Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A Sent Pauli?

    Comment


    • Originally posted by K.Garnett 5 View Post
      A Sent Pauli?
      Ako cemo da racunamo drugoligase u konkurenciju onda dodjavola

      Comment


      • Naravno da je sadasnja Barsa dosta jaca.Dosta je uporediti sa kakvom lakocom oni izbace jedan Bajern npr ili kako je_u Real gde stignu.Tadasnja Barsa nije bas bila toliko dominantna.

        Comment


        • Originally posted by milanche View Post
          Naravno da je sadasnja Barsa dosta jaca.Dosta je uporediti sa kakvom lakocom oni izbace jedan Bajern npr ili kako je_u Real gde stignu.Tadasnja Barsa nije bas bila toliko dominantna.
          Konkurencija je bila mnogo ravnopravnija i jaca. Danas su Barsa i Real svetlosnu godinu iznad svih zbog finansija. Ovo sto je danas fudbal nema veze sa tim tada. Ovo danas je tuzno, fudbal je u deficitu sa majstorima, desetka izumire, libero izumire, identitet klubova se gubi, kao najglobalniji od svih sportova logicno prvi i biva uvucen u globalizaciju. Tuzno ali je tako.
          Last edited by LBJmvpFORlife; 11-02-12, 12:40.

          Comment


          • To je sve tacno,10-ke su retke kao pande

            Comment


            • Originally posted by milanche View Post
              To je sve tacno,10-ke su retke kao pande
              Opet ne kazem da nije bolja, jeste svakako ali razlozi zbog kojih je bolja su problem.

              Comment


              • Barselona je svetlosnu godinu ispred svih zbog toga sto izbaci iz svoje cuvene akademije jednog vanserijskog igraca kao sto je Alkantara za koga su vec dobili ponudu od 30 miliona; ili Mesija, ili Pedra ili najbolji primer, Cavija. Samo Barselona i Ajaks promovisu svoju decu, ostali samo traze nacin da kupuju. I PSZ ima strasnu akademiju, ali ti klinci nece dobiti sansu, rasuce se po celoj Francuskoj zbog prebogatih vlasnika kluba. Dzabe im onda.
                Last edited by Bogi; 11-02-12, 13:48.

                Comment


                • Originally posted by Bogi View Post
                  Barselona je svetlosnu godinu ispred svih zbog toga sto izbaci iz svoje cuvene akademije jednog vanserijskog igraca kao sto je Alkantara za koga su vec dobili ponudu od 30 miliona; ili Mesija, ili Pedra ili najbolji primer, Cavija. Samo Barselona i Ajaks promovisu svoju decu, ostali samo traze nacin da kupuju. I PSZ ima strasnu akademiju, ali ti klinci nece dobiti sansu, rasuce se po celoj Francuskoj zbog prebogatih vlasnika kluba. Dzabe im onda.
                  Ne mogu oni nositi igru, evo ti sinoc, bez Cavija i Andresa pukli su. Istina koliko god bolelo, smetalo mi, Barselona je idealan model modernog fudbalskog kluba ali ne mogu reci da je to dobro za fudbal. Elem moderan fudbal nije prelepa igra, moderan fudbal nije nesto za sta se zivi, smeta mi to i iskreno zao mi je mnogo mi je zao. Treba ukinuti mogucnost trosenja, uvesti neku vrstu salary cap-a ili neceg takvog. Lupam sada, u ciklusu od 5 godina moras biti na granici od 50 miliona, znaci ako pravis tim pravis juris titule klinac palac, potrosis 100 miliona, a dozvoljen minus je 50 moras da prodas za 50 u sledecih 5 godina. Dovelo bi to na neku normalu sve ovo danas. Cini se da Barsa ne kupuje, Abidal, Alves, Maskerano, Pike i Sesk(njihovi su al su placeni) Aleksis, Vilja... Kupuju i to zestoko kupuju a izbace igrace koji su supporting cast svake godine dok vanserijskog bas i ne mogu, Cavi, pa nekoliko godina pa Andres pa opet pauza pa Leo. Nadam se samo da fudbal ne izgubi potpuno svoju car i svoju sust. Bas se nadam.

                  Comment


                  • Pukli su jer nisu igrali svoju igru. Istina je da su nedostajali Cavi i Inijesta, ali su pojedinci bili previse opusteni. Mozda nema savrsene rotacije, ali ako Barsa nastavi da daje svojim klincima sansu koju zasluzuju, postici ce za nekoliko godina taj nivo da ce rotacija biti sasvim moguca. Kupuju, naravno, ali ne stijihski i ne menjaju sistem igre ni zbog jednog pojedinca. Sistem ostaje, igrace se menjaju, to je Barselona.

                    Sto se modernog fudbala tice slazem se naravno, treba koliko je moguce spreciti izivljavanje bogatih vlasnika fudbala, jer su preuzeli monopol i nece ga se odreci. Time se unistava dusa igra.

                    Comment


                    • Originally posted by Bogi View Post
                      Pukli su jer nisu igrali svoju igru. Istina je da su nedostajali Cavi i Inijesta, ali su pojedinci bili previse opusteni. Mozda nema savrsene rotacije, ali ako Barsa nastavi da daje svojim klincima sansu koju zasluzuju, postici ce za nekoliko godina taj nivo da ce rotacija biti sasvim moguca. Kupuju, naravno, ali ne stijihski i ne menjaju sistem igre ni zbog jednog pojedinca. Sistem ostaje, igrace se menjaju, to je Barselona.

                      Sto se modernog fudbala tice slazem se naravno, treba koliko je moguce spreciti izivljavanje bogatih vlasnika fudbala, jer su preuzeli monopol i nece ga se odreci. Time se unistava dusa igra.
                      Moja poenta je da njihova deca koju svake godine izbacuju nisu toliko kvalitetna kao ti vanserijski koje izbace na lupam 5 godina i da se njihovi nedostaci i mane ne vide jer igraju u sistemu koji ih prikriva i sa igracima koji su najbolji na svetu. To je moja poenta da kada ode Cavi nece imati ko da popuni to mesto i zato su kupili Seska. A da kupuju dobro kupuju ali imaju i sa cim, oni pljunu 40 miliona kao dobar dan, mnogo je to, previse. Mora nesto da se uvede a ne verujem da hoce. Fudbal mi je nekada bio daleko na prvom mestu nijedan sport ni blizu, ziveo sam kroz fudbal a sada, iskreno vise volim NBA.

                      Comment


                      • Mnogo je 40 miliona, ali ako neko ostaje svojim principima veran koliko je to moguce onda je to Barselona. Uostalom Barsa je na tom polju nista u odnosu na PSZ, Siti i ostale potrosace. To ce se najbolje videti kada se uvede finansijski fer-plej. Siti trosi milione i milione a ne moze da prodje grupu LS.

                        Svoje sam rekao, ali ne naravno ne sporim da milionski transferi nagrizaju neke osnovne principe.

                        Comment


                        • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                          Ne mogu oni nositi igru, evo ti sinoc, bez Cavija i Andresa pukli su. Istina koliko god bolelo, smetalo mi, Barselona je idealan model modernog fudbalskog kluba ali ne mogu reci da je to dobro za fudbal. Elem moderan fudbal nije prelepa igra, moderan fudbal nije nesto za sta se zivi, smeta mi to i iskreno zao mi je mnogo mi je zao. Treba ukinuti mogucnost trosenja, uvesti neku vrstu salary cap-a ili neceg takvog. Lupam sada, u ciklusu od 5 godina moras biti na granici od 50 miliona, znaci ako pravis tim pravis juris titule klinac palac, potrosis 100 miliona, a dozvoljen minus je 50 moras da prodas za 50 u sledecih 5 godina. Dovelo bi to na neku normalu sve ovo danas. Cini se da Barsa ne kupuje, Abidal, Alves, Maskerano, Pike i Sesk(njihovi su al su placeni) Aleksis, Vilja... Kupuju i to zestoko kupuju a izbace igrace koji su supporting cast svake godine dok vanserijskog bas i ne mogu, Cavi, pa nekoliko godina pa Andres pa opet pauza pa Leo. Nadam se samo da fudbal ne izgubi potpuno svoju car i svoju sust. Bas se nadam.
                          Pa malo se promenila politika kluba u protekle dve sezone, ukljucujuci i ovu... U ove dve sezone gde je Barsa i bila najuspesnija, kad se izvede balans kupovine i prodaje, u minusu su samo 25 miliona, dok su samo u sezoni gde je Ibra dosao, potrosili skoro 100 miliona(od toga Ibra kostao oko 60 mil), sto je zaista stravicno, jer su cak i Real presisali... Pa godinu pre toga isto sumanuta suma novca.... Mislim nerealno je uopste misliti da u trenutnom svetu fudbala mozes biti najjaci a da ne trosis... Ova trenutna generacija Barse u mladjim kategorijama se dosta izdvaja i ima tu par igraca koji ce biti kasnije glavni igraci... Evo danas Cuenca, sutra neko drugi...
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • Slazem se nemoj pogresno da me shvatis, rekoh ti vec da su oni idealan model, crpe iz skole imaju sistem, trener je najmanje bitna figura u timu sluzi '' samo '' za atmosferu i mentalnu pripremu ne nazire se nacin na koji mogu da puknu samo sam misljenja da nece uspeti da izbace opet vanserijske talente kao sto su ova trojica i da ce biti primorani da mnogo kupuju tj za mnogo novca a da ima fer pleja bili bi primorani da nekako drugacije nadomeste falinke koje ce da im se pojave. To je moja poenta da i savrsen sistem kada treba da pukne novac nece to da dozvoli a da ima fer pleja neki drugi tim bi dobio sansu da ih predje ako im sutradan sistem zakaze.

                            Comment


                            • Cesc igra laznu devetku i on gotovo da nema veze sa organizacijom igre u Barceloni,vise je tu da nakon pravljenja viska on utrci i da go,tako se meni cini,daleko druagacija funkcija nego u Arsenal-u.Pedro meni nije vanserijski igrac,Thiago je talentovan ali je drugaciji od Xavi-a i nije skroz podredjen ekipi,a i nema takvu viziju,malo je ekspolozivniji ali mora puno bolje.Alexis je trenutno mozda i najvazniji igrac Barcelona-e,trener ga forisira nenormalno,a posljedica je da je ugusen Pedro(koji je dobar igrac,ima strasan instinkt,ali nije vanserijski svakako).Posto gospoda vise ne igra sa klasicnim napadacem Villa je ispao vec godinu ranije sa spica,onakvog ubicu su gurnuli na krilo i zeznuli ga.Tako je i svojevremeno Van Gaal upropastio Rivaldo-a.Kupuju oni itekako,pa sta reci za Chigrinski-og,pljunuli su 25 milki,a nije se sastavio lik,Ibrahimovic im je najgori potez ikada,ali i on sam je rekao Guardiola-i, "Ja sam Ferrari,a ti me vozis kao da sam Fiat",iako je Ibra prgave naravi,morao je biti bolje eksploatisan...
                              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                              #the return

                              Comment


                              • @47 Cim Cavi bude batalio Sesk ide na plej, garantujem ti.

                                Comment

                                Working...
                                X