Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Budućnost je sama prodala i zasala sve ono što je do večeras gradila. Pobedila je Zvezdu oba puta a gubila je "male" utakmice. Mornar nema sigurnu poziciju za plej of jer CedOli još uvek sa obe obede ima sve u svojim rukama i zato čestitke Mornaru na borbi do kraja.
    Zvezdi se nenadano otvara prvo mesto i prednost domaćeg terena (prilično sam iznenađen ali sam i sretan). Ne znam zašto bi Budućnost i CedOli bili zadovoljni trogodišnjim ugovorom za EC, kada ovako svake godine svojom pozicijom to imaju a i mogućnost za EL, osim ako se ne igra neki drugi format i drugačiji razrez po ligama ili da je stvarno Zvezda dobila trogodišnju licencu u šta prilično sumnjam kao kakvu bajku ili da ABA gubi to jedno mesto u EL.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by L a z a r View Post
      Komentator Mor-Bud na aparatima. Baš mu teško pao poraz Budućnosti.
      Ја гледао Цедевита-Звезда преко стрима па наватао Арена 1 ал Хрватску...Да тек видиш тај пренос и тугу...Плач за лошом партијом Брауна...Сваки пут кад прими лопту:,,Ајмо момчино,можеш ти то!Мораш се пробудити и показати шта зна!''

      Comment




      • Originally posted by StefanPG View Post
        Klub nek se srami prodajom ovog meca.

        Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
        Nije to, nego Milojević gubi mečeve kad je pod pritiskom.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Ne vjerujem da smo prodali mec. Usuli nam skoro sve sto su sutnuli , cim nema Vajtheda stetocine ona ekipa i lici na nesto. Nama ostaje za analizu ovakav mec. Pulen skidam kapu. Kakvo je stanje sa rasporedom? Zna li se ko je 3. i 4.? Nisam pratio

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Komentator je Ivan Ognjanović, dugogodišnji forumaš sa jednog drugog foruma i veliki navijač Zvezde.
            Al'se kamuflir'o, svaka mu čast.

            Comment


            • Sine, mnogo obraćaš pažnju na komentatore. Nisam gledao, ali evo čak i da si u pravu možda mu je žena iz Podgorice, ili ima neku drugu povezanost.
              Ne mora svako ko navija za Zvezdu da mrzi Futuru ili obrnuto, ili bilo koji drugi klub.
              Za njega znam da je veliki poznavalac NBA i NCAA pogotovo, i možda navija za tim za koji mu se više sviđa kako igra.
              Ja to mogu da razumem, voli igru pre svega.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Kapiram te čale.

                Comment


                • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                  Ne vjerujem da smo prodali mec. Usuli nam skoro sve sto su sutnuli , cim nema Vajtheda stetocine ona ekipa i lici na nesto. Nama ostaje za analizu ovakav mec. Pulen skidam kapu. Kakvo je stanje sa rasporedom? Zna li se ko je 3. i 4.? Nisam pratio
                  Ovako stoje stvari, na prva 2 mesta ce biti sigurno Buducnost i Zvezda, ukoliko Zvezda pobedi u Novom Mestu za 2 dana i u Zadru za 9 dana onda je ona prva, a Buducnost druga, ukoliko izgubi jednu od te dve (ili obe) onda je Buducnost prva, a Zvezda druga.

                  Za mesta 3 i 4 ima raznih kalkulacija. Jedino je sigurno da Cedevita Olimpija moze biti samo na mestu br 4 ili da ne udje u plej-of.

                  Ako COL pobede zadnje 2 utakmice (Cibona gosti i Mega kuci) onda ostaju na 7 poraza pa imamo ovakve opcije:
                  - ukoliko Mornar dobije Igokeu u gostima stvara se krug od 3 tima sa po 7 poraza, tu Mornar ima 3-1 skor u krugu i uzima poziciju broj 3, COL imaju 2-2 i idu na mesto br 4, Igokea ima 1-3 u krugu i ide na mesto br 5 (ne ulazi u plej-of)
                  - Ukoliko Igokea pobedi Mornar onda oni ostaju na 6 poraza i idu na poziciju br 3, COL sa 7 poraza je na mestu br 4, a Mornar sa 8 poraza ide na mesto br 5

                  Ukoliko COl izgubi jednu utakmicu do kraja imace 8 poraza i onda:
                  - Mornar pobedom u Laktasima se izjednacava sa Igokeom na tablei (oba tima po 7 poraza) i zbog boljeg medjusobnog skora uzima poziciju br 3, Igokea je na poziciji br 4, a COL je na mestu br 5
                  - Igokea pobedi u Laktasima Mornar i sa 6 poraza uzima mesto br 3, COL i Mornar u tom slucaju imaju po 8 poraza ali zbog boljeg medjusobnog skora COL je na mestu br 4, a Mornar na mestu br 5

                  Ukoliko COL izgubi obe utakmice do kraja idu na 9 poraza i ne ulaze u plej-of sigurno, onda pobednik utakmice Igokea-Mornar u zadnjem kolu uzima mesto br 3, a porazeni mesto br 4.
                  Last edited by Borca; 18-04-21, 19:40.

                  Comment


                  • Originally posted by L a z a r View Post
                    Kapiram te čale.
                    Čisto sumnjam.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Vidim nema ga u zadnjim utakmicama u ekipi i nisam znao zasto. Informacija sa Twitter-a kaze sledece.
                      "Hamilton iz Mornara 2 dana nije dolazio na treninge niti se javljao kome u klubu. Popio otkaz."

                      Comment


                      • Posle meca sa FMP-om je spicio za Istanbul i nije se javljao od tad. Ovi odma prijavili FIBI i to je to.

                        Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

                        Comment


                        • @Borca...hvala.

                          Comment


                          • Originally posted by nebitan View Post
                            Budućnost je sama prodala i zasala sve ono što je do večeras gradila. Pobedila je Zvezdu oba puta a gubila je "male" utakmice. Mornar nema sigurnu poziciju za plej of jer CedOli još uvek sa obe obede ima sve u svojim rukama i zato čestitke Mornaru na borbi do kraja.
                            Zvezdi se nenadano otvara prvo mesto i prednost domaćeg terena (prilično sam iznenađen ali sam i sretan). Ne znam zašto bi Budućnost i CedOli bili zadovoljni trogodišnjim ugovorom za EC, kada ovako svake godine svojom pozicijom to imaju a i mogućnost za EL, osim ako se ne igra neki drugi format i drugačiji razrez po ligama ili da je stvarno Zvezda dobila trogodišnju licencu u šta prilično sumnjam kao kakvu bajku ili da ABA gubi to jedno mesto u EL.
                            - sa zebnjom se secam ovoga od pre par godina...

                            Comment


                            • Originally posted by Inbox View Post

                              - sa zebnjom se secam ovoga od pre par godina...
                              To je iza nas (hvala bogu), sada je stanje takvo da (ako ostvarimo prednost domaćeg terena što nije nerealno) da od nas zavisi, ako sačuvamo prednost domaćinstva nebitno je šta će biti u PG.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • CedOli i Futura imaju mogućnost preko EC da dođu do EL, preko ABA to neće moći.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X