Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako nije bolje? Ima ostatak lige 4 titule za 20 godina, plus jedna Makabi. Ko tu koga razigrava, mi vas, ili vi nas? I vi ste kvalitet? Vi ste tržište od 600k plus Bosna i Hrvatska koja nije htela Cibonu da spase? Slovenija?

    Igokea ne bi igrala ABA, stigla bi direktiva iz Bg. Stvarno pucate od kvaliteta.

    Comment


    • I gle cuda, bas kad ste izgubili primat u toj istoj ligi, nastaje povlacenje i to bukvalno sa terena [emoji1]
      Kako vam Buducnost i liga nije smetala prije? Evo uloziste 10 meleona ove godine, pa vas izuvaju klubovi iz picke materine kako ti kazes. Ista ta Primorska sa omladincima vam je sou cinjela 3/4 prije 7 dana. Ako to nije odraz kvaliteta lige, ne znam sta je. Znam ja da je lakse igrat KLS i imat u startu upisanih par pobjeda protiv filijala, al recite otvoreno, e jbg ovdje vise nismo najbolji, aj da se povlacimo, a ne Milovi vojnici, kurci palci.

      Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

      Comment


      • Ko je izgubio primat, o čemu fantaziraš? Ko je poslednji šampion? Ima li srpskih klubova u privh 4? Malo si se zaneo ja mislim.

        Comment


        • Ako lazem ja, ne laze tabela. Vidim 2 crnogorska tima koja se bore za top 4, vidim 2 slovenacka tima, i vidim 3 srpska tima. A timovi sa kojima bi ti igrao ligu, za koju kazes da bi bila kvalitetnija se gle cuda nalaze na zacelju tabele. U medjuvremenu su tu stabilni hrvatski i slovenacki klubovi. Po ovome su Slovenci najstabilniji, tako da ja ne znam o cemu ti pricas. Plus ako uzmemo u obzir da je Crvena Zvezda kao klub sa najvise ulozenog novca tek na 6. Odnosno 7. Mjestu, zasigurno ne mozemo pricati o kvalitetu, pogotovo ako znamo da u klubu preovladavaju stranci.

          Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

          Comment


          • Biće surovog otrežnjenja vrlo brzo, neće znati šta ih je zadesilo.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • ABA svakako gubi mesto u EL, ali to isto se desava i sa VTB i Nemackim mestom i to je deo plana koji imaju Djordi i ekipa sa 16 licenciranih + 2 kluba iz EK za novi sistem EL koji ce krenuti najdalje za par godina (ovo sa 2 EK mesta je vec od ove sezone tj. ovosezonski finalisti idu u narednu EL).

              Znaci bice ove 3 WC jos malo (dok se i one ne pretvore u stalna mesta nekim izabranim klubovima + ove 2 kratkorocne licence za Bajern i Asvel koje ce isto da predju u dugorocne za ta dva kluba) i postoji samo "obecanje" (ludom radovanje) Djordija da ce ABA imati prioritet pri dodeli jedne od tih WC.

              ABA ce mozda dobiti onda jos jedno mesto u EK (posto sad ima 3) koje ce da kompenzuje izgubljeno EL mesto za sampiona tako da ucesnici plej-ofa budu i ucesnici EK za narednu sezonu. To bi moglo da smiri tenzije posto bi favoritima ABA lige onda vise stalo do sto boljih igara u EK (i sanse da se preko njega domognu EL bar na jednu sezonu) nego "kopanja ociju" i plasmana u ABA. Svakako bi bili veliki favoriti za ta 4 plej-of mesta, a cak da neko i omane jedne sezone dao bi cika Djordi WC za EK, nije ni on "srca kamenog".

              Sve je ovo moguce ukoliko se uspeju smiriti tenzije koje su glavni razlog obesmisljavanja ABA lige, to nikako ne moze biti gubitak sigurnog EL mesta posto to nikada nije ni zavisilo od klubova sa ovih prostora. Da jeste zavisilo i da se licenca oduzima zbog "brloga" koji se desava onda je pitanje sta su Djordiju zgresili Himki, Lokomotiva, Uniks i ostali u VTB sto godinama ulazu ogroman novac i trude se da budu konkurentni pa i njima oduze mogucnost da se preko VTB lige domognu mesta u EL.

              Ako se i dalje nastavi ovako pre svega na relaciji Zvezda-Buducnost onda tesko da ima smisla igrati tu ligu dok su oba (ili jedan) aktera ovog sukoba ucesnici iste.

              Povratak u KLS ili najvisi rang takmicenja Hrvatske, Slovenije, Bosne, Crne Gore ne moze da donese nikakav napredak (cak ni odrzavanje trenutnog nivoa) klubovima iz ovih drzava koji se takmice u ABA, jedino ako neko misli da ce se odjedanput u svakoj od ovih drzava pojaviti po neki Tedeski (ili vise njih) i naprasno poceti da ulaze u Vojvodinu, Borac, Konstantin, Split, Zagreb, Bosnu, Slobodu, Lasko, Lovcen, Ibon itd i tako podici kvalitet domacih liga.

              Comment


              • Pre cu ABA ligu bez srpskih klubova da gledam nego raspalu srpsku ligu sa Partizanom i Zvezdom.

                Da nema ABA lige, ne bih ni pratio regionalnu kosarku.

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Biće surovog otrežnjenja vrlo brzo, neće znati šta ih je zadesilo.
                  češaće se i gde ih ne svrbi

                  Comment


                  • Originally posted by Ricma View Post
                    Pre cu ABA ligu bez srpskih klubova da gledam nego raspalu srpsku ligu sa Partizanom i Zvezdom.

                    Da nema ABA lige, ne bih ni pratio regionalnu kosarku.
                    Pa dobro gledaj

                    Comment


                    • Ti uzivaj u sklj kvalitetu koji ti plasira srpska kosarka.

                      Comment


                      • Originally posted by StefanPG View Post
                        Ako lazem ja, ne laze tabela. Vidim 2 crnogorska tima koja se bore za top 4, vidim 2 slovenacka tima, i vidim 3 srpska tima. A timovi sa kojima bi ti igrao ligu, za koju kazes da bi bila kvalitetnija se gle cuda nalaze na zacelju tabele. U medjuvremenu su tu stabilni hrvatski i slovenacki klubovi. Po ovome su Slovenci najstabilniji, tako da ja ne znam o cemu ti pricas. Plus ako uzmemo u obzir da je Crvena Zvezda kao klub sa najvise ulozenog novca tek na 6. Odnosno 7. Mjestu, zasigurno ne mozemo pricati o kvalitetu, pogotovo ako znamo da u klubu preovladavaju stranci.

                        Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
                        Kakva bre stabilnost kod slovenačkih klubova, šta nam to napriča, ja se ne sećam kad je slovenački tim imao ozbiljniju uglovu u ABA ligi, dolaskom Cedevite koja je uvek bila u top4 eto i oni su dobili takav jedan klub. A sa dolaskom Cedevite u Sloveniju Hrvati su izgubili takav jedan klub, tako da u ABA mi danas nemamo ozbiljnog hrvatskog takmaca.

                        Ako istupe srpski klubovi, pre svega dva najveća u celoj ligi Zvezda i Partizan, to je isto kao kada bi nekom čoveku izvadili oči i odsekli jezik, dakle ostaje invalid.

                        Nemoj da se sprdamo.

                        Comment


                        • Originally posted by Ricma View Post
                          Ti uzivaj u sklj kvalitetu koji ti plasira srpska kosarka.
                          A što se tiče srpske košarke, stvarno je to šklj kvalitet, stvarno ću svašta pročitati.

                          Top3 škola košarke u Evropi, najjača uz Španiju i Litvaniju.

                          Comment


                          • Ne zavaravaj se, pogledaj nam rezultate u mladjim kategorijama i koje smo igrace izbacili posle Gudurica. bas ve
                            malo. Ne zivimo vise u 2007. I naravno da manjak igraca itekako ima veze sto Zvezda nema toliko razradjen sistem u kom bi se probili mladi igraci+ Partizan nije relevantan bez stranaca.

                            Mani me takvih floskula da smo top3 kada imamo los poligon za razvoj mladih igraca i to ce se osetiti kroz nekolimo godina. Francuzi imaju jacu skolu kosarke od Spanaca u poslednjih 10 godina recimo.

                            Edit: Mada nije ni poenta u tome. Ne mogu uopste da pricam da nemamo talentovanih igraca, samo sto pored takvih imas 8-11 analfabeta u timu kojima je KLS plafon i naravno da ce ih Partizan, Zvezda ili FMP razbiti sa 30 poena. Veoma dosadna kosarka, zato sam i pre svega napisao sklj kvalitet. Da se igra sa KLS timovima u toku sezone, razlika bi bila 40-50 poena
                            . Ovako kada igraju sa njima na kraju sezone i kada su izduvani, moze poneki put desi da bude poluneizvesna tekma.
                            Last edited by Ricma; 02-01-20, 07:59.

                            Comment


                            • Samo se Partizanova uloga promenila u proizvodnji mladih igrača, odnosno ona više ne postoji s obzirom da je Partizan postao klub gde dominiraju strani no name mediokritetni igrači, u najboljem slučaju granični EL igrači.
                              U Zvezdi, a pogotovo u FMP-u buja razvoj mladih igrača, zato danas svaki mladi igrač žudi da igra u jednom u ta dva kluba jer zna da će dobiti priliku da igra na nezamislivo visokom nivou takmičenja nego bilo gde drugde.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by Ricma View Post
                                Ne zavaravaj se, pogledaj nam rezultate u mladjim kategorijama i koje smo igrace izbacili posle Gudurica. bas ve
                                malo. Ne zivimo vise u 2007. I naravno da manjak igraca itekako ima veze sto Zvezda nema toliko razradjen sistem u kom bi se probili mladi igraci+ Partizan nije relevantan bez stranaca.

                                Mani me takvih floskula da smo top3 kada imamo los poligon za razvoj mladih igraca i to ce se osetiti kroz nekolimo godina. Francuzi imaju jacu skolu kosarke od Spanaca u poslednjih 10 godina recimo.

                                Edit: Mada nije ni poenta u tome. Ne mogu uopste da pricam da nemamo talentovanih igraca, samo sto pored takvih imas 8-11 analfabeta u timu kojima je KLS plafon i naravno da ce ih Partizan, Zvezda ili FMP razbiti sa 30 poena. Veoma dosadna kosarka, zato sam i pre svega napisao sklj kvalitet. Da se igra sa KLS timovima u toku sezone, razlika bi bila 40-50 poena
                                . Ovako kada igraju sa njima na kraju sezone i kada su izduvani, moze poneki put desi da bude poluneizvesna tekma.
                                A da li ti se to što od 2007. nemamo medalju u mlađim kategorijama upravo kosi sa osnivanjem ABA lige. Naš klub se toj ligi priključio 2002/2003 godine, a do te sezone naša košarkaška liga je bila daleko najbolja liga u regionu, imali smo Hemofarm, Radnički Kragujevac, FMP, pored Zvezde i Partizana, treba li da se priča koje igrače su iznedrili prva tri tima. Dotle smo bili sila u svim selekcijama, čak se i poslednje zlatno odličje A selekcije kosi datumom stupanja naših timova u regionalnu ligu. Eto tom logikom ABA liga je uništila našu košarku.

                                No da li je to istina ili ne i nije tema, tema je da je naša škola košarke top3 u Evropi i mislim da navedeno netreba posebno obrazlagati.

                                Comment

                                Working...
                                X