Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dobro si napisao pod "dosadašnjim igrama". Fala Bogu ima vremena da se ispravi kriva Drina te stvari legnu i kliknu na pravo mesto. Ako u klubu ima pametnih, čisto sumnjam, sa jednim udarcem mogu ubiti dve muve i poboljšati stvari za 180 stepeni.
    I opet tvrdim, mani me Future, CO i divljaka iz Bara, jedini ko sa vama može muški da se pošiba to je ovaj Partizan.
    Naravno ako dođe do nekakvih promena, svi znamo kojih...

    Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

    Comment


    • Moguće je da ćete se odreći ambicija u EC i sve snage preusmeriti na ABA, ali su vam dva od tri najvažnija igrala van stroja u sledećih minimum mesec dana a u tom periodu igrate sa CedOli-jem i nama...
      Vama je i u nekom smislu opterećenje igranje Novice koji nije dovoljno konstantan da bi bio regularni deo rostera isto kao nama Lazića i Dobrića.
      I uz sve to Šćepanović.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Ehhh da je nama Dobrić ne bih se bojao za ništa.
        Taj vaš "prekobrojni" Dobra bi nama došao ko budali šamar.
        Iluzorno je porediti nas i vas. Imate ozbiljnog stručnjaka na klupi. Jak tim i dužinu klupe koja je u današnjoj košarci izuzetno bitna.
        + kad vam nije sve potaman Obradović ima taj luxuz da može zahtevati dopunu selekcije.

        Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

        Comment


        • Nije on prekobrojan nego ne pruža partije dostojne igrača EL tima. Isto kao i Lazić. Da bar poludi s vremena na vreme pa odigra svaku petu, šestu kao Simonović.
          Igra je živa stvar, svaki trener sastavi tim od igrača i od svakog približno zna šta može da očekuje, ali ono što dobrog ili odličnog trenera odvaja od prosečnog ili lošeg je između ostalog da pruži priliku igraču da igra kada ovom ide. A ako mu konstantno ne ide, a on je ipak primoran da ga rotira sa ostalima to pravi problem timu, jer ga isključuju protivnici kao opasnost.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Nemoj Dekkard stavljati u istu ravan Dobrića i Lazića. Uvreda je Ognjena porediti sa igračem koji je kao neki odbrambeni mag, što je više isforsirana stvar nego što ima istine u tome. LeBranko ima sreće što se nalazi u sjajnom kolektivu, prepunom odličnih pojedinaca, gde njegovo ne znanje ne može naškoditi niti doći do punog izražaja.
            Šutni ga u neki Borac ili Krku da vidiš koliko je Lazić u stvari nepismen igrač.
            I nikad neću shvatiti kako Boriša Simanić nije pokazao pun potencijal .
            I ne znam zašto ste dovodili Radanova i Uskokovića, povukli ih iz sredine gde su mogli napredovati, imati odličnu minutažu, jer ste dolaskom Ročestija potvrdili da ne verujete niti previše računate na Zvezdinu budućnost.


            Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka
            Last edited by Ruzni Prljavi Zli; 18-10-20, 13:33.

            Comment


            • Dobrić igra nekih skoro 17 minuta po meču i za tu minutažu trebalo bi veći doprinos da ima.
              Lazić igra nekih 14 i po minuta u proseku i on ne može da napravi preveliku štetu za tu minutažu iako se slažem da je igrač manje na terenu.
              U suštini, nama je ta pozicija 3 najproblematičnija nakon dolazaka novih igrača.
              Što se Radanova i Uskokovića tiče, očekujem njihov protagonizam, prvog prvenstveno u ABA i KLS, manje u EL, a drugog prvenstveno u KLS i nešto manje u ABA.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                Auuu Lošmi nisi nas malo rano otpiso. Igramo kako-igramo, najvećom "zaslugom" trenera kojem je namenjena uloga preveliki zalogaj, ali, opet svrstati nas u kategoriju da ćemo teško do PO je malo potcenjivačka i nerealna.
                Niko me ne moze ubediti da je sadašnji Partizan zaboravio igrati košarku. Pre svega fali nam čvrstine i homogenosti koja nas je krasila kod AT. Napad će kad-tad proraditi, čak i pored dva drveta u sastavu - Zagora i Dange.
                Imaš prava stavljati Futuru ispred nas zbog nedavnog ogleda gde smo svojom krivicom i spletom nesrećnih okolnosti prosuli bodove. Ali. Partizan je daleko od maximuma, štošta smo dužni na početku sezone dok se ne bi složio da sastav iz Podgorice puno može bolje. To je što je od njih. A mi i takvi, mlaki i nikakvi smo bili na odbranu zadnjeg šuta od pobede.
                Ne ide nam svakako u prilog povrede Mozlija i Jareta. Znamo koliko je Amer značajan u defanzivnoj postavci. Jare je sigurno najsigurniji i najkonstantniji igrač Šćepanovića na početku sezone.
                Ovde je najveći problem što aktuelni kouč nema kapacitet niti znanje igrače povratiti i vratiti u željeni ritam. Kad bi to učinio ne bi bilo zime ni za Futuru, CO, ma za nikog.
                I sa vama bi se pošibali pošteno pa kud puklo da puklo.
                Bilo bi lepo izaći na tržište, potražiti rešenja za povređene, ali to je već pitanje za aktuelno rukovodstvo koje upravlja klubom i donosi odluke.

                Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka
                Druze, pola tima vam katuju, doveli ste Miku a trener amater....Zeleo bih licno da igramo sa vama u 1/2,ali Mornar i Ced su trenutno ispred zbog partija u ABA ligi, EC i svakako sto kod njih vlada harmonija. Kod vas mora rolerkoster da se desi, kad ovako krene nema kraju patnjama....

                Vas bi Mornar u Baru sad dobio 15 razlike na sta licite. Pravite od Zagora kosarkasa a Angola x3 bolji...terate Amera..uloge nisu nesto podeljene, vlada anarhija...

                Sve s to moze okrenuti, ali po prvim utiscima i ono sto sam gledao do sada ovo je moje misljenje, nije nuzno da je tacno )

                Vi ste jedini tim od prvih pet koji nema hemiju, stavise toksicni ste, ali to se uvek desi kad ode veliki trener, a zameni ga amater...samo vasa sreca je sto vam nje Ostoja doveo sina, zeta i uzu rodbinu i prijatelje da igraju i treniraju )
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Nikada od Zagora nisam pravio vedetu niti mislim, osim njega samog, da je kapacitet koji može u dužem vremenskom intervalu zabljesnuti. Može on odigrati par solidnih rola, ubaciti dvocifren broj poena, ali kasnije ponovo na videlo isplivaju njegova nekonstantnost i košarkaška neinteligencija.
                  Angola jeste tip igrača koja može biti od pomoći svakom timu. Ima fin ulaz, solidan šut, za ono vreme što sam ga gledao u par tekmi pod Trinkijerijem na mene je ostavio vrlo dobar utisak. Zato mi je nelogično da je toliko sklonut pa verujem da su u pitanju neke sasvim treće stvari.
                  Mornar jeste trenutno u boljem momentu ali nikad ne bi stavio pare na njih u okršajima koji mnogo toga donose. Kad bude najpotrebnije zna ćemo kako sa legijom stranaca iz Bara.
                  Što se mene tiče nek Ostoja registruje svoje rođake, sinove, dalju i bližu rodbinu, samo ako će tim profitirati i krenuti nabolje.

                  Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                  Comment


                  • Sretene, Sretene... Ne kvari derbi.

                    Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока

                    Comment


                    • Mornari se doma vracaju razbijeni i prebijeni. Obradovic uradio ono sto je logicno, pokazao zasto je dobar trener. Jakom na momente grubom odbranom, sa mnogo kontakta, kretnji koje kvare igru protivnika potpuno izbacio Mornar iz bilo kakve pozicije u mecu. I da nije to uradio opet bi dobila kkcz jer su igraci kkcz takticki iznad vecine igraca iz mornara. Vajtheda je trenirao i zna kakav je karakter, zna kako se ponasa pod jakim pritiskom, uradio je tacno ono sto treba. Svaka cast.

                      Comment


                      • Nema sumnje, roster Zvezde sigurno najbolji u abi. Kompozicija igre takodje. Balans izmedju defanzive i ofanzive, broj igraca u rotaciji. Konstatnost im je od svih rivala za sada mnogo bolja. Ostali imaju mahove dobre igre, oni su tu uvijek odprilike na istom nivou. I sto kiksaju u napadu, postavkom odbrane i samom odbranom to iznivelisu. Tim formiran da u abi nema vecih turbulencija narocito pred praznim dvoranama. Svi ostali imaju po nesto kvalitentno, ali ne u mjeri ovog rostera. Po meni malo preveliki broj stranaca , sa O brajantom bi ih bilo cak 7 , ako ne grijesim. Naravno , to je moj utisak , jer mislim da je to previse, ali nemam nista protiv. Sa njim, ako dodje mislim da mogu pucati i na nesto vise u EL. Jbt, pa prosle godine razmisljam kako zaustaviti Simona protiv COL, jer nas je razbio u superkupu, Simon sada 8-9 igrac tima, sto dovoljno govori.

                        Comment


                        • Beton su, pogotovo kad zategnu odbranu, a u napad mnogo raznovrsni. Prednost Partizana i Buducnosti moze da bude unustrasnja igra, ako mi dovedemo jos jednu cetvorku. Kuzmic i Teri su blah, na 4 isto mozemo da se sibamo sa njima i mi i crno bijeli.
                          Problem za konkurente veliki pritisak na bekovske linije koje ne znam koja ekipa iz Abe moze da izdrzi.

                          Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока

                          Comment


                          • Nama je najveći konkurent u ABA CedOli, koje očekujem u finalu regionalnog takmičenja zajedno sa Zvezdom. Spoj su kvaliteta, iskustva i atletičnosti.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Ovim ubedljivim pobedama je pored odlicne odbrane "kumovao" i sjajan sut za 3 poena u ove prve 3 utakmice.
                              Zvezda ima 13.67 pogodjenih 3-ki po utakmici na 25.33 pokusaja te sjajnih 53.95% realizacije. Pored odbrane to je glavni razlog za pad "borbenog morala" kod protivnika tokom utakmice i veliku razliku na kraju utakmice.

                              Comment


                              • Kad Teri bude u igri, igracemo sa brzom petorkom tako da tu neces smjeti uvesti tezeg centra. Kuzmic je sasvim solidan, nije na svom max nivou ali je izuzetno jak na nogama i brze ruke,kad se malo razigra bice on opet najbolji C u ABA. Obrayant je suvisno i pisati kakav kvalitet ali zbog ovog sto se desava oko nas ništa više nije sigurno.
                                O nasim bekovima ne treba trositi rijeci, svaki je razlicit sa svojim vrlinama i manama dok je Loyd usudio bih se reci najbolji SG u ABA ikad. Tehnika, sut, pregled igre, odbrana, ulaz, 1vs1 ma covjek ima apsolutno sve na visokom nivou. Evo i veceras mvp a ubij me ako je odigrao više od 20min.
                                Tako da ako sve bude u redu i sve timove posluzi zdravlje mi smo za klasu ispred jer imamo 12 upotrebljivih igraca u rosteru.

                                Comment

                                Working...
                                X