Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LosmiSK View Post

    Ne vidis dalje od tarabe. Mi u usponu forme izgubili od Buducnosti u Beogradu sa cuvenim faulom ala Salo....
    I onda dosao Radonja da nas 'spase' od strasnog poraza na jednu loptu... i izgubismo dvaes razlike u uzvratnoj utakmici, i to ne samo od njih. Bravisimo.

    Comment


    • DR je dobio otkaz u januaru 2020, decembru je imao vec novi EL posao. Zbog korone nije ni mogao naci tim u principu, ali je mudro sacekao, to je bilo svega 5-6meseci kosarke bez njega u EL. Kad se vec doticemo godina isto toliko godina ima Obradovic i nista nije uradio posebno u karijeri. Cak i Trinkijeri sa F8 EL, mislim da nece uzeti nemacku ligu. Takodje ima tri titule sampiona Nemacke i to je to u principu...o Djordjevicu da ne pisem.

      Ovi sto su na talasu i dobili otkaze kao na tacni A DA NIJEDAN TAJ SAVREMNI TRENER nije dosao do PO ove sezone...

      Jesmo izgubili 20 razlike i rastavljeni ali smo bili prvi na kraju i igramo finale gde smo favoriti. I DR nije izgubio PO seriju jako dugo i hiruski precizno je odstranio kancere kao JOB, jebanje sa Simanicem godinama...presekao i cao i on ce snositi odgovornost za rezultate.

      Dekarde, kazem ti da si licemeran, kad je DR posle sovojene titule stao na stranu igraca i trazio pare, tad je po Sarcu i tebi bio izdajnik...a sad SO kad tuzi Zvezdu pa cak i za kup, on posteno trazi svoje pare za dve sezone gde je ukanalio tim ali i klub.

      Baratam samo cinjenicama i ovo je toliko ocito da je jednostavno tako. Za Saloanisam rekao nijedu ruznu rec dok se nije videlo sta radi, za Alimpijevica isto, ali kad vidim stetocine u Zvezdi, namirisem ih i to treba sci u korenu, da smo sasekli Alimpija odmah, vrv bi tad uzeli titulu.

      Kad uzme titulu Dejan, bice pa to je ocekivano, sve je lako iz fotelje...
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Svodićemo račune posle finala. Sve osim titule će biti žestoka bruka i neuspeh.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Da pobedimo i tri nula nacices neke mane, zaboravio Obradovica..ides dobrim putem, poremnio si avatar, za 15ak dana ces jos jednom
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Juce je odigrana prva utakmica plej-out serije za mesto u ABA naredne sezone, Sparsi su pobedili Split u gostima 76:70 i u Subotu ce imati priliku da na svom terenu obezbede mesto u ABA ligi.
            Ukoliko Split izjednaci u Sarajevu treca utakmica se igra u Splitu 20. Maja (sledeci Cetvrtak).

            Comment


            • Najava finala PO iz Podgorice


              Comment


              • Košarkaš Budućnosti Voli Nikola Ivanović smatra da “plavi” u dobroj formi idu na prve dvije utakmice finala ABA lige protiv Crvene zvezde.

                Podgoričani će u nedjelju u Beogradu započeti finalnu seriju.

                “Ne može ništa biti važnije od finala ABA lige. Polufinalnu seriju protiv Mornara smo odigrali kvalitetno i u dobroj formi idemo za Beograd. Čeka nas potpuno drugačiji meč nego prije nekoliko dana. Znamo koliko čvrsto igraju cijele sezone. Nadam se da ćemo uspjeti da odgovorimo na njihovu veliku agresivnost. Važno je da pod pritiskom donosimo prave odluke”, rekao je Ivanović.

                Pritisak je obostran.

                “Imaju pritisak pred prvi meč, ali imamo ga i mi. Šta god da se desi, poražena ekipa obično reaguje u drugoj utakmici. Fokusirani smo sada samo na prvu utakmicu.”

                Budućnost je u ligaškom dijelu takmičenja oba puta dobila Zvezdu. Pred finale se sve to briše.

                “Ovo je totalno nova serija. Godinama unazad tamo igraju neki igrači, a znamo i njihov sistem. Sve se briše u odnosu na ligaški dio sezone. Recimo ne dolaze iz evroligaških utakmice. Očekujem najveću agresiju od njih i kvalitetniju igru nego dosad.”

                Nije želio da priča o stvarima koje nisu direktno vezane za parket.

                “Nije prijatno ići tamo, ali ni njima doći ovdje. Međutim, na to ne možemo da utičemo na to. Naš posao je teren isključivo.”

                Odlično je upoznat sa kvalitetima rivala.

                “Najveća napadačka prijetnja su Lojd i Volden. Međutim, i prethodnih godina su njihovi domaći igrači osvajali trofeji. To su momci koji imaju iskustva i kontinuitet osvajanja trofeja”, zaključio je Nikola Ivanović.


                Milojevic>
                Dejan Milojević će drugi put u trenerskoj karijeri predvoditi tim u finalu ABA lige.

                U prvom navratu je kao strateg Mege najprije eliminisao Budućnost, a potom u finalu izgubio od Zvezde.

                Sada će na klupi “plavih” pokušati da vrati trofej u Podgoricu.

                “Očekuje nas finale. Zadovoljan sam plasmanom u finalnu seriju. To je uspjeh i zadovoljan sam načinom na koji igramo. Spremni smo za odlučujuće utakmice. Čestitam i Zvezdi jer mislim da ni njima nije bilo lako da uđu u finale. Igrali su Evroligu, ona donosi, ali i odnosi dosta. Igraju dosta bolje otkad su završili takmičenje u Evroligi. Očekuju nas lijepe utakmice. Nadam se da će uživati ljubitelji košarke i neka pobijedi bolji”, rekao je Milojević.

                Prednost Beograđana su titule u posljednjih nekoliko godina.

                “Zvezdina prednost je da je u kontinuitetu šampion. Bio sam u ekipama kao igrač gdje smo osvajali zaredom titulu i onda ulaziš u finale sa većim samopouzdanjem, nego kada si izazivač. Međutim, nekad je lakše osvojiti nego odbraniti titulu.”

                Zna odakle njegovom timu prijeti najveća opasnost, a posebno ističe Dejana Davidovca.

                “Zvezda i mi smo ekipe u kojima se zna ko šta radi. Sigurno će biti manje iznenađenja, nego u mečevima koji je dosta nepredvidiv. Lojd i Volden su igrači sa najviše prava, a poslije njih Davidovac, koji igra jako bitne ključne utakmice. Zna se da Lazić i Dobrić rade odličan posao u odbrani, pritiskajući bekove rivala.”

                Ponovio je koliko je važno da defanziva bude na nivou.

                “Veliku većinu trofeja donosi odbrana, naročito u serijama. Vjerujem da ko bude čvršći i manje griješio, imaće veće šanse da osvoji titulu.”

                Sa druge strane čeka ga poznato lice na klupi Zvezde.

                “Cijenim Dejana Radonjića. Veliki smo prijatelji. Jako poštujem sve što radi. Siguran sam da će pokušati da iskoristi naše slabosti, kao što ćemo mi njihove.”

                Pred finale nema treme.

                “Meni je u životu najlakše da igram finalne utakmice. Za to treniraš, mučiš se cijele sezone. Teže je doći u finale, nego igrati sada.”

                Ne bi mu smetalo da se igra pred publikom, a uvjeren je da nećemo gledati ružne scene iz prethodnih godina kada su igrali Budućnost i Zvezda.

                “Volio bih da bude publika. Mislim da su oba tima dovoljno pametna da ono što se desilo prije par godina, ne treba da se dešava. Ne očekujem takvu situaciju, glupo bi bilo da se te stvari ponove”, zaključio je Milojević.


                edit> Nisam vidio da je okacen link sa pressa tako da se post moze i brisati
                Last edited by Nemam_ti_kad; 14-05-21, 11:42.

                Comment


                • Pozitivne vibracije kroz PG. Finale docekujemo nikad opustenije, bez stresa. Svjesni smo svojih kvaliteta, zelimo da se bavimo kosarkom i to je to. Ako protivnik bude bolji, pruziti im ruku i to je to. Svakako od nedelje ocekujem kosarkaski fajt, nek pobijedi tvrdji u odbrani i raspolozeniji spolja

                  Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

                  Comment


                  • Pozitivne vibracije kroz PG. Finale docekujemo nikad opustenije, bez stresa, malo ljudi razmislja o protivniku, vec se gleda ka trofeju. Svjesni smo svojih kvaliteta, zelimo da se bavimo kosarkom i to je to. Ako protivnik bude bolji, pruziti im ruku i to je to. Svakako od nedelje ocekujem kosarkaski fajt, nek pobijedi tvrdji u odbrani i raspolozeniji spolja

                    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

                    Comment


                    • Originally posted by StefanPG View Post
                      Pozitivne vibracije kroz PG. Finale docekujemo nikad opustenije, bez stresa, malo ljudi razmislja o protivniku, vec se gleda ka trofeju. Svjesni smo svojih kvaliteta, zelimo da se bavimo kosarkom i to je to. Ako protivnik bude bolji, pruziti im ruku i to je to. Svakako od nedelje ocekujem kosarkaski fajt, nek pobijedi tvrdji u odbrani i raspolozeniji spolja

                      Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
                      Ma naravno, treba uzivati u kosaraci ali jbg nemamo svi isti interes. Nadam se da grijesim i da me lažu, ali po mojim informacijama iz BG, opet se sprema "docek". Mislim o doceku van hale. Opet su se mobilisali kako ih zovu u BG, covicevi specijalci, tako mi je preneseno. Aerodrom, hotel, ispred hale...bice valjda opet da se salju mrtvacki vijenci i ostali repertoar. Od 1000-2000 plan je da se pusti publike. Bez novinara iz CG.

                      Nadam se da smo svi dovoljno pametni i da smo naucili kako ne treba.
                      Last edited by Nemam_ti_kad; 14-05-21, 13:32.

                      Comment


                      • Sranje ako dodje do zatvaranja EL (a doci ce).
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Ovo je epski duel za besmrtnost Deja jer za prvi mec verovatno necemo moci racunati na Voldena....nazalost je tako izgleda i uloga favorita prelazi na stranu Buducnosti....

                          Pokovnik ili pokojnik...Napred Zvezdo (Dejo)
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Aerodrom, hotel, ispred hale...bice valjda opet da se salju mrtvacki vijenci i ostali repertoar.
                            Ovo je prilično tačan opis dogođaja iz Podgorice 18/19 sezone + pluvanje i napad u hali Kakve su ti ovo gluposti oko mrtvačkih venaca ? Ne verujem da će sve biti baš sjajno , bajno ali tu su službena lica da kontrolišu atmosferu u hali . Svi su valjda naučili lekciju
                            Last edited by Samo Zvezda; 14-05-21, 15:12.

                            Comment


                            • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                              Sranje ako dodje do zatvaranja EL (a doci ce).
                              Sranje iz 1000 razloga ali ako ce biti profitabilno onda ne mora biti loše. Ja prosto ne vidim nacin kako ce se timovima isplatiti. Ne znam sta bi recimo CZV tamo sa 10m budzetom mogla da radi? Jedva čekam da vidim Arenu kad izgubimo sanse za PO a nema ispadanja. Od kosarke mi nudis lelemudanje za velike pare. Mislim da je tu sansa FIBI da napravi iskorak, jako su dobro organizovali ovaj F4 i medijski zanimljivo ispratili. Jos ako budu u formatu u kom se EL igrala prije po grupama moze biti zanimljivo.

                              Comment


                              • ma gde ce biti profitabilno... ne smeta evroligi otvorenost iste nego manjak ulaganja, za onaj nivo dokle se doslo sa platama.

                                Comment

                                Working...
                                X