Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nema Rivalda, a ima Romario Pa Rivaldo je imao barem 5x bolju karijeru.

    Comment


    • Originally posted by Prototype View Post
      Nema Rivalda, a ima Romario Pa Rivaldo je imao barem 5x bolju karijeru.
      Ne znam po cemu smatras da je Rivaldo imao 5x bolju karijeru od coveka koji je dao skoro 1000 golova u profesionalnoj karijeri, a znam samo dva coveka u istoriji fudbala koja su to uspeli. Covek je bio jedan od najboljih napadaca tog vremena, i jedino sto Rivaldo ima vrednije jeste LS sa Milanom, ali on tada i nije bio faktor u ekipi.

      Ali pravo pitanje koje je Vladan postavio, jeste zasto nema Garince ??
      sigpic

      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
      -Jürgen Klopp

      Comment


      • Ti macak nemas ideju da je barem 60% tih golova dao u bednoj Brazilskoj ligi. Igrao je u Evropi 5 1/2 sezone. Od toga 4 sezone je igrao Holandsku ligu, najvise se pamti ona njegova sezona 1993/1994 za Barsu kad je igrao. Sto se tice repke nista nije uspesniji od Rivalda. Dok je klupska karijera Rivalda bolja kao sto vec rekoh 5x

        I prema zvanicnoj statistici dao je ukupno 691 gol a ne 1000 ;)

        Comment


        • Originally posted by Prototype View Post
          Ti macak nemas ideju da je barem 60% tih golova dao u bednoj Brazilskoj ligi. Igrao je u Evropi 5 1/2 sezone. Od toga 4 sezone je igrao Holandsku ligu, najvise se pamti ona njegova sezona 1993/1994 za Barsu kad je igrao. Sto se tice repke nista nije uspesniji od Rivalda. Dok je klupska karijera Rivalda bolja kao sto vec rekoh 5x

          I prema zvanicnoj statistici dao je ukupno 691 gol a ne 1000 ;)
          Macak....

          Ja sam rekao skoro 1000 golova, a to nije isto. A on je zapravo i dao 1000 golova, ali prema pravoj statistici, covek je dao 923 gola, s tim sto su mu iskljucili 77 golova koje je postigao u juniorskoj kategoriji, ali je proslavio 1000-ti gol inace... Ti meni reci po cemu je Rivaldo imao 5x puta bolju klupsku karijeru, ali pazi, 5x ???

          Covek je dominirao Holadnijom koja je u to vreme bila ekstremno jaka, bio dvaput najbolji strelac Spanije i dve titule s Barsom ima. Nema to veze sto je Brazilska liga bedna, on je dosao u Evropu i opet bio jedan od najboljih napadaca to vremena, a neki ga nazivaju najboljim finiserom u istoriji fudbala. Treci strelac u Brazilskoj repki iza Pelea i Ronalda.

          Rivaldo je tek u Barsi pokazao sta je i ko je, tu je izgradio ime, bio je strasan tih godina i to je to... Posle ode u Milan gde je odigrao 20 meceva za dve godine i tu je bio kraj. I sad ti meni reci, po cemu je Rivaldo imao bolju karijeru, i to 5x bolju ???
          sigpic

          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
          -Jürgen Klopp

          Comment


          • Ne dirajte Romaria ,taj je bio pravi madjionicar na terenu.Tesko je reci ko je bio bolji od njih dvojice

            Comment


            • Kako bre da se dira Romario kad je onaj kompozitor pesama ovih ,,novijih'' dobio nadimak po Romariju kraj diskusije.
              sigpic

              http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

              Comment


              • Al ti pretera sa Romarijem, ko da ti je rodjeni brat. Evo natenane da pojasnim.

                Holandska liga je uvek bila slaba i to ce i ostati, posebno kad su u pitanju njeni defanzivci i uopste defanziva igra tih ekipa. Liga petice su za mene najmerodovnije lige, ovo ostalo boranija. I Kezman je davao 30+ golova u Holandiji. Smesna liga...

                Romario je osvojio jednu titulu sa Barsom u sezoni 1993/1994. Sledece sezone je otisao na polu-sezonu, vratio se u Brazil. Real Madrid je te sezone 1994/1995 osvojio titulu. U LS je dao 2 gola i to oba Spartaku iz Moskve. Sve ostale bitne golove su postizali Begiristian, Kuman i Stoichkov. Romario najbolji finiser ? Mora da se salis

                Evo neka statistika koju nadjoh:

                Team Goals Matches Goal average
                Vasco da Gama 415 325 0.78
                PSV Eindhoven 163 165 0.98
                FC Barcelona 45 84 0.53
                Flamengo 204 240 0.85
                Valencia CF 14 21 0.67
                Fluminense 48 77 0.62
                Al Sadd SC 0 3 0
                Miami FC 22 15 1.47
                Adelaide United 1 4 0.25
                Brazil National Team 55 74 0.74
                Brazil Olympic Team 15 11 1.36
                Youth years 77 127 0.61
                Others 21 13 1.61
                Total 991 1244 0.80

                655 golova je dao u Brazilskoj ligi od 991, u Evropi je dao 222 gola od toga 160 u Holandiji. Rivaldo je dao 160 gola, znaci ovo je za razdoblje izmedju 1996-2003. Kad je igrao za Deportivo, Barsu, Milan. Nije odigrao nesto Bog zna sta vise meceva od Romaria. Msm nije bas tolika razlika kad pogledas koju je poziciju igrao Rivaldo a koju je igrao "najbolji finiser".

                Pa onda pogledas kakvim je sve ekipama Rivaldo davao golove, a kome je "najbolji finiser". Msm ono dok je Rivaldo davao golove Bayernu, Milanu, Manchesteru, ovaj je davao Herenvenu, Den Hagu i ostalim boranijama. Kad je to Romario bio najbolji strelac LS?

                Ima toliko argumenata al me toliko nervira samo poredjenje da to je to strasno, znaci izgubio sam volju samo dok pisem ovaj post. Cuj najbolji finisher To moraj da je nike progurao tu frazu, lik odirao jednu ipo sezonu medju najboljim ligam i on sad treba da se nadje u TOP 3 najbolji Brazilskih igraca. Daj malo ozbiljnosti. Koliko ti imas godina uopste ? Imas li preko 20 ? Jer da imas nebi pisao ovakve stvari.

                Comment


                • Kakve veze ima ko koliko godina ima?? Imas ,,decu'' koja su zrelija 3 puta od godina koje imaju... Sto se mene tice nije Romario medju Top 3 brazilskih igraca ali nemoj da mlatis sa tim statistikama...Neka jos neko da toliko golova kao on u bilo kojoj ligi skinucu mu kapu. I sto nije finiser? Jeste, bio je vrhunski realizator jedan od boljih ikada.
                  sigpic

                  http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                  Comment


                  • Ma da bas je tesko biti realizator u Brazilskoj ligi, potpuno je drugi nivo u Evropi. Ako hocete nekog da porediti sa Rivaldom i da kazete da on ne zasluzuje TOP 5 najboljih Brazilaca nadjite nekog boljeg od Romaria.

                    Pomenuh godine iz razloga da mozda nije puno gledao Rivalda, nista drugo.

                    Ja ne mlatim statistikom kralju, vec mi tih 991 golova koje je postigao nije nista spec jer je 2/3 dao u Brazilskoj ligi koja je krajnje bedna i igraci stoje ko babe. Robinho je dominirao tamo pa kad je dosao u Evropu nije mogao vola da ubode osim da izvodi finte i prodaje svoje dupe za masne pare iako ne vredi one pare koje su ulozene u njega

                    Comment


                    • Daj mi jos nekog igraca ko je dao toliko golova kao Romario pa sve da je i u ligi Somalije? Rivaldo je meni klasa da se razumemo, nisam ja ni zeleo da udjem u diskusiju o tome ko je bolji (ja licno nikad ne poredim njih dvoje jer nisu isti tip igraca). Samo ne mogu da nipodastavam Romarijeve pa i da je dao 300 sve ukupno bio bi legenda i fenomenalan finiser a kamoli sa ovoliko koliko ima. Diskutabilno je to sve, nikad se ne oslanjam na statistiku. No, svako ima svoje pravo...znam samo da je Romario sigurno jedan od boljih ikada sto se tice ubacivanja lopte u mrezu ;)
                      sigpic

                      http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                      Comment


                      • Ma kontam ja tvoje razmisljanje, ja samo zelim da ti pokazem drugu stranu medalje. Msm kad cujes dao je 991 gol, prva reakcija je da je to nesto nenadjebivo. Al brate tako nesto je nemoguce u Evropi i u jakim ligama sa jakom konkurencijom. On to nije imao i zato ne volim da se toliko dize u nebo tih 991 golova koji na prvi pogled deluju impozantno, msm i jest impozantno ali nije to to. Pa evo Messi i Ronaldo kakve statistike prave, pa cisto sumnjam da ce doci priblizno do takve brojke. Upravo zbog konkurencije.

                        Comment


                        • Bitno je da se razumemo... Sve to stoji sto si rekao. Nego eto on je taj koji je dao i taj 991 gol a ne cujem to svuda samim tim sto je toliko golova dao
                          sigpic

                          http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                          Comment


                          • Ma ovde nije ni poenta ko je bolji igrac, jer igraju ljudi na razlicitim pozicijima, ja takve ne poredim, nego je covek rekao da Rivaldo imao strasnu karijeru, a Romario nikakvu, tacnije 5x bolju...

                            Holandija je u to vreme imala sjajnu ligu, sjajni igraci su tamo igrali, jedni od najboljih, a Ajaks bio jedan od najboljih timova u Evropi. U tom trenutku Holandija je po koeficijentu bila treca liga u Evropi , a ti mi dajes nekog Kezmana koji je igrao 10 godina kasnije...

                            Drugo, Krojf ga je nazvao najboljim finiserom ikada, a ne Nike, sto je on i bio, jer da nije ne bi postigao skoro 1000 golova... Daj mi jos nekoga pored Pelea i Puskasa koji je dao toliko golova ??
                            A Brazilska liga nije nimalo smesna, jer da jeste ne bi dala najbolje igrace sveta.

                            Ja cenim Rivalda, jer je jedan od najjacih i meni omiljenih fudbalera inace, ali budi malo objektivniji, i priznaj da si pogresio i preterao rekavsi 5x bolju karijeru. Obojica su bili po jedanput najbolji igraci sveta(FIFA player of the year), ae pogresio sam u vezi lige jer sam mislio da je uzeo dve, a nije, Rivaldo ima dve u svom ormaricu, i LS, ali kao sto sam rekao, on tada u Milanu nije bio faktor, i obojica imaju po jednu svetsku titulu. Kad se to sumira, mozes li opet reci da je imao toliko bolju karijeru ??? Da Rivaldo nije imao povrede imao bi on mnogo vecu karijeru ja to znam, al jbg.
                            A Romario, iza Pela i Ronalda, je treci najbolji napadac Brazila svih vremena. E sad dal zasluzuje da bude u pet najboljih nisam siguran, trebalo je Garinca tu da bude, ali dobro.
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • Holandija uvek imala jako dobre ofanzivne igrace, isto kao i Brazil. U njihovim ligama odbrane su ocaj, cemer i jad. Kad je Ajax harao Evropom, Romario je vec bio u Barsi a posle otisao u Brazil. Dok su u Holandiji igrali Gulit, Rajkard, Van Basten on nije igrao vec nakon njihovog odlaska u Milan, on je dosao u PSV.

                              Holandska i Brazilska liga nisu bas isti test za prave finisere kao kad igras u ligi petice. Nema Romario u svojim nogama ni 20% velikih utakmica kao sto je to imao Rivaldo i zato on ne moze imati bolju karijeru od Rivalda niti ici u istu recenicu sa njim. Mogao je Romario mnogo vise, da je ostao u Barsi. Bio je strasan potencijal, ali nije mogao da se odvoji od glupog Brazila.

                              Comment


                              • Bas su odigrali prijateljsku Rusi i Urugvajci. Zatvorili se kao da je finale svjetskog prvenstva

                                Comment

                                Working...
                                X