Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • https://www.tvarenasport.com/vesti/k...ige-2021-05-14

    Opusteno, sve ce biti u duhu sporta. Ocekuje nas praznik kosarke.

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

    Comment


    • https://www.tvarenasport.com/vesti/k...FdZEmwHjn04zQE


      - Od finala plej-ofa se očekuje da predstavlja krunu sezone. U skladu sa tim, napravljen je precizan protokol sa instrukcijama za sudije i delegate u slučaju vređanja ili omalovažavanja aktera i drugog vida nesportskog ponašanja publike. Sve je urađeno sa ciljem da se ne ponove nemile scene i očuva integritet ABA lige.
      Vojinović je naglasio da su se sa ovim protokolom upoznali i saglasili predstavnici oba kluba i potom predstavio šta taj protokol donosi u praksi.
      - U slučaju vređanja aktera i pogrdnih povika sa tribina, sudije će samostalno ili na sugerisanje delegata biti dužne da prekinu utakmicu i upute upozorenje, a imaće i mogućnost da zatraže i pražnjenje dvoran.

      Comment


      • Originally posted by Victor BG View Post

        Sranje iz 1000 razloga ali ako ce biti profitabilno onda ne mora biti loše. Ja prosto ne vidim nacin kako ce se timovima isplatiti. Ne znam sta bi recimo CZV tamo sa 10m budzetom mogla da radi? Jedva čekam da vidim Arenu kad izgubimo sanse za PO a nema ispadanja. Od kosarke mi nudis lelemudanje za velike pare. Mislim da je tu sansa FIBI da napravi iskorak, jako su dobro organizovali ovaj F4 i medijski zanimljivo ispratili. Jos ako budu u formatu u kom se EL igrala prije po grupama moze biti zanimljivo.
        FIBA definitivno mora da nadje neki nacin da iskoristi najbolje sto moze i stvori takmicenje koje ce da parira EL. Da li je sposobna i koliko je uopste to realno da se desi.....jebem li ga.

        Ali ovo zatvaranje je ogromno sranje. Ostali klubovi igraju lige i bore se za titulu da bi.......... pa nista, eto, osvojili samo titulu koja im ne donosi nista vise od toga. Zanimljivost pracenja lige i neka euforija drasticno opada, skoro da je i nema. U fudbalu to nije moglo da prodje, ali fudbal je druga dimenzija za kosarku, nazalost.
        Last edited by Mr. Wolf; 14-05-21, 20:52.
        Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Miloje, red je da se dokazes kao trener u EL
          MEGA nije imala te ambicije - na tebi je.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Ni on nema neke ambicije kao i MEGA gde je bio trener.
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment




            • Originally posted by Victor BG View Post

              Sranje iz 1000 razloga ali ako ce biti profitabilno onda ne mora biti loše. Ja prosto ne vidim nacin kako ce se timovima isplatiti. Ne znam sta bi recimo CZV tamo sa 10m budzetom mogla da radi? Jedva čekam da vidim Arenu kad izgubimo sanse za PO a nema ispadanja. Od kosarke mi nudis lelemudanje za velike pare. Mislim da je tu sansa FIBI da napravi iskorak, jako su dobro organizovali ovaj F4 i medijski zanimljivo ispratili. Jos ako budu u formatu u kom se EL igrala prije po grupama moze biti zanimljivo.
              FIBA tek nije konkurentna po pitanju nagradnog fonda i novac koji se obrće je jedno 5-10 puta manji nego u EL.
              Ono što nama Srbima fali je navijačka kultura, da ideš na utakmice tima za koji navijaš i kad se izgube šanse za visok plasman, Zvezda je još tu napravila najveći iskorak u poslednjih 10 godina, nema utakmice u EL ispod 8-9000 ljudi kada se igra u Areni u toj situaciji, a videli da je bio veliki broj utakmica gde je bilo 15000+ gledalaca, što je za respekt imajući u vidu cenu ulaznica i prosečan standard gledalaca.
              Recimo sa foruma samo nas dvojica, trojica odlazi da gleda utakmice, ovi ostali nisu posetili Pionir/Arenu više od 20 godina.
              Ako stvarno navijaš za neki klub, onda uradi nešto konkretno za njega, kupi kartu, dres, kapu, majicu, jaknu iz fan store-a, popij piće, dva, uzmi kokice. Tako se voli klub, ne palamudi se na nekom internet bespuću (ovde ne mislim na tebe Victore, ti ne živiš u Srbiji, i na mmajstora, on nije navijač Zvezde).
              Onda ćemo videti kako se puni kasa kluba, sponzori će imati interesa da ulete sa većom kintom jer će njihov proizvod ili uslugu prikazivati većem broju ljudi tj. grupaciji koju to mogu sebi da priušte.
              Last edited by dekkard; 15-05-21, 13:19.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post



                FIBA tek nije konkurentna po pitanju nagradnog fonda i novac koji se obrće je jedno 5-10 puta manji nego u EL.
                Ono što nama Srbima fali je navijačka kultura, da ideš na utakmice tima za koji navijaš i kad se izgube šanse za visok plasman, Zvezda je još tu napravila najveći iskorak u poslednjih 10 godina, nema utakmice u EL ispod 8-9000 ljudi kada se igra u Areni u toj situaciji, a videli da je bio veliki broj utakmica gde je bilo 15000+ gledalaca, što je za respekt imajući u vidu cenu ulaznica i prosečan standard gledalaca.
                Recimo sa foruma samo nas dvojica, trojica odlazi da gleda utakmice, ovi ostali nisu posetili Pionir/Arenu više od 20 godina.
                Ako stvarno navijaš za neki klub, onda uradi nešto konkretno za njega, kupi kartu, dres, kapu, majicu, jaknu iz fan store-a, popij piće, dva, uzmi kokice. Tako se voli klub, ne palamudi se na nekom internet bespuću (ovde ne mislim na tebe Victore, ti ne živiš u Srbiji, i na mmajstora, on nije navijač Zvezde).
                Onda ćemo videti kako se puni kasa kluba, sponzori će imati interesa da ulete sa većom kintom jer će njihov proizvod ili uslugu prikazivati većem broju ljudi tj. grupaciji koju to mogu sebi da priušte.
                EL je trenutno u fazonu, baci tri-cetiri miliona eura da se igras sa najboljim. Nagradni fond kakav god da je ne pokriva ni minimum troskova (5m eura) da ne pricam o budžetu klubova u PO 15+ miliona. FIBA te pare sto nudi EL moze isto da ponudi samo ako guzonje u foteljama dozvole sebi da smanje enormna primanja i da pare od marketinga ulazu u klubove, prosto.
                Da bi zatvorena EL imala smisla, ti moras obezbjediti priblizne uslove za sve klubove od finansiranja do plata za igrace jer evo npr Zvezda udje u to kolo, mi svage godine moramo da trosimo pare koje nemamo da bi tavorili od 20-15 mjesta a to Srbi nece gledati. Evo ja koji sam sa posla sjedao u auto, vozio ko manijak da stignem u Arenu na podbacivanje cu razmisliti da li mi se isplati sedmicno 100€ da dajem da bih gledao Zvezdu kako lelemuda?! A takvih je 40-50% navijača. Mi koji iz unutrasnjosti dolazimo da je bodrimo, hocu bolan borbu, dreku, skakanje da promukao dodjem kuci i smrdim na znoj. Da sam htjeo defens i kokice pa otisao bih u pozorište sa djecom. E zato mislim da zatvorena liga, za nas siromasne nije sreća.
                Jesi li ispratio FIBA f4? Ne mislim na rezultate vec marketing, pripreme, najave i sl? Super su odradili.
                Znam da je moraju zatvoriti i nekako pokusati da zarade pare ali eto, nisam nesto optimista da ce uspjeti.

                Comment


                • Posle fudbala kosarka je najpopularnijo kolektivni sport u Evropi. E sad uporedite pare koje se vrte tamo i u kosarci i shvaticete koliki je jaz izmedju dva najpopularnija sporta. Sta onda da ocekuju rukomet, odbojka, vaterpolo.... U Rukometu jedna Makedonija ima prvaka Evrope. Za par miliona napravis tim u tim sportovima da vladas Evropim. Kosarka ni tamo ni ovamo. Mnogo skuplja od tih sportova, a ne donosi dovoljan profit da pokrijes troskove ulaganja. Zapravo je postala bacanje para. Mozes da se slepas uz FK ako je bogat, da peres pare preko kluba ili da ti klub bude igracka i stvar prestiza. Ne mozes da zaradis, a puno kosta. Da li ce se to promeniti u buducnosti? Ja ne verujem. Evroliga nista ne radi na promociji kosarke i ne radi nista da ucini takmicenje interesantnim. Vec izlazi u susret bogatasima, kojih nema toliko da mogu da naprave zabavno takmicenje kao nba. Ako misle da ce 16-18 klubova moci da drze paznju igrajuci izmedju sebe svake godine, zive u zabludi. Pa i izmedju njih je ogromna razlika. Zalgiris nema 40 miliona kao cska ili barsa. Niti ce ikad imati. U nba svi imaju ogroman novac i svako moze da bude sampion. Tamo nema jaza izmedju klubova u finansijskom smislu ili je on jako mali. Svi budzeti se vrte oko seleri kepa. Razlika izmedju klubova je samo u tradiciji, popularnosti i dobroj ili losoj klimi gde klub igra. A u el imamo 4-5 klubova koji se bore za titulu i ostale koji se bore za f8 i eventualno ponekad neko zaluta u f4. Ja uopste nisam optimista za buducnost takve evrolige. Ali ajde, vreme ce pokazati. Po meni, nisu trebali nista da diraju i najlepse je bilo kad se igralo po grupama, pa F16, F8, F4. Tada je bilo uzivanje svake sezone.
                  Last edited by Storm; 15-05-21, 14:53.

                  Comment


                  • Bez Woldena i Kureta


                    Comment


                    • Naravno da je budućnost ABA lige i klubova iz ABA lige u takmičenjima pod okriljem FIBA jer već je elaborirao Viktor i da se ne ponavljam ali vrlo brzo će (par godina) za klubove iz ABA lige biti nedostupna EL u koju će moći samo preko EC. I ako se desi to će biti izuzetna slučajnost.
                      Naravno da iz svega ovoga FIBA može samo da profitira jer će dobiti određen broj kvalitetnih klubova i samim tim podići kvalitet svojih takmičenja.
                      Naravno da mi nemamo šanse sa budžetom od 5-8/9 miliona evra za neku ozbiljnu priču, i ta lova je prenategnuta a da bi bila ozbiljna igra lova mora ići na 15-20 miliona godišnje. Koga da opljačkamo za tolike pare? Sponzora sigurno nećemo naći, jedino kao pink panteri.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Originally posted by nebitan View Post
                        Naravno da je budućnost ABA lige i klubova iz ABA lige u takmičenjima pod okriljem FIBA jer već je elaborirao Viktor i da se ne ponavljam ali vrlo brzo će (par godina) za klubove iz ABA lige biti nedostupna EL u koju će moći samo preko EC. I ako se desi to će biti izuzetna slučajnost.
                        Naravno da iz svega ovoga FIBA može samo da profitira jer će dobiti određen broj kvalitetnih klubova i samim tim podići kvalitet svojih takmičenja.
                        Naravno da mi nemamo šanse sa budžetom od 5-8/9 miliona evra za neku ozbiljnu priču, i ta lova je prenategnuta a da bi bila ozbiljna igra lova mora ići na 15-20 miliona godišnje. Koga da opljačkamo za tolike pare? Sponzora sigurno nećemo naći, jedino kao pink panteri.
                        Po novim vestima te zahtevima trenutnih klubova sa stalnim licencama moguce da ce Evrokup da nestane kao takmicenje i da ce sva mesta u EL biti na osnovu ugovora. "Ispadanje" samo u slucaju da neko ima novcanih poteskoca, a u takvom slucaju mesto ce se popuniti opet preko pozivnice tj za koga klubovi ucesnici procene da je dovoljno "jak" u zelenim "papiricima" da udje u odabrano drustvo.

                        Ako tako bude ocekujem da ce "entuzijazam" za kosarku na ovim prostorima da opadne posto u to drustvo "najboljih" (a u stvari finansiski najmocnijih) nece ici niko. Cak i da dobije neko pozivnicu ubrzo ce uci u pomenute novcane probleme posto nece biti novca da se u kontinuitetu izdvaja za donje delove tabele EL sto je realan i ocekivan scenario u ovom ligaskom formatu kakav je sada. Tavorenje na dnu tabele ni navijacima sigurno nece biti zanimljivo sto bi bio i dodatni razlog za smanjenje budzeta i "ispadanje" iz EL.

                        Comment


                        • Ma igrace se EC..vec su podelili karte...to mzda u nekoj buducnosti..bas ce 20 klubova da trga za 6mililiona,kad se podeli svako moze uzeti jednog Branka Lazica )
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Split izjednačio.

                            Igraće se treća utakmica.
                            Last edited by Karamazov; 15-05-21, 19:16.

                            Comment


                            • Originally posted by Karamazov View Post
                              Split izjednačio.

                              Igraće se treća utakmica.
                              Razvalio ih je Split. Potpuno zasluženo, mnogo su bolji klub.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Nije Miloje trener za ovakve stvari.
                                Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X