Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2019/2020

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije problem ova sezona, problem je prethodnih 5/6 sezona i katastrofalni rokovi izmedju istih. Celsi je od 1.23b osvojio samo 2 PLa(1 Murinjo i 1 Konte) i LS u kome je kostur tima iz prosle decenije tako da ni oni ne ulaze u tih 1.23b potrosenih.
    Treneri se menjaju kao na traci, a trosi se previse para na igrace koji posle odu na pozajmicu ili se ne pokazu dobro.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
    IMG-20190614-192941
    "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
    Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

    Comment


    • Owl, ako si voljan daj mi neku tvoju listu Top 10 engleskih klubova, uzimajuci u obzir istoriju,tradiciju,uspesnost,tofeje, fan bazu, popularnost i sl.

      Isto me zanima i za London, ok ne mora top 10 moze i prvih pet sto se tice prestonice.. mada tu vec imam neki svoj ranking sto bi se reklo

      zahvaljujem

      Comment


      • Adame, stoji sve ali gledas iz jednog ugla. Postoji i drugi.

        Kako postoje rashodi u finansiranju kluba tako postoje i prihodi. Pogledaj i tu brojku poslednjih 10 godina, a pogotovo poslednjih 5 jer su mozda relevantnije za trenutno stanje. Pa cemo onda o tim finansijama.

        Takodje, obrati paznju na plate igraca i uporedi ih sa ligaskim i top 6 timovima. Na politiku kluba za potpisivanje ugovora sa igracima 30+(za neke igrace se ne slazem ali Roman je tata i tu je tacka).

        Lako menja menadzere. Svaki trazi po nekoliko pojacanja. Ako das poverenje istom tako mu das i novac za neka pojacanja. Zato su cifre vece. Ako tome dodamo da je u toj eri imao "autobus" Murinja, mini tika taka Sarija, 3 stopera Mozesa i Alonsa Kontea i sad trkace Lamparda, onda se moramo sloziti da je morao za svakog dovesti nekoliko igraca vise da bi se prilagodili taktici menadzeru kojem je dao poverenje.

        Bitno je i kakav tim je ostavljen u trenutku u kojem pricamo. Mislis li da je los? Da nema dovoljno potencijala? I gde ih vidis za 3 godine ovakvim radom? Manje o parama, u veku milijardi.

        Prica o KDBu i Salahu je proslost, mislim da se i ovde diskutovalo, zato se sad pametnije radi pa moze govoriti o pametnijoj politici kluba.
        insta: engleski_dopisnik

        Comment


        • Originally posted by NSG View Post
          Adame, stoji sve ali gledas iz jednog ugla. Postoji i drugi.

          Kako postoje rashodi u finansiranju kluba tako postoje i prihodi. Pogledaj i tu brojku poslednjih 10 godina, a pogotovo poslednjih 5 jer su mozda relevantnije za trenutno stanje. Pa cemo onda o tim finansijama.

          Takodje, obrati paznju na plate igraca i uporedi ih sa ligaskim i top 6 timovima. Na politiku kluba za potpisivanje ugovora sa igracima 30+(za neke igrace se ne slazem ali Roman je tata i tu je tacka).

          Lako menja menadzere. Svaki trazi po nekoliko pojacanja. Ako das poverenje istom tako mu das i novac za neka pojacanja. Zato su cifre vece. Ako tome dodamo da je u toj eri imao "autobus" Murinja, mini tika taka Sarija, 3 stopera Mozesa i Alonsa Kontea i sad trkace Lamparda, onda se moramo sloziti da je morao za svakog dovesti nekoliko igraca vise da bi se prilagodili taktici menadzeru kojem je dao poverenje.

          Bitno je i kakav tim je ostavljen u trenutku u kojem pricamo. Mislis li da je los? Da nema dovoljno potencijala? I gde ih vidis za 3 godine ovakvim radom? Manje o parama, u veku milijardi.

          Prica o KDBu i Salahu je proslost, mislim da se i ovde diskutovalo, zato se sad pametnije radi pa moze govoriti o pametnijoj politici kluba.
          Nije uopste ovde bitno koliki je netspend Celsiju, zato sto ne govorimo o tome kako klub finansijski posluje vec kako posluje na trzistu i koliko to sto kupuju ima smisla.
          To lako menjanje menadzera i nacina na koji tim igra je prva stvar, prvi pokazatelj da u Celsiju nije bilo nikakvog sistema niti se ista radilo planski vec kako im je koji menadzer pao pod ruku tako su menjali i igrace sto je mnogo lose.

          Ovaj tim je zanimljiv, bice zanimljivo pratiti ih. Ali Siti i Liverpul nisu pri kraju, ovi timovi ce biti tu jos minimum 5/6 sezona, sad pitanje gde ce tu Celsi naci svoje mesto i da li ce. Za sada sve to izgleda super, ali dug je put za ove klince i Lamparda jos mnogo moraju da uce.
          Last edited by Brian McShtull; 24-10-19, 18:09.
          IMG-20190614-192941
          "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
          Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

          Comment


          • Originally posted by cssr View Post
            Owl, ako si voljan daj mi neku tvoju listu Top 10 engleskih klubova, uzimajuci u obzir istoriju,tradiciju,uspesnost,tofeje, fan bazu, popularnost i sl.

            Isto me zanima i za London, ok ne mora top 10 moze i prvih pet sto se tice prestonice.. mada tu vec imam neki svoj ranking sto bi se reklo

            zahvaljujem
            Po mom misljenju lista bi trebala da izgleda ovako, tradicija igra veliku ulogu, ali je bitan i kontinuitet.

            Man. United
            Liverpool
            Arsenal
            Chelsea
            Tottenham
            Everton
            Man. City
            Newcastle
            West Ham
            Aston Villa

            Everton i Tottenham imaju veoma bogatu istoriju pa sam ih zbog toga rangirao ispred Man. City-ja, znam da je davno proslo vreme kad je Everton igrao znacajniju ulogu u engleskom fudbalu. Zao mi je sto u prvih 10 nisam uspeo da svrstam Nott Forest, Leeds, Wolves, Leicester ili Southampton.

            Sto se Londona tice, obzirom da ima 4 u prvih 10, po mom misljenju na peto mesto bi trebalo da ide Palace ili QPR... nakon toga Fulham, Millwall, Brentford, Charlton.
            Last edited by belgrade_owl; 24-10-19, 19:39.

            Comment


            • Ali taj net moze pokazati i to koliko brzo, jednostavno primete da se neko ne uklapa pa ga prodaju dok jos ima vrednost.

              Ti menadzeri nisu negativno uticali na trenutnu situaciju, cak nisu ostavili toliko star, limitiran tim. Ali su pravili rezultat i to je ono sto je bitnije.

              Previse zavise od jednog coveka i LIV i MCI. E to je ta razlika izmedju klupskog sistemskog rada sa mladjim kategorijama, zadrzavanja zvezda (Sari nije sigurno zadrzao Azara) bez obzira na menadzera i onoga da je jedan covek stvorio sve i da su velike sanse da sve propadne kad on promeni sredinu.
              A to mi je bolji pokazatelj funkcionisanja kluba.
              insta: engleski_dopisnik

              Comment


              • Nadam se da ces upamtiti ovu konverzaciju, pa cemo u buducnosti da se osvrnemo na istu. Celsi je do dolaska Lamparda i transfer bana, bio sve samo ne idealna sredina za mlade igrace.
                IMG-20190614-192941
                "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                Comment


                • Diskutovacemo do tad jos, samo sam hteo da ukazem da nije sve tako crno i nije novac prva stvar o kojoj treba da se pise
                  Slazem se za sredinu i mlade, ali to je posledica manjka strpljenja Romana za menadzere tako i menadzera za mlade.
                  insta: engleski_dopisnik

                  Comment


                  • da, Everton i Totenhem .. jedan od razloga sto su meni Spursi ispred plavaca npr. ostalo manje vise sve ok
                    jednostavno Arsenal-Totenhem mi je sinonim za londonski derbi, iako po ovoj tabeli Celzi i Vest hem "drze" dobar dio grada

                    Spoiler


                    a sto se se tice karamela, pomalo frapaira podatak da su do par god vodili na all-time tabeli kad su u pitanju bodovi u najvisem rangu engleskog fudbala .. tek su ih skoro stigli Arsenal i Liverpul

                    http://www.rsssf.com/tablese/engalltime.html

                    Comment


                    • Sovo ko ti je bolji Son ili Kejn? Nisu isti tip igraca ali kojeg bi radije uzeo da igra za Sefild npr.
                      sigpic

                      Comment


                      • Kejn u bilo koje doba dana... nista lepse nego odlican finiser, glavom, nogom... iz daljine... sve moze covek.

                        Nekako me podseca na Dejvida Hirsta kojeg je svojevremeno i SAF zeleo da dovede.
                        Last edited by belgrade_owl; 25-10-19, 15:14.

                        Comment


                        • Moze se promeniti kanal. Cak mislim da ne bi bilo velike razlike i da je Sou ostao sa 11.
                          insta: engleski_dopisnik

                          Comment


                          • Izasli na teren ko da su vec ispali iz lige

                            Comment


                            • Auuu sta je ovo?

                              Послато са SM-N950F помоћу Тапатока
                              Hated, adored never ignored

                              MUFC

                              Comment


                              • Cenim da ce Southampton sutra smeniti trenera.

                                Generalno sam protiv ovakvog izivljavanja osim ako nije lokalni derbi.

                                Comment

                                Working...
                                X