Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Svi ovi klubovi nisu propali zbog aba lige, nego iz potpuno drugih razloga. Hemofarm zato sto se Stada kao sponzor povukao usled finansijskih teskoca. Radnicki kada je Dinkic istrosio svoj uticaj na finansiranje istog, a FMP je tu i dalje. Mozda si mislio na npr. Zdravlje koji su umeli da otkinu neki bod favoritima, ali u to vreme su budzeti bili daleko manji nego sto su sada pa se i moglo nesto uraditi van bgd. U danasnje vreme gde Zvezda i Partizan zele da ravnopravno igraju evropska takmicenja, razlika u odnosu na klubove koji se finansiraju iz lokalnih budzeta, razlika bi bila 40 razlike u opustenom ritmu.
    Last edited by mmajstor; 02-01-20, 10:27.

    Comment


    • Originally posted by Brajkula View Post
      A da li ti se to što od 2007. nemamo medalju u mlađim kategorijama upravo kosi sa osnivanjem ABA lige. Naš klub se toj ligi priključio 2002/2003 godine, a do te sezone naša košarkaška liga je bila daleko najbolja liga u regionu, imali smo Hemofarm, Radnički Kragujevac, FMP, pored Zvezde i Partizana, treba li da se priča koje igrače su iznedrili prva tri tima. Dotle smo bili sila u svim selekcijama, čak se i poslednje zlatno odličje A selekcije kosi datumom stupanja naših timova u regionalnu ligu. Eto tom logikom ABA liga je uništila našu košarku.

      No da li je to istina ili ne i nije tema, tema je da je naša škola košarke top3 u Evropi i mislim da navedeno netreba posebno obrazlagati.
      Zapravo imamo zlato 2007, 2008 i 2015 i Bronzu 2014 u20

      u18 2007,2009,2017,2018 zlato 11,14 Srebro i 12 Bronzu
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Igrali su naši klubovi i tada u evropskim takmičenjima i rezultati su bili identični kao danas bez obzira na današnja ulaganja dva večita rivala.
        Last edited by Brajkula; 02-01-20, 10:32.

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Zapravo imamo zlato 2007, 2008 i 2015 i Bronzu 2014 u20

          u18 2007,2009,2017,2018 zlato 11,14 Srebro i 12 Bronzu
          To nisam guglao, jer nije bila ni poenta.

          Osvrnuo sam se na deo da je srpska košarka šnj kvalitet, što je glupost enormnih razmera.

          Comment


          • Jedino ko je kriv su roditelji i menadzeri.

            Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

            Comment


            • Originally posted by Brajkula View Post
              To nisam guglao, jer nije bila ni poenta.

              Osvrnuo sam se na deo da je srpska košarka šnj kvalitet, što je glupost enormnih razmera.
              Nije isto srpska klupska kosarka i reprezentativna kosarka moj dobri Brajkula.

              Danas igraci idu veoma mladi preko. Smajlagic, Parah ne znam ni ja kako vec, ovaj mali iz NS-a sto igra u Olimpijakosu, tu je i Voja Kamenjar sto je pobegao ima dosta toga. Dosta igraca igra u Rumuniji, Bugarskoj, Poljskoj gde imaju 2-3k evra plate isto nasi klubovi bi tesko mogli da daju. Takodje i stranci nisu jeftini. Naravno da je tesko da svi domaci igraci budu ovde, tu mislim na ove slabije ..treba tu da se poponu roster sa strancima da bi bio bar neki kvalitet.

              Trenutno vidis na sta je licila Mega bez ovog Perija..Cak i FMP ima Ruta, Ulubaja a imaju srece da mogu da uzmu Zvezdine igrace iz mladjih kategorija ili one koji hoce da igraju u Zvezdi jednog dana.

              Mogla bi se tu napraviti neka liga, ali bez sansi da se ugroze dva kluba.Domaci tereni ne bi ni postojali skoro kao i u fudbalu..sem sto b grobari navijali za svoj domaci klub ili Delije, svejedno....

              Posto drzava svuda finansira, nemoze da izdrzi taj trend, a ne sme da dopuste finsiranje iz privatnog, tj privatizaciju zato sto bi se povelo pitanje prva dva kluba i onda bi izgubili politicku snagu u njima.

              Svakako bi ta liga bila jaca od ostalih liga u regionu ali isto tako ta liga bi bila znatno slabija nego ABA a posebno manje interesantna...

              U fudbalu je to isto potrebno, ali u fudbalu ima brdo para za ove krokodile ine bi da moraju da dele...njih ni tamo ne zanima kvalitet, vec lova, gde svakakou ABA ligi ne bi bilo isto para za sve kao u domacim ligama..gde mogu da idu u Evropu neki a ovde sigurno ne...

              I kako mislis nije bilo poente..Pa Gudura je bio MVP finala U 20...nisi ni mora da guglas da bi znao da je bila bar neka medalja...mladje kategorije su specificne i niej nuzno da jake ekipe moraju da budu prve..npr Mali je bio srebrni na SP u19 prosle godine...bitnoje izbaciti igraca...

              Imala bi srpska liga dosta toga pozitivnog na pocetku, kao broj gledalaca na utakmicama u manjim sredinama, ali izgubio bi se kvalitet kosarke...trenutno Srbija nema snage da to drzi bar nekom nivou...a i da drzis to nema trika da uradis sa domacim igracima, moralo bi se investirati u strance kako god okrenes, a nisam siguran da bi to donelo pare...

              Ti i ako je Salo zasro sa repkom,imas najboljeg centra u NBA, imas Bogdana, Bjelicu...mali Smajlagic.. tu je i Milutinov za buducnost, Bobi.Gudura je u NBA, nasa reprezentivna kosarka ne trpi, stavise, zbog ABA lige je dobila dosta toga. Nasa reprezentacija ne trpi nista, stavise dostigli smo vrhunac koji nismo uspeli da realizujemo zbog loseg selektora samo..i ako su rezultati sasvim solidni...ali nema zlata...

              Problem je u klubovima koji nemaju muda da daju sansu mladima. FMP i Mega ne igraju Evropu, ne zele i nemaju mogucnosti i to je lose,neki Borac, Vojvodina, Hemofarm i KG su to radili i po meni tuje problem. Mlad covek zeli konkurenciju, zeli da igra na sto visem nivou a to sa Megom i FMPnije moguce...

              Znaci propast nase klupske kosarke ide na ustrb Mege i FMP-a a ne Zvezde i partizana...prosto ono sto su uradili Zalizani i Cova sa zatvaranjem ABA lige je stavilo tacku na I....bruka i sramota pre svega za nas su ta dva kluba....Pre si gledao u EC Kg, Hemofarm, sad nikog..sem ova dva kluba..a moze tu i Vosa,mozda Nis itd...
              Last edited by LosmiSK; 02-01-20, 11:00.
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by StefanPG View Post
                Jedino ko je kriv su roditelji i menadzeri.

                Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
                Jasno iz kog razloga roditelji ali i menadžeri mada su menadžeri u košarci "majke Tereze" za mešetarenja u fudbalu.
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Originally posted by LosmiSK View Post
                  Nije isto srpska klupska kosarka i reprezentativna kosarka moj dobri Brajkula.

                  Danas igraci idu veoma mladi preko. Smajlagic, Parah ne znam ni ja kako vec, ovaj mali iz NS-a sto igra u Olimpijakosu, tu je i Voja Kamenjar sto je pobegao ima dosta toga. Dosta igraca igra u Rumuniji, Bugarskoj, Poljskoj gde imaju 2-3k evra plate isto nasi klubovi bi tesko mogli da daju. Takodje i stranci nisu jeftini. Naravno da je tesko da svi domaci igraci budu ovde, tu mislim na ove slabije ..treba tu da se poponu roster sa strancima da bi bio bar neki kvalitet.

                  Trenutno vidis na sta je licila Mega bez ovog Perija..Cak i FMP ima Ruta, Ulubaja a imaju srece da mogu da uzmu Zvezdine igrace iz mladjih kategorija ili one koji hoce da igraju u Zvezdi jednog dana.

                  Mogla bi se tu napraviti neka liga, ali bez sansi da se ugroze dva kluba.Domaci tereni ne bi ni postojali skoro kao i u fudbalu..sem sto b grobari navijali za svoj domaci klub ili Delije, svejedno....

                  Posto drzava svuda finansira, nemoze da izdrzi taj trend, a ne sme da dopuste finsiranje iz privatnog, tj privatizaciju zato sto bi se povelo pitanje prva dva kluba i onda bi izgubili politicku snagu u njima.

                  Svakako bi ta liga bila jaca od ostalih liga u regionu ali isto tako ta liga bi bila znatno slabija nego ABA a posebno manje interesantna...

                  U fudbalu je to isto potrebno, ali u fudbalu ima brdo para za ove krokodile ine bi da moraju da dele...njih ni tamo ne zanima kvalitet, vec lova, gde svakakou ABA ligi ne bi bilo isto para za sve kao u domacim ligama..gde mogu da idu u Evropu neki a ovde sigurno ne...

                  I kako mislis nije bilo poente..Pa Gudura je bio MVP finala U 20...nisi ni mora da guglas da bi znao da je bila bar neka medalja...mladje kategorije su specificne i niej nuzno da jake ekipe moraju da budu prve..npr Mali je bio srebrni na SP u19 prosle godine...bitnoje izbaciti igraca...

                  Imala bi srpska liga dosta toga pozitivnog na pocetku, kao broj gledalaca na utakmicama u manjim sredinama, ali izgubio bi se kvalitet kosarke...trenutno Srbija nema snage da to drzi bar nekom nivou...a i da drzis to nema trika da uradis sa domacim igracima, moralo bi se investirati u strance kako god okrenes, a nisam siguran da bi to donelo pare...

                  Ti i ako je Salo zasro sa repkom,imas najboljeg centra u NBA, imas Bogdana, Bjelicu...mali Smajlagic.. tu je i Milutinov za buducnost, Bobi.Gudura je u NBA, nasa reprezentivna kosarka ne trpi, stavise, zbog ABA lige je dobila dosta toga. Nasa reprezentacija ne trpi nista, stavise dostigli smo vrhunac koji nismo uspeli da realizujemo zbog loseg selektora samo..i ako su rezultati sasvim solidni...ali nema zlata...

                  Problem je u klubovima koji nemaju muda da daju sansu mladima. FMP i Mega ne igraju Evropu, ne zele i nemaju mogucnosti i to je lose,neki Borac, Vojvodina, Hemofarm i KG su to radili i po meni tuje problem. Mlad covek zeli konkurenciju, zeli da igra na sto visem nivou a to sa Megom i FMPnije moguce...

                  Znaci propast nase klupske kosarke ide na ustrb Mege i FMP-a a ne Zvezde i partizana...prosto ono sto su uradili Zalizani i Cova sa zatvaranjem ABA lige je stavilo tacku na I....bruka i sramota pre svega za nas su ta dva kluba....Pre si gledao u EC Kg, Hemofarm, sad nikog..sem ova dva kluba..a moze tu i Vosa,mozda Nis itd...
                  Dobar deo toga što si ti napisao stoji.

                  Ali tema je, odnosno pitanje "Da li je naša košarka šnj"?

                  Comment


                  • Originally posted by Brajkula View Post
                    Dobar deo toga što si ti napisao stoji.

                    Ali tema je, odnosno pitanje "Da li je naša košarka šnj"?
                    Klupska jeste..Imas Zvezdu i partizan, ostalo nema, sem par pantera/zvezdasa koji vole da prate FMP...Elem, mora se fino investirati da bi to izgledalo na nesto. Ocigledno to pickousti ne zeli posto 95% ljudi navija za blizance...i on u njih ulaze i dobija politicke poene..

                    Npr ovaj iz Valjeva je probao sam,pa cim je krenuo da razmislja svojom glavom cao, Vosha bila politicki nepodbna isto, o Zlatiboru da ne pricam...

                    Dobio bi neke trule sns klubove da se peru pare eventualno kao u fudbalu...i trajali bi koliko i vlast, sto nije dobro...itd...
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • I ti bi pre gledao ABA pretpostavljam nego tu srpsku ligu ?

                      Comment


                      • Naravno. Tako treba i u fudbalu i bice mnogo gledanija i kvalitetnija liga. Evropa je daleko od nas uspesi su mali, minorni. Zato ti treba jaka liga, koja ce biti gledana i pracena iz nedelje u nedelju. Mali broj ljudi to gleda i prati na tertoriji SFRJ.

                        Samo mi smo se posvadjali sa svima opet i tesko ce i opstati ovo ako se ovako nastavi. Pickousti pravi uniju sa Albanijom, Makedonjom a vamo gde je veca potreba pali mostove i Srbuje.

                        Ako nemas dobar odnos sa komsijama, neces se ni ti lagodno osecati kod kuce.

                        Moramo misliti na kvalitet zivota, sporta i ostalih bintih stvari. Daleko je Nemacka, Kina, Rusija i USA da bi nam bili prijatelji,a i suvise veliki...komsije su nam prijatelji a govna politicarska zbog uticaja su nas uratove vodili...

                        Da, uvek bih birao SFRJ aka ABA ligu ispred domace lige. Tu je i problem namestanja,pranja para i ostalih sranja sto rade u fudbalu...Meni smesno kad se lozite na neke meceve...Kokeza bi mogao da sastavi tabelu pre prvog kola za kraj lige...

                        Dok to u ABA bi mogao qrac da uradi...da je normalna drzava, on bi bio eventualno pomcnik nekom moleru ili eventualno neki izbacivac qrac palac...
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Gledao bi malo morgen kao što i danas gledaš Krka - Zadar ili Cibona-Primorska, klasična laž.

                          Gledao bi Zvezdu i smao Zvezdu, bez obzira na ligu.

                          A od svih tih liga, srpska bi bila opet daleko najjača kada bi se ABA rasturila, što je i prirodno jer smo tate za sve u ovom sportu u regionu.

                          Imao si ti ovu ligu bez naših klubova tri sezone, niko to živ iz Srbije nije pratio.

                          Comment


                          • Da se ne lazemo... niko ne bi pratio ni mec Spartak - Dinamik. Trebalo bi igrati ligu koja je kvalitetom najjaca, da bi sto manje kaskali za evropskim timovima.

                            Sto se tice mladih igraca, tu je kljuc u mladjim selekcijama. Selekcija nam je losa, mnogo ima korupcije i guranja tatinih sinova, menadzerima su se dale odresene ruke, a i strucni kadar nam nije bogzna kakav. To ne zavisi od Aba lige.

                            Comment


                            • Promasio si coveka Brajkula. Prvo, za mene je slast gledati Neastved-Svendborg, kamoli Krka- Cibona u Leon Stukelj sali za fizicko

                              Svakako da imas pravo, ali u nasoj ligi tj KLS nisam gledao nista sem derbija...ovde gledam kkp, Cedevitu, Buducnost, kako sta uhvatim+ KKCZ..vidis da veliki broj navijaca ide na meceve FMP, posebno kad je domacin klubovima za F4...DA NE PRICAM STO IH GLEDAJU preko TV neki navijaci KKCZ..

                              Takodje volim da odgledam i Mornar kodkuce..dobar pucacki tim, nije lose za pogledati, stavise gledam dosta ABA lige kad se uzme da gledam svakake gluposti...

                              To sto ti i ostali Zvezdini navijaci koji su se aktivrali 2011 godne gledate samo EL i Zvezdu je drugi par opanaka..licno volim da gledam i FRA2 i SPA2 vise nego prve lige itd....volim KOSARKU...

                              KLS stvarno ne bih pratio, mozda Zvezdu neki jac mec, ljudi vole zanimljivost, i kvalitet...a toga ne bi bilo...mozda bi neke lokalne hale nekad bile pune ali izvan tih u hali to niko ziv ne bi pratio...zainteresovanost sponzora bi tek bila velika itd...

                              Secam se Vose kad je gostovala Zvezda...karte ne znam koliko kostaju, to im bio najveci deo budzeta, jos igrali u maloj sali...

                              Svakako da zv u gradu ABA ligasa, pre bih gledao i isao na ABA non stop, nego sto bi par puta otisao na KLS...Zvezda i KKP su drzava u drzavi i jednostavno se zna sta i kako ide...dok god bude tako niko to nece pratiti...ni preko tv-a...
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by Brajkula View Post
                                A da li ti se to što od 2007. nemamo medalju u mlađim kategorijama upravo kosi sa osnivanjem ABA lige. Naš klub se toj ligi priključio 2002/2003 godine, a do te sezone naša košarkaška liga je bila daleko najbolja liga u regionu, imali smo Hemofarm, Radnički Kragujevac, FMP, pored Zvezde i Partizana, treba li da se priča koje igrače su iznedrili prva tri tima. Dotle smo bili sila u svim selekcijama, čak se i poslednje zlatno odličje A selekcije kosi datumom stupanja naših timova u regionalnu ligu. Eto tom logikom ABA liga je uništila našu košarku.

                                No da li je to istina ili ne i nije tema, tema je da je naša škola košarke top3 u Evropi i mislim da navedeno netreba posebno obrazlagati.
                                Napisi mi samo zasto KLS u ovom sastavu kada im se pridodaju Partizan i Zvezda nije KLS kvaliteta? Poceo sam od KLSa koja jeste sklj kvaliteta.

                                ABA liga jeste jaca i od takve lige i pre ce u takvom okrnjem sastavu da izbaci vise igraca koji mogu da budu relevantni barem na nivou Evrokupa.

                                Bas zahvaljujuci ABA ligi Partizan je dosao do F4, dosta igraca su izbacili sto ne bi nikako uspeli da su igrali KLS poslednjih 15 godina. Dosta jacih meceva tokom sezone, ne mali broj igraca ne bi bio dostupan da je KLS glavno domace takmicenje jer bi onda imali usporen razvoj ili stagnaciju. Ovako je ABA bila pogon za Evroligu.

                                ABA liga je dosta kvalitetnih igraca izbacilo bez obzira na nacionalnost, par njih imaju relevantnu ulogu u NBA ligi. Nesto sto bi se teze moglo zamisliti da su domaca takmicenja glavna.

                                Comment

                                Working...
                                X