Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The Captaincy mebbe given to Parker coz Stevie won't start. He did play 120 mins on Sunday.
    Bice da je ovo na kraju.
    When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.8

    Comment


    • Ma ljudi nece Parker biti kapiten na Evropskom Prventsvu.
      Sad za ovaj mec nije pozvan Lampard tako da nije ni bio u konkurenciji za kapitena, evo kao sto rece Bosh Gerrard verovatno nece poceti, pitanje da li ce uopste igrati 20 minuta, a Ferdinand je sam odbio da bude kapiten. Doduse i pored toga ne znam cime je Parker zasluzio da bude kapiten, malo su i njega engleski mediji napumpali, on je tek sad u 30-oj godini dostigao neki znacajniji nivo. Dobar je igrac, ali nije za kapitena i to je to. Nema autoritet kod igraca, zato mislim da nece biti kapiten posle ove utakmice.
      Realno na Evropskom ce Gerrard biti kapiten i tako i treba da bude, kad vec nije Terry. Ako iz nekog razloga preskoce Gerrarda onda treba Lampard.
      Mislim da je Englezima najbolje dugorocno resenje da Joe Hart bude kapiten, jer kapiram da ce se ove legende povuci za koju godinu, verovatno pre Svetskog 2014...
      sigpic

      Comment


      • Porediti Dzerarda sa likom koji je tek sad dosao u neki jaci klub i najobicniji je radnik bez skilla, vizije, poteza. Wow, just wow. Mada i neko takav moze da bude kapiten ako je klasa i godinama tu. On da bude autoritet Dzerardu, covek za 12 godina imao maksimalno 20 normalnih saigraca a osvojio sve osim PL koju bi uzeo 2008-09 da se nije povredio na 7 utakmica gde je Liverpul pobedio samo jednu od tih. Bez njega nisu mogli gol da daju a kad je on igrao tukli Junajteda 4:1 na Trafordu i Reala 4:0 u samo 4 dana + sve one petarde protiv Vile, Njukastla i ostalih i da ne nabrajam dalje. Vadio tim iz govana milion puta svojim golovima i asistencijama, u karijeri igrao i stopera i beka kad je tek usao u prvi tim(u tom trenutku je Dzejmi Rednap bio neprikosnoven u veznom redu) i nije imao nijedan kiks. Kad je legenda Liverpula, Alan Hansen, bio na utakmici gde je Dzerard igrao jedno poluvreme stopera a drugo beka, kaze Ianu Rasu koji je sedeo pored njega: "Druze, ovaj ce nam biti stub odbrane godinama." Ian je odgovorio: "Alane, cekaj da ga vidis u veznom redu." Igrao i kao zadnji vezni i kao poluspic fenomenalno, sezonu 05-06 je toliko izdominirao kad je usao u prime da cak i pored toga sto je drugu polovinu sezone igrao na desnom krilu proglasen je za najboljeg igraca. Jedan period od 4-5 utakmica je zbog povreda napadaca igrao i kao najistureniji i dao par golova u istim. Drva poput Heskija i Krauca naterao da daju 15+ u sezoni, kakve protivnike dobijao sa ocajnim saigracima a dovoljno je videti njegove ulaske prosle sezone protiv Napolija i ove sezone protiv Njukastla kako je promenio tok meca i od ocajnog fudbala je Liverpul igrao bez greske od njegovog ulaska. Evo u ovom drugom mecu onom Kerolu niko loptu da da 60 minuta i udje kralj i namesti mu 2 zicera do 70. Sad sto je ovaj toliko pijan da to promasi to je nesto drugo ali poenta je u Stiviju. Nikad za ovih 8 godina koliko je on kapiten Liverpula se niko nije sprdao na terenu kad je on u igri. Dao golove u finalu Uefa Kupa, finalu LS, finalu Karling Kupa i finalu FA kupa. U ovom poslednjem zavrnuo sa 30 metara u 91. minutu neodbranjivu bombu a koliko je jos takvih dao najjacim protivnicima i u zaustavnom vremenu. Kompletan igrac, jak defanzivno, ima strasan pas, sut, osecaj za gol, skok igru, radijus kretanja ma sve. Zao mi je sto je jebena FA sklonila sa YT video svih njegovih asistencija pa ne mogu da okacim, koliko genijalnosti za jednog Engleza.

        Uostalom, kad je Vejn Runi kom je hobi prozivanje Liverpula po twitteru izjavio da je Dzerard savrsen izbor nema tu mnogo sta da se diskutuje. Ne mora ni Stivi, moze Lamps, moze Rio, Vejn, nebitno ali ne moze igrac koji ima 10 utakmica i jednu-dve odlicne sezone da bude autoritet istima, on njima da kaze da trce pa izvrnuli bi se od smeha. Mada Stivi ne treba ni da prihvati traku u ovakvom cirkusu od reprezentacije + sto ga nikad nisu cenili kako zasluzuje. Ako dobije, ionako ce da odradi jos EURO i posveti se Liverpulu do kraja karijere, izjavio je to neki dan i da mu je Liverpul najpreci u zivotu. Da je bilo pravde i razuma kod engleskih selektora, vec 6-7 godina bi on bio kapiten. Samo Englezi ko Englezi, vecito glupi uz cast izuzecima.
        sigpic

        Comment


        • Da dodam i ja nesto.
          Pomenuli ste da bi trebalo Runi, Teri, Lampard, Ferdinand i Dzerarda budu pre njega.Kada pogledam iz prve ruke na neki nacin cu se sloziti, ali evo u cemu je problem.Sto se tice Lamparda, jeste da je povredom Vilsira dobio malo vecu minutazu,ali da li ce on poceti u startnih 11, posto sam siguran da ce prednost pre njega dobiti Beri i Parker.Ako on bude u prviih 11, ne vidim zasto je Parker imenovan pre njega.Ferdinand i Dzerad su u poslednje vreme skloni povredama i da li biste njima dali sada kapitensku traku, a postoji rizik da se oni pred prvenstvo povrede i da se trazi novi kapiten?Teri je isprcao sve moguce kredite, a i njemu je oduzeta traka.Misljenja sam da Runi nije materijal za kapitena i to dobro Ferguson zna, ne deluje mi da je on osoba sa autoritetom, a i covek zna da pravi gluposti na terenu i da li ste za to da dobije on kao kapiten crveni karton i da ostavi igrace na cedilu kada celoj ekipi nista ne ide?
          Za mene nije sok sto je Parker izabran kao kapiten, jer koga bismo pre njega izabrali, a da nije iz petorke koju sam naveo?


          Edit: Dzerard ako bude zdrav na kraju sezone, siguran sam da ce biti kapiten, a da ce Parker biti samo kratkorocno resenje.

          Comment


          • Kakav cirkus u propaloj reprezentaciji...ne znam sto se uopse raspravljate oko kapitena??Neka ih vodi ko god oce...i onako ce jos jednom odigrati neuspjesno takmicenje i ponovo razocarati sve nas koji ih podrzavamo.U cijeloj ovoj prici je Ferdinand ispao najveci gospodin.Sto se mene tice,kapiten im moze biti i Skot Karson...
            Nemam nista protiv toga sto je Parker dobio traku za mec sa Holandiom.Neka mu je sa srecom i da je nosi jos 100 godina.

            Comment


            • Dzerard 99% pocinje iako je igrao 120 minuta u nedelju i jos Parker pored njega zivog nosi traku. Posle mi neko kaze da su ljudi iz FA i saveza korektni prema Liverpulu i da ih ne mrze, jos jedan dokaz. Isto kao i onda kad su iz kluba rekli da je umoran od utakmice i da moze u prijateljskoj da odigra jedno poluvreme a Kapelo ga ostavio do kraja i ta povreda mu je mozda i unistila karijeru, tesko ce biti onaj stari. Mada ako sad nekako izgura bez povreda do kraja sezone i konacno prodje normalne pripreme mozda bude 70% onog igraca jos koju godinu, nije 32 toliko puno.
              sigpic

              Comment


              • @ Maric

                Pa vec sam rekao da Lampard nije ni pozvan za ovu prijateljsku. Gerrard verovatno nece startovati pa zato ni on nije kapiten.
                A kad vec pitas koga bismo pre Parkera, ako izuzmemo onu petorku.... pa ja mislim da je Joe Hart najbolje resenje... ili cak Milner ili Barry...

                Nash ne uzbudjuj se mnogo Bice Steven na Evropskom, tu nema dileme, veceras verovatno nece ni igrati.

                EDIT: Evo sad vidim Nash da si stavio da ce igrati 99%, u tom slucaju je potpuno suluda odluka...
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Tony_G View Post
                  @ Maric

                  Pa vec sam rekao da Lampard nije ni pozvan za ovu prijateljsku. Gerrard verovatno nece startovati pa zato ni on nije kapiten.
                  A kad vec pitas koga bismo pre Parkera, ako izuzmemo onu petorku.... pa ja mislim da je Joe Hart najbolje resenje... ili cak Milner ili Barry...

                  Nash ne uzbudjuj se mnogo Bice Steven na Evropskom, tu nema dileme, veceras verovatno nece ni igrati.
                  99% startuje, ovo je izgleda sastav:

                  Hart; Richards Smalling Cahill Baines; Parker Gerrard Barry; A Johnson Welbeck Young
                  J...m im sve zivo ako se opet povredi na duze od ovih iz FA do onog rasiste Pirsa.

                  Ma i da ne bude, nije problem, realno takva velicina(i jos neke) ni ne treba da igraju za reprezentaciju s obzirom na to sta rade.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by S-Nash View Post
                    99% startuje, ovo je izgleda sastav:



                    J...m im sve zivo ako se opet povredi na duze od ovih iz FA do onog rasiste Pirsa.

                    Ma i da ne bude, nije problem, realno takva velicina(i jos neke) ni ne treba da igraju za reprezentaciju s obzirom na to sta rade.
                    Da li je moguce da ga je ovaj nesrecnik stavio u prvih 11,samo 2 dana nakon sto je odigrao 120 minuta u finalu.Jbt ne mogu da vjerujem,koji pacijent...
                    When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.8

                    Comment


                    • Prebacio sam 50.postova iz teme PL,znaci rasprave koje nisu u okviru teme pisite ovdje,samo se prebacite da ne prebacujem svaki put
                      sigpic
                      Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                      Comment


                      • Ovaj Wolves pod novim trenerom igra bolje ovi Njukastl pacenici od 2:0 pa 2:2
                        Leo Westerman: "Neko sanja da zaigra u NBA ligi neko sanja da zaigra u ACB ligi a meni je bio san da zaigram za Partizan"

                        Comment


                        • @S-Nash

                          Ja Parkera gledam samo kao prelazno resenje bas kao i njihovog sadasnjeg ''vrsioca duznosti''.Ako pored Dzerarda bude bio kapiten(mada mogao bi da bude zamenik kapitena) na EP, onda treba tada zesce popljuvati FA.Jedino sto ga moze zadrzati kapitenom je povreda glavnih igraca ili ce ovaj poraz koji je izvestan naterati trenera da nadje kapitena u drugom igracu.Mada niko ne garantuje da ce Dzerard biti zdrav za EP i mozda je dobro sto su izabrali drugog da vide kako ce da funkcionise za svaki slucaj, a ne neposredno pred pocetak prvenstva da traze novog kapitena koje im mozda i sada bude neizbezno(da se trazi u igracima koje je tony naveo, videcemo kako ce to vec ici).

                          @Tony
                          Nije pozeljno da kapiten tima bude golman, jer nece on recimo ''da dodje'' do centra i da konsoliduje redove.Nece moci da da savet svojim saigracima sem kada su u njegovom kaznenom prostoru.Njegov uticaj je slabiji nego na nekog koji se stalno krece i na svojoj i na tudjoj polovini.A i Hart je po meni jos zelen da bi bio kapiten.Milner se po meni nikad nije pokazao da moze biti vodja.Beri bi vec mogao da bude dobra alternativa, ali cini mi se da Parker u poslednje vreme ima vecu ulogu od njega u timu, pa je zbog toga dobio tu malu prednost.Od ta tri izbora, slozio bih se sa Berijem bez obzira sto Parker ima bolju sezonu.Ako pogledam poslednjih 5-6 meceva, primecuje se da je Parkera Kapelo koristio vise i ustalio se i mislim da od svih svojih konkurenata na svojoj poziciji da je odigrao najvise od kada je presao u Totenhem.

                          Comment


                          • Originally posted by Maric91 View Post
                            @S-Nash

                            Ja Parkera gledam samo kao prelazno resenje bas kao i njihovog sadasnjeg ''vrsioca duznosti''.Ako pored Dzerarda bude bio kapiten(mada mogao bi da bude zamenik kapitena) na EP, onda treba tada zesce popljuvati FA.Jedino sto ga moze zadrzati kapitenom je povreda glavnih igraca ili ce ovaj poraz koji je izvestan naterati trenera da nadje kapitena u drugom igracu.Mada niko ne garantuje da ce Dzerard biti zdrav za EP i mozda je dobro sto su izabrali drugog da vide kako ce da funkcionise za svaki slucaj, a ne neposredno pred pocetak prvenstva da traze novog kapitena koje im mozda i sada bude neizbezno(da se trazi u igracima koje je tony naveo, videcemo kako ce to vec ici).
                            Prvo im treba selektor jer sa Pirsom nece gol dati a kamoli proci grupu. A kako je Rednap jedina normalna opcija, Parker ce i zadrzati traku ako on dodje. Mada i bolje, Stivi i velicine poput njega realno i ne treba da je uzmu, cirkus od reprezentacije.

                            A Vejn uvek pre Parkera, kakav je da je moze da ima neki autoritet + bi mozda bio odgovorniji sa trakom na ruci. Parker miran kao bubica, takvima nikad traku ne treba davati.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by S-Nash View Post
                              Prvo im treba selektor jer sa Pirsom nece gol dati a kamoli proci grupu. A kako je Rednap jedina normalna opcija, Parker ce i zadrzati traku ako on dodje. Mada i bolje, Stivi i velicine poput njega realno i ne treba da je uzmu, cirkus od reprezentacije.

                              A Vejn uvek pre Parkera, kakav je da je moze da ima neki autoritet + bi mozda bio odgovorniji sa trakom na ruci. Parker miran kao bubica, takvima nikad traku ne treba davati.
                              Rekoh ja u drugoj temi da od Pirsa nema vajde.A neko od forumasa je spomenuo izjavu Rednapa da ce naravno pre birati Dzerarda za kapitena nego Parkera.

                              A sto se tice ovog drugog, previse je ostavljao svoju ekipu na cedilu i dobijao crvene kartone.Najsveziji primer bio je protiv Crnogoraca.Ne bi njemu svakako poverio kapitensku kartu.Zna u nekim situacijama lako da bukne, sto moze biti pogubno po ekipu.

                              Comment


                              • Originally posted by Maric91 View Post
                                @Tony
                                Nije pozeljno da kapiten tima bude golman, jer nece on recimo ''da dodje'' do centra i da konsoliduje redove.Nece moci da da savet svojim saigracima sem kada su u njegovom kaznenom prostoru.Njegov uticaj je slabiji nego na nekog koji se stalno krece i na svojoj i na tudjoj polovini.A i Hart je po meni jos zelen da bi bio kapiten.Milner se po meni nikad nije pokazao da moze biti vodja.Beri bi vec mogao da bude dobra alternativa, ali cini mi se da Parker u poslednje vreme ima vecu ulogu od njega u timu, pa je zbog toga dobio tu malu prednost.Od ta tri izbora, slozio bih se sa Berijem bez obzira sto Parker ima bolju sezonu.Ako pogledam poslednjih 5-6 meceva, primecuje se da je Parkera Kapelo koristio vise i ustalio se i mislim da od svih svojih konkurenata na svojoj poziciji da je odigrao najvise od kada je presao u Totenhem.
                                Kako Nemcima i Bayernu nista nije falilo toliko godina sa Kahnom kao kapitenom?
                                Sigurno je bilo jos dosta primera.
                                A jasno je da ne moze da istrcava do centra da daje instrukcije saigracima, ali nisu ostali igraci retardi pa da im kapiten non stop daje instrukcije. Rekao bih da kapiten nije toliko bitan koliko ga neki predstavljaju. Naravno da ne treba da bude bilo ko kapiten, treba da bude igrac koji ima postovanje od saigraca, da je iskusan i mentalno jak, pobednik u dusi. Mislim da Hart zadovoljava sve kriterijume, zato sam bio prvo rekao da on treba da bude dugorocno resenje, verovatno posle Evropskog Prvenstva, ako se povuku neki od ovih starijih igraca... Ali na kraju, uspeh ekipe ne zavisi od kapitena.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X