Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ivan9 View Post
    Pa da, u principu je tako, ali isto je tako normalno da stariji igraci potpisuju te dugotrajnije ugovore da bi uopste potpisali za nekog. Mislis da bi recimo mi mogli potpisati Gista da mu nismo ponudili visegodisnji ugovor?
    Ili jos besmisleniji primer da Milko Bjelica ne bi ni potpisao za nas da mu nije ponudjen visegodisnji ugovor.

    Uostalom Kuzmic ima verovatno tek 25-30% nizi ugovor od ovog a covek nije odigrao utakmicu bezmalo 2 godine, oporavlja se od teske povrede...pa sve to nije prepreka da se potpisuju astronomski ugovori. Centri su trazena roba i skupa.
    Dvogodisnji ugovori se neretko praktikuju za igrace kada predju 30tu, ali tri godine je predugacak ugovor. Kada nudis dvogodisnji ugovor nekom veteranu, ocekujes u prvoj godini instant kvalitet i da mu nivo igre drasticno ne opadne. Sa tri godine vec postoji opasan rizik i zato se ne daju trogodisnji ugovori.

    Ne moze nikako Gist da dobije manji ugovor od Parahuskog zbog dva razloga. Prvi zato sto dolazi iz evroligaske ekipe i nije jos uvek EC igrac sto Parahuski jeste inace bi presao u jaci i ambiciozniji klub od Ritasa. I drugi jak razlog je momenat potpisivanja ugovora, Gist je potpisao pocetak jula dok Parahuski mesec dana kasnije. To dovoljno govori kolika je za njim bila potraznja, veca potraznja povlaci jace ponude u julu i ne bi cekao avgust da se sjati negde.

    Comment


    • Originally posted by Šarac View Post
      Au druze, pa nije on izmislio vest nego je B92 objavio 12 najvecih promasaja KKP.

      Prati na casu

      Ali ja sada ne mogu da nadjem tu vest na B92

      bilo je jos tu igraca Gordon, Robinskon, onaj australijanac iz perioda Mute, onaj masni sto nije prosao preglede.

      Izgleda da je neko zvao Saranovica da skine vest zbog Parahouskog.
      link

      Comment


      • Originally posted by Šarac View Post

        Izgleda da je neko zvao Saranovica da skine vest zbog Parahouskog.

        https://www.b92.net/sport/teme/smudj...nav_id=1677225

        Izgleda.
        Last edited by Karamazov; 22-04-20, 17:14.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Samo da dodam. Svako ko pomisli da je neko potpisao Parahuskog u cetvrtoj deceniji sa vec upitnim zdravljem na 3 godine za 2 miliona je:

          - čovićev bot
          - težak debil.

          Izvinjavam se ako nekoga vredjam, ali stvarno je neverovatno da neko poveruje u to. Odbijam da mislim da ima takvih koji zaista veruju u tako nešto.
          Last edited by mark !t zer0; 22-04-20, 17:20.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Neka veruje svako u šta hoće ali nema potrebe da se zbog toga vređamo.

            Comment


            • Ako mislis da preterujem, slobodno me kazni. Samo te molim nemoj da mi brises postove a da to i ne znam, lepo ostavi post, kvotuj, banuj i to je to.

              Naravno da mislim da je lik Covicev bot. Mogu i da argumentujem svoje misljenje ako nekome nije jasno, ali pitanje je da li ima takvih.
              Last edited by mark !t zer0; 22-04-20, 17:37.
              sloboda ili ništa

              Comment


              • Originally posted by mark it zer00000000000000 View Post
                Samo da dodam. Svako ko pomisli da je neko potpisao Parahuskog u cetvrtoj deceniji sa vec upitnim zdravljem na 3 godine za 2 miliona je:

                - čovićev bot
                - težak debil.

                Izvinjavam se ako nekoga vredjam, ali stvarno je neverovatno da neko poveruje u to. Odbijam da mislim da ima takvih koji zaista veruju u tako nešto.

                Druze, nisam ja izmislio ovu vest ili preneo iz Zvezdine revije, nego je napisano na portalu koji prati mnogo ljudi.
                Svi znaju ko je glavni u sportskom delu B92 i stvarno je smesno da bilo koga optuzujes da je neciji bot ili da ima dijagnozu.

                Ja nikoga nisam vredjao samo sa preneo sta sam i ja licno procitao, da li je toliko dobijao , pre ce biti da je 600.000 za tri godine nego da je po godini, ali niti imam potrebu da se sa bilo kim ovde podjebavam a najmanje vredjam navijace suprotnog tabora, cak sta vise imam vece "sukobe" sa navijacima KKCZ.

                Budi mi pozdravljen,.

                Comment


                • Originally posted by mark it zer00000000000000 View Post
                  Ako mislis da preterujem, slobodno me kazni. Samo te molim nemoj da mi brises postove a da to i ne znam, lepo ostavi post, kvotuj, banuj i to je to.

                  Naravno da mislim da je lik Covicev bot. Mogu i da argumentujem svoje misljenje ako nekome nije jasno, ali pitanje je da li ima takvih.
                  Nema potrebe da te banujem. Nisi neko ko ovde pravi probleme a ovo sada što radiš, pa Bože moj, svi mi nekada izađemo iz takta.

                  Moraš i mene da razumeš. Ako ostavim tvoj post, onaj koga si zakitio uvredama će sigurno odgovoriti na sličan način i zamisliti gde to vodi.

                  Moje brisanje dela tvog posta je samo da bih smirio strasti i radi sprečavanja da rasprava ode dođavola.

                  Comment


                  • Pa ako ne verujes da ima 600 000 po sezoni onda nema nikakvog razloga da se pronalazis u mojoj poruci, i nema potrebe da te vredja. Ja ne znam ko je glavni u sportskom delu B92. Niti me zanima.

                    Znaci preneses vest, APOSTROFIRAS visinu ugovora naseg igraca, rec ne kazes kako ne verujes da je to istina vec ides sa tim kao cinjencom jer je "B92 grobarski portal", i na kraju kazes "pre ce biti 600 000 za 3 sezone". Jel mene neko zeza ovde?

                    Nemas potrebu da "se podjebavas" a 99% upisa u poslednjih mesec i malo vise dana su ti sarkasticni komentari kako treba KKP-u da se dodeli titula. Bukvalno si naporan sa tim. Koja je namera tih komentara? Kvalitetna diskusija?
                    Last edited by mark !t zer0; 22-04-20, 17:50.
                    sloboda ili ništa

                    Comment


                    • Nema tu trzisne logike. Da je njega zeleo EC tim ili da je postojala iole ozbiljna ponuda, on bi ga doveo jos u julu, eventualno krajem jula. Partizan nema tu sta da trazi protiv timova iz EU zemalja kada su u pitanju stariji igraci. Nemaju oni benefit kao mladji igraci, niko od njih ne bi izabrao da dodju zbog kesa u Beograd. Oduzmes sve te klubove, ostaju Cedevita i Buducnost. Ritas da je hteo, on bi ga zadrzio. Veteranima je svejedno da li ce da igraju Evrokup ili LS. Ova ponuda ko da je postojao neki ludacki bidding war za njega i da su se otimali. Ako izuzmemo ABA klubove, Ritas je prosle godine imao jedan od najmanjih budzeta u proslogodisnjem Evrokupu. Ako ga tada nisu hteli EC timovi, ne vidim zasto bi se situacija promenila u 2019 kada ga je doveo Partizan. Zbog broja godina, mogu samo finansijski klubovi da se javljaju.

                      Mladji igraci, mislim na strance, izaberu Partizan zato sto je dobra odskocna daska. To je benefit koji pruza Partizan i zasto moze da pobedi finansijski mocnije klubove, igraci u takvoj sredini mogu brze da se razvijaju.

                      Comment


                      • Vredja inteligenciju nekome objasnjavati kako jednostvno ne postoji promil sanse da je imao te pare. Cuj 600 hiljada godisnje. I onda ga se tek tako odreknemo, ne treba nam.

                        Zamisli imas 2 miliona za centra, i dovedes Parahuskog na 3 godine.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Originally posted by Ricma View Post
                          Nema tu trzisne logike. Da je njega zeleo EC tim ili da je postojala iole ozbiljna ponuda, on bi ga doveo jos u julu, eventualno krajem jula. Partizan nema tu sta da trazi protiv timova iz EU zemalja kada su u pitanju stariji igraci. Nemaju oni benefit kao mladji igraci, niko od njih ne bi izabrao da dodju zbog kesa u Beograd. Oduzmes sve te klubove, ostaju Cedevita i Buducnost. Ritas da je hteo, on bi ga zadrzio. Veteranima je svejedno da li ce da igraju Evrokup ili LS. Ova ponuda ko da je postojao neki ludacki bidding war za njega i da su se otimali. Ako izuzmemo ABA klubove, Ritas je prosle godine imao jedan od najmanjih budzeta u proslogodisnjem Evrokupu. Ako ga tada nisu hteli EC timovi, ne vidim zasto bi se situacija promenila u 2019 kada ga je doveo Partizan. Zbog broja godina, mogu samo finansijski klubovi da se javljaju.

                          Mladji igraci, mislim na strance, izaberu Partizan zato sto je dobra odskocna daska. To je benefit koji pruza Partizan i zasto moze da pobedi finansijski mocnije klubove, igraci u takvoj sredini mogu brze da se razvijaju.
                          "Artsiom Parakhouski is on the verge of joining Serbian powerhouse KK Partizan Belgrade, a source told @Sportando.
                          The big man decided to team up with coach Andrea Trinchieri over lucrative offers in Russia"


                          Ima i ovo;
                          Isplacen deo ugovora
                          "Белоруски кошаркаш Артјом Параховски напушта Партизан, изјавио је председник црно-белих Остоја Мијаиловић.
                          Бивши центар Лијетувос Ритаса, Макабија, Нижњег и Хапоела није испунио очекивања, па је са њим постигнут договор о раскиду, с тим да ће добити једну и по плату, око 75.000 евра.
                          - До краја дана раскидамо уговор с њим. Једино што могу да вам кажем јесте да је клуб направио добар договор с Параховским и њему ће бити исплаћен само један део уговора. Ми сада тражимо друго адекватно решење на тој позицији"

                          Ali to je SNS, oni slazu cim zinu.
                          Ako je stvarno potpisan na 3 godine i ako mu je plata 500k...stvarno je velika razlika 1,5 vs 1,8m€...a mozda Parahovski samo nije zakerao za bonuse za trofeje pa je otud i razlika...

                          Comment


                          • Jeste dovoljna razlika, i vise verujem tom podatku nego zalutalom novinaru u b92. 1000000 na dve godine nije nerealno. Ako vec postoji neusaglasenost oko cifre, verovatno postoji oko duzine ugovora zbog cega sam se prvobitno i javio. Ima najjaci CV od svih kosarkasa Partizana tako da ne sumnjam da je imao najvecu platu. Ne vidim poentu potpisivanja nekog igraca na 3 godine, ako nije prodaja. Da su mu Rusi nudili dve godine, ne bi on nista razmisljao. Lik u karijeri nije dobio vise od dvogodisnjeg ugovora, a u poslednjih nekoliko navrata ne vise od 1+1 ili samo 1. Nesto cisto sumnjam da su ga trazili Lokomotiva ili Uniks, posto bi tamo sigurno zavrsio.

                            Comment


                            • Кад делимо медије на црне и црвене да вас питам чији су ови пошто се не разумем у те поделе:

                              http://zurnal.rs/kosarka/aba-liga/96...aje-u-evroligi

                              Comment


                              • Iskreno, nemam pojma.

                                Predsjednik najavio drugi talas virusa za septembar-oktobar, tako da cisto sumnjam da ce nova kosarkaska sezona uopste poceti. Zato i jesam za to da se ova kompletira.

                                Mi cekamo Evroligu, a Evroliga ceka UEFAu.

                                Comment

                                Working...
                                X