Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja nznm jel se pravi alibi za neuspeh ili su stvarno u strahu kako će krenuti nešto po zlu al ovaj pesimizam Zvezdaške populacije širi se kao kuga. Nije mi jasno po kojim osnovama se izgradila takva nevera u izabranike Deje Radonjića.

    Ako je parametar izdanje u najjačoj konkurenciji odma da neutrališemo bili kakvu priču o šansama Zvezde. Imate sve što je potrebno za "laku šetnju" kroz region. Najkvalitetnije pojedince, dubok roster, trenera koji poznaje sredinu kao svoj džep, ne vidim šta može krenuti po zlu pa da trofej ne završi u vašim vitrinama.

    Budućnost jeste negde tu do vas, ali su mršavi da vas mogu ugroziti kad bude ono najbitnije.

    Mornar ima odlične i poznate strance ali poput CO nemaju širok spektar u igri koji može doneti one najveće uspehe. Poput Ljubljančana previše je oslonac na dalekometnoj rafalnoj paljbi, kojim slučajem kad zataji taj segment, problemi su nerešivi.

    Mene je sramota kao Partizanovca što nas nema u tim pričama. I ovako jadni morali smo sa rosterom koji imamo bez po muke izboriti bar PO ako ne i nešto više. Al to je već za duboku analizu onih koji su doprineli ovim dešavanjima i rezultatu koji je za svaki vid javne osude i kritike.

    Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

    Comment


    • Vidi RPZ, mi i da danas vas odvalimo sa 20+ razlike (a nećemo) to apsolutno ništa ne znači jer ste vi u kanalu dubljem od Lamanša.
      Realno gledajući, mi smo najbolje igre prikazivali na početku sezone kada smo redom gazili sa po 20, 30 razlike, i to u oba takmičenja bilo je entuzijazma i kod igrača i kod trenera.
      Posle je kod iznuđenih doselekcija došlo do nerazumevanja kod košarkaški neobrazovanih navijača, iako je na primer pobeđen jedan CSKA (što bi danas bila naučna fantastika), oterana je Zvezdina legenda koja oseća i voli Zvezdu kao što je voli Prosinečki, na primer doveden je trener koji nas je postavio na visoki evropski pijedestal sa igrom i igračima kada je bilo moguće ostvariti takav rezultat. I zaista beskrajno mu hvala na tome. Međutim...
      SADA TO NIJE MOGUĆE.
      Igra koju Radonjić forsira je retrogradna, pitanje da li bi prošla i u EC.
      Nije potrebna nikakva statistika, ni osnovna, ni napredna, pogledaš kako igra CedOli, Futura, Igokea, Mornar je već malo pao zbog odsustva Pulena, a kako igra Zvezda. Oči krvare.
      Sve je jasno i to je realnost ne pesimizam.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Suviše si onda postavio lestvicu kad sve gledaš crno u Zvezdinoj igri. Možda te ja ne mogu razumeti jer ne znaš ti šta je kad oči krvare, kad ti gledanje svake tekme stvara bol u grudima, bensoši postali uobičajen folklor ne bi li preživeo 40' anti propagande košarke, zato ne delim identično mišljenje ko ti.

        Zvezda igrala kako igrala, dal briljantno, dal slabo, poprilično otaljava posao i niže pobede u ABA ligi. Kad bude potrebno podići formu i nivo košarke sigurno će te se uozbiljiti i povećati stepen agresivnosti na protivnike.

        Ne mogu ulaziti u vašu glavu ali gledajući stvari sa strane takođe mislim da je Saša Obradović prevremeno smenjen. OK rezultati u Evroligi su bili ispod želja, ne vidim da je Bog zna šta otišlo u bolje dolaskom Radonjića. Sigurno bi ćelavi ispunio prvobitna očekivanja pred sezonu. Kup i ABA i sa njim ne bi došla u pitanje tako da mi je njegovo kuđenje van svake pameti.

        Možda je gazda previše bremena stavio na vaša razmišljanja ističući kako je cilj napad na vrh Evrolige pa su prvi neuspesi kod vas stvorili barijeru kako je jedini probem u Obradoviću te će se njegovom smenom sve popraviti na bolje.

        A nije ni izbliza tako...

        Zvezda ima kvalitetan roster za našu ABA - u samim tim bi se titula slavila sve i sa Alimpijom i Gavrilom na klupi.

        Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

        Comment


        • Zvezdo ZGAZI IH SVE!
          Na celom svetu mi je sve,da živim ne mogu bez nje. . .

          Comment


          • Slazem se sa vama. RPZ je u pravu nemamo mnogo prava da seremo po igri ako gledamo iz ugla kako je Partizan zgovnao sezonu.
            Generalno je utisak da igramo loše ali nizemo pobjede. Sad kao reper za uspjeh uzimati EL sezonu gdje se svasta izdesavalo ne znam koliko je realno ali je cinjenica da sa Radonjicem jos gore izgledamo no svima je jasno da ce se nivo igre podici u PO, za koliko ce to biti dovoljno ostaje da se vidi.

            Comment


            • Originally posted by Victor BG View Post
              Slazem se sa vama. RPZ je u pravu nemamo mnogo prava da seremo po igri ako gledamo iz ugla kako je Partizan zgovnao sezonu.
              Generalno je utisak da igramo loše ali nizemo pobjede. Sad kao reper za uspjeh uzimati EL sezonu gdje se svasta izdesavalo ne znam koliko je realno ali je cinjenica da sa Radonjicem jos gore izgledamo no svima je jasno da ce se nivo igre podici u PO, za koliko ce to biti dovoljno ostaje da se vidi.
              Mnogo toga lošeg se izdešavalo u klubu da bi relativno mirno očekivao PO kao prethodnih sezona...

              Prošlo je nekoliko Radonjićevih meseci a bitnog pomaka u igri nema

              Ostaje nada da će se nešto promeniti na bolje u ovih mesec dana do PO

              Prva šansa je večeras... ne interesuje me što su oni u još gorem stanju.

              Pobeda je imperativ

              Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

              Comment


              • Radonjica treba pustiti da selektira tim na leto pa da vidimo do iduce ng da l’ njegova filozofija i dalje prolazi. Ja mislim da ce proci. On insistira na cvrstoj igri u odbrani, tranziciji, piku, dugom pozicionom napadu i krvavim kolenima. Copy-paste filozofija Duska Vujosevica. U nasim uslovuma gde je publika sesti igrac i gde su finansije ogranicene to je mozda i jedina filozofija koja moze proci. Ako Covic obezbedi Radonjicu budzet koji je obezbedio Obradovicu, videcemo da li ce to pozitivno uticati na Radonjinu filozofiju. Jer podizanjem ocekivanja i ambicija se nabija treneru pritisak i imperativ pobede u takmicenju gde to nije bas jednostavno. Sve u svemu, prava prilika da vidimo da li je Radonja trener za nesto vise.

                Comment


                • Ne treba Radonjić vama pokazivati dal je trener za Zvezdu ili ne.

                  Čovek je prekinuo dominaciju Partizana i uspostavio da duvaju neki novi vetrovi u regionu. Rezultati ove sezone, a ne vidim ništa tragično, ukoliko niste stvarno poverovali gazdi i napadali vrh Evrolige, poklapaju se sa klupskim ambicijama. Kup je osvojen, ABA će pasti za nekoliko meseci i onda će Dejo biti glavni junak cele farse.

                  Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                  Comment


                  • Mi ne treba da budemo copy paste Partizana.
                    Zvezdina filozofija igre je uvek bio pravilno izbalansiran napad i odbrana, Nebojša Ilić, Guza Janković koji su sipali 30,40 i više poena.
                    To je igra koja donosi rezultat na najvišem evropskom nivou, ko igra danas defanzivnu i dekadentnu antikošarku ne od top 8 timova nego uopšte? To je prevaziđen koncept, zato Radonja i nije mogao da nađe angažman nakon Bajerna u EL timu.
                    Moraš da daš slobodu igraču a ne da ga sputavaš.
                    Ne dakle 1 Lojd (koji btw uopšte nije loš defanzivac), nego još četiri igrača na ostale četiri pozicije koji umeju sami sebi da iskreiraju poene, i da ZNAJU DA VODE LOPTU. Nije bitno da li su strani igrači, da li domaći. Kod ostalih možeš da praviš kompromise oko mana koje imaju, ali ovih pet moraš da imaš.
                    I naravno trenera koji će biti sposoban da ih iskoristi na najbolji mogući način.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                      Mnogo toga lošeg se izdešavalo u klubu da bi relativno mirno očekivao PO kao prethodnih sezona...

                      Prošlo je nekoliko Radonjićevih meseci a bitnog pomaka u igri nema

                      Ostaje nada da će se nešto promeniti na bolje u ovih mesec dana do PO

                      Prva šansa je večeras... ne interesuje me što su oni u još gorem stanju.

                      Pobeda je imperativ

                      Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
                      Upravo to, problem je igra koja je po svemu ispod očekivane (a nisam očekivao da osvojimo EL ili da uđemo u 16/8...).
                      Problem je i korona koja nas je dodatno sjebala pored pogubljenog SO kome želim brzi oporavak. Problem je i što je Lojd u G. kanjonu što se tiče samopouzdanja, što DR koristi manje igrača od onoga što ima u rosteru...Mnogo je i objektivnih i subjektivnih problema koji muče Zvezdu i nas navijače.
                      Inače borba za 4 mesta u plej ofu još nisu nikom zagarantovana, dolazi vrlo bitan period sa prilično teškim rasporedom ne samo za Zvezdu već i CedOli i ostale, biće stresno i zanimljivo.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Originally posted by Storm View Post
                        Radonjica treba pustiti da selektira tim na leto pa da vidimo do iduce ng da l’ njegova filozofija i dalje prolazi. Ja mislim da ce proci. On insistira na cvrstoj igri u odbrani, tranziciji, piku, dugom pozicionom napadu i krvavim kolenima. Copy-paste filozofija Duska Vujosevica. U nasim uslovuma gde je publika sesti igrac i gde su finansije ogranicene to je mozda i jedina filozofija koja moze proci. Ako Covic obezbedi Radonjicu budzet koji je obezbedio Obradovicu, videcemo da li ce to pozitivno uticati na Radonjinu filozofiju. Jer podizanjem ocekivanja i ambicija se nabija treneru pritisak i imperativ pobede u takmicenju gde to nije bas jednostavno. Sve u svemu, prava prilika da vidimo da li je Radonja trener za nesto vise.
                        Sve to stoji ali i činjenica da su prevagu donosili tzv nesistemski igrači... Dr Marcus, Quincy, Gudura...



                        Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Mi ne treba da budemo copy paste Partizana.
                          Zvezdina filozofija igre je uvek bio pravilno izbalansiran napad i odbrana, Nebojša Ilić, Guza Janković koji su sipali 30,40 i više poena.
                          To je igra koja donosi rezultat na najvišem evropskom nivou, ko igra danas defanzivnu i dekadentnu antikošarku ne od top 8 timova nego uopšte? To je prevaziđen koncept, zato Radonja i nije mogao da nađe angažman nakon Bajerna u EL timu.
                          Moraš da daš slobodu igraču a ne da ga sputavaš.
                          Ne dakle 1 Lojd (koji btw uopšte nije loš defanzivac), nego još četiri igrača na ostale četiri pozicije koji umeju sami sebi da iskreiraju poene, i da ZNAJU DA VODE LOPTU. Nije bitno da li su strani igrači, da li domaći. Kod ostalih možeš da praviš kompromise oko mana koje imaju, ali ovih pet moraš da imaš.
                          I naravno trenera koji će biti sposoban da ih iskoristi na najbolji mogući način.
                          Upravo si napisao da je taj tvoj sa avatara nije za danasnju kosarku jer je on selektirao ovaj nesretni tim.

                          Radonja nije bio trener ni celu godinu,a ovo mu je sedma EL sezona. Tako da ne vidim kako je njega vreme pregazilo.

                          Koliko ne znas govori cinjenica da je Barsa prva sa 73 primljena poena po mecu atek peta po napadu, a koliko je odbrana prevazidjena govori cinjenica da najbolji napaacki tim daje 83ppg a najgori defanzivni tim je poslednji...
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                            Sve to stoji ali i činjenica da su prevagu donosili tzv nesistemski igrači... Dr Marcus, Quincy, Gudura...



                            Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
                            Bo Mekeleb, ali ne moze ih biti pet,mozdapar i dovoljno je...posto za pet i nemamo para
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                              Sve to stoji ali i činjenica da su prevagu donosili tzv nesistemski igrači... Dr Marcus, Quincy, Gudura...



                              Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
                              Sistem je majka janja svega. Ne samo u sportu nego i životu. Niko od navedenih ne bi sam mogao doneti prevagu da nije bio u sredini gde se tačno zna ko šta radi. Dule je na temeljima jakog sistema dolazio do trofeja i titula. Nije se gledalo ko koga menja, dal je bolji ili gori, kad su uloge jasno bile podeljene. I niko nikad nije mogao iskakati iz koloseka jer bi ubrzo bio vraćen na "fabrička podešavanja".

                              Čim je sistem u jednom klubu nepoznat činilac odma se desi fijasko ko danas Partizanu. Nije moguće uložiti jednu sezonu, rizikovati nek bude šta bude, pa očekivati nešto dobro u budućnosti. Ostoja je mislio kako je dovoljno jedno leto pazariti i vraćanje u Evroligu dolazi samo po sebi. Podrazumeva se... Video je ako ima gram mozga da prvo mora izneti dugoročniji plan ne bi li rezultati bili po meri razmaženih Grobara.

                              Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka
                              Last edited by Ruzni Prljavi Zli; 14-03-21, 13:35.

                              Comment


                              • Ja sam napisao balans između napada i odbrane, ko je pismen može da pročita.
                                Primarna selekcija je podrazumevala Pangosa, koji bi sa Nokom (ili Terijem, nije bitno) razvaljivao u piku protivničke odbrane.
                                Hol i Ročesti su, valjda je to svima jasno iznuđena rešenja, pri čemu je ovaj drugi upravo sa još jednim iznuđenim rešenjem Terijem doneo pobedu protiv CSKA uz tada standardnog Lojda.
                                Ovo što sad igramo, što bi rekao jedan moj drugar, pas s maslom ne bi pojeo.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X