Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Brajkula View Post
    Тад су играли Кежман и Саво, не зна се ко је већи пањ, а тек о томе какви су ликови....играчи који никако не привлаче, осим чињеницом да су играли за клуб који навијате, а пошто ја навијам за Звезду, не привлаче никако, љомбери. Милошевић је чак мом другу тражио да му плати да би се сликали заједно у Стефан Брауну....хахххаха....невера Пантела, дакле испред њих, поготово тада када је бушио мреже у Немачкој!
    Savo i Kezman su mnogo iznad Panetlica, narocito Savo, Kezmana licno ne podnosim ni kao coveka ni kao igraca ali uporedjivati njih dvojicu sa igracem kome je zenit karijere Herta iz Berlina malo je bezobrazno.

    Comment


    • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
      Savo i Kezman su mnogo iznad Panetlica, narocito Savo, Kezmana licno ne podnosim ni kao coveka ni kao igraca ali uporedjivati njih dvojicu sa igracem kome je zenit karijere Herta iz Berlina malo je bezobrazno.
      A sta je zenit karijere Milosevicu, Saragosa?

      Comment


      • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
        Savo i Kezman su mnogo iznad Panetlica, narocito Savo, Kezmana licno ne podnosim ni kao coveka ni kao igraca ali uporedjivati njih dvojicu sa igracem kome je zenit karijere Herta iz Berlina malo je bezobrazno.

        Пусти ме Саве и Кежмана, нису дали гол ван петерца.
        И што се тиче каријере, ништа ова Савина није изнад Маркове, плус што се Пантелић у својој младости и није толико обазирао на фудбал већ су га привлачиле неке треће неспортске ствари...
        А о Кежману не бих стварно, шта је њему зенит каријере, Челзи? Па, да ли је везао тамо укупно 350 минута на терену ПСВ, мсм да се та лига не може поредити са Немцима, а о Турцима да и не говорим, Белорусима....
        Last edited by Brajkula; 16-08-12, 11:08.

        Comment


        • Vi ili ne znate nista o fudbalu ili se pravite ludi, verovatno je prvo. Savo Milosevic je u Spaniji briljirao, kako u Saragosi tako i u Osasuni, bio strasno visoko plasiran sa obe ekipe koje su inace prosek, kada je presao u Parmu bio je najskuplje placeni jugoslovenski igrac ikada, i sto se tice transfera i sto se tice plate, po primanjima su ga sigurno Vidic i Deki presli ali po transferu mislim niko jos. Savo ima 102 tekme za reprezentaciju, bio je najbolji strelac EP i izabran u idealni tim istog. Nije cak ni blizu koji Marko Pantelic koliko je smesno uporedjivati ih.

          Sto se tice onog bogomoljca koji bi svoje dupe za pare prodao on je covek koji je u svojoj karijeri na 485 utakmica dao 238 golova, covek koji je doziveo da ga dovede Zoze Murinjo da igra za tim kakav je tada bio Celzi, u toj sezoni je Mateja odigrao 41 utakmicu za Celzi alo? Cetrdeset jednu, 129 golova za PSV, i cak kada posle Celzija nije bio ni u kakvoj formi prelazio je u vrhunske klubove i imao ogromna primanja, igrac koji je najvise para uzeo na ovim prostorima ikada, uporedjivati Marka Pantelica sa njima dvojicom je sramota i bezobrazluk, to uopste nije ista kategorija.

          Comment


          • Друже, пошто сам се мало бавио озбиљно фудбалом, а и сада се бавим аматерски, покушаћу да ти појасним како ја гледам на фудбал. Ево овај пример Саво и Кежман Вс. Пантелић. Разлика је у томе што за Саву и Кежмана треба да игра цео тим да би исти постигли гол, ја не знам да ли су исти постигли неки погодак да су себи сами направили простор (Кежман јесте пар, типа онај за ПСВ маказицама или преко главе, али то је чиста срећа по мом мишљењу, било како било ценим јер треба се снаћу у тренутку и доћи до идеје да се тако нешто покуша), док је Пантела знао и сам да одради посао (сетимо се гола у финалу купа против Звезде, довиђења пријатно, куп је наш). Сад ти размисли колико цела екипа треба да ради да би један "пањ" Саво постигао погодак, па то је распадање, плус што у таквој екипи не искаче поред њега нико, осим тих крилних играча који убаце по 15 лопти у пет метара па прођу једва две, некада ниједна, дакле у таквим екипама шпиц постигне 20 голова, а остали не пређу ћифру од 5, 6, 7 и ту су њих двојица, тројица...не ценим тај стил игре без обзира шта бројке говориле. Ето нпр. тај ЕП у Холандији и Белгији човек је дао пет (ако се не варам) голова (колико је имао и Клајверт али пошто је овај одиграо више мечева Саво је проглашен за но1) и шта нам је донео тиме као тиму ништа....катаклизма 1:6 и идемо кући плакајући. Фудбал је тимска игра "Сви за једног, један за све", а у овој причи имамо "Сви за једног, један за себе"....филозофски мало, али ја једноставно тако видим ову игру и зато и не готивим баш највише нападаче као играче, ето нпр. најбољи свих времена је по мом мишљењу Зидан, можда има смисла, али већина на форуму а и свету ће се смејати изјави и изјављивати да су то Марадона или Пеле иако исте никада нису гледали а да се не ради о јт видео клипу или снимку исте утакмице, или да су прочитали статистику истих. Да прекинем овде, пошто одлазим далеко од теме....

            Comment


            • Ne ja se nisam bavio ozbiljno. To sto ti pricas veze ali nikakve veze nema sa diskusijom, oni su drugaciji tip igraca, super slazem se, karijere mateja i savo imaju duplo bolje a takvi panjevi su i pipo i krespo i rud i gomez i trezege, da ih sad ne nabrajam. Nisi ti pogresio u tome sto pricas ali to sa velicinom igraca blage veze nema.

              Comment


              • @Brajkula: Ni sam bolje ni bih rekao, makar deo o Milosevicu. Da su vladali normalni uslovi u nasoj reprezentaciji, taj je se ne bi nagledao. To je kao da sad pricamo o Gomezu, koji makar i 100 golova dao, nikad nece moci ni da prismrdi da bude blizu napadaca kao sto su Torres, Luis Suarez, Benzema, Villa, Aguero, Rooney itd. S tim sto su nasi naravno daaaaleko od njih, a Milosevic daaaaaaleko od neke dobre statistike. Kakve veze ima to kako su plasirane bile te ekipe, da nisu mozda zbog Milosevica bile tako visoko? Zasto njemu pripisivati timski uspeh? U Saragosi je bio dobar, ali nista vise od toga, Kezman je za njega klasa. Individualno, Pantelic nije nista gori od Milosevica.

                Comment


                • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                  takvi panjevi su i pipo i krespo i rud i gomez i trezege, da ih sad ne nabrajam
                  I mozda najveci kralj...

                  Comment


                  • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                    Ne ja se nisam bavio ozbiljno. To sto ti pricas veze ali nikakve veze nema sa diskusijom, oni su drugaciji tip igraca, super slazem se, karijere mateja i savo imaju duplo bolje a takvi panjevi su i pipo i krespo i rud i gomez i trezege, da ih sad ne nabrajam. Nisi ti pogresio u tome sto pricas ali to sa velicinom igraca blage veze nema.
                    Друже ја ти износим индивидуални став, можеш да се сложиш или не, добро ниси, ценим...али да Саво са поменутим има једину сличност што спадају у исти тип играча, он није ни сенка поменутима. Сваки од њих је дао неки врхунски индивидуални гол, док Саво...па требао бих цео дан да претражујем нет да дођем до таквог неког гола, и ако уопште успемем у намери...Пантелић је технички бољи од Милошевића једино што је спорији и ту свако поређење играчких карактеристика престаје, а када причамо о каријерама милион коцкица ту треба да се поклопи, колико је само врхунских талената пропало, колико само примера имамо да је играч са мањим квалитетом боље пролазио од оног који поседује више квалитета...свако има своју причу. Ја мислим да је индивидуално Пантелић бољи од Милошевића, а сад што је исти "лутао" са животом у својој младости је његов проблем а срећа конкурента у причи (мада када погледамо клубове где су наступали то и није нека велика разлика, јесте али не нешто претерано).

                    Comment


                    • Svaki trener Sava Milosevica bi ti se gromoglasno nasmejao kada bi mu rekao da je Pantelic tehicnki jaci, Savo je bog na lopti, dugo bio najbolji igrac malog fudbala u Jugi, tehnicki savrsen raspitaj se malo i saznaj neke stvari posto izgovaras neverovatne nebuloze. Sta znaci dao sjajan individualni gol, sta znaci bre to? Daj molim te saberi se bas si odlutao, nema tu sukoba misljenja pa ja imam svoje i da ostane na tome ovo je nepobitna cinjenica kao dva i dva su cetiri. Dostignuca u karijerama su im kao nebo i zemlja, Kezman je igracki to sto si rekao za Sava, strelac i nista vise, Savo je na lopti nesto kao danas Berbatov, losiji ali taj tip igraca, ledjima golu fantastican, spor ali jak fizicki i u skoku, odlican pivot i asistent. Nije mu Marko ni do kolena, Savo je igrao u postavi u jednom od nasih najjacih timova reprezentativih ikada i to kao jako jako mlad, Pantelic u zenitu karijere nije imao mesta u 11. Razmisli malo sta govoris, jedan Zigic je igrao pre njega.

                      P.S. Savo brzi od Pantelica? Savo koji je nepokretan maltene brzi od Marka kojem je brzina jedna od glavnih karakteristika? O kojim ti igracima zapravo pricas? o.O
                      Last edited by LBJmvpFORlife; 16-08-12, 15:59.

                      Comment


                      • Savo je izmislio fudbal za Pantelu,nije cak ni vredno diskusije...

                        Comment


                        • Пантела, је спор играч, као хладовина иде човек...те му то не може бити главна карактеристика, вуче се човек ко пребијен пас. Друго, код индивидуалног гола, мислим на то да је способан да сам себи направи шансу и исту реализује, нзм шта ти је то толико чудно...имаш горе гол кад Пантелић лобује голмана са 18 метара, мајсторство, па гол Звезди у купу, а не типично гурање лопте у мрежу са три метра...то је техника, а не то што ти причаш, добро игра окренут голу, то је дуел друже, јака коњина, има снаге да се гура са штоперима, мада и тако "јаког" га је Стам појео на ЕП-у, сад једино ако за штопере сматраш Буњевчевића и остале, плус што Примера по квалитету тада није била ни близу онога што је данас у ствари. У Парми је седео на клупи Мбоми и Ди Ваиу, а у истој, тада најјачој лиги, је за две сезоне постигао 9 голова, нема шта, достигнуће. А поредити мали и велики фудбал је исто као поредити одбојку и одбојку на песку, нема везе са везом, смешно. И што се тиче репке, Саво није био међу првих 11. 1998 када смо вероватно имали најјачу репку, информације ради пре њега су тада играли и Ковачевић и Мијатовић, а Сава су називали џокером јер је знао да уђе са клупе и постигне битан гол, сећам се да је била фора да он и Љубинко Друловић улазе у тандему, овај прође по левој страни, само му дода и овај као велики мајстор гурне лопту у мрежу. Тако ти је како је....једноставно износим своје мишљење, а не мишљење кулоарских прича, да се распитам по граду како и то...имам своје мишљење а и став о нечему и не треба нико исто да ми намеће...даке оно гласи "Пантелић је као индивидуалац бољи играч од пања Саве Милошевића" и ту бих ставио тачку на причу, било је занимљиво. ;)

                          ЕДИТ: И то што Пантелић у зениту каријере није имао места у репки је прича за обданиште....знаш и сам шта се тада догађало у репки!
                          Last edited by Brajkula; 16-08-12, 16:18.

                          Comment


                          • Koliko je lose ovo sto pricas ti, Pantelic grize 90 minuta juri stopere kao pit bul, uvek sam imao utisak da bi bio najbolji zadnji vezni u drzavi da je igrao tu poziciju. Tehnika je majstore, (koji si se bavio ozbiljnim fudbalom?!) kontrola lopte u prijemu, obradi, driblingu, tehnika pasa, tehnika suta. Mali fudbal, igrac koji nije besprekorno tehnicki potkovan ne moze ni da pokusa da igra, nisu to carsijske price nego se vrlo dobro zna da su na turnirima malog fudbala ljudi davali velike pare Savu da dodje da odigra par utakmica jer je bio genije sa loptom. To je tehnika. Koliko su to smesni argumenti cus nije primera sto je sada bila, bila je 5 puta ako ne i vise puta jaca, danas imas dva kluba i to je to, tada su se za titulu pored Barse i Reala borili Depor i Valensija i uvek je bilo jos par timova koji su svakoga mogli da dobiju. U toj ligi je bio briljantan, igra ledjima nije duel ti pored snage moras da imas prefektnu kontrolu lopte ako mislis da je pod kontaktom zadrzis i odlozis na pravi nacin. I najsmesnija izjava od svega, сећам се да је била фора да он и Љубинко Друловић улазе у тандему, овај прође по левој страни, само му дода и овај као велики мајстор гурне лопту у мрежу. Shvatas li covece da si fudbalsku igru sveo na ovu recenicu malopre, da je to moguce svi bi to tako radili.
                            Last edited by LBJmvpFORlife; 16-08-12, 16:26.

                            Comment


                            • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                              Koliko je lose ovo sto pricas ti, Pantelic grize 90 minuta juri stopere kao pit bul, uvek sam imao utisak da bi bio najbolji zadnji vezni u drzavi da je igrao tu poziciju. Tehnika je majstore, (koji si se bavio ozbiljnim fudbalom?!) kontrola lopte u prijemu, obradi, driblingu, tehnika pasa, tehnika suta, mali fudbal, igrac koji nije besprekorno tehnicki potkovan ne moze ni da pokusa da igra, nisu to carsijske price nego se vrlo dobro zna da su na turnirima malog fudbala ljudi davali velike pare Savu da dodje da odigra par utakmica jer je bio genije sa loptom. To je tehnika. Koliko su to smesni argumenti cus nije primera sto je sada bila, bila je 5 puta ako ne i vise puta jaca, danas imas dva kluba i to je to, tada su se za titulu pored Barse i Reala borili Depor i Valensija i uvek je bilo jos par timova koji su svakoga mogli da dobiju. U toj ligi je bio briljantan, igra ledjima nije duel ti pored snage moras da imas prefektnu kontrolu lopte ako mislis da je pod kontaktom zadrzis i odlozis na pravi nacin. I najsmesnija izjava od svega, сећам се да је била фора да он и Љубинко Друловић улазе у тандему, овај прође по левој страни, само му дода и овај као велики мајстор гурне лопту у мрежу. Shvatas li covece da si fudbalsku igru sveo na ovu recenicu malopre, da je to moguce svi bi to tako radili.
                              А јој шта рече за Примеру, била јача...друже то о чему ти причаш је да је била уједначенија, јача никако...тамо сад имаш најјачу екипу у историји фудбала и она није прва на табели, еј! Прва три најбоља играча на свету играју тамо (Меси, Роналдо, Иниеста)....ау.
                              Друго, ако причамо о техици све се слажем, али да је то био Саво, врхунски техничар и не бих се сложио...прво где је дриблинг, друго шут (мада и нисмо имали прилике исти да видимо јер је углавном шутирао из пет метара), једино што је имао је игра леђима мада се ту више придодаје физичкој спреми, има играча који имају маестралан пријем, осећај за лопту итд. али су физички нејаки и самим тим падају у дуелима. Дакле, Саво једино што је био је физички јако спреман играч, који је могао да издржи 90 минута у пуном интезитету да се гура са штоперима, ок...није човек рвач, фудбалер је који је играо најјаче лиге на свету, самим тим мора да има и неку технику, али да је то на нивоу о коме ти говориш, није. Треће, што се малог фудбала тиче, филозофија целог је добро технички потковани, брзи играчи, јаки на лопти, са добрим дриблингом који при том морају да играју у оба правца, плус што по брзини не семју да заостају за осталима...Саво је пивот, изура играча и одложи, нађе се на правом месту у право време и да гол. Да си рекао за Перицу Огњеновић да је врхунски играч малог фудбала па хајде. Ево ти лични пример, играо сам против мали фудбал против Рајића, Димића и осталих који су у то време чинили нашу репку, па очима не можеш да их похваташ, колико само кратких пасева и промена места....то уопште не делује споро, па нико од њих не задржи лопту дуже од пет секунди, дриблинг једино у некој контри или баш кад се захтева ситуација 1 на 1, које црно гурање, набијање дупета у крило и слично, можда ипак не причамо о истом нивоу малог фудбала. А када сам рекао да су мали фудбал и велики различити појмови, ето баш тај Рајић (вероватно најбољи играч малог фудбала на нашим просторима икада) е дошао у Колубару (друга наша лига) да игра велики фудбал, појачање кида са лопотм, и шта се десило...смејали му се људи.
                              Што се тиче приче Друловић Милошевић, рекао сам да су деловали добро као тандем одговарали један другоме, а не то што си ти помислио, као да сам рекао да су сами побеђивали а ево и о чему се ради, тако је то обично изгледало, и по мом мишљењу Друловић је у целој причи мајстор, а не господин који је само угурао лопту у гол (да појасним да опет не скочиш, наравно да и САво има заслуге, али Друловић је одрадио посао 70 посто, и тако је то обично бивало код Саве, никад да он узме лопту пређе једног играча, два и да гол.)

                              ЕДИТ: И да, заборавих, то што Пантела јури играче и врши пресинг не мора да значи да је брз и да му је то главна карактеристика, пре ће бити да је упоран, што и јесте...брз, никако ;)

                              Comment


                              • Prvo te igrace koje pominjes oni su FUTSAL igraci, FUTSAL i mali fudbal nemaju nikakve veze, igra se sa drugacijom loptom sa drugacijim pravilima, ja sam igrao protiv Prsica mali fudbal ne futsal i nije mogao nista da uradi, FUTSAL je sablon sa puno treninga mali fudbal je umetnost to moras da razgranicis. Previse si kontradiktornih i neverovatnih stvari rekao da bih nastavio ovu raspravu, otisao si cak dotle da kazes da je Savo brzi od Pantelica i da se ne Pantelic vuce po terenu, imao si termin '' individualni gol '', bas si preterao i na kraju uporedio si Marka Pantelica koji ima u karijeri sta ima koji je bio nista vise do fin igracic sa neke 3,4 godine vrhunskog fudbala i igrac koji je isteran iz Herte iako je bio tamo najbolji sa covekom koji je bio u idealnom timu evropskog prvenstva 2000e godine kada je fudbal cvetao kada su na tom prvenstvu igrali Birof, Sirer, Oven, Inzagi, Del Pjero, Raul, Anri, Anelka, Bergkamp, Klajvert, u toj konkurenciji Savo je izabran medju 2! O cemu ti covece boziji pricas. Marko Pantelic je u zenitu karijere sedeo na klupi Kezmanu i Zigicu i mi smo se tada ubedljivo kao prvi u grupi plasirali na SP. Vidis li kolika je to razlika kao nebo i zemlja?

                                Comment

                                Working...
                                X