Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by tata Mumi View Post
    Ja tebi ne govorim o izbacivanju talenta, vec o stvaranju WC igraca. Stvoren WC igrac i talenat, k'o pripremljen i pecen hljeb. Nebo i zemlja. A Barcelona je napravila najbolje u posljednjih par godina.
    Kada samo jedan od njih ode u drugu ligu i napravi samo respektabilan uspeh, znaci ne znacajan nego respektabilan. Skidam ti kapu i u pravu si.

    Comment


    • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
      Naravno da nemam nista protiv ali Teri moze biti najbolji stoper gde god da ode, Pike ne moze, Cavi ne moze, Inijesta ne moze, Mesi ne moze. Niko od njih ne moze biti u drugom klubu to sto je u Barsi. Runi, Teri, Ozil, CR7, svi su oni to sto jesu gde god da jesu. Barsini igraci ne, u tome je razlika.
      Ali apsolutno se slazem!
      EDIT: Kad Messi odigra ono sto je CR odigrao u Man UTD tad cu pricati za njega da je klasa.
      Last edited by Cassius Clay; 17-07-12, 14:12.

      Comment


      • Usla bi i Italijanima sigurno. Englezima i Njemcima sumnjam, ali nebitno. Ispisali smo 5 strana otprilike istih postova. Ti kazes da je gol srecan, ja ne. Ne moze biti srecno postignut gol ako ti niko ne smeta, a gol prazan pa sve da ga je trbuhom dao. Sada moram ici.
        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

        Comment


        • Prica je otisla na drugu stranu. Diskusija se povela oko toga ko ima najbolju akademiju u posljednih par godina, La Masia prednjaci. To da li ce neko od njih otici negdje, ne znam. Ali svakako mi nije to mjerilo da smatram Messija jednim od najboljih, niti ce ikada biti.

          @KERSDRS

          To sto si napisao nije ni smijesno.
          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

          Comment


          • Mvp, pa nije ni Ronaldo bog zna kako igrao na oba SP, ustvari bio je nevidljiv isto koliko i Mesi, sve do ovog Evropskog. Ali pazi, poenta je upravo u onome sto sam rekao, zasto Mesi nije mogao da se izdvoji u Argentini, upravo zbog drugih koji su gusili loptu, i nepotrebno pokusali sve sami da odrade. Ali sada Sabilja polako uspostavlja jedan sistem u kome Mesi pokazuje zasto je najbolji na svetu, izbacio par egoista i veterana, uveo mladje igrace, i tim deluje kompaktnije nego ikada, i Mesi razbija.
            Isto, ako posmatras, kriterujem se onda odnosi i na Teveza i Aguera. Pa zasto oni nisu nista uradili u nacionalnom dresu ?? Upravo zbog loseg sistema i trenera koji nije imao muda da ih spusti na zemlju i pokaze umisljenim zvezdama kako da igraju. I to nije slucaj samo sa ovom generacijom, isto je bilo i 98. , i 2002. , potpuno isti slucaj, pa to su bili timovi 5x bolji od onog tima sa kojim je Maradona osvojio SP 86. Ali poenta je sto su Argentinci i sam trener shvatili da se mora igrati za Maradonu, i ljudi osvojise, tj ispostavilo se da je Maradona sam osvojio to prvenstvo sa jednim od najlosijih timova.
            sigpic

            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
            -Jürgen Klopp

            Comment


            • Pa stvar je u tome da u situacijama kada je La Masia izbacila svog najveceg talenta i druga akademija je svog. Sneijder, Schweini i Iniesta su svi ista generacija. Da ne trazim sada za Xavi-a, jer on 15 godina igra u prvom timu...
              sigpic

              Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

              "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

              Batica Wilshere je gospodin covek...

              All hail the Chan-Chan man!

              Comment


              • Da je Maradona imao priblizno takvu ekipu uzeo bi 3 SPa a ne jedno. Maradona je takva velicina da nije bilo potrebno da selektor isteruje igrace i da im objasnjava ko je ko. U tome je razlika, Messi kada izadje iz Barsinog sistema nije uopste ni izbliza toliko dominantan sto se i vidi i onda igraci rezonuju tako da nece da mu se sklanjaju da radi sta hoce kada su kvalitetom priblizno dobri. A i zasto bi, ja bih Teveza uvek birao pre Mesija za klub koji nije Barselona, Mesi moze da igra samo u Spaniji gde je defanziva usputna stvar i samo u Barsi gde mu je ekipa duplo jaca od svih i gde svi rade za njega. Maradona je bio najbolji gde god da je otisao i sta je od svega najvaznije svi oko njega su automatski bili bolji. Posle neko poredi Lesija sa Dijegom. Sramota. Dva sveta. Dijego je jedna klasa ostali su druga.

                Comment


                • The Academy of Football (WHU)
                  Sol Campbell, Glen Johnson ,Bobby Zamora, Michael Carrick, Joe Cole, Jermain Defoe, Frank Lampard, John Terry.....
                  Plus iz Corinthiansa doveli dvojicu gaenijalaca koji su u to vrijeme bili relativno nepoznati igrači a znamo šta su kasnije postali u svijetu fudbala.

                  Comment


                  • Originally posted by edohz View Post
                    The Academy of Football (WHU)

                    Plus iz Corinthiansa doveli dvojicu gaenijalaca koji su u to vrijeme bili relativno nepoznati igrači a znamo šta su kasnije postali u svijetu fudbala.
                    Maskerano i Tevez su bili svetski poznati supertalenti samo je WH dao prebolesne pare koji niko nije hteo.

                    Comment


                    • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                      Maskerano i Tevez su bili svetski poznati supertalenti samo je WH dao prebolesne pare koji niko nije hteo.
                      Ništa specijalno, došli su za oko 14 mil EURA a prodani su za 29mil i 23 mil EURA

                      Comment


                      • Originally posted by edohz View Post
                        Ništa specijalno, došli su za oko 14 mil EURA a prodani su za 29mil i 23 mil EURA
                        Samo pogledaj koliko ih je Korintijans isprva platio. To je bio skandal kada su presli u Brazilski fudbal jedno vreme su bili i omalovazavani jer su Argentinci u Brazilu, ili su poznati i to vrlo dobro.

                        Comment


                        • Originally posted by D-Wade View Post
                          Pa stvar je u tome da u situacijama kada je La Masia izbacila svog najveceg talenta i druga akademija je svog. Sneijder, Schweini i Iniesta su svi ista generacija. Da ne trazim sada za Xavi-a, jer on 15 godina igra u prvom timu...
                          Originally posted by tata Mumi View Post
                          Ja tebi ne govorim o izbacivanju talenta, vec o stvaranju WC igraca. Stvoren WC igrac i talenat, k'o pripremljen i pecen hljeb. Nebo i zemlja. A Barcelona je napravila najbolje u posljednjih par godina.
                          To hocu reci.
                          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                          Comment


                          • Pa to sada, osim Messi-a, da li su najbolji iz svoje generacije moze da se diskutuje. Sneijder i Iniesta su poprilicno blizu po kvalitetu, sa razlikom sto je Sneijder glavni igrac i u vecini slucajeva okruzen sa manje talenta u odnosu na Iniesta-u.
                            sigpic

                            Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                            "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                            Batica Wilshere je gospodin covek...

                            All hail the Chan-Chan man!

                            Comment


                            • Ljudi ja ne bi da pametujem ali mi skrenusmo sa teme ..Dakle Liverpool Fc

                              Comment


                              • Pa ja ni ne poredim Maradonu i Mesija, ja cu ih porediti tek kad ovaj bude osvojio SP, ja poredim dva sistema, razlicto kako su Argentinci igrali 86. , a kako od 98. pa do sada. Da je Maradona imao ovakve igrace, mozda bi osvojio, a mozda i ne bi, to mi ne mozemo znati, mozemo da nagadjamo. Ali poenta price, jeste da Maradona nije pored sebe imao egoiste koji nece da se dodaju, vec imao malo iznad-prosecne igrace, i par vrlo dobrih poput Pasarele i Olartigocee, koji su znali ko je kod njih glavni covek, i jednostavno dali coveku loptu i Diego je to na svojsven nacin resavao sam. Mesi je igrao sa gomilom egoista i nije imao priliku da sutne loptu kako treba, a trener je cutao i gledao kako se tim raspada protiv vecih ekipa.
                                Da je Maradona imao takve igrace, sa velikim egom, pfff, zaista je pitanje dokle bi Argentina dogurala, sreca pa nije. Ali pogledaj sada u proteklih godinu dana kako je Mesi igrao za reprezentaciju, pogledaj iako to nisu toliko jake utakmice, decko je procvetao. O tome ja pricam, da bi osvojio, ekipa mora da bude kompaktna, pa bilo kakve igrace imao u timu, 86. ma koliko slaba ekipa Gaucosa bila, ona je bila kompaktna i sto je jos vaznije, svako je znao svoj zadatak, i igrali su za Maradonu, a ovaj posto je najbolji igrac svih vremena im je uzvratio titulom, ali Argentina je vec 10 godina disfunkcionalna ekipa, a svako prvenstvo su najveci favoriti, ili jedan od najvecih, pa puknu, zbog egoista.
                                To da bi ti izabrao Teveza u ekipi pre Mesija, naravno, to je tvoje misljenje, jer je Tevez redak primer i tip igraca i klasa nevidjena, ali za mene bi to uvek bio Mesi, i verujem da bi dominirao u bilo koju ligu da ode, jer je kompletan igrac, nista, ali apsolutno nista ga ne sprecava da dominira.
                                sigpic

                                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                                -Jürgen Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X