Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Šarac View Post
    Hipoteticki glasanje bi izgledalo ovako:

    za ponistenje lige :

    KKCZ, CedeOli, Mornar, Buducnost, Zadar, Mega, Cibona, Krka i Fmp

    Za proglasenje KKP za pobednika :

    KKP - Igokea, Igokea - KKP i

    Primorka uzdrzana njima ni iz dzepa ni u dzep ako sledece sezone svakako zbog finansija ne budu zeleli da igraju A1 LIGU.
    Ne bih ja bio tako siguran. Mornaru odgovara 4.mesto i Evrokup, Ciboni i Krki odgovara jer su izborili opstanak. A Bokanu vise odgovara da Partizan bude sampion, ako nista drugo, onda makar da svom bivsem prijatelju zabije noz. Jer Buducnost u oba scenarija EL nece videti.
    Last edited by Storm; 16-03-20, 19:43.

    Comment


    • Ne verujem da Bokan misli da ne može do EL. On je garant u tripu, "smuljao sam jednom što ne bih mogao još jednom?", tako da mu ne odgovara sadašnji poredak.
      Tako da bi za poništenje lige mogli da budu KKCZ, Budućnost, CedOli, FMP, Krka, Mega i Zadar, za sadašnje stanje KKP, Mornar i Igokea a uzdržani Primorska i Cibona.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Ja mislim da će Miško odlučiti i biti tas na vagi, a s obzirom da mi imamo više para od vas a Miška samo to zanima, bićemo šampioni.

        Ali ozbiljno, svidja mi se vaša nada.

        Comment


        • Nema nista od toga. Ako do 15. Aprila se stabilizuje situacija, sto je malo vjerovatno, mozda nesto i moze da se organizuje. U suprotnom Partizan ce biti proglasen sampionom , sto je ruku na srce, i najpravednije.

          Comment


          • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
            U suprotnom Partizan ce biti proglasen sampionom , sto je ruku na srce, i najpravednije.
            Ko će ga proglasiti šampionom?

            Comment


            • Kako ko? Ko ce glasati da Partizan ne bude sampion osim Covica sa dva kluba i mozda poslednjeplasirani tim. To je sport. Ne moze tu da se gleda samo licni interes. Ko je kriv nama zbog poraza kuci od Primorske ili poraza u Zadru. Niko. Samo mi. I tu nema mjesta sujetama, osvetama. Ubijedjen sam da ce , ako se nastavi epidemija, svi klubovi tako glasati. Drugog resenja nema.

              Ko je drugo resenje?

              Comment


              • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                Nema nista od toga. Ako do 15. Aprila se stabilizuje situacija, sto je malo vjerovatno, mozda nesto i moze da se organizuje. U suprotnom Partizan ce biti proglasen sampionom , sto je ruku na srce, i najpravednije.
                Biće ovako:

                Za poništenje lige će glasati FMP, PMS, Zadar, Budućnost i Cedevita a za to da Partizan bude šampuon glasaće Mega, Krka, Igokea, Cibona, Mornar, Primorska i Partizan.

                Ako Miško mnogo tvrdi pazar daćemo lovu Bokanu i biće opet 7-5 za nas.
                Last edited by Karamazov; 16-03-20, 20:41.

                Comment


                • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                  Kako ko? Ko ce glasati da Partizan ne bude sampion osim Covica sa dva kluba i mozda poslednjeplasirani tim. To je sport. Ne moze tu da se gleda samo licni interes. Ko je kriv nama zbog poraza kuci od Primorske ili poraza u Zadru. Niko. Samo mi. I tu nema mjesta sujetama, osvetama. Ubijedjen sam da ce , ako se nastavi epidemija, svi klubovi tako glasati. Drugog resenja nema.

                  Ko je drugo resenje?
                  Nema tu sujete, osvete, to je borba interesa, a svaki klub će gledati da zaštiti svoj interes.

                  Partizan da nije prvi sigurno ne bi ovako molio da se dodeli titula Zvezdi ili Budućnosti da su na njihovom mestu.

                  Klubovi koje se bore za titulu i koji su uložili novac zbog tog cilja ne verujem da će glasati da Partizan bude šampion ako se prvenstvo ne nastavi.

                  Jedno su želje navijača a drugo realnost. ABA liga još uvek nije donela odluku o utakmici Budućnost - Zvezda, šta misliš kako će onda doneti odluku o proglašenju šampiona ako dođe do prekida prvenstva?

                  Ne ide to tek tako lako.

                  Comment


                  • Ako se liga poništi dobija samo Zvezda i Zadar, svi ostali su sa trenutnim stanjem u istom ili u boljem stanju u odnosu na proslogodišnji plasman i dobit od istog.
                    Last edited by Chiwwi; 16-03-20, 20:44.

                    Comment


                    • Originally posted by Karamazov View Post
                      Nema tu sujete, osvete, to je borba interesa, a svaki klub će gledati da zaštiti svoj interes.

                      Partizan da nije prvi sigurno ne bi ovako molio da se dodeli titula Zvezdi ili Budućnosti da su na njihovom mestu.

                      Klubovi koje se bore za titulu i koji su uložili novac zbog tog cilja ne verujem da će glasati da Partizan bude šampion ako se prvenstvo ne nastavi.

                      Jedno su želje navijača a drugo realnost. ABA liga još uvek nije donela odluku o utakmici Budućnost - Zvezda, šta misliš kako će onda doneti odluku o proglašenju šampiona ako dođe do prekida prvenstva?

                      Ne ide to tek tako lako.
                      Nisu to zelje navijaca. Meni kao navijacu je zelja da se oprobamo protiv mnogo skupljeg tima , da gledam kosarku, ali ako vec ne mogu da gledam kosarku zbog vise sile, ipak cijenim ono sto je uradjeno u ligi. Da u pravu sli, klubovi jesu ulozili novac, ali ulazu ga svake godine ne samo ove. Zbog toga i razumijem vase protivljenje tome jer ste ulozili mnogo.
                      I da se razumijemo, potpuno pravednog resenja nema. U tim situacijama gledam ono sto je nalik pravednom resenju. Stavi se u poziciju Partizana.

                      Ja kad sam najavio davno da ce PO biti bez publike niste vjerovali..a vidi kakva je sad situacija. Timovi ne treniraju. Vrlo je tesko ocekivati povratak kosarke.

                      I jos samo da pitam, sta bi znacilo to "ponistenje" lige i koje konsekvence snosi?

                      Comment


                      • Od ponistenja nema nista, klubovi kao Zadar su vec otpustili Amerikanca..Drugima nij u interesu da placaju strance i igrace generalno do ne znam kada, gledace se da se ustedi..

                        Cak i Olimpiju zabole za PO, Zvezda i FMP jedino imaju interes da se ovo otkaze..Koji idiot bi mogao da glasa da se liga ne prizna i resetuje, mislim da to nikom nije ni palo na pamet..pa ni samom covicu...

                        Bice kako mora biti, nadajmo se da ce biti poboljsanja u sledecih mesec dana i da c se nastaviti igra, ako trend bude isao na gore ...to je to i kraj lige...nije nuzno da ce prvak ABA ici u EL, posebno pod ovim okolnostima..
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                          Nisu to zelje navijaca. Meni kao navijacu je zelja da se oprobamo protiv mnogo skupljeg tima , da gledam kosarku, ali ako vec ne mogu da gledam kosarku zbog vise sile, ipak cijenim ono sto je uradjeno u ligi. Da u pravu sli, klubovi jesu ulozili novac, ali ulazu ga svake godine ne samo ove. Zbog toga i razumijem vase protivljenje tome jer ste ulozili mnogo.
                          I da se razumijemo, potpuno pravednog resenja nema. U tim situacijama gledam ono sto je nalik pravednom resenju. Stavi se u poziciju Partizana.

                          Ja kad sam najavio davno da ce PO biti bez publike niste vjerovali..a vidi kakva je sad situacija. Timovi ne treniraju. Vrlo je tesko ocekivati povratak kosarke.

                          I jos samo da pitam, sta bi znacilo to "ponistenje" lige i koje konsekvence snosi?
                          Što se tiče poništenja lige ne znam koje konsekvence snosi, ja samo pokušavam realno da sagledam stvari, a ne bih se iznenadio ni kraju ABA lige.

                          Ona više i nema garantovanog učesnika u Evroligi.

                          Ja razumem i poziciju Partizana, normalno ako ne dođe do nastavka da će oni tražiti titulu.

                          Ne razumem samo da su već drugog dana tražil titulu i govorili o parama, mada i razumem, ljudi poput Ostoje ne mare za ljudskost.

                          Ni Budućnost nije 1999. drugi dan tražila titulu već su sačekali odluku.

                          Ne zaboravimo i Evroligu. Ni tamo se ne pita samo Žordi već i klubovi sa višegodišnjom licencom.

                          Kako je krenulo nekako mi najrealnije da se poništi sezona u Evroligi a onda može biti ko god hoće prvak ABA lige, ništa mu ne vredi.

                          Comment


                          • Poništenje lige znači da sve što se igralo ove godine ne važi, tj. kao da se nije igralo i da se sve resetuje i da se važe konačni plasmani od prošle godine..

                            Comment


                            • @ Karamazov...To je vec drugi par opanaka. To sto je Ostoja trazio titulu drugi dan, jbg, sta da radis, to govori o njemu. Malo je pozurio. Za evroligu i ostalo, niko ne zna kakve ce odluke biti. Definitivno je zavrseno sa ovom sezonom kosarke osim u slucaju nekog cuda ili vakcine...tako je moralo biti sto kaze Losmi

                              Comment


                              • Pa šta je Ostoja trebao da traži?
                                F4 u Železniku?

                                Comment

                                Working...
                                X