Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma ne, samo pokusava, ne sam, da nadje rjesenje situacije...da popravi stetu , da ne budu svi taoci par klubova

    Comment


    • Nema tu par klubova i nema tu nepoznanice. Sve je kristalno jasno. Najcudnija je odluka Bokana sa ostalim klubovima da zaobidju zakon misleci da je Covic glup i to me strasno veseli dok gledam.
      Jedino rješenje a ujedno i najlakse je da Partizan pristane na prenos udjela vlasnicke strukture kako je i potvrdno glasao. Jer sta god drugo pokusali, iza Covicevog zahtjeva stoji zakon.

      Comment


      • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
        Moze se i ovako gledati...nije obavezno

        "PRVI ČOVJEK BUDUĆNOSTI VOLI U NOVOJ AKCIJI SPAŠAVANJA REGIONALNOG TAKMIČENJA
        ABA liga opet u problemu, Dragan Bokan pokušava da ga ponovo riješi'
        Ako ga je prvi put resio tako da je usledilo gasenje racuna, molite ga u ime svih nas da vise ne pomaze.

        Ne mozes imati racun ni u jednoj banci bez vlasnickih akata i jasnih potpisa na kartonu deponovanih potpisa. Ako bi mozda u nekoj i mogao ja bih bezao od takve banke.

        Comment


        • Nasli su pravu osobu da pomogne oko potrage banke koja bas i ne radi po zakonu. Covek ima iskustva. Nije da se novac od kontejnera banana moze uplatiti na bilo koji racun u bilo kojoj banci.
          Ne znam samo da li ce moci novac Telekoma da uplate na takve racune. Doduse ako ostoja bude dovoljno molio....

          Comment


          • Mogu da otvore racun u Agrobanci, Cova im sredi nepovratni kredit dok kazes 25 miliona...

            Comment


            • Jasno je kao dan da liga ne moze da funkcionise bez izrazito kvalitetnih zakona da se tako izrazim. Prosle sezone Zvezda nije doputovala u Podogoricu ne zato sto se Cova bojao nekakvih nereda vec zato sto se spremao za utakmicu koja je dolazila malo kasnije, ovo mu je doslo kao kec na deset. Sta je liga uradila sledeca tri meseca???? Apsolutno nista, zato sto je visiolo o koncu ulazak u F4 sa najskupljim timom u istoriji ABA lige.

              Sve u svemu na ovome mora da se radi ozbiljno i ozbiljne glave da sastave set zakona koje bi sprovodile neke licnosti koje su van uticaja Bokija,Cokija i Limara....Mali klubovi gube najvise, ali nisu ni oni nevini. Dozvolili su nesretnoj Primorskoj da se takmici i ako su znali da nece moci nikog dobiti u ovom sastavu. Zvezda ce ih sa trecim timom dobiti 60razlike i to je sramotno. Cute zato sto znaju da nece ispasti.

              Sama liga je pogresno osmisljena za neke i vide je samo kao prolaz za EL, sto je apsurdno,onda se cela liga svodi na 2-3-4 kluba a ostali tu izigravaju igracke. Sustina jeste da ligu vode idioti, videli su smo pod Cabarkapom i sami da suto obicni klimace glave koji nece nikom da se zamere.

              Pisao sam vec o seriji stvari koje moraju da s urade, od dvorane,minimalnog budzeta, depozita pred pocetak lige pa da vidimo dal ce biti 10timova. Neki timovi su poprilicno amaterski kao Krka,Cibona,Zadar, Split,Borac, Primorska, FMP..gde budzeti i trosak samog kluba ne prelazi 200-300k godisnje sto je neverovatno...neverovatno je zato sto imas ne jednu zemlju vec Slo, Hrv, Srb, Bosnu, CG pa cak i Makedoniju da ubacimo....
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Nakon znaka interpunkcije ide razmak.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Nakon znaka interpunkcije ide razmak.
                  Pre Borce ide Krnjaca, a posle Ovca i Kovilovo
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Ko u datoj situaciji kakva jeste, ima pravo da sazove skupstinu klubova , kako bi poslovanje uskladili za zakonom?

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post
                      Pre Borce ide Krnjaca, a posle Ovca i Kovilovo
                      E sad je u redu.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                        Ko u datoj situaciji kakva jeste, ima pravo da sazove skupstinu klubova , kako bi poslovanje uskladili za zakonom?
                        Nista se tu ne zna. Nema tu pravila koja vaze to je bar jasno odavno. Kad imas ovakve ljude na celu klubova koji imaju ogromnu podrsku navijaca, vlasti i ko zna koga jos, bas je tesko doci do normalnog resenja.

                        Jbte koliko je sve otislo u qrac, gledam malog Felipea kako se igra kosarke u FMP-u,sutira kad hoce, dodaje kad hoce, psuje sudije, vristi po terenu, a sude mu nepostojoce faulove. Bitno je da samo jaukne i glavu otrese i dobije bacanja. Svi se smeju,sudijama muka, ali sta ces.....Son mora da se igra.

                        Nema tu novca da nko preuzme, Lisac iz ovog ugla je bio super resenje,sad bi neki EL specijalac koji bi radio za neku finu platu bio idealan. Nece se oni nikad nista dogovoriti,a navijaci su slepi da ne kazem nesto drugo da bi normalno sagledali situaciju.

                        U principu, mislim da cilj lige mora da bude da bude neko nezavisno telo,kao sto sam napisao EL ili FIBA...i da se mali klubovi guraju da napreduju...

                        Pogledas najjace klubove, cisti su relativno Mornar i Olimpija...Buducnost, Igokea, KKCZ i KKP su drzavni projekt od poreskih obveznika Srbije za uveseljavanje tmurnih zivota...Imas Igokeu koja igra u selendri a Banja Luka zvrji prazna, mislim da cak i klinci treniraju u BL..O Srbiji gde veliki gradovi ''nemaju''para a jedan FMP i Mga igraju je isto jezivo...

                        Svakako za sad sve svima odgovara....mali nece ispasti, veliki su nedodirljivi i to je to....Uprave manje vise sve sem Mornara, Krke i eventualno Cedevite su kranje nesposobne i to j to..postavili su stvari gde skoro svimasve odgovara i tako ce to ici...
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by LosmiSK View Post
                          Nista se tu ne zna. Nema tu pravila koja vaze to je bar jasno odavno. Kad imas ovakve ljude na celu klubova koji imaju ogromnu podrsku navijaca, vlasti i ko zna koga jos, bas je tesko doci do normalnog resenja.

                          Jbte koliko je sve otislo u qrac, gledam malog Felipea kako se igra kosarke u FMP-u,sutira kad hoce, dodaje kad hoce, psuje sudije, vristi po terenu, a sude mu nepostojoce faulove. Bitno je da samo jaukne i glavu otrese i dobije bacanja. Svi se smeju,sudijama muka, ali sta ces.....Son mora da se igra.

                          Nema tu novca da nko preuzme, Lisac iz ovog ugla je bio super resenje,sad bi neki EL specijalac koji bi radio za neku finu platu bio idealan. Nece se oni nikad nista dogovoriti,a navijaci su slepi da ne kazem nesto drugo da bi normalno sagledali situaciju.

                          U principu, mislim da cilj lige mora da bude da bude neko nezavisno telo,kao sto sam napisao EL ili FIBA...i da se mali klubovi guraju da napreduju...

                          Pogledas najjace klubove, cisti su relativno Mornar i Olimpija...Buducnost, Igokea, KKCZ i KKP su drzavni projekt od poreskih obveznika Srbije za uveseljavanje tmurnih zivota...Imas Igokeu koja igra u selendri a Banja Luka zvrji prazna, mislim da cak i klinci treniraju u BL..O Srbiji gde veliki gradovi ''nemaju''para a jedan FMP i Mga igraju je isto jezivo...

                          Svakako za sad sve svima odgovara....mali nece ispasti, veliki su nedodirljivi i to je to....Uprave manje vise sve sem Mornara, Krke i eventualno Cedevite su kranje nesposobne i to j to..postavili su stvari gde skoro svimasve odgovara i tako ce to ici...
                          Mora postojati resenje koje je zakonito i sa zeljama vecine klubova. Klubovi ne mogu dopustii da budu taoci nikoga. Ni KKP ni KKCZ. Svima su usta puna poznavanja prava a na osnovno pitanje niko nema odgovor. Vjerujem da na 90% problema postoji jednoglasna podrska tj jednoglasno resenje a na ostalih 10% problema neka bude demokratski ,svako ima pravo na svoje misljenje...ovako mi sve mirise na neku ucjenu...

                          Comment


                          • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                            Mora postojati resenje koje je zakonito i sa zeljama vecine klubova. Klubovi ne mogu dopustii da budu taoci nikoga. Ni KKP ni KKCZ. Svima su usta puna poznavanja prava a na osnovno pitanje niko nema odgovor. Vjerujem da na 90% problema postoji jednoglasna podrska tj jednoglasno resenje a na ostalih 10% problema neka bude demokratski ,svako ima pravo na svoje misljenje...ovako mi sve mirise na neku ucjenu...
                            Ti stvarno mislis da tu neko ima svoje misljenje? Lako bi se oni dogovorili da je to privatno i normalno..Pa ako kenjas, letis kao Oly u drugu ligu i cao zdravo.

                            Da budem precizan,svako ima svoje misljenje, ali malo ko ga kaze....
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                              Mora postojati resenje koje je zakonito i sa zeljama vecine klubova. Klubovi ne mogu dopustii da budu taoci nikoga. Ni KKP ni KKCZ. Svima su usta puna poznavanja prava a na osnovno pitanje niko nema odgovor. Vjerujem da na 90% problema postoji jednoglasna podrska tj jednoglasno resenje a na ostalih 10% problema neka bude demokratski ,svako ima pravo na svoje misljenje...ovako mi sve mirise na neku ucjenu...
                              Ovo tvoju konstataciju je trebalo resiti ranije, pre nego se ovako zakuvalo. Zvezda je to trazila i nije to nemoguca ili neizvodljiva stvar ili na stetu nekog kluba. Trebalo je preneti ona prava sa MZT-a i koga jos na klubove koji sada egzistiraju u ligi. To je po zakonu. Neko to nije hteo. Zna se ko. Nakon toga su ucinjeni nezakoniti(kriminalni) potezi i sad se ti pitas sta u ovoj situaciji treba uraditi. Po meni treba uhapsiti one(ko god to bio) koji suradili nezakonite stvari.

                              Comment


                              • Da, da...uvazavam misljenje...po meni prvo treba svi da se izjasne da li im se igra liga ili ne. Ako im se igra , treba da uvazavaju tudje misljenje i da probleme resavaju dogovorom, u krajnjem slucaju glasanjem ili preglasavanjem....ukoliko im se ne igra posteno je da kazu...drugari, preuzimam odgovornost za budicnost kluba kojeg vodim i ne zelim da igramo ...da se ne ljubimo...

                                Comment

                                Working...
                                X