Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LosmiSK View Post
    Promasio si coveka Brajkula. Prvo, za mene je slast gledati Neastved-Svendborg, kamoli Krka- Cibona u Leon Stukelj sali za fizicko

    Svakako da imas pravo, ali u nasoj ligi tj KLS nisam gledao nista sem derbija...ovde gledam kkp, Cedevitu, Buducnost, kako sta uhvatim+ KKCZ..vidis da veliki broj navijaca ide na meceve FMP, posebno kad je domacin klubovima za F4...DA NE PRICAM STO IH GLEDAJU preko TV neki navijaci KKCZ..

    Takodje volim da odgledam i Mornar kodkuce..dobar pucacki tim, nije lose za pogledati, stavise gledam dosta ABA lige kad se uzme da gledam svakake gluposti...

    To sto ti i ostali Zvezdini navijaci koji su se aktivrali 2011 godne gledate samo EL i Zvezdu je drugi par opanaka..licno volim da gledam i FRA2 i SPA2 vise nego prve lige itd....volim KOSARKU...

    KLS stvarno ne bih pratio, mozda Zvezdu neki jac mec, ljudi vole zanimljivost, i kvalitet...a toga ne bi bilo...mozda bi neke lokalne hale nekad bile pune ali izvan tih u hali to niko ziv ne bi pratio...zainteresovanost sponzora bi tek bila velika itd...

    Secam se Vose kad je gostovala Zvezda...karte ne znam koliko kostaju, to im bio najveci deo budzeta, jos igrali u maloj sali...

    Svakako da zv u gradu ABA ligasa, pre bih gledao i isao na ABA non stop, nego sto bi par puta otisao na KLS...Zvezda i KKP su drzava u drzavi i jednostavno se zna sta i kako ide...dok god bude tako niko to nece pratiti...ni preko tv-a...
    Mogu ja sad da napišem i da gledam košarku Nigerije, al ajde. Ako lažeš lažeš sebe, briga mene.

    A ovo za Zvezdu od 2011. i praćenje je smešno i komentarisati, svodi se na priču ko je veći papa od pape.

    Stvar je jasna Zvezda će se gledati da igra i protiv Tamiša, u ostalom koja je nama Zvezdašima razlika Tamiš ili Krka, u oba meča očekujemo dvocifreno i sprdanje.

    A mimo Zvezde ja ću ti iskreno reći košarku gledam samo kad je imam na tiketu, pratim ali gledam samo da ispratim tiket, juče sam gledao tako Kineze - igrao da Jilin okreće na poluvremenu obzirom da je onaj Adams što tovari kao blesav zabio 4 lične do poluvremena, ubrzo i 6 i naravno, preokret.

    Comment


    • kad je sednica ABA?

      Comment


      • Originally posted by darko pancev View Post
        kad je sednica ABA?
        Bila danaas

        Na predlog Radne grupe Skupština ABA lige izabrala je Dubravka Kmetovića za direktora, a Miliju Vojinovića za sportskog direktora takmičenja.

        Kmetović je diplomirao na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Zagrebu, a tokom bogate karijere bio je na vodećim pozicijama Agrokora, Franka, Jana Severna Amerika...

        Milija Vojinović, diplomac novosadskog Fakulteta za sport, od 2001. je međunarodni sudija. U bogatoj karijeri delio je pravdu na velikom broju utakmicama ABA lige, Evrolige i FIBA.

        Takođe, odlukom Skupštine određen je i domaćin Superkupa 2020. godine, to će biti Budućnost, pa će se takmičenje održati d 20. i 23. septembra 2020. u Podgorici.

        Ono što je najviše interesovalo sportsku javnost nije dobilo svoj epilog, i dalje se čeka odluka o utakmici između Budućnosti i Crvene zvezde u Podgorici nakon što se "crveno-beli" nisu pojavili u Morači.

        Prema nekim informacijama, čeka se odluka disciplinskog sudije ABA lige.

        Comment


        • danas saznajemo kaznu? ako je upste i bude ....

          Comment


          • Srpski klubovi treba da napuste ovu besmislenu ligu.
            Košarka je gubitaški sport i uvek će biti van okvira NBA i nema razloga da se igra neka šabanska liga u kojoj smo očigledno izgubili sve a dobili nismo ništa.

            Srpska liga ionako treba da bude razvojna za srpske igrače. Partizan, Zvezda, FMP i Mega su sasvim odlični centri za temelj talentima samo im treba dati prostora.

            Taj prostor u šaban ligi neće nikad dobiti jer su klubovi robovi nekog rezultata ne znam ni ja kog, neko jedno mesto u evroligi koje više neće ni postojati a onda nam ostaju rupe bez dna koje nikakvu poentu neće imati osim da udome neke amere koji nisu uspeli u NBA.

            E čuj, niko neće gledati tu ligu. Pa jedva sam čekao da gledam Harisa Brkića i njegov dvokorak kao i Čubrilove trojke bez skoka, Miću Berića i ostale, sad ne znam ni ko igra za Pertizan, niti me zanima. Odgledam samo derbi, koga zabole za Budućnost, Zadar, Cibonu i ostale hrvatske klubove.
            Last edited by Chiwwi; 04-01-20, 10:59.

            Comment


            • Nece mladi igrati ni tad, jer smo videli prosle sezone u evrokupu kalo su se proveli i Zvezda i Partizan. A i tada ce se se juriti evroliga, samo kroz taj evrokup.

              Drugo je pitanje koliko bi srpska liga dobila mesta za evrokup. Ako smo do sada imali 3 mesta u aba, logicno bi bilo da nakon podele imamo samo 1o, jer ce se sigurno nesto dati i hrvatima/slovencima/crnogorcima. Meni je zanimljivije gledati aba jer ima vise konkurenata za titulu, dok se u srpskoj ligi sve svede samo na Zvezdu i Partizan... a to mi je postalo prilicno dosadno. Zasto onda samo odmah ne odigraju plej of u cetiri dobijene i pobedniku dati titulu.... nego se razvlaciti godinu dana da bi se na kraju sve svelo na to?

              Comment


              • Srpski klubovi su vodeci u regionu ...ali reci da nam Aba liga nije nista donela to je totalna neistina ...KLS je izuzetno jadan i osim timova iz Aba ostalo je puka sirotinja i jedva prezivljavaju ..to se vidi kad na kupu Mega ili Fmp dobiju utakmice po 50 razlike ...
                Aba ako ce donositi El i Ec i ubuduce onda treba da se igra ...ako ne bude to donosila onda ne vidim svrhu Aba lige uopste iskreno ..
                Sta ce se desavati dalje pitamje je ali ja volim da gledam i Buducnost i Cibonu i Olimpiju ...to podize kvalitet i nasim ekipama svakako ...

                Comment


                • Originally posted by Chiwwi View Post
                  Srpska liga ionako treba da bude razvojna za srpske igrače. Partizan, Zvezda, FMP i Mega su sasvim odlični centri za temelj talentima samo im treba dati prostora.
                  Taj prostor u šaban ligi neće nikad dobiti jer su klubovi robovi nekog rezultata ne znam ni ja kog, neko jedno mesto u evroligi koje više neće ni postojati a onda nam ostaju rupe bez dna koje nikakvu poentu neće imati osim da udome neke amere koji nisu uspeli u NBA.
                  Razvojna za koga? Za reprezentaciju, ili za Real, Fener, Barsu i ostale??? Ko god vredi ce da ode, jer tada nece biti EL izloga da se na to privlace talenti...
                  Cak i ako je razvoj za reprezentaciju, to nije primarna uloga klubova. Svaki sport je takmicarski i trudis se da se takmicis sa najboljima, a ne da gostujes po vasarima kao mecka; a vasar su upravo utakmice u malim centrima (po kvalitetu). OK, da se ukinu drzavne donacije KKCZ i KKP i da onda svi budu na proseku KLS i da gledamo mlade talente do mile volje. Cak i tada ce biti potrebe da se dovedu neki stranci, jer nasih je sve manje, samo sto cemo tada gledati one koji igraju po drugoj ligi Grcke, ili Rumuniji...
                  ABA je odlican koncept, samo se moraju poostriti sankcije (vidi pod Bud i KKCZ; s' tim sto je Bud prosla daleko bolje, iako je po meni tamo bilo gore nego u BG), pa i po cenu zabrane odredjenih sala, ili gradova, ili u blazoj varijanti, igranja bez publike, ali zaista bez publike
                  Last edited by Grof; 04-01-20, 12:31.

                  Comment


                  • A koja im je uloga sada?
                    Da od naših para plaćaju račune amerima po splavovima.

                    Comment


                    • Povratak u KLS znaci za vecinu igraca slabija odskocna daska tako da vrlo verovatno da ce odredjeni broj igraca, zbog toga sto se ne igra ABA, postati nedostupan. Mnogo manje jacih tekmi tokom sezone i igraci se razvijaju sporije nego pod sadasnjim uslovima, Zadar i Igokea su avioni za KLS timove.

                      Comment


                      • Sad se ne razvijaju uopšte, jer i ne igraju.
                        Aba liga nas je dovela do toga da će nam najbolji igrači u reprezentaciji biti Jaramaz, Boriša i ne znam dal' ćemo ih skupiti 12.

                        Dovela je do toga da smo od redovnog učešća u evroligi došli do toga de nemamo ni jedan klub u evroligi.(Za par godina)

                        Partizan je 98-e igrao F4 sa komplet Srpskim igračima, kod Vujoševića je već bez polovine stranaca to bilo nemoguće a danas je sa 100% stranaca skroz nemoguće.

                        Ne vidim stvarno šta smo dobili sa ovom ligom?
                        A izgubili smo mnogo.

                        Comment


                        • Bez ABA lige bismo prosli samo gore, posto ne bi mogli da privucemo strane igrace a pitanje je kojom brzinom bi se neki probili. Niko nece zeleti da ulaze u klubove, samo SNS ekipa ukoliko tako odluce na lokalu. Ekonomija nam je u dosta losem stanju, ali u kombinaciji sa zemljama iz regiona u ABA ligi igraju timovi koji kvalitetom tamo zasluzuju. I da kazem ekonomija nam se najbolje ogleda kroz to sto imamo cetiri kluba razlicitih ambicija, onda sledei veliki gep pa onda ABA2 ekipe i ostatak iz KLSa. Pored takvih ekipa, ne mozes da ocekujes da ce doci do napretka nego do stagnacije, jer ako imas slabije timove oni tebe povuku dole.

                          To bi nam svakako sledovalo, da dugorocno region ostane bez evroligaskog mesta.

                          Gubimo mnogo, zato sto liga nece biti ni priblizno kvalitetna kao ABA i sve ce se svesti na vecite rivale ciji ce se nivo srozavati jer ce da igraju drugoligaska/treceligaska evropska takmicenja. ABA liga sigurno spada u top7 evropskih liga, a sa njenim raspadom domaca verovatno nece biti ni u top10. I okrnjena ABA liga bez srpskh klubova ima veci potencijal i bolji poligon za izbacivanje mladih igraca od domace lige.

                          To sto je Partizan 98e igrao Evroligu je posledica toga sto su to bili produzeni pipci jugoslovenske skole za koju dobro znamo da se kotirala na samom vrhu evropske kosarke. Svi ti igraci koji su igrali tada su bili plod jugoslovenske skole.
                          Last edited by Ricma; 04-01-20, 14:25.

                          Comment


                          • Ekonomija nam je u lošem stanju? Pa je l mi igramo sa Švedskom i Danskom plus Island ili sa Crnom Gorom, Hrvatskom i Slovenijom.

                            Dokazi su neoborivi, nikakav spin tu ne prolazi. Kada za 20 godina ex-yu protivnici uzmu 4 titule, jasno je da nema nikakve prednosti igranje tog takmičenja.

                            Naveo sam već 2 privatna kluba spremna da ulože jednako Krki i Primorskoj.

                            Naveo sam kojim putem bi ušao novac u košarkaške klubove. A kada novca ima za Radnički iz Niša, Zvezdu, Surdulicu, Vranje, malo manje uloženog novca u košarku bi dalo bolji rezultat.

                            Evoligaško mesto drže Srbi koji imaju najjače klubove koji su redovni u EL.

                            Srbija bi ostala sa EL mestom to je jasno kao dan, dok bi ostali morali da se bore na neke druge načine. Osvajanjem Evrokupa i licencama.

                            Jer Evroligi je jasno ko je najjači savez u regionu, i jasno im je ko je konstantno u Evropi.

                            Znaju ko ima 20k navijača po utakmici kada hoće, znaju ko ima infrastrukturu, znaju da je tu skoro bio f4.

                            Sve te priče o propasti bez ABA, propali bi samo ostali još više(iako su ionako pukli).

                            Naravno Rićma koga lično gotivim a sa kim se ne slažem vuče sve ovo iz svog ružičastog poimanja svega što ima veze sa ex-yu i jugonostalgije, a istovremeno misli da ja ovo iracionalno gledam nacionalistički.

                            Ti grešiš jer ti se sve bazira na projekcijama koje nisu verifikovane empirijski.

                            I ovako se sve svodi na večite rivale koji pišaju u usta i osvajaju ligu u nizovima dok su drugi vodonoše i epizodisti. Usere svakih par godina neku ekipu, svi ostali imaju titula kao FMP/Refleks i Hemofarm.

                            Sad ti reci koja je tačno prednost dominirati i razigravati šabanezere iz regiona neke Krke umesto domaćih timova?

                            Ja ti sada kažem da i Zlatibor i Sloboda da igraju prvu ligu mogu više od Krke da ulože jer su PRIVATNI klubovi.

                            Liga bi bila GLEDANIJA tj bili bi prenošeni na TV. Samim tim ulaze u obzir veći novci i promocija, sponzorstva. Ti porediš sada situaciju.

                            A ko zna ko bi ušao u VOJVODINU iz SNS čiji bi beting partner naprasno postao Meridian bet, a sponzor neki EPS neki kurac palac.

                            Tako da su ti ta predvidjanja jako neprecizna.

                            Ko će da ulaže u lige koje nema na tv? Pusti ti na tv Prva Liga Srbije pa ćeš da vidiš kako će se okupti kapital oko klubova.

                            Neki će biti SNS instalcije, neki privatni kao gorepomenuti.
                            Last edited by Cassius Clay; 04-01-20, 14:38.

                            Comment


                            • Primorska bez pogođene trojke za 20' igre 0/11.
                              ABA liga registrovala 20:0 za Budućnost. Zvezdi se oduzima jedan bod koji bi pripao da su regularno izgubili + moraće uplatiti nešto novca u kasu lige.

                              Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                              Comment


                              • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                                Primorska bez pogođene trojke za 20' igre 0/11.
                                ABA liga registrovala 20:0 za Budućnost. Zvezdi se oduzima jedan bod koji bi pripao da su regularno izgubili + moraće uplatiti nešto novca u kasu lige.

                                Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka
                                20k evra

                                Ima i dodatak da konačnu odluku donosi predsedništvo Aba lige

                                Comment

                                Working...
                                X