Announcement

Collapse
No announcement yet.

SP Kina - reprezentacija Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Crkoh od ovoga jbt, ajde da sklopimo neko primirje bar do meca sa Argentinom. Ipak svi na kraju podrzavamo istu reprezentaciju i koliko vidim dosta nas, pored svega i dalje veruje u titulu.
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Dekkarde, to je glupo pitanje cak i za tebe
      S obzirom kome sam ga postavio nimalo nije. A i tebe uvek treba pitati s vremena na vreme za koga navijaš.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by Indigo View Post
        Crkoh od ovoga jbt, ajde da sklopimo neko primirje bar do meca sa Argentinom. Ipak svi na kraju podrzavamo istu reprezentaciju i koliko vidim dosta nas, pored svega i dalje veruje u titulu.
        Ja sam do jutros verovao da cemo uzeti medalju: 50 posto da ce to biti srebro, po 25 posto da ce biti zlato ili bronza.

        Sada verujem 10 posto u srebro, a po 45 posto u zlato ili bronzu.

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Nije morao da prepiše sve iz Denvera, nije ni mogao jer su naši igrači atletski inferiorni i odnosu na mlađariju iz Nuggetsa, ali je bilo dovoljno da pusti najboljeg NBA centra da bude centar i da ima minutažu i status u skladu sa tom činjenicom. Nije da će Jokiću da išta ovo naškodi ma koji rezultat da se ostvari, ali ima dosta ljudi kojima je bitan rezultat reprezentacije i kojima sport počinje i završava sa reprezentacijom.
          Upravo tako...sa druge strane, navijači španije ne jedu mesto leba četres-pedes razlike armade protiv borania belosveckih. Skariolo doveo tim do ove faze bez pritiska i bustovanog hajpa, netaknut, neisciman i sada kada se već izbacuje fiskalni račun...oću kusur neću žvake.

          Šta nam je trebalo da laprdamo kako po imenima nije to ta španija, Rudi penzioner, Ljulj ćopav...
          a Klaver nam školuje visoke pod reketom, parket ne dodiruje.
          Zalizanom se sigurno svaki put brk nasmejao kada je video da Jokić ulazi na četvorci.
          Sam je ušao u teren kada mu se nakon prekida na kraju treće učinilo da je Sale najzad pozvao TO.
          Pogreši čovek




          edit: sad videh da sam afirmativno kvotovao dekkard-a...

          odo po snikers.
          Last edited by Wingwalker; 08-09-19, 21:50.

          Comment


          • Meni je najveci utisak bio to sto je Laver u dva napada imao 5skoka u napadu, a Lucic bleji pored njega nije ni probao da ga zagradi...Sad nisam upucen, da li je Lucic igrao kod Duleta, tacnije da li ga je on uopste trenirao. A ako jeste onda je brzo zaboravio sve sto ga je Dule ucio. Prva i osnovna stvar je skok u odbrani i gradjenje igraca, to je kod Duleta prva stvar. Dzaba ti odigras odbranu dobro, dzaba sve ako nisi u stanju da zagradis igraca do sebe. Za ovo bi Dule brisao parket sa njim mesecima, dok se ne nauci. Ajde moze da se desi, kad se sutira trojka, da se lopta odbije daleko od kosa protivnickom igracu u ruke, ali da tebi igrac skoci 5puta a lopta pada ispod kosa to je sramotno.

            Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
            IMG-20190614-192941
            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

            Comment


            • https://www.instagram.com/p/B2KTY-1C...=15snqphhrml58
              Mnogi nek se pronađu u rečima Štimca pogotovo dežurni hejter i pljuvač Dekkard

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post
                Drzi se fudbala. Dosao Gasol i pomeo ga..Dobio, i ima NBA titulu..Jokic ubio Filipince i ostale od 1.99..Videcemo sta ce mu Skola uraditi..Ima osecaj, ali odbrana sa njim je - 10 u startu

                I Janis je MVP na papiru, i drzi se fudbala..dobronamerno.
                Odbrana sa Jokicem uopste nije -10 u startu, posebno ne u FIBA kosarci gde igraci sa loptom nisu toliko talentovani skoreri kao u NBA, pa pik lagano moze da brani u dropu i pametnim pozicioniranjem pokriva uglove dodavanja. Jos on ima izuzetno aktivne ruke u tim situacijama, ume da anticipira i presece pas. Naravno, za to je potrebno da igra na svojoj poziciji, a ne da ga na cetvorci pretrcavaju Klaveri i Hernangomezi i tako prave visak.

                Janis nije samo MVP na papiru, on je MVP i u praksi, jer je ubedljivo najbolji igrac ekipe sa najboljim skorom u NBA. Prvi strelac, prvi skakac, prvi asistent, drugi kradljivac i drugi bloker Milvokija, ceo sistem je izgradjen oko njega, a rezultat tog sistema je skor 60-22.

                Originally posted by mmajstor View Post
                Mislis, sta ga neko tera i izdrkava ga da bude kosarkas kad je on u stvari fransizni igrac i maskota brenda koji sluzi kao simbol za zgrtanje velikih para?
                Originally posted by mmajstor View Post
                Ja ga nisam nazvao maskotom... vec ste vi rekli da se od njega trazi ono sto on nije.
                Impresivno.

                Originally posted by mmajstor View Post
                Ahaha... kakva nebuloza

                Inace, Skariolo se pokazao kao odlican klupski trener.

                Originally posted by blanco View Post
                Prvo ko prica o Skariolu ? On je isto sarlatan ,ali bolje koristi svoje igrace.Ne fantazira sa nekim idejama ..
                Titula sa Pezarom u vreme kada je italijanska liga bila jaka, a onda i dve titule sa Unikahom... Nije elitni klupski trener, al' je jos manje sarlatan. A i sa reprezentacijom ima 3 evropska zlata + ono srebro iz Londona kada su u finalu parirali onoj sjajnoj americkoj selekciji. Za Djordjevica je svakako doajen trenerskog posla.


                Originally posted by LosmiSK View Post
                Ne moze on igrati isto kao u Denveru u repki.Prvo sto mi nismo Denver, drugo sto DRUGA PRAVILA. Eto, ima Jokara neku slobodu, ne previse, ali ima je..
                Naravno da moze igrati isto, ali za to je neophodno da igra na svojoj poziciji, da trener izgradi sistem oko njega i da saigraci prihvate svoje role. Denver se u svakom slucaju takmici na neuporedivo visem nivou kosarke od reprezentacije, pa ako njima Jokic moze da bude alfa i omega i da sa igrom u kojoj se sve vrti oko njega imaju prilicno uspeha, ne vidim zbog cega to ne bi bio slucaj i ovde. Pritom je razlika u kvalitetu izmedju Jokica i ostatka ekipe jos izrazenija nego u Denveru, jos bi i vecu ulogu i slobodu morao da ima... Posebno jer se radi o nekome ko je definicija igraca koji celu ekipu cini boljom.

                Comment


                • ljudi, samo opušteno...uzimamo zlato.... na mišiće

                  Comment


                  • Jako me je pogodio jučerašnji poraz naših momaka. Očekujem reakciju sutra protiv Argentine i ubedljivu pobedu. Ukoliko pak budemo eliminisani pošteno bi bilo da selektor podnese ostavku jer smatram da ukoliko se ne plasiramo na OI to će biti veliki neuspeh. U svakom slučaju i dalje verujem u Saleta i momke i zlatnu medalju.

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Ko bude nastavio da navija za reprezentaciju nakon što Đorđević ode sa mesta selektora taj je pravi navijač reprezentacije.
                      Greška, ko ne bude navijao za reprezentacju pa bilo kako se zvao selektor makar i Aca Trica taj je govno i to veliko, smrdljivo pseće govno u parku.


                      Mihajlo, Đorđević ne može i ne treba da uđe i da da koš samo treba da VODI reprezentaciju.
                      To zahteva da mora da prepozna trenutak za izmenu, TO, da prepozna igrača koji je ustao na krivu nogu, igrača koji ima vruće ruke itt a on juče nije ništa prepoznavao na vreme.
                      Pravio je šablonske izmene i delovao onako po malo autistično a naravno da to sve ima predigru i na ranijim utakmicama kada je trebala da padne berba ušiju igračima kada su se proseravali sa potezom više (kao neka atrakcija).
                      Naravno da ne upotrebljava dobro ni Joku ni Bobija, pa Skariolo mu je održao trnersku kliniku kako se igra odbrana, kako se uigraju zone, prelasci iz zone na čoveka, presing i slično. Juče je izgubio on a ne igrači.
                      Last edited by nebitan; 09-09-19, 07:15.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Originally posted by Ganac View Post
                        Greška, ko ne bude navijao za reprezentacju pa bilo kako se zvao selektor makar i Aca Trica taj je govno i to veliko, smrdljivo pseće govno u parku.


                        Mihajlo, Đorđević ne može i ne treba da uđe i da da koš samo treba da VODI reprezentaciju.
                        To zahteva da mora da prepozna trenutak za izmenu, TO, da prepozna igrača koji je ustao na krivu nogu, igrača koji ima vruće ruke itt a on juče nije ništa prepoznavao na vreme.
                        Pravio je šablonske izmene i delovao onako po malo autistično a naravno da to sve ima predigru i na ranijim utakmicama kada je trebala da padne berba ušiju igračima kada su se proseravali sa potezom više (kao neka atrakcija).
                        Naravno da ne upotrebljava dobro ni Joku ni Bobija, pa Skariolo mu je održao trnersku kliniku kako se igra odbrana, kako se uigraju zone, prelasci iz zone na čoveka, presing i slično. Juče je izgubio on a ne igrači.
                        O tome i govorimo ovde vec godinu dana!Selektor je loš trener,takticki lose potkovan i svaki iole kvalitetniji trener ga školuje lagano iako imamo jaku ekipu igrača. Menjati ga posle ovog prvenstva OBAVEZNO!

                        Comment


                        • Originally posted by Nas View Post
                          Odbrana sa Jokicem uopste nije -10 u startu, posebno ne u FIBA kosarci gde igraci sa loptom nisu toliko talentovani skoreri kao u NBA, pa pik lagano moze da brani u dropu i pametnim pozicioniranjem pokriva uglove dodavanja. Jos on ima izuzetno aktivne ruke u tim situacijama, ume da anticipira i presece pas. Naravno, za to je potrebno da igra na svojoj poziciji, a ne da ga na cetvorci pretrcavaju Klaveri i Hernangomezi i tako prave visak.

                          Janis nije samo MVP na papiru, on je MVP i u praksi, jer je ubedljivo najbolji igrac ekipe sa najboljim skorom u NBA. Prvi strelac, prvi skakac, prvi asistent, drugi kradljivac i drugi bloker Milvokija, ceo sistem je izgradjen oko njega, a rezultat tog sistema je skor 60-22.





                          Impresivno.






                          Titula sa Pezarom u vreme kada je italijanska liga bila jaka, a onda i dve titule sa Unikahom... Nije elitni klupski trener, al' je jos manje sarlatan. A i sa reprezentacijom ima 3 evropska zlata + ono srebro iz Londona kada su u finalu parirali onoj sjajnoj americkoj selekciji. Za Djordjevica je svakako doajen trenerskog posla.




                          Naravno da moze igrati isto, ali za to je neophodno da igra na svojoj poziciji, da trener izgradi sistem oko njega i da saigraci prihvate svoje role. Denver se u svakom slucaju takmici na neuporedivo visem nivou kosarke od reprezentacije, pa ako njima Jokic moze da bude alfa i omega i da sa igrom u kojoj se sve vrti oko njega imaju prilicno uspeha, ne vidim zbog cega to ne bi bio slucaj i ovde. Pritom je razlika u kvalitetu izmedju Jokica i ostatka ekipe jos izrazenija nego u Denveru, jos bi i vecu ulogu i slobodu morao da ima... Posebno jer se radi o nekome ko je definicija igraca koji celu ekipu cini boljom.
                          Sve je to ok prijatelju. Neki su to pisali i pre poraza. Nije trebalo to da se desi da bi znali da on nije cetvorka i da ne moze daodbrani cunj na cetvorci. Sve smo mi to ovde govorili jos na pripremama.

                          Svakako Jokara je i na pet veoma los defanzivac, tu ne mislim skroz jedan na jedan, posto u Svetu i nema nekih posebnih centara, tu mislim na zasititu obruca, pick itd..

                          Denver je fransiza koja je napravila takvu igru oko njega,mi nismo..zato sto jednostavno su druga pravila ..kad Joka prima oloptu,krenulo je udvajanje..neki igraci su imali prostora za tri vise nego ikad, jednostavno Spanci su isli na rizik koji su dobili. Da bi igrali ko Denver, potrebna su druga pravila i drugi PG, nije da Jokic nije vodio kontre, nije da nije bacao lopte preko cele odbrane, doduse prosao mu je i neki back dor pas.

                          Jokic sem Filipina svuda ima po 3-4 izgubljene lopte, Spanija je to dobro skautirala, i oni su odbranom razneli nas i to jako pedantnom i dobrom odbranom gde je svako znao sta radi. Salo nije ni postavio odbranu, Rubio sam, Jokara cuva light cetvorke itd itd...

                          Raduljica i Birca su dva nebitna igraca koja u ovim tekmama ne mogu dati nista.

                          Sto se tice Janisa, on je MVP ligaskog dela, sampion nebitnih utakmica..zatvoren u PO, igrac fransize...igrac sistema. Vidi se kako ga je jednostvno braniti, danas ce im i Cesi ocitati bukvicu u timskoj igri...


                          Jokara je svakak omorao vise da pokaze sada na sampionatu, ali podbacili su Janis i Vucevic itd...nisu to iste partije niti mogu da igraju isto kao u NBA...jednostavno, nisu ista pravila..kadse naguras u reket,nema tu prolaza za Janisa ili nekih pasova za Jokara i ako je par puta isokristio te stvari..Denver je konceptkoji se pravio godinama,ovo je turnir od 2 nedelje svake 2-3-za njega 4 godine... i nemas ti prostora da uradis nesto sto u Denveru rade godinama...

                          Da stavis Bjelicu na 3 a Jokica na 4 moze da uradi samo sarlatan, ali to veci znamo ipak..dve iskljcujuce koje je zasluzio i protiv Italije takodje..idu njemu na dushu...duzan nam je u 1/4 i 1/2 posebno, ako prodjemo..
                          Last edited by LosmiSK; 09-09-19, 08:10.
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment




                          • http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Pisao sam ovde o tome. Saucesce Vaso!!!
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Uh...

                                Neka joj je laka zemlja.

                                Comment

                                Working...
                                X