Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    Ipak Italijan vise voli pare od pljeskavica i mirisa kosarke u Pioniru.
    Na prste jedne ruke tesko je nabrojati sportiste kod kojih to nije tako. To se moze svakome desiti. Svaki klub je pun takvih primjera. A vrlo malo suprotnih.

    Comment


    • Evo poslednje vesti u vezi ABA.

      Menja se vlasnicka struktura.
      Deo Metlca hoce da prebace na FMP.
      Ako se svi klubovi sloze, FMP ce postati jedan od vlasnika lige, a ako samo 1 bude protiv FMP ide u ABA2.

      To je sve najavio KKP jos pre nedelju dana i ovo sve u poslednjih dana od Voldena i rezanja budzeta je posledica izbacivanja FMP iz ABA...

      Comment


      • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
        Na prste jedne ruke tesko je nabrojati sportiste kod kojih to nije tako. To se moze svakome desiti. Svaki klub je pun takvih primjera. A vrlo malo suprotnih.
        Pa jeste, samo je Trinki po dolasku govorio kako je imao i bogatijih ponuda ali je izabrao Partizan iz drugih kosarkaskih razloga. Malo mu je ova odluka nedosledna u odnosu na to sto je pricao.

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post
          Pa jeste, samo je Trinki po dolasku govorio kako je imao i bogatijih ponuda ali je izabrao Partizan iz drugih kosarkaskih razloga. Malo mu je ova odluka nedosledna u odnosu na to sto je pricao.
          Bila je to prica za navijace...imao je dobru pricu od pocetka..pricao tacno ono sto zele da cuju..majstor je nema sto...

          Cooper.."To je sve najavio KKP jos pre nedelju dana"...moze detaljnije..

          Comment


          • Jel jos traje sednica?

            Comment


            • @cooper

              Kao Apostolu istine na ovom forumu a mi ostali smo samo slepi pratioce istine sa kojim smo mi ovde pocastvovani da imamo privelegiju da je cujemo zahvalljuci tvojoj iskrenosti:

              da li je KKP zvanicno podneo zahtev za izbacivanje fmp iz ABA lige
              ako jeste zasto taj predlog nije stavljen na dnevni red,
              da li je istina da zahtev nije ni dostavljan pa stoga nije mogao biti uvrsten u dnevni red
              da li je vas predsednik na godisnjem odmoru
              da li je tacno da je Trinki odbio 550.000 eur za ovu godinu
              da li je tacno da ste imali budzet 9.5 miliona i ako jeste koliko ce tu biti manji u % za ovu godinu, 90 % mozda a koliko smo upoznati svim igracima ste produzili ugovore ove sezone?

              i sada najlakse pitanje ako znas da li uz Zitka za pomocnike dovodi Andjusa i Zivadinovica.


              Hvala na odgovorima ako ih znas, ako ne zelis da nam podelis ove tajne nema problema shvaticu, ni ja bas sve ne pisem ovde sto smatram da nije u interesu kluba za koji navijam.

              Fmp u aba 2 sto se mene tice nemam nikakav problem sa tim, nikakve emocije ali svakako mislim da bi klub vaseg renomea treba da se bavi nekim krucijalnim pitanjima nego statustom FMpa u Aba ligi danas pa i ti kao forumas.

              Da od vaseg kupaca na Opatijskoj plazi saznate gde je celokupni budzet od 9.25 miliona nestalo a da pri tom ni pola svojih obaveza nije ispunio prema igracima?

              Comment


              • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                Bila je to prica za navijace...imao je dobru pricu od pocetka..pricao tacno ono sto zele da cuju..majstor je nema sto...

                Cooper.."To je sve najavio KKP jos pre nedelju dana"...moze detaljnije..
                Ima ovde par tvitova i jedna tekst sa prosle i ove sednice...

                https://twitter.com/5tp?ref_src=twsr...9start%3D36330

                Comment


                • Originally posted by Storm View Post
                  Obicno to tako biva. Kad partizani kazu da neko zaradjuje 200.000, a mi da je to 800.000, istina je negde izmedju.
                  Pa kad na te pare dodaš ekipu koju si doveo ispada 880.000 koliko smo i govorili!
                  NA GODIŠNJEM NIVOU.

                  Comment


                  • Kakve veze ima vlasnički udeo u igranju ABA1 lige? FMP do sada nije imao vlasnički udeo pa je igrao, što bi to bio problem u narednom periodu?
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Desetak postova obrisano, za spamovanje i peckanje imate Pomraćenje.

                      Nemoj još jednom da ponavljam, zbog ovog sunca nisam dobre volje.

                      Comment


                      • Nadam se da ce procureti tonski zapis sa sjednice...."U jednom trenutku je rasprava postala toliko žestoka da su klubovi prijetili izlaskom iz lige ako FMP ostane, drugi su govorili da će otići ako se "panteri" izbace, pa je ostao status quo." izvor Vijesti

                        Comment


                        • Originally posted by Ganac View Post
                          Kakve veze ima vlasnički udeo u igranju ABA1 lige? FMP do sada nije imao vlasnički udeo pa je igrao, što bi to bio problem u narednom periodu?

                          Možda i nema ali sigurno je da pravi velike probleme u funcionisanju Aba .To je bio i predmet tužbe kkcz vs Aba

                          Na našu veliku žalost, do dana podnošenja tužbe to nije urađeno! To praktično znači da sve odluke koje je donela skupština i predsedništvo ABA lige u predhodnom periodu , a naročito od 01.07.2019. godine su ništavne i kao takve nemaju pravnu snagu!

                          Da pojednostavimo još više jednim primerom – U društvenom ugovoru ABA lige koji na žalost nije menjan već godinama i koji je i dalje na snazi, kao klubovi osnivači i članovi Skupštine sa pravom glasa , i dalje se vode klubovi koji su igrali u ligi 2015. godine; sezona 2015/2016?
                          http://kkcrvenazvezda.rs/2020/02/06/...konske-okvire/

                          Ovaj novinar SN , čiji twit deli Cooper je inače protivnik Aba lige i veliki "poštovalac" Nebojše Čovića . Ne kažem da nije u pravu , ne znam , ali sigurno će se ovaj sukob kkp vs kkcz , formalno oko Fmp-a ,nastaviti ...Partizanu , očajnički treba bilo kakva pobeda nad NČ ...pogotovo sada kada su neke szvari po kkp krenule u lošem smeru

                          Tvrtko Puljić , novinar SN

                          Nebojša Čović 24 sata živi košarku, što mu omogućuje nekoliko stvari. Jedna je da drži u šahu i držat će i dalje s euroligaškim životom, samim time i proračunom, regiju u sportskom šahu, ali i ako ne ide sportski, ići će na sjednicama, jer uz njega sjede u tijelima ABA lige ljudi koji nisu dovoljno upućeni u materiju koju Čović drži u malom prstu. Nakon što mu je nakon sedam sati vijećanja prošlo sve što je želio - Zvezda jedini euroligaš, Partizan nije prvak, proširenje lige na 14 klubova jer je tako u vazale pretvorio Borac i Split, djelomično i Zadar koji je ostavio u ligi, a nitko nije povlačio pitanje čiji je, zapravo, FMP - Čović je plasirao priopćenje u kojemu tvrdi da će se “uz suradnju pravnih timova Zvezde i ABA lige pronaći izvansudsko rješenje na osnovi Zvezdine žalbe”. Prevedeno, i dalje će držati cijelu ligu u šahu. A što ćemo sa skupinom naivaca u klupskim odijelima naših regionalnih ligaša? Uz Cibonu i Zadar, koji već dugo kimaju na svaku Zvezdinu ideju, sada je tu i Split

                          Comment


                          • Izbacivanje FMP iz ABA lige nije ni razmatrano

                            https://nova.rs/kosarka/partizan-fmp...ivanje-iz-aba/

                            Comment


                            • Moraju da pokriju Voldena, Trinkijerija i raspad sa nečim. Gde je i šta radi Ratkovica?

                              Comment


                              • Bio bi red da i Buducnost ubaci preko reda svoju filijalu.

                                Cedevita jok, jer su ipak klasa. Slovenci su za sve ex-yu drzave gospoda.

                                Comment

                                Working...
                                X