Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • partizani imaju novac, ako drzava aminuje to je to. Nema tu neke velike filozofije. Cibona je na rubu propasti i gasi se..Meni je tesko da vidim Zvezdu u EL sledece sezone. Upravni odbor na obe strane je vladajuce koalicije a nesto mi se cini da ce progurati partizane..nasa jedina nada je teren!
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Ma mene zabole da li ce oni ili mi igrati, voleo bih da ne igra nijedan klub i, ovo je bolesno sta njihov klub radi po medijama od prvog dana prekida. Nije kosarka sve u zivotu, njima izgleda jeste.

      Njihov predlog danasnji je u osnovi isto ono sto oni propagiraju vec 40 dana od dana pocetka epidemije , win win kako god da se okrene u njihovu korist sa toboz humantiranim razumevanjem za klubove koje ispadaju. Samo je falilo da uzmu vizire od Zexa ozonasa i da udele kao pomoc klubovima koji ispadaju. Eto im spasioca.

      Ako ne moze da se nastavi igra sa publikom onda titula za zelenim stolom jer nam je umetnicki dojam najbolji od pocetka.

      Evo i KKCZ u sezoni 2013/14 je isto imala najbolji umetnicki dojam ali ga izgubila na terenu. I ko zna koliko ima jos takvih primera .

      Da se igra sa publikom nema sanse iz vise razloga, glupo je da trosim tastaturu.Banalni primer, Danska, Francuska zabranila bilo kakve sp manifestacije sa publikom do 1 sept. Italija do nove godine.
      Da se im se dodeli titula za zelenim stolom nema sanse jer juce je i ACB LIGA se oglasila da ce da se igra na Kanarima ili Tenerifama samo i ako se bude garantovalo za zdravlje igraca. I to mora da se zavrsi do 10 jula, samo ne znam kako ce igrati spanski klubovi EL kada i EL ima istu takvu ideju da sprovede ligu na jednom mestu u istom terminu.
      Ukoliko se ne stvore uslovi , sampionat se ponistava i nema sampiona, da ne kacim ovde sada i tu vest.

      Sutra da puste live prenos te konferencije ABA LIGE pa da se malo smejemo umesto ovih pishijada od KZS u 15 h gde nas svakodnevno lazu jesmo li u 5toj ili 8oj nedelji. Jebote i zena kada mi bila u drugom stanju dva puta nisam imao pojma u kojoj je nedelji a sada se bavimo u kojoj smo nedelji epidemije.

      Ovamo ce barem biti bezazlenog smeha kada se budu udruzivale neprincipijalne koalicije ( stariji forumasi se secaju ovog izraza Tupurkovskog) .

      Nista se ni sutra nece doneti, EL se pita, ovi sitni igraci moraju da slusaju.

      Apropo uticaja KKP na evropsku kosarku se meri uticajem koje imaju i Notinghem Forest,Steaua i FK CZ kao bivsi sampioni Kupa Sampiona. Tresu se gace i Reala, Barsi i Citiju kada se pobune ovi klubovi .How yes no.

      Blizimo se 10godisnjici kako KKP nije igrao najbolje takmicenje, da ne pricamo o begu ka Fibi, o tome da jedne godine se nisu ni kvalifikovali za EC, prosle godine po nasim medijama samo su oni kandidati za WC, da jedne godine ni grupe nisu prosli, pratis evropske medije a nemoj na osnovu gtr medija i urednika istih boja da zakljucujes kako su bitan faktor u evropskoj kosarci.

      Sutra nista se nece doneti, ako se i donese svakako nece biti u korist KKP.
      Last edited by Karamazov; 21-04-20, 19:15.

      Comment


      • Ma mene zabole da li ce oni ili mi igrati, voleo bih da ne igra nijedan klub i, ovo je bolesno sta njihov klub radi po medijama od prvog dana prekida. Nije kosarka sve u zivotu, njima izgleda jeste.
        Da budem iskren, ja bih BAŠ voleo da i iduće sezone slušamo divoušn&
        Da dodam legendarni potez Tomića:
        Last edited by nebitan; 21-04-20, 17:18.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by Ganac View Post
          Da budem iskren, ja bih BAŠ voleo da i iduće sezone slušamo divoušn&
          Tako, iskreno. A ko ne bi? Ne bavim se time trenutno, i nije da mi je to sad na prvom mestu prioriteta, ali voleo bih. Za mene je, sta god da se desi, sezona unistena. Dosta mi je zao, ali sta da se radi, ne vredi kukati.

          Sarac krene poruku sa "zabole me", a posle ispise sve suprotno od pocetka. Jel veruje neko da ga "zabole"?
          Last edited by mark !t zer0; 21-04-20, 17:21.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Pa predlog je ocekivan iz ugla interesa Partizana i u sebi sadrzi "ponude" za pridobijanje glasova nekih klubova kojima je ugrozena pozicija za narednu ABA sezonu.

            Sasvim je legitimno da je prva opcija odigravanje ako je moguce ostatka sezone na terenu i to onako kako je i trebalo da se odigra da nije bilo ove situacije sa virusom, znaci plej-of a ne neki F4 turnir. Nisam procitao da li je pomenuto i to ali bi u tom slucaju moralo da se odigra i poslednje kolo da se potvrdi ko je 4-ti ucesnik plej-ofa, ko je tim koji direktno ispada u ABA2 i ko je tim koji ide u baraz. Ta hipoteticka mogucnost odigravanja zavrsetka sezone u ABA bi znacila da isto moze da se primeni i u ABA2 pa bi i tu trebao plej-of da odredi ko ce direktno u ABA a ko u baraz.

            Problematicna je opcija koju predlazu ako ne bude mogao da se odigra zavrsetak sezone. U sklopu tog dela je zahtev da se odredi krajnji datum do kada bi se moralo znati ima li sanse za nastavak i to je sasvim u redu.

            Ono sto je legitimno u njihovom zahtevu u slucaju da se sezona ne moze nastaviti je da se oni proglase sampionom zbog stanja na tabeli koje je bilo u trenutku prekida. Ono sto je "kupovina glasova" je drugi deo gde se donji deo tabele izuzima iz "zatecenog stanja" te niko ne ispada iz lige i ista se prosiruje za 2 mesta da bi usli Borac i Split koji su na prve 2 pozicije u momentu prekida u ABA2.

            Po meni ako se uvazava stanje na tabeli (tj tabelama posto imamo i ABA2) onda je situacija jasna i po tom pitanju:
            - Partizan sampion ABA, Zadar poslednji ispada u ABA2, Mega predzadnja ide u baraz
            - Borac sampion ABA2 ulazi u ABA umesto Zadra, Split ide u baraz sa Megom za popunu jednog preostalog mesta za ABA

            Videli smo da Buducnost ima trecu opciju gde se uvazava stanje na tabeli i igra F4 odmah (ako moze kod njih naravno) i oni bi isto da nagrade Zadar i Megu i spase ih ispadanja i baraza, a takodje i da prosire ligu sa Borcem i Splitom.

            Zvezda bi da se igra ako moze ili ponisti sve ako ne moze da se odigra.

            Sve je ocekivano, svako predlaze opcije koje mu odgovaraju.

            Comment


            • Niko da prokomentarise tekst na B92 za Parahovskog? 600.000€ godisnje, na 3 godine?
              Nije lose za ABA-Ligasa i EC.

              Comment


              • Pa ne vidimo taj tekst?
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Друже је л си ти свестан да је то уговор на скоро 2 милиона за 3 година. Моје мишљење да је огромна лаж.

                  Comment


                  • Pa ne verujem da je dobio sve pare i pored raskida ugovora na stetu KKP. Dobijao je i Milutinov na papiru ogroman rastuci ugovor(za neafirmisanog centra) a nece legitimni EL centar. Pa i kod nas je Kuzmic dobio prilican novac za nekog ko nije igrao 1,5 godinu i izlazio iz povrede. EL centri su skupa roba

                    Comment


                    • Parahuski je sa svoje 33godine odigrao tri sezone u EL. Tu su najveci problm godine, stvarno nema trika da neko za 3 godine da Parahuskom 1.8m eura. Posebno sto je pre toga bio u Ritasu a posle toga u Strasburu, toliko je taj tipa centra trazena roba da je zavrsio u Strasburu. Moras biti pokretan, pa Stimac pored sve one statistike nije mogao da zabode nista, vratio s kod nas za fin mesecni ugovor, ali ni blizu ove cifre, kao i Kuzmic.

                      Ne znam koliko je imao Parahuski, ali kad bih mu i dao ugovor na tri godine, nema trika da je iznad 1m a i to mi deluje puno, najvise zbog godina i sto je tip centra koji odumiraju modernoj kosarci, kao i sam Kuzmic.

                      Mada kako su se bahatila oba kluba, ko zna sta je tu sve po sredi...Svakako je znojavi tu omanuo neverovatno, kao i mi za Brauna..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Parahuski legitimni EL centar? On je to prestao da bude jos 2018. Uz to '87 je godiste. Ako me ne bude mrzelo, provericu novinara koji je objavio tu vest. Jos uz to da stranac dobije visegodisnji ugovor i to ni manje ni vise nego tri godine, retkost je videti da stranci dobijaju dvogodisnji ugovor.
                        Last edited by Ricma; 22-04-20, 11:37.

                        Comment


                        • https://twitter.com/LuxSaVozdovca/st...90416728477696

                          Danasnja vest na portalu B92 koji je 99 % pod kontrolom KKP tj Saranovica.

                          Znaci kada oni napisu ovakvu info za njihovog igraca da ima toliki ugovor nadju se "realni" zvezdasi da kazu da to nije istina ali da Stimac igra za 100 k mesecno.


                          Puna podrska KKP da mu se dodeli titula danas. Zasluzili su.

                          Comment


                          • Vujičin je glavni u 92, zna se iz čije je to kuhinje.

                            Pun ih je klinac tamo iz tog blendera, onaj pacijent Luka Nikolić, pa Kosta Vasić, pa Aleksa Gutović...

                            Sve sa platnog spiska Legende od Železnika.

                            Niko normalan nije pisao o višegodišnjem ugovoru preko 300k Parahuskog, ,čak ni moćni Strazbur koji je preuzeo platu do kraja sezone.

                            Comment


                            • Platu ili razliku plate?
                              Nemojmo da se pravimo naivni.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Ovaj je Stefan Smudja, neki novi. Znaci tek treba da stekne kredibilitet.

                                Trogododisnji ugovori se daju mladjim igracima kako bi prodali a ne gerijatriji.

                                Comment

                                Working...
                                X