Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
    Koje WC igrace? Kad je jos od Runija neka engleska skola izbacila WC igraca? Nema sanse i on nije WC zbog rada u akademijama nego zato sto je rodjen tako fizicki nenormalan sa sve osecaja za igru, to jedino da se rodi, rad u engleskim akademijama kakav god da bio nije dovoljan jer je nacija netalentovana. Lamps, Gerrard, Beks, sve su to rodjeni talenti i to je sreca sto se pojavila takva generacija, verovatno nece nikada vise.
    Kazem, na putu smo da izbacimo WC igrace. Rahim Sterling, Fernandez Suso, Adam Morgan i Dzordan Ajbi mogu bas zveri da postanu ako ih Brendan uvede u prvi tim na pravi nacin i da im sansu kad treba, spremi ih psiholoski za mec. Prva trojica su nenormalno napredovali zadnje 2 godine, Ajbi je stigao skoro ali sve bolji, tu je jos dosta momaka koji napreduju konstantno, odlicno se radi, to je poenta.
    sigpic

    Comment


    • Ma jeste on vise zasluzio sto se toga tice ali Zidan je Zidan trebalo mu je odati pocast, ako ne toliku bar je trebalo da dobije za najboljeg igraca na SP.

      Comment


      • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
        Ma jeste on vise zasluzio sto se toga tice ali Zidan je Zidan trebalo mu je odati pocast, ako ne toliku bar je trebalo da dobije za najboljeg igraca na SP.
        Pa dobio je za SP, posle Kanavaro uzeo Zlatnu Loptu.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
          Titula, finale EP. Maestralno odigrao celu sezonu i na EP iznova i iznova prikazivao nesto sto se kosi sa svakom teorijom modernog fudbala, jednostavno covek je jedan od najvecih majstora ne samo fudbalskih vestina koje poseduje, nego i umetnosti kontrole igre, kontrole tempa, da ne pricam o pasovima koje svet odavno nije video sa kojom lakocom sa koliko godina... Uradio je vise od Mesija u pogledu takvih dostignuca, koje bi trebalo da budu kljucne za izbor.
          Ako je on odigrao maestralno sezonu, kako onda opisati ovo sto je Messi napravio? Istorijsko, senzacionalno, nesvakidasnje, nezaboravno, uzmi sta hoces. Covjek je dao 73 gola i postavio novi standard u fudbalu, nesto o cemu ce svijet pricati narednim decenijama. Postao najbolji strijelac kluba u istoriji sa 24 godine. Odavno svijet nije vidio nekoga ko ovoliko grize iz godine u godinu, ko je ovoliko nezasit i ko sa ovolikom lakocom igra i terorise protivnicke timove.
          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

          Comment


          • Originally posted by S-Nash View Post
            Pa dobio je za SP, posle Kanavaro uzeo Zlatnu Loptu.
            Vidi stvarno, mislio sam da je Kana dobio obe. Sad mi tek nije jasna odluka da uzme Kanavaro zlatnu loptu. Opet cu da se iznerviram kao i tada, necu uopste da mislim o tome, mrtvi stoper uzeo nagradu jebem ti fudbal. Da je bar neki prefienjen stoper nego drvo.

            @Mumi Slazem se svaka cast ali nece biti nepravedno ako ne dobije, dobio je kada je Snajder uzeo tripletu i igrao finale SP. Bio glavni igrac i u Interu i u Holandiji, nije mu Mesi bio ni do kolena te sezone, mora nekada da plati za to.

            Comment


            • Originally posted by tata Mumi View Post
              Ako je on odigrao maestralno sezonu, kako onda opisati ovo sto je Messi napravio? Istorijsko, senzacionalno, nesvakidasnje, nezaboravno, uzmi sta hoces. Covjek je dao 73 gola i postavio novi standard u fudbalu, nesto o cemu ce svijet pricati narednim decenijama. Postao najbolji strijelac kluba u istoriji sa 24 godine. Odavno svijet nije vidio nekoga ko ovoliko grize iz godine u godinu, ko je ovoliko nezasit i ko sa ovolikom lakocom igra i terorise protivnicke timove.
              Koliko je golova ove sezone dao ozbiljnim ekipama da nisu iz penala?

              Da se razumemo, ja sam fan Lea Mesija i smatram da je jedini koji ima imalo ljudskosti u onoj Barsi ali nije dovoljno nabiti statistiku protiv slabijih. Sto se mene tice, Pirlo kao kljuc Juveove titule i daleko najbolji igrac EP najvise zasluzuje, posle njega Mesi ali kao sto rece MVP, red je da mu se vrati za 2010. kad nije zasluzio nikako. 2009. i 2011. apsolutno najbolji.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by S-Nash View Post
                Koliko je golova ove sezone dao ozbiljnim ekipama da nisu iz penala?

                Da se razumemo, ja sam fan Lea Mesija i smatram da je jedini koji ima imalo ljudskosti u onoj Barsi ali nije dovoljno nabiti statistiku protiv slabijih. Sto se mene tice, Pirlo kao kljuc Juveove titule i daleko najbolji igrac EP najvise zasluzuje, posle njega Mesi ali kao sto rece MVP, red je da mu se vrati za 2010. kad nije zasluzio nikako. 2009. i 2011. apsolutno najbolji.
                Ne znam koliko je dao, ne mogu sada guglati. Ako je tako lako nabiti statistiku kao sto kazes, zasto i ostali ne nabijaju? Nije fino omalovazavati ovo sto je on radio, nije nikako.

                A Pirlo nikako nije DALEKO najbolji igrac EP. Cak sta vise, Iniesta je briljirao. Najvise grizao kod Spanaca od prve do posljednje minute EP-a i to na krilu. Pokazao sa kakvom lakocom igra i na toj poziciji.
                Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                Comment


                • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                  Koje WC igrace? Kad je jos od Runija neka engleska skola izbacila WC igraca? Nema sanse i on nije WC zbog rada u akademijama nego zato sto je rodjen tako fizicki nenormalan sa sve osecaja za igru, to jedino da se rodi, rad u engleskim akademijama kakav god da bio nije dovoljan jer je nacija netalentovana. Lamps, Gerrard, Beks, sve su to rodjeni talenti i to je sreca sto se pojavila takva generacija, verovatno nece nikada vise.

                  Generalno gledajuci samo Barcelona pravi WC igrace. Ostali ponekad nesto izbace, ali nedovoljno da budu u korak sa ovima.
                  Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                  Comment


                  • Originally posted by tata Mumi View Post
                    Ne znam koliko je dao, ne mogu sada guglati. Ako je tako lako nabiti statistiku kao sto kazes, zasto i ostali ne nabijaju? Nije fino omalovazavati ovo sto je on radio, nije nikako.

                    A Pirlo nikako nije DALEKO najbolji igrac EP. Cak sta vise, Iniesta je briljirao. Najvise grizao kod Spanaca od prve do posljednje minute EP-a i to na krilu. Pokazao sa kakvom lakocom igra i na toj poziciji.
                    Ne omalovazavam ja nikad bilo sta sto je on uradio, raspravljao sam milion puta na ovom forumu vezano za njega i za to kako on ne moze bez Cavija i Inieste. Ove godine je Pirlo vise uradio i napravio neverovatnu razliku kako u Kalcu tako i na EP. Iniesta koliko god da je bio odlican, bili su i ostali i nije pravio razliku koliku je Pirlo pravio + nije sve meceve briljirao za razliku od Pirla, koji doduse nije mogao nista u finalu zbog saigraca, probao je ali je bilo nemoguce.
                    Last edited by Casiraghi; 17-07-12, 11:41.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by tata Mumi View Post
                      Generalno gledajuci samo Barcelona pravi WC igrace. Ostali ponekad nesto izbace, ali nedovoljno da budu u korak sa ovima.
                      Barselona je napravila prvih 100 igraca na svetu? Neka bude da je to WC kategorija, prvih 100. Sve Barsa napravila? I Barsini igraci funkcionisu tako samo u njenom sistemu, kada odu nisu ni pola od onoga sto bi trebalo da budu. Fabregas je jedini ali njega je fudbalu naucio matori pedofil a ne Barsa.

                      Comment


                      • Ti onda nisi gledao EP. Poredak je 1. Pirlo ... 10. Whatever. 11. Whatever. ... Svakome ko je gledao i ko se razume u fudbal. Spanija je igrala jako lose veci deo EP pa tako i Inijesta.

                        Comment


                        • Nije lako uvijek praviti razliku u Spaniji pored Silve, Xavija, Fabregasa, Alonsa koji bi u Italiji i bilo gdje bili nosioci igre. U Italiji se sve vrti oko Pirla i on je glavni, u Spaniji je konkurencija bolesna. Sigurno reprezentacija sa najboljim balansom kvaliteta na svijetu. Ali na ovom EP Iniesta je bio najagilniji i najkonkretniji u dresu Spanije. Od meca protiv Italije u grupi gdje je grizao i vukao ekipu sve vrijeme, pa nadalje. Kasnije je igrao u skladu sa zahtjevima Del Bosquea i onoliko koliko je bilo potrebno da se trosi, kao i citava Spanija. Igrali na rezultat. U finalu mu se pridruzili Xavi i Alba, svi dodali gas i cao. I upravo je ta finalna utakmica i odlucila ko ce dobiti priznanje najkorisnijeg igraca EP, jer Pirla u toj utakmici nije bilo 90% vremena.
                          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                          Comment


                          • Prvo poluvreme do drugog gola Spanija je nadigrana imala manji posed lopte i bila maltene bez sansi jer prvi gol nije sansa vec cista sreca, posle one kontre i drugog gola je opet Italija imala dve fantasticne sanse Di Natale sam sa Ikerom i ono glavom tik preko gola. Onda se Mota povredio i ostali sa 10 do tog momenta Italija mozda nije bila bolja ali u najmanju ruku ravnopravna. Posle toga jednostavno nije bilo sanse sa 10 igraca. Period od prvog gola Spanije do kraja poluvremena ako mozes nadji negde da pogledas 5 puta su mozda presli centar.

                            Comment


                            • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                              Barselona je napravila prvih 100 igraca na svetu? Neka bude da je to WC kategorija, prvih 100. Sve Barsa napravila? I Barsini igraci funkcionisu tako samo u njenom sistemu, kada odu nisu ni pola od onoga sto bi trebalo da budu. Fabregas je jedini ali njega je fudbalu naucio matori pedofil a ne Barsa.
                              Ironija je jaca od tebe. Ja recimo ne bih imao nista protiv da Chelsea izbaci 2-3 WC igraca i da samo igraju za Chelsea. Da mi je samo znati ko bi se protivio tome da njegov klub izbacuje WC igrace koji igraju za taj klub. Zasto i ostali ne naprave svog Iniestu recimo ili Messija?
                              Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                              Comment


                              • Po cemu je prvi gol Spanije sreca? Mozda sto je odbrana Italije izigrana a Silva ostao sam na 7m i pospremio loptu u gol? Pa nije koljenom dao gol. Nije bitno ko je koliko puta presao centar vec ko je bio opasniji. Nabroj mi sanse Italije kada su "nadigrali" Spance? U tom periodu dominacije Pirlo jednom pogodio zivi zid Spanije, Casillas 2 puta boksovao kao sto bi svaki golman u guzvi i jedino vrijedno paznje je sut cini mi se De Rossija sa nekih 18-20 m pravo u Ikera. To nije stvorena prilika vec sut sa distance, ali jeste opasnost bila. To je to od Italija u tom periodu kada su nadigrali Spance.
                                Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                                Comment

                                Working...
                                X