            Fudbal se svede u davanje golova,nije bitno tehnicki ili ne,vazno je da udje.
                            sigpic
                            Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                            Comment


                            • Originally posted by manda View Post
                              Da je nama sada jedan Savo u napadu,gdje bi nam kraj bio,a ne Lekici i Markovici,ne zna see ko je gori.
                              I Stankovic je navlacio nastupe zadnji pedeset utakmica nije ni jednu kao covjek odigrao,a Savo je jedan od boljih napadaca u zadnji dvadest godina kod nas,covjek je imao osjecaj za gol,pa sjetite se kada je otisao u Rubin iz penzije i u poznim godinam pomogao ljudima da ispisu istoriju i uzmu trofej.
                              Fudbal se svede u davanje golova,nije bitno tehnicki ili ne,vazno je da udje.
                              Ниси ти то добро пропрати он и није баш нешто заслужан, вукао је се по терени горе неого што то сад Пантелић ради...биће пре да је Рубин те године имао одличу екипу.
                              Било како било, тачно је да би нам сад требао један Саво, Дарко, Пеђа....мада шалу на страну, они су обележили своје време и тада су били топ играчи, без обзира на све шта ми сада пљампали. Такође и Марко и Матеја...волели их или не, они су оставили траг у Европи, сад је све остало ствар укуса.

                              Comment


                              • То велико понижавање Декија Станковића како ништа не игра ми се смучило. Јел видиш сада када нема Декија како средина личи на циркус. Сваки његов контакт са лоптом је био доказ квалитета, сигурност. Зна да промени стране, да стане на лопту, да подигне екипу. Човек је био много значајан за тим. Стављали су га на задњег везног и он је то и играо а у каријери је чешће био офанзивни.

                                Да су селектори поштовали Дарка Ковачевића као саву где би нам био крај. Човек је био центарфор разбијач , а онда су престали да га зову.

                                Comment

                                Working...
                                X