Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zato sto ne bi imali istu ulogu kao u Barseloni, ne bi imali toliko prostora, dobijali bi batine od puno cvrscih ekipa nego sto su one u primeri, bivali bi zatvoreni trcanjem kao sto ih i zatvaraju protivnici sto u primeri je nemoguce jer nemas ekipe koje mogu toliko da pokriju terena. Jednostavno svako od njih perfektno zna svoju ulogu u sistemu, kad ih izvuces iz toga nema ih nigde. Pa Cavi nije bas tako rano postao igrac, njegova prva iole ozbiljnija sezona je 2002e godine, koliko dugo je Rajkard Inijestu gnjavio na klupi? Se secas toga, nosio je broj 20 uvek ulazio pred kraj tako 3 sezone. Jednostavno nisu to supertalenti samo su krvavi radnici i ceo zivot su u sistemu, tek onda kada se potpuno uklope u isti postaju masina.

    @Scouser Ronaldo ima finale EP polufinale EP i polufinale SP. Navedi sta ima Mesi od toga? Osim duplo kvalitetniju ekipu?

    Comment


    • U onakvoj situaciji ti bolje ne mozes reagovati, ono je maksimum. Da je Balotelli dao onakav gol, prskao bi ovdje po njemu.

      Sta ce im se desiti u buducnosti niko ne zna, niti me interesuje.
      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

      Comment


      • Originally posted by D-Wade View Post
        Uuum, mala ispravka, nema Barsa najbolju akademiju, Ajax je tu najjaci ubedljivo, a u Spaniji je Bilbao-ova akademija najjaca. U mladjim kategorijama oni dominiraju..
        On je mislio po tome kako izbacuju WC igrace, a ne koji tim igra bolje po tim juniroskim ligama. Pa i Liverpul ima najjacu akademiju na Ostrvu, pa nismo izbacili nijednog kvalitetnog igraca ne znam koliko vec godina. Slazem se za Ajaks, ali i njima od one 2003. generacije, niko toliko kvalitetan iz akademije nije izasao.
        Za Bilbao ne znam, ali nisam nesto video puno igraca iz te skole, sem Muniaina koji je stvarno extra talentovan.

        edit: @Mvp Tacno je, ali igraci sa onakvim kvalitetom, pogotovo Mesi i Inijesta bi 100% uspeli i u drugim ligama. Njih dvojica se ipak izdvajaju iz tog sistema malo vise od ostalih, upravo zbog kvaliteta koji poseduju. Jer nije sve u sistemu, kad ti vidis, i Barsa B igra isto, ali kvalitet tih igraca je manji, i takvi igraci ce naravno postati roboti, ali igraci kao Mesi, Inijesta, oni prave tu razliku u kvalitetu, ogromnu razliku. Oni su u takvom sistemu bogovi, ali isto tako bi i u drugim ligama poprilicno dominirali, ne u tolikoj meri, ali bi sigurno...
        Last edited by Freshman; 17-07-12, 13:47.
        sigpic

        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
        -Jürgen Klopp

        Comment


        • Originally posted by tata Mumi View Post
          U onakvoj situaciji ti bolje ne mozes reagovati, ono je maksimum. Da je Balotelli dao onakav gol, prskao bi ovdje po njemu.

          Sta ce im se desiti u buducnosti niko ne zna, niti me interesuje.
          Ne bih sigurno, pricao bih da mi je drago zbog gola nista vise. Nisam ni rekao da oni nisu reagovali kako treba. Pogresno razumes, jednostavno se pogodilo, oni su uradili sta je do njih. Dobro Fabregas jeste Silva je zazmurio jer covek ne ume glavom nije mu to posao da je u toj situaciji bio Tores ili Ljorente pocepali bi mrezu posred gola jer je lopta slucajno bila idealna a on je jedva gol pogodio. Oni su uradili kako bi i svako najbolje sto su mogli moja poenta je da ovo u 7,8 situacija od 10 nije gol.

          Comment


          • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
            Zato sto ne bi imali istu ulogu kao u Barseloni, ne bi imali toliko prostora, dobijali bi batine od puno cvrscih ekipa nego sto su one u primeri, bivali bi zatvoreni trcanjem kao sto ih i zatvaraju protivnici sto u primeri je nemoguce jer nemas ekipe koje mogu toliko da pokriju terena. Jednostavno svako od njih perfektno zna svoju ulogu u sistemu, kad ih izvuces iz toga nema ih nigde. Pa Cavi nije bas tako rano postao igrac, njegova prva iole ozbiljnija sezona je 2002e godine, koliko dugo je Rajkard Inijestu gnjavio na klupi? Se secas toga, nosio je broj 20 uvek ulazio pred kraj tako 3 sezone. Jednostavno nisu to supertalenti samo su krvavi radnici i ceo zivot su u sistemu, tek onda kada se potpuno uklope u isti postaju masina.

            @Scouser Ronaldo ima finale EP polufinale EP i polufinale SP. Navedi sta ima Mesi od toga? Osim duplo kvalitetniju ekipu?
            Ali Ronaldo nije tako dominirao na tim internacionalnim prvenstvima sem ovog poslednjeg.

            Comment


            • Originally posted by D-Wade View Post
              Uuum, mala ispravka, nema Barsa najbolju akademiju, Ajax je tu najjaci ubedljivo, a u Spaniji je Bilbao-ova akademija najjaca. U mladjim kategorijama oni dominiraju..
              Ajax sve igrace prodaje i onda ih drugi oblikuju. Prodaju igraca kao talenta, nije u tome stvar. Ne spominji mi mladje kategorije, Chelsea dominira u mladom FA Cupu pa niko ni da prdne u A tim.
              Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

              Comment


              • Pa ne mozes tako da gledas, svaki veliki tim izbaci jednu bolesnu generaciju igraca. Sa Barsa-om je to ova generacija predvodjena Messi-em, Iniesta-om itd..Real je imao sa Morientes-om, Hierro-m, Raul-om itd..Ajax je ubedljivo najvise WC igraca napravio u svojoj akademiji. Pa pobogu, legende evropskog i holandskog fudbala su u 90% slucajeva iz njihove akademije. To sada sto oni imaju onog malog Rafinha-u i ovog Gerard-a Defuenso-a nemoj da racunas, imaju i druge akademije jako talentovane fudbalere.

                @Mumi

                Najveci igraci iz njihove akademije su dominirali prvo u Holandiji, pa su u narednom timu pokazali da mogu i u drugim ligama da dominiraju. U vecini slucajeva je igrac koji predje iz Ajaxa u drugi klub u narednoj sezoni bio medju kljucnim igracima, ako ne i najbolji.
                Last edited by D-Wade; 17-07-12, 13:44.
                sigpic

                Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                Batica Wilshere je gospodin covek...

                All hail the Chan-Chan man!

                Comment


                • Originally posted by Scouser View Post
                  Ali Ronaldo nije tako dominirao na tim internacionalnim prvenstvima sem ovog poslednjeg.
                  Mnogo je bolji od Mesija, ovaj je na oba SP bio prakticno nevidljiv, smesan u odnosu na kvalitet, Ronaldo igra ono sto treba timu prilagodjava se, o tome i pricam vec sat vremena, Mesi van Barsinog sistema je maltene samo dobar igrac, Ronaldo igra vrhnuski u bilo kom sistemu.

                  Comment


                  • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                    Ne bih sigurno, pricao bih da mi je drago zbog gola nista vise. Nisam ni rekao da oni nisu reagovali kako treba. Pogresno razumes, jednostavno se pogodilo, oni su uradili sta je do njih. Dobro Fabregas jeste Silva je zazmurio jer covek ne ume glavom nije mu to posao da je u toj situaciji bio Tores ili Ljorente pocepali bi mrezu posred gola jer je lopta slucajno bila idealna a on je jedva gol pogodio. Oni su uradili kako bi i svako najbolje sto su mogli moja poenta je da ovo u 7,8 situacija od 10 nije gol.
                    Pricao bi kako je to bio smekerski gol, znam te.

                    Napadaca tu nije bilo, bio je Silva. Ali ja opet ne kontam kako moze biti sreca da ti na prazan gol, potpuno neometan das gol. Da je bio u duelu pa ga nekako jedva uglavio OK, ali ovako je postavio glavu, lopta usla i to je to.
                    Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                    Comment


                    • Wada ne pricamo otkad postoji fudbal vec u posljednjih par godina, gdje Ajax nije stvorio WC igraca.
                      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                      Comment


                      • Originally posted by tata Mumi View Post
                        Pricao bi kako je to bio smekerski gol, znam te.

                        Napadaca tu nije bilo, bio je Silva. Ali ja opet ne kontam kako moze biti sreca da ti na prazan gol, potpuno neometan das gol. Da je bio u duelu pa ga nekako jedva uglavio OK, ali ovako je postavio glavu, lopta usla i to je to.
                        Vidi gde je usla pod kojim uglov, pogledaj kako mu glava cimne na dole umesto unapred. Jeste znas me druzimo se godinama pa me znas. Ne zajebavaj, pitaj koga hoces ko igra fudbal je li ovo normalan sut glavom. Nije je cak ni celom udario.

                        Comment


                        • Originally posted by tata Mumi View Post
                          Wada ne pricamo otkad postoji fudbal vec u posljednjih par godina, gdje Ajax nije stvorio WC igraca.
                          Pa nije ni Barsa, jedino ako racunas deset godina unazad...Ne igraju Iniesta i Messi 5 godina u Barsi jbt..Ako gledas poslednjih par godina, najvise su Nemci izbacili talentovanih fudbalera..Generacija u kojoj je Iniesta je generalno izbacila dosta WC igraca. Nije samo Barsa izbacivala talente u to vreme.
                          sigpic

                          Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                          "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                          Batica Wilshere je gospodin covek...

                          All hail the Chan-Chan man!

                          Comment


                          • Nemoj da si bukvalista. Znam sta pises kada su Italijani u pitanju, na to sam mislio. Postavio glavu, ocekivao je loptu. Da je nije ocekivao, promasio bi je ili ne bi ni stigao do nje. Lopta mu isla u visini cela, pritom bila jaka, nije lako tada reagovati. Drugacije od ovoga tesko da bi mogao jedan veznjak tipa Silve reagovati.
                            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                            Comment


                            • Originally posted by D-Wade View Post
                              Pa nije ni Barsa, jedino ako racunas deset godina unazad...Ne igraju Iniesta i Messi 5 godina u Barsi jbt..Ako gledas poslednjih par godina, najvise su Nemci izbacili talentovanih fudbalera..Generacija u kojoj je Iniesta je generalno izbacila dosta WC igraca. Nije samo Barsa izbacivala talente u to vreme.
                              Ja tebi ne govorim o izbacivanju talenta, vec o stvaranju WC igraca. Stvoren WC igrac i talenat, k'o pripremljen i pecen hljeb. Nebo i zemlja. A Barcelona je napravila najbolje u posljednjih par godina.
                              Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                              Comment


                              • Originally posted by tata Mumi View Post
                                Nemoj da si bukvalista. Znam sta pises kada su Italijani u pitanju, na to sam mislio. Postavio glavu, ocekivao je loptu. Da je nije ocekivao, promasio bi je ili ne bi ni stigao do nje. Lopta mu isla u visini cela, pritom bila jaka, nije lako tada reagovati. Drugacije od ovoga tesko da bi mogao jedan veznjak tipa Silve reagovati.
                                To sto sam ja veliki navijac Italija stvarno nema veze sa situacijom, jednostavno spustio je glavu, nije gadjao mogla se odbiti gde god. Naravno da bi mu da je promasio opravdanje bilo da je veznjak koji nikada ne igra glavom ali sut je dosta los bio i sigurno ima srece sto je postignut gol, udario je skoro temenom, pogledaj kako naglo spusti glavu kao pioniri kada se plase lopte pa namesti teme a onda ga razbije i onda kukaju, samo sto je to spanac i ona je usla, nesrecnim Englezima bi se odbila u peti red stadiona.

                                Comment

                                Working...
                                X