Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trinkijeri je zaslužio isključujuću.

    Suđenje odlično a on od početka drami.

    Comment


    • Originally posted by Ganac View Post
      I možda ključan detalj je pomračenje uma Nikole Ivanovića kada je napravio svoju 5 ličnu a nesportsku uprkos tome da je do kraja bilo 34'' (ako se ne varam).
      Meni je sasvim Ok da ti imaš svoje mišljenje koje se ne podudara sa mojim, ali vi ste imal utakmicu u sigurnim rukama sve do trenutka uvođenja Žugića (koji jeste talenat) i po meni je to greška trenera jer ste tu izgubili i prednost i moment, takođe je kontraproduktivno bilo uvođenje Alekse Ilića (kojeg izuzetno gotivim zbog njegovih atletskih sposobnosti) a izvođenje Dače.
      Nisam video da igra vaš možda najpouzdaniji igrač (da nije povređen) Šehović, pouzdan u odbrani i siguran na šutu za tri poena, vidim da nije bio u protokolu da li ga odmarate ili je povređen?.
      Naravno , tu smo da razmijenimo misljenja. Sehovic je odmarao. Da bi Zugic dobio neku sansu. Po meni je par greskica i slucajnih okolnosti prelomilo..tipa kad je Martinu ispala lopta iz ruku u defanzivnom skoku nakon toga se odbila do Maika koji je dao lagan kos ili kad je Bamf napravio bezveze korake prilikom udavajanja zbog nonsalantnosti neke...te sitnice..svakako smo se trudili i bili blizu. Mogao je jos minuta da dobije Aleksa ili Zoran ili Tili.

      Comment


      • Sledecu kontra Buducnosti...omaci ce im se jos jednom..
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Angola je top. Vrhunsko pojačanje.

          Comment


          • PAR (17-4), vs Bud 1:1; vs Czv 1:1 -3

            Cibona

            BUD (15-6), vs Par 1:1; vs Czv 2:0

            FMP

            CZV (14-7), vs Bud 0:2; vs Par 1:1 +3; vs Mor 1:1(+16); vs Ced 1:1(+4)

            ZADAR

            MOR (13-8), vs Ced 2:0; vs Czv 1:1(-16), vs Pri 1:1 (-3)

            Mega

            CED (13-8), vs Czv 1:1 (-4); vs Mor 0:2, vs Pri 1:1 (+20)

            Krka
            __________________________________________________ ____________

            PRI (12-9), vs Czv 0:2, vs Mor 1:1 (+3), vs Ced 1:1 (-20)

            IGOKEA

            FMP (10-11);

            Buducnost
            __________________________________________________ ____________
            IGO (7-14), vs KRK 1:1 (+9), vs CIB 1:1 (+12), vs MEG 0:2 -109

            Primorska

            CIB (7-14), vs IGO 1:1 (-12), vs KRK 2:0, vs MEG 1:1 (-7) -128

            PARTIZAN

            ZAD (6-15) vs IGO 0:2, vs KRK 0:2, vs CIB 0:2, vs MEG 1:1 (-18) -114

            Crvena Zvezda

            MEG (6-15) vs IGO 2:0, vs KRK 1:1 (+22), vs CIB 1:1 (+7), vs ZAD 1:1 (+18) -139

            MORNAR

            KRK (6-15) vs IGO 1:1 (-9), vs CIB 0:2, vs MEG 1:1 (-22) -179

            CEDEVITA
            Završeno je 21. kolo ABA lige, pre svega čestitke KK Partizan na osvojenom prvom mestu u regularnom delu šampionata i na 11/11 domaćih pobeda što je jako bitan podatak s obzirom na to da će imati prednost domaćeg parketa kroz playoff!
            Čestitao bih i KK Budućnost i KK Crvena Zvezda na obezbeđenom učešću u playoff.

            U poslednjem kolu saznaćemo poslednjeg aktera playoffa, Mornar i Cedevita Olimpija gostuju Megi odnosno Krki i pobede su neophodne i onima koji pretenduju na playoff i oni koji se bore za opstanak. Mornar je oba puta bio bolji od COL ove sezone i zaista jesu u boljoj poziciji pred poslednje kolo ali ukoliko pobede i oni i Cedevita, a Zvezda izgubi od Zadra praviće se krug između te tri ekipe sa skorom 14-8 i tada će parametar biti koš razlika koju Zvezda ima skoro +200, COL +50, a Mornar +20. Znači da bi Mornar 100% bio u playoffu mora da pobedi Megu 30 + razlika kojom Cedevita slavi protiv Krke i tada su nedodirljivi. Previše je različitih scenarija, kako za PO tako i za ispadanje.
            Zadar, iako ima negativan skor sa svim konkurentima, dobio je svoja dva "finala" kako sam i najavljivao pale su ekipe iz zlatne sredine FMP i Primorska, ali sada im sledi veliki zalogaj, a to je da pobede Zvezdu u Beogradu. Tom pobedom bi verovatno izbegli direktno ispadanje ali ne i playout, kalkulacija zaista ima previše ali su Igokea i Cibona u prednosti jer imaju pobedu više u odnosu na konkurente i mislim da je najgore što može da zadesi neku od ove dve ekipe mesto broj 11 koje vodi u doigravanje za opstanak.

            Ono što mi bode oči jeste raspored utakmica u poslednjem kolu. Nije pošteno što se utakmice ne igraju u istim terminima. Razlog tome jesu obaveze Partizana u EK i Zvezde u EL. Iskreno se nadam da će sve utakmice biti u duhu sporta i da nećemo svedočiti nekim sumnjivim rezultatima za puštanje bodova ili koš razliku!

            Comment






            • Last edited by Chiwwi; 09-03-20, 22:34.

              Comment


              • Originally posted by poacher View Post
                Završeno je 21. kolo ABA lige, pre svega čestitke KK Partizan na osvojenom prvom mestu u regularnom delu šampionata i na 11/11 domaćih pobeda što je jako bitan podatak s obzirom na to da će imati prednost domaćeg parketa kroz playoff!
                Čestitao bih i KK Budućnost i KK Crvena Zvezda na obezbeđenom učešću u playoff.

                U poslednjem kolu saznaćemo poslednjeg aktera playoffa, Mornar i Cedevita Olimpija gostuju Megi odnosno Krki i pobede su neophodne i onima koji pretenduju na playoff i oni koji se bore za opstanak. Mornar je oba puta bio bolji od COL ove sezone i zaista jesu u boljoj poziciji pred poslednje kolo ali ukoliko pobede i oni i Cedevita, a Zvezda izgubi od Zadra praviće se krug između te tri ekipe sa skorom 14-8 i tada će parametar biti koš razlika koju Zvezda ima skoro +200, COL +50, a Mornar +20. Znači da bi Mornar 100% bio u playoffu mora da pobedi Megu 30 + razlika kojom Cedevita slavi protiv Krke i tada su nedodirljivi. Previše je različitih scenarija, kako za PO tako i za ispadanje.
                Zadar, iako ima negativan skor sa svim konkurentima, dobio je svoja dva "finala" kako sam i najavljivao pale su ekipe iz zlatne sredine FMP i Primorska, ali sada im sledi veliki zalogaj, a to je da pobede Zvezdu u Beogradu. Tom pobedom bi verovatno izbegli direktno ispadanje ali ne i playout, kalkulacija zaista ima previše ali su Igokea i Cibona u prednosti jer imaju pobedu više u odnosu na konkurente i mislim da je najgore što može da zadesi neku od ove dve ekipe mesto broj 11 koje vodi u doigravanje za opstanak.

                Ono što mi bode oči jeste raspored utakmica u poslednjem kolu. Nije pošteno što se utakmice ne igraju u istim terminima. Razlog tome jesu obaveze Partizana u EK i Zvezde u EL. Iskreno se nadam da će sve utakmice biti u duhu sporta i da nećemo svedočiti nekim sumnjivim rezultatima za puštanje bodova ili koš razliku!
                Lepo si napisao, ali mogu staviti i bice u istom terminu..prosto mora..pomerice ovo od ranije u termin kojima odgovora evropskim ekipama..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by LosmiSK View Post
                  Lepo si napisao, ali mogu staviti i bice u istom terminu..prosto mora..pomerice ovo od ranije u termin kojima odgovora evropskim ekipama..
                  Nadam se, izvodljivo je pronaći neki termin koji svima odgovara. Nadam se da se ABA liga neće obrukati.

                  Comment


                  • @poacher

                    Grešiš... ako se napravi krug kkcz, Cedevita, Mornar, gleda se međusobni skor a ne koš razlika

                    Mornar bi bio treći 3-1 skor, kkcz četvrta 2-2 a Cedevita ispada iz PO jer ima 1-3

                    Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                    Comment


                    • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                      Htjedoh to da napisem jos prije nedelju dana, jer sam pratio kako se ponasaju drzave u svijetu povodom toga, ali rekoh da ne baksuziram. Sad sam siguran da u PO aba lige nece biti publike zbog korona virusa. Ceka se samo da se potvrdi da su izuzeli slucaj i u CG i zabranjuju se sva masovna okupljanja. Jos 20 dana je do PO.
                      Ne znam za Crnu Goru ali Cooper je u pravu za Srbiju ... ovaj neće zabraniti okupljanja zbog izbora, čak iako se Corona ozbiljno raširi

                      Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                      Comment


                      • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                        @poacher

                        Grešiš... ako se napravi krug kkcz, Cedevita, Mornar, gleda se međusobni skor a ne koš razlika

                        Mornar bi bio treći 3-1 skor, kkcz četvrta 2-2 a Cedevita ispada iz PO jer ima 1-3

                        Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
                        Hvala na dopuni, ja sam pročitao da je Cibona sigurna kakvi god rezultati budu u poslednjem kolu

                        Comment


                        • Misko ima novi projekat

                          https://twitter.com/Sportando/status...00195320762368
                          Last edited by Borca; 10-03-20, 17:02.

                          Comment


                          • Ministarstvo zdravlja predlozilo da se sva sportska desavanja u narednom periodu odigravaju bez publike, za sada ako ne dodje do promjene, u Moracu pred praznim tribinama.

                            Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

                            Comment


                            • Originally posted by StefanPG View Post
                              Ministarstvo zdravlja predlozilo da se sva sportska desavanja u narednom periodu odigravaju bez publike, za sada ako ne dodje do promjene, u Moracu pred praznim tribinama.

                              Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
                              Definitivno ,za sada, u Moracu bez publike. Mislim da ce i Srb isto da uradi za nekoliko dana. Jednostavno, koliko god se odje pisalo da nema sanse da dodje do toga, to su zakonitosti.

                              Comment


                              • Problem je sto se simptomi ne ispoljavaju odmah (ili sutradan) posle zaraze virusom, vec to ide i do 24 dana (kako kazu Kineski epidemiolozi) tako da se i ne zna koliko je ljudi mozda vec zarazeno virusom.
                                Danas sam procitao da je ovde registrovan 5-ti slucaj valjda, a pre par dana je bio samo onaj jedan (i tako je bilo neko vreme posle vesti za tog coveka).

                                Comment

                                Working...
                                X