Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by AK47 View Post
    Totti jeste bio TOP3 na svijetu sigurno u jednom trenutku,ali ako se ne varam(nisam siguran ko je bio trener Roma-e u tom momentu kada je on tek pocinjao),on je zbog svoje ljenosti na terenu mogao da popusi na pocetku karijere jer to nisu treneri tolerisali,ali je toliko bio talentovan,lucidan i tehnicki potkovan da je to nenormalno i tu ne bas sjajnu pokretljivost je nadomjestio vrlo lako i meni licno je najbolji Zabar kojeg sam gledao,samo je Zola bio lucidniji.Ne dovodim u pitanju da su to njegovi produkti,nego pricam o kvalitetu koji su dostigli...pratio sam tada Calcio sve zivo,ali si zaboravio navesti vezni red Lazio-a,Pavel Nedved(meni dovoljno,ja nemam nacina da izrazim postovanje koje imam prema ovom covjeku kao igracu,sreca pa one godine kada se Lazio prodavao igrace Veron ode u Utd,a ne Nedved,ja ne znam da bi ih iko dobio da je on otisao,a i on je htio da ide tamo),Mendieta,jeste da nije igrao dobro,ali on je ipak majstor,Stefano Fiore koji je bio igracina,Diego Simeone i Deki Stankovic,odbrana Staam i najjaci stoper ikada,napad Lopez i Crespo

    Jaca ekipa je bio i Lazio,ali je Fabio presudio...odosmo u totalni off ali sam morao,odmah cu prebaciti

    EDIT:Naveo si Lazio,ali u ovoj zbrci nisam vidio...
    Pricao sam konkretno za tu sezonu tada su na poziciji zadnjeg veznog u tim klubovima bili ti igraci. Konkretno 00/01 A sto se tice trenera to je bio Carlo Mazzone, onaj celavi cica sa siljatom glavom kasnije se vukao po Bolonji Bresi Kaljariju i gde sve vec nije bio. Ima 100 godina voleo ga je kao sina

    Comment


    • Deloitte objavio danas...



      http://www.goal.com/en/news/755/euro...ist-as-schalke
      IO NON RUBO IL CAMPIONATO
      ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
      C'E SOLO L'INTER

      Comment


      • Pola milijarde eura prihoda za godinu dana Pa nas drzavni budzet je za to crkavica.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • Junajtedu je od ovih 367 na kraju ostalo,koliko se sjecam,oko 150m profita

          Comment


          • Za mene je ipak najvece iznenadjenje sto je Hamburger na toj listi, imali prosecnu sezonu, jos ovu novu lose otvorili, a ipak eto ih u TOP 20 i ne igraju Evropu.

            Salke ima veci prihod od Mancester Sitija.

            Comment


            • Originally posted by Maric91 View Post
              Za mene je ipak najvece iznenadjenje sto je Hamburger na toj listi, imali prosecnu sezonu, jos ovu novu lose otvorili, a ipak eto ih u TOP 20 i ne igraju Evropu.

              Salke ima veci prihod od Mancester Sitija.
              Nije to nista cudno ni za Hamburg ni za Salke, zna se da je Nemacka liga finansijski najstabilnija na svetu, te stoga klubovi svake godine prave dobar prihod... Siti je tek stupio na scenu, imaju tek novotvorenu bazu navijaca u svetu, i glavni njihov prihod je seik... Nista cudno sto Salke ima veci prihod od Sitija...
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • Nemojte da se zavaravate, ovo je prihod, a ne dobit, rashodi nisu uracunati. Vecina njih negativno posluje, recimo Barsa je posle onakve prosle sezone imala dobit od samo 9 miliona evra...
                "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                Comment


                • Originally posted by Ernesto View Post
                  Nemojte da se zavaravate, ovo je prihod, a ne dobit, rashodi nisu uracunati. Vecina njih negativno posluje, recimo Barsa je posle onakve prosle sezone imala dobit od samo 9 miliona evra...
                  Cak je i to dobro, prethodnih 5, 6 godina je konstantno bila u crvenom na kraju godine.
                  Last edited by Nebojsa; 09-02-12, 20:24.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • Originally posted by Ernesto View Post
                    Nemojte da se zavaravate, ovo je prihod, a ne dobit, rashodi nisu uracunati. Vecina njih negativno posluje, recimo Barsa je posle onakve prosle sezone imala dobit od samo 9 miliona evra...
                    U sva 4 prethodna posta niko nije spomenuo reč dobit, već prihod...

                    Dobitak/gubitak nije ni spomenut ovde jer nisu izbacili tačne iznose rashoda svakog kluba...
                    IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                    ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                    C'E SOLO L'INTER

                    Comment


                    • Originally posted by Krle View Post
                      U sva 4 prethodna posta niko nije spomenuo reč dobit, već prihod...

                      Dobitak/gubitak nije ni spomenut ovde jer nisu izbacili tačne iznose rashoda svakog kluba...
                      Siti bi verovatno zatvorili kad bismo saznali...
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • Zato kada dodju ona Platinijeva pravila finansijskog fer pleja, bice vrlo, vrlo zanimljivo
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Originally posted by FresHMaN91 View Post
                          Siti bi verovatno zatvorili kad bismo saznali...
                          Pa i oni se malo zabrinuli sad za čuveni finansijski fairplay. Slab januar za njih, hoće malo da naprave neki balans sa brojkama... xD
                          IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                          ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                          C'E SOLO L'INTER

                          Comment


                          • Originally posted by Krle View Post
                            Pa i oni se malo zabrinuli sad za čuveni finansijski fairplay. Slab januar za njih, hoće malo da naprave neki balans sa brojkama... xD
                            Originally posted by NebojsaNS View Post
                            Zato kada dodju ona Platinijeva pravila finansijskog fer pleja, bice vrlo, vrlo zanimljivo
                            Great minds... Jedva cekam da to dodje, ja se nadam da ce fudbal biti bar malo posteniji, ovo vec postaje smesno.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Ma prsli su svi k`o dinje. Real je skoro kad je dovodio nekog igraca (ne znam tacno kojeg) morao da da kao garanciju ugovor C. Ronaldo-a kako bi im banka odobrila kredit od 40 miliona. Man U je zaduzeniji vise nego sto vredi, plate igraca u City-u su gotovo koliko i njihov godisnji prihod, Chelsea se raspada, Valencia je u dugu od 450 miliona, zato su i obustavili onaj projekat izgradnje novog stadiona i morali da rasprodaju ceo tim. Jedva cekam da pukne balon, kako cu samo zadovoljno da trljam ruke...
                              "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                              odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                              fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                              Comment


                              • Originally posted by NebojsaNS View Post
                                Great minds... Jedva cekam da to dodje, ja se nadam da ce fudbal biti bar malo posteniji, ovo vec postaje smesno.
                                Bio sam "nekad" ekonomista...

                                Pa zbog ovakvih kao Siti (ali nisu oni jedini) poželjno je to da se uvede... Ne znači to da sada uopšte neće biti nekih dobrih transfera ali klubovi će moći da raspolažu shodno onome koliko zarade. Od prodaje igrača, TV prava, prodatih ulaznica, sponzorskih ugovora itd. I to bi trebalo da ide po nekim etapama kao, prve godine troše toliko procenata od zarade, sledeće malo manje valjda (nisam siguran)...

                                Ne znam samo da li će vlasnici moći sami da ubrizgaju neku novčanu inekciju. Po meni ne bi trebalo to potpuno da ukinu, ali i to treba da bude u nekoj meri...
                                IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                                ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                                C'E SOLO L'INTER

                                Comment

                                Working...
                                X