Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovo je bio zesci promasaj. Na 2 stranca pod ugovorom na mestu beka sutera, ti dovodis treceg dok promaja duva na mestu pleja.

    Ovo su greske koje kostaju titulu i celu sezonu. Posle ce da bude - a ko kaze da Zvezda mora stalno da bude prva, kao posle kraha sa sinom Alimpijem.

    Comment


    • Originally posted by Borca View Post
      Cak ni Buducnost prosle sezone nije imala ovoliko "sranja" kao Zvezda ove.

      Sa igrackim kadrom je bilo promasaja i kod njih prosle i kod nas ove sezone, i jedni i drugi su radili doselekciju na polusezoni dovodeci i vise od 3 igraca (Bitadze, Kol, Bel i Vilijams vs Stimac, Panter, Kuridza i verovatno jos jedan mozda Nelson) samo sto Zvezda i dalje ima cak 3 igraca (stranca) koji trenutno sede u opremi i nisu ni planirani da igraju vise (ima jos koji su van 12 ali su u planovima) i ima vrlo bitnog igraca (sa ugovorom i za narednu sezonu) koji u sred sezone odlazi kuci bez da se zna o cemu se radi i zasto (po pricama koje "provejavaju" od juce, evo i od Sarca danas) mozda vise i nece igrati za klub.
      Uz to, ceka se odluka visih istanci u ABA (najlogicnije je potvrda kazne koja je odredjena) pa da vidimo koliko su realne "pretnje" iz saopstenja vezano za kaznu.

      Klub koji dozivi sve ovo u samo pola sezone nema velikih sansi da ista dobro ocekuje u pogledu konacnog rezultata tj. eventualne odbrane titule u ABA.
      Bojim se da je taj voz odavno prošao našu stanicu a sve zbog bahatosti predsednika UO.
      Kasnije rokade, šminkanja, bez popravke na poziciji na kojoj je i najveći problem od priprema su dovele do zaustavljanja strmoglava i onda je usledila (po meni ) katastrofalna odluka da se ne ide u PG (šta god ja mislio o političkoj situaciji u CG što i nije za ovu temu) je i moguće kraj nadanja da ćemo odbraniti titulu.
      Dok se on ku*či i mačuje sa Bokanom neki se sa strane od autsajdera vrlo elegantno dovukli do favorita.
      Teoretske šanse još postoje ali se bojim Marfija.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Originally posted by Ganac View Post
        Bojim se da je taj voz odavno prošao našu stanicu a sve zbog bahatosti predsednika UO.
        Kasnije rokade, šminkanja, bez popravke na poziciji na kojoj je i najveći problem od priprema su dovele do zaustavljanja strmoglava i onda je usledila (po meni ) katastrofalna odluka da se ne ide u PG (šta god ja mislio o političkoj situaciji u CG što i nije za ovu temu) je i moguće kraj nadanja da ćemo odbraniti titulu.
        Dok se on ku*či i mačuje sa Bokanom neki se sa strane od autsajdera vrlo elegantno dovukli do favorita.
        Teoretske šanse još postoje ali se bojim Marfija.
        U jednoj cuvenoj sezoni smo imali 4 otkaza i pet potpisa i dogurali do top 8 tog istog takmicenja. Cija je tada odgovornost bila za te rokade, isto bahatost prvog coveka i UO jel tako?

        Tako da ta teorija da kada ima mnogo promena ne mora da znaci da ce se sezona lose zavrsiti.

        @mmajstor,

        Mislim da je Shakota planirao da ima jednog playa, drugog u vidu fc3 koji nece igrati vec biti kao treci i jedini pravi playmaker, a da uloge da odmene LB bi bili Djenka, Deda, Beron i Punter, ali ne kao klasicni playmakeri vec da igra sa 3 beka u rotaciji kada LB nije na terenu.

        Pa sinoc Teo koji je play, nije minuta uzeo na playu ali dobro to je vec pitanje za tvog avatara.
        Last edited by Šarac; 09-01-20, 14:20.

        Comment


        • Originally posted by Šarac View Post
          U jednoj cuvenoj sezoni smo imali 4 otkaza i pet potpisa i dogurali do top 8 tog istog takmicenja. Cija je tada odgovornost bila za te rokade, isto bahatost prvog coveka i UO jel tako?

          Tako da ta teorija da kada ima mnogo promena ne mora da znaci da ce se sezona lose zavrsiti.

          @mmajstor,

          Mislim da je Shakota planirao da ima jednog playa, drugog u vidu fc3 koji nece igrati vec biti kao treci i jedini pravi playmaker, a da uloge da odmene LB bi bili Djenka, Deda, Beron i Punter, ali ne kao klasicni playmakeri vec da igra sa 3 beka u rotaciji kada LB nije na terenu.

          Pa sinoc Teo koji je play, nije minuta uzeo na playu ali dobro to je vec pitanje za tvog avatara.
          Naravno da smo tu elaborirali (već si pisao o Radonjićevim izričitim željama) i ja ni njega nisam hteo da aboliram jer u narodu važi ona "lako je tuđim k***em gloginje mlatiti" tako i oni kao pijani milioneri. No to nije ono zbog čega sam ja iskazao žal, ja sam iskazao žal jer mislim da se zakasnilo previše predigre i sada se nalazimo u jakom problemu i nemamo prostora za kiks.
          Sinoć je Teo igrao u paru sa Pefijem i u glavnom na poz 2 ali je i pokazao koliko je on zapravo bivši košarkaš koji je eto uspeo da zabode jedan (poslednji) milonski ugovor.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • To bi imalo smisla da je ta vizija prenesena i na igrace, a kako je ona prihvacena evo vidimo da se Djenka pokupio i otisao kuci.
            Ostajemo samo sa DeDom jer sa Beronom to nije ni probano kao sto ne verujem ni da ce sa Punterom, ali ako ostane ovakav razvoj dogadjaja ja mislim da ce fc3 sa mesta treceg i jedinog pravog plejmejkera se vratiti na poziciju drugog....eksperiment propao posle jedne utakmice na kojoj smo generisali +30.

            Comment


            • Naravno da ce ga vratiti. Samo je trenutno osetljiv momenat za sina, treba napraviti ugodjaj i bice to ok... pa zli ljude zvizde Felipeu, a on je borben...trudi se..

              Da daje svoje pare, bila bi to druga prica... ali eto neverovatnih 2.5p je donelo ovakav skor..nesudjeni mvp finala...
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by Ganac View Post
                Naravno da smo tu elaborirali (već si pisao o Radonjićevim izričitim željama) i ja ni njega nisam hteo da aboliram jer u narodu važi ona "lako je tuđim k***em gloginje mlatiti" tako i oni kao pijani milioneri. No to nije ono zbog čega sam ja iskazao žal, ja sam iskazao žal jer mislim da se zakasnilo previše predigre i sada se nalazimo u jakom problemu i nemamo prostora za kiks.
                Sinoć je Teo igrao u paru sa Pefijem i u glavnom na poz 2 ali je i pokazao koliko je on zapravo bivši košarkaš koji je eto uspeo da zabode jedan (poslednji) milonski ugovor.
                Ali gde to vidis da moze da se kiksne? Pa bicemo treci ili cetvrti, svakako ces sa te pozicije morati da dobijes bilo koga na strani. Jel si lav ili nisi. I utakmica u Podgorici to ne bi nista promenilo, otisli li ne? Tesko je nadoknaditi kikseve kuci protiv Future, porazi na strani od Cede, KKP< Krke i Zadra.

                Sto se tice Djenke , ja pokusavam da shvatim mozak ljudi koji pisu ovde i na drugim mestima da je Djenka proteran van zemlje da bi mogao Filip na tom mestu da igra. Znaci 800 .000 eur isplatiti Djenki da bi se sinu napravilo mesto. Kao da Djenka vec nije igrao tu i sedeo na klupi dok je ovo trckarao po terenu.

                Ako se Djenka ne vrati, onda se mora reogovati i zato se spominje Nelson za ABA ligu i KLS, a za El ligu jedino bi se mogao dovesti igrac koji nije igrao EL, a vidim da hoce nekog sa domacim pasosem i otud Nelson. Ali zasto se dovodi Nelson ako vec imas Filipa, u cemu je stos?Da bi sin igrao EL? Pa sto nije igrao pre neki dan, sto ne igra sutra posto se Djenka nije vratio a kada ce niko ne zna.

                Comment


                • "Ako se Djenka ne vrati, onda se mora reogovati i zato se spominje Nelson za ABA ligu i KLS, a za El ligu jedino bi se mogao dovesti igrac koji nije igrao EL, a vidim da hoce nekog sa domacim pasosem i otud Nelson. Ali zasto se dovodi Nelson ako vec imas Filipa, u cemu je stos?Da bi sin igrao EL? Pa sto nije igrao pre neki dan, sto ne igra sutra posto se Djenka nije vratio a kada ce niko ne zna."

                  Nije ni meni jasno i odakle ovo ako se ne vrati. Zašto to i kako to najednom bez nekih naznaka, u krajnjem slučaju neka je Đenka živ i zdrav, sve ostalo je manje bitno.
                  Teško je razumeti NČ i njegove poteze.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • sta je sa vama ljudi Djenka ubrzo dolazi i igrace kao i do sada za nas sa 110% snage i volje.....

                    Comment


                    • Originally posted by Ganac View Post
                      "Ako se Djenka ne vrati, onda se mora reogovati i zato se spominje Nelson za ABA ligu i KLS, a za El ligu jedino bi se mogao dovesti igrac koji nije igrao EL, a vidim da hoce nekog sa domacim pasosem i otud Nelson. Ali zasto se dovodi Nelson ako vec imas Filipa, u cemu je stos?Da bi sin igrao EL? Pa sto nije igrao pre neki dan, sto ne igra sutra posto se Djenka nije vratio a kada ce niko ne zna."

                      Nije ni meni jasno i odakle ovo ako se ne vrati. Zašto to i kako to najednom bez nekih naznaka, u krajnjem slučaju neka je Đenka živ i zdrav, sve ostalo je manje bitno.
                      Teško je razumeti NČ i njegove poteze.
                      Ne znam da li se u blizoj ili dalje istoriji desilo ne samo kod nas nego bilo gde u svetu da igrac pod profi ugovorom ode iz kluba , i da se igrac ili klub ne oglase nijednom sa bilo kakvim obrazlozenjem razloga odlaska, rok do kada ostaje ili kada ce se ponovo prikljuciti timu. Ja imam godina ali ne pamtim.

                      Znaci da ni u klubu nisu sigurni sta ce biti dalje, da se klub njega odrekao kao sto neki ovde spekulise, odavno bi dobio cestitku na instagramu, ovi sto su van 12 im se zna status, traze im se klubovi a do tada oni imaju obaveze prema klubu kao i mi prema njima.

                      Comment


                      • Originally posted by Chiwwi View Post
                        Radonja skinuo Vujoševića i Grobare sa trona.
                        Hahhaa..

                        I onda je Vučić zavio čokoladu u foliju, Zvezda šesta na tabeli a Radonja na birou..
                        Nego šta je, priredio mu je svojevrsnu košarkašku sahranu, i otada ovaj luta kao zombi od jedne do druge košarkaške velesile, transverzala Bosna - Poljska.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Nego šta je, priredio mu je svojevrsnu košarkašku sahranu, i otada ovaj luta kao zombi od jedne do druge košarkaške velesile, transverzala Bosna - Poljska.
                          Nije Poljska, nego Rumunija, i bila je epizoda i u Limozu.

                          Comment


                          • Cak ni Buducnost prosle sezone nije imala ovoliko "sranja" kao Zvezda ove.
                            Ima samo jedna mala razlika ...KKB je za celu sezonu imala ukpno 6 pobeda a kkcz na pola sezone ima 8

                            Klub koji dozivi sve ovo u samo pola sezone nema velikih sansi da ista dobro ocekuje u pogledu konacnog rezultata tj. eventualne odbrane titule u ABA.
                            Činjenica je da je ovo izuzetno stresna sezona i sve si u pravu + si zaboravio promenu trenera , sva sranja oko Filipom ali nekako u stilu "lude" sezone ja se šalim sa drugarima da se spremamo za maj u Kelnu.

                            Za Abu sam optimista , bez obzira sa koje pozicije budemo startovali ...naravno pod uslovom da kkcz uopšte nastavi takmičenje

                            Inače , poslednji datum za dovođenje igrača za Aba je 15.februar
                            Last edited by Samo Zvezda; 09-01-20, 16:52.

                            Comment


                            • Originally posted by Šarac View Post
                              Nije Poljska, nego Rumunija, i bila je epizoda i u Limozu.
                              Ma bilo je i cameo pojavljivanje u CSKA, al' ko još to računa, svi glume kolektivnu amneziju.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Naravno da ce Zvezda nastaviti takmicenje i da to nikad nije dovodeno u pitanje. Covic je uradio ono sto mu je gazda naredio i to je to. Na KZS je ponavaljao jedno te isto sto puta, trazio garancije ljudi koji ne mogu da mu daju garancije. Kao da se desava rat u CG a ne protest. Kako nije kukao kad se u Srbiji desavao protest itd..Sta su tamo Srbi ludi? Pa ce nastati neko sranje? Isao je jbga na rizik,odmorio je tim za njega daleko bitniji mec i na najmucnji nacin trazio da se utakmica odlozi kad igra repka..

                                Sezona je sve samo ne propala, ali male su nam sanse za F8..ovaj ubod sa Braunom je nerealan i nisam se tome nadao i to spasava sezonu..promena 10ak stranaca i i sto bivsih, sadasnjih reprezentativaca govori nam da je budzet no limit...sta vam treba uzmite i to je to...uostalom isto tako ima i partizan...

                                Tim je dobar, alii nije za f8, nema snagu za tako nesto mislim, ali ajde da vidimo. Milo je po strucnjacima prosl godine imao ono kao uzas velik budzet sa amaterima igracima za Zvezdine...Cova bukvano svakom igracu smanji platu za bar 50 % lik je prosto receno genije..cak i kad produzava igrace daj manje plate..
                                Last edited by LosmiSK; 09-01-20, 16:50.
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X