Announcement

Collapse
No announcement yet.

G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

    Ovo je 46 smrt na stazama u motogp=u. Prva je bila 1949, kada je i pocelo ovo takmicenje.
    Od tada, to je postalo redovna pojava, svake godine, do, cini mi se 1993.
    Posle toga je proslo 10g do sledece ovako uzasne tragedije. Daidjiro Kato, na trci u Japanu.
    I sada Tomizava, u Mizanu. Nadamo se da ce se bezbednost na stazi jos vise pojacati, ali je cinjenica da je ovo jako opasan sport.
    Brzine, kojim ti mladici idu na svojim motorima, su nestvarne i na zalost, ovaki dogadjaji su neminovni.
    Samo kada ne bi imali ovakav uzasan kraj.

    Comment


    • Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

      Da uzasno je pogotovo kada sam gledala reprizu i videla tomizawu kako se smeje i mase i razmisljam u sebi on nije znao da ide u smrt i nestvarno mi zvuci i gledam ga i razmisljam da ce umreti za 12 krugova pogotovo dok jos slusam komentatora i razmisljam kako nista nece biti tako,najgore je bilo kada je rekao:''srecom dobili smo informaciju da je tomizawa dobro sve je moglo proci mnogo gore'' -da su samo znali koliko!...i dalje ne verujem da je umro sve mi je nekako nerealno jer je uvek bio nasmejan i... ne znam...46 zivota to je previse,a i to je rosijev broj nadam se da nema nikakve simbolike za rosija u tome ja sam pomalo sujeverna za tako neke banalne stvari!
      <3 <3 <3 *K*I*M*I* *R*A*I*K*K*O*N*E*N*!!!!!!!! <3 <3 <3
      *93*26*46* <3 RAIKKONEN,MARQUEZ,VETTEL,PEDROSA,ROSSI!<3
      *CHELSEA FOOTBALL CLUB! *
      LUIZ! DROGBA! SZCZESNY! ROONEY! DE GEA! CECH! IVANOVIC! PIAZZON! TORRES! PARTIZAN,MANCHESTER UNITED!
      Red-Bull,Evra,Tomizawa,Kubica,Schumacher,Lorenzo,Vesel y,Vidic,Van Der Sar,Real,West Ham,Cleo,Caroll,Stojkovic,Stanic,Teodosic,Keselj,S avanovic,Morgersten,Schrili,Djokovic,Tsonga<3
      JOE COLE IS RETARDED LOSERPOOL FAN BUT I STILL LOVE HIM VERY MUCH <3

      sigpic

      Comment


      • Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

        Ne boj se za Rossija.Nece se njemu nista desiti.Ni njemu ni nikom drugom.Dosta je bilo nesreca.
        sigpic

        Comment


        • Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

          [quote author=L. Lawliet link=topic=2822.msg163633#msg163633 date=1283526682]
          [quote author=3006 link=topic=2822.msg163624#msg163624 date=1283525516]
          Već sam rekao (čini mi se baš ovde) svoje mišljenje: da je Kato nastavio da vozi Rosi bi imao 1-2 titule manje u MotoGP. Od njegove tragedije ja podržavam sve japanske vozače.
          [/quote]

          Nemoj misliti da pretjerano branim Rossia samo me zanima na cemu temeljis svoje tvrdnje (na kraju cu ovu pricu o Katu prebaciti u temu GP pa slobodno pisi).
          Kato je prve godine u GP-u bio 7, Rossi drugi. Katu je trebalo 6 godina u 250cc da uzme titulu a Rossiu dvije. Mislim da je Rossi bio malo veci talenat od njega. I Kato je vozio Hondu doduse privatnu ali i Valentino je prve godine vozio privatnu.
          [/quote]
          Ne treba ni porediti D. Katoa i V. Rossia, ne znam ni kako bi.
          V. Rossi jeste 2000 vozio za privatnika ali sa ekstra fabričkom podrškom. On je imao ugovor direktno sa HRC-om, a ne privatnikom. Dobio je J. Burgessa u svojoj prvoj sezoni u premijernoj klasi. Zar nije malo neobično da mladi šampion klase 250cc dobije takvu šampionsku ekipu? Kome Honda čini takav ustupak? Nikome, osim svojima.
          Što se tiče D. Katoa, moguće je da bi bio šampion. Honda gura svoje vozače, a on je bio jedan od njih. Sigurno je da bi imao dobru podršku po prelasku V. Rossia iz Honde u Yamahu, možda bi gledali borbe između Katoa i Rossia umesto Gibernaua i Rossia, ali samo možda.
          Veliki sam fan Japanskih vozača, a D. Kato mi je bio omiljeni, bio sam u vojsci kada je poginuo. Plakao sam danima.

          Comment


          • Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

            Zao mi je sto nikad necemo saznati koji su bili dometi Kata i Tomizawe. //h*svb //h*svb //h*svb
            sigpic

            Comment


            • Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

              Tomizawa bi sigurno bio sampion jednog dana bio je fantastican vozac,treba se probiti i istaci medju onih 40-ak vozaca mislim 37 tacno da ih ima a on je to uspeo za nekoliko trka... //h*svb nedostajace mi mnogo! &amp;^@4( //h*svb
              <3 <3 <3 *K*I*M*I* *R*A*I*K*K*O*N*E*N*!!!!!!!! <3 <3 <3
              *93*26*46* <3 RAIKKONEN,MARQUEZ,VETTEL,PEDROSA,ROSSI!<3
              *CHELSEA FOOTBALL CLUB! *
              LUIZ! DROGBA! SZCZESNY! ROONEY! DE GEA! CECH! IVANOVIC! PIAZZON! TORRES! PARTIZAN,MANCHESTER UNITED!
              Red-Bull,Evra,Tomizawa,Kubica,Schumacher,Lorenzo,Vesel y,Vidic,Van Der Sar,Real,West Ham,Cleo,Caroll,Stojkovic,Stanic,Teodosic,Keselj,S avanovic,Morgersten,Schrili,Djokovic,Tsonga<3
              JOE COLE IS RETARDED LOSERPOOL FAN BUT I STILL LOVE HIM VERY MUCH <3

              sigpic

              Comment


              • Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

                Cinjenica je da su i on i Kato imali potencijal za bar jednu titulu.
                sigpic

                Comment


                • Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

                  [quote author=Raikkonen_Rossi_Vettel link=topic=2822.msg165426#msg165426 date=1283887920]
                  Da uzasno je pogotovo kada sam gledala reprizu i videla tomizawu kako se smeje i mase i razmisljam u sebi on nije znao da ide u smrt i nestvarno mi zvuci i gledam ga i razmisljam da ce umreti za 12 krugova pogotovo dok jos slusam komentatora i razmisljam kako nista nece biti tako,najgore je bilo kada je rekao:&#039;&#039;srecom dobili smo informaciju da je tomizawa dobro sve je moglo proci mnogo gore&#039;&#039; -da su samo znali koliko!...i dalje ne verujem da je umro sve mi je nekako nerealno jer je uvek bio nasmejan i... ne znam...46 zivota to je previse,a i to je rosijev broj nadam se da nema nikakve simbolike za rosija u tome ja sam pomalo sujeverna za tako neke banalne stvari!
                  [/quote][quote author=Raikkonen_Rossi_Vettel link=topic=2822.msg165400#msg165400 date=1283882243]

                  [quote author=Ben Spies link=topic=2822.msg165346#msg165346 date=1283864644]
                  Evo sada sam ponovo gledao trku po ko zna koji put +-*^%* el saznao neko kako je rading...sta mislite kako je sad tek njemu koji ga je pregazio...moje misljenje je sad posle par dana da su ga mozda i redari dokrajcili kada su ga vukli sa staze i kada im je ispao... //h*svb i da li neko zna kada sahranjuju Shoyu... ? //h*svb //h*svb //h*svb
                  [/quote]
                  de angelis ga je pregazio i zadao mu taj smrtonosni udar ne scott,scott je dobro...jadan de angelis rekao je da je totalno skrhan!a za sahranu ne znam i ja razmisljem o tome ceo dan ali ne mogu da nadjem nigde... //h*svb
                  [/quote]

                  @Raikkonen_Rossi_Vettel Nažalost, dobili smo tokom prenosa, preko zvaničnog kanala, informaciju da su sva tri vozača dobro i da nema ozbiljnijih posledica... Strahovali smo da je ozbiljno, ali smo dobili informaciju od Dorne da je sve OK i apsoultno joj verovali. Da, znali smo da je prebačen u bolnicu, ali ne u kom stanju. Gledajući kraj Moto2 trke juče i nedostatak slavlja između Eliasa i Gresinija, kao i Simona i Aspara, jasno je da se već tada znalo da stvari nisu ni približno dobre. Međutim, nismo doveli u pitanje zvanični kanal, niti smo pomi[ljali da nam neće biti prosleđeni svi detalji. Niko nije očekivao da će takva informacija biti zadržana. Ne bih dalje ništa govorio, pošto je mnogo veća tragedija gubitak života. Biće vremena za konstatacije.

                  @Ben Spies i Raikkonen_Rossi_Vettel Nažalost, obojica su naletala na Šoju. Najpre De Anđelis, a zatim i Reding. Zadobio je teške povrede glave, grudnog koša i trbuha. Šnase da preživi su bile veoma male. Nadam se da situaciju nisu pogoršali redari, jer bi to bila surova igra sudbine.

                  Inače, italijansko pravosuđe će najverovatnije i očekivano pokrenuti krivični istragu: http://www.crash.net/motogp/news/163...awa_death.html

                  Comment


                  • Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

                    Mislio sam da ce ovog puta zaobici da traze zrtveno jagnje, ali ocigledno sam pogrijesio.
                    [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                    Comment


                    • Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

                      @Srdjan Erceg razumem potpuno nisam ja nista rekla protiv vas nikako da ste davali pogresne informacije ili bilo sta(naravno svi smo verovali toj informaciji i bili srecni)nego sam samo zelela da kazem koliko je tesko verovati da je sve u redu i onda,npr ja sam se preplasila zbog tomizawe i vest da je dobro me je odusevila i mogla sam konacno da uzivam u nastavku vikenda jer sam do tada bila kao na iglama da saznam kako je Tomizawa...i posle sam bila srecna zbog Rosija na podijumu i Pedrosine pobede i onda odjednom tako stravicna vest i ta pobeda i podijum postaju nebitni,ceo motogp postaje totalno nebitan!Samo sam htela da kazem kako je cudno gledati snimak i znati sta ce se dogoditi a slusati komentatore i gledati vozace pre trke koji ni ne slute da ce se desiti tragedija...
                      <3 <3 <3 *K*I*M*I* *R*A*I*K*K*O*N*E*N*!!!!!!!! <3 <3 <3
                      *93*26*46* <3 RAIKKONEN,MARQUEZ,VETTEL,PEDROSA,ROSSI!<3
                      *CHELSEA FOOTBALL CLUB! *
                      LUIZ! DROGBA! SZCZESNY! ROONEY! DE GEA! CECH! IVANOVIC! PIAZZON! TORRES! PARTIZAN,MANCHESTER UNITED!
                      Red-Bull,Evra,Tomizawa,Kubica,Schumacher,Lorenzo,Vesel y,Vidic,Van Der Sar,Real,West Ham,Cleo,Caroll,Stojkovic,Stanic,Teodosic,Keselj,S avanovic,Morgersten,Schrili,Djokovic,Tsonga<3
                      JOE COLE IS RETARDED LOSERPOOL FAN BUT I STILL LOVE HIM VERY MUCH <3

                      sigpic

                      Comment


                      • Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

                        [quote author=Raikkonen_Rossi_Vettel link=topic=2822.msg165547#msg165547 date=1283899574]
                        @Srdjan Erceg razumem potpuno nisam ja nista rekla protiv vas nikako da ste davali pogresne informacije ili bilo sta(naravno svi smo verovali toj informaciji i bili srecni)nego sam samo zelela da kazem koliko je tesko verovati da je sve u redu i onda,npr ja sam se preplasila zbog tomizawe i vest da je dobro me je odusevila i mogla sam konacno da uzivam u nastavku vikenda jer sam do tada bila kao na iglama da saznam kako je Tomizawa...i posle sam bila srecna zbog Rosija na podijumu i Pedrosine pobede i onda odjednom tako stravicna vest i ta pobeda i podijum postaju nebitni,ceo motogp postaje totalno nebitan!Samo sam htela da kazem kako je cudno gledati snimak i znati sta ce se dogoditi a slusati komentatore i gledati vozace pre trke koji ni ne slute da ce se desiti tragedija...
                        [/quote]

                        Ciao Raikkonen_Rossi_Vettel

                        Nisam ni pomislio da je bila kritika. Vise sam zeleo da znas kako je i sa zvanicne strane sve funkcionisale. Moj komentar za konstatacije je upucen onima koji su odlucili da cak i komentatore drze u mraku. Mi smo se mnogo lose osecali na kraju sto smo od trenutka kada su javili da su svi OK do kraja trke sve tretirali kao najnormalniju trku, a prakticno smo obmanuti da je sve u redu. Obmanu smo preneli dalje i bili nesvesni saucesnici. Isto smo razmisljali kao i ti i dok nam nije javljeno da je sve OK, nismo unosili zar u prenos. Da smo imali bilo kakvu naznaku da je bilo ko ozbiljnije povredjen sve bi bilo drugacije. Ovako je jezivo i surovo sve uradjeno. Prema svima, pre svega njegovoj porodici. Zabava se nastavila dok se nije zavrsila trka MotoGP, a znalo se vec sve...

                        Ne znam ko je odlucio da se tako surovo ponasa, ali jos smo svi prilicno emotivni i ostavicu neke dodatne komentare na ceo vikend za koji dan.

                        Pozdrav, Srdjan

                        Comment


                        • Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

                          [quote author=L. Lawliet link=topic=2822.msg165542#msg165542 date=1283899245]
                          Mislio sam da ce ovog puta zaobici da traze zrtveno jagnje, ali ocigledno sam pogrijesio.
                          [/quote]

                          Јoš nije zvanično potvrđeno, ali italijanski zakon je takav, da je ovo gotovo izvesno. Mislim da nije žrtveno jagnje u pitanju, jer Dorna svakako ne želi istragu. Sve što učinila je izazvalo dovoljno protesta. Seti se Seninog slučaja. Niko nije želeo tu istragu, ali je italijanski zakon po ovim pitanjima prilično strog, što i treba da bude. Problem je što ne postoji jedan krivac, niti je sigurno da ga ima. Jedino je sigurno da ništa neće vratiti Tomizavu. Nadam se da će svi umešani mnogo naučiti iz svega ovoga, jer to je jedino što možda može da se izvuče iz svega ovoga.

                          Comment


                          • Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

                            Mislim da je tragedija prevelika da bi se sad trazio krivac, D&#039;Angelis ga je pregazio kao i Reding jasno se vidi na snimku, on je odmah ostao bez svijesti jer si vidio kako se tijelo nekontrolisano kotrljalo, skoro bezivotno niko za to nije kriv. A to sto su ga vukli i sto im je ispao je u cilju brzeg resavanja situacije. Uzmite u obzir da proizvodjaci zastitnih odijela, dizajneri staza, safety komisija uvijek ubjedjuju ljude da su ovo kontrolisani uslovi, da svaka situacija moze da se rijesi gotovo odmah i da su shanse za bilo kakav tragican slucaj minimalne.

                            E sad kad redar vidi da je neko pao pa makar bio i bez svijesti njegov je posao da ga prvo skloni sa staze kako ga neko drugi ne bi zakacio, kako bi trka ne smetano bila nastavljena i u tom trenutku nisam vidio nijedan drugi logican nacin nego da ga povuku sa staze. Okrutno koliko god to izgleda vise vozaca su vukli sa staze pa su se oporavljali Randy De Puniet im je ispao u trci prije brna kad je imao identicnu povredu kao Valentino niko nije trazio krivca za njegovu nogu.

                            Ovo sada jeste mnogo ozb situacija od jedne noge ali a sve ovo se radi da se spere svaka necista misao sa Italijanskih organizatora da se kaze kako su oni efikasni i resavaju odmah probleme da ne bi ovaj incident uticao na nastavljanje trkanja na ovoj stazi. Opeth kazem tragedija je prevelika da bi se sa njom izlazilo na kraj tako sto ce naci nekog krivca ili juriti duhove makar i nikog ne okrivili i tako mazali narodu oci kako su oni profesionalni.

                            Moje subjektivno misljenje.
                            [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                            Comment


                            • Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

                              Moram da kazem i svoje misljenje o ovoj strasnoj tragediji.Ne mislim da bi bilo pametno od strane redara da su odmah pokazali crvenu zastavu
                              i ostavili Tomizavu na istom mestu gde je pao, da bi tu lekari nesto pokusali da urade.Oni su morali da ga sklone sa staze, jer je iza njega nailazilo jos tridesetak vozaca u punoj brzini.
                              Crvena zastava je mogla, pri tim brzinama samo da dovede do jos padova i ko zna kakvih povreda.Da li mozemo da okrivljujemo redare, da govorimo da nisu bili na visini zadatka?
                              Tesko je na to odgovoriti, jer NIKO ne moze unapred da zna kako ce da reaguje u takvim situacijama. Ma koliko ovo okrutno zvucalo, jer se predpostavlja da su redari prosli neku obuku, dok se ne nadju u takvoj situaciji, ne mogu znati kaliko ce biti smireni.Onaj redar sto je ispustio nosila, da li ga treba &quot;lincovati&quot; i kriviti da je mozda, ali samo mozda, doprineo Tomizavinom kraju?
                              Ne, redari nisu uopste krivi ni za sta. Radili su svoj posao najbolje sto su mogli. I oni su ljudi, i oni su bili uzasnuti onim sto se dogodilo ispred njihovih ociju.Koliko ih je sve to pogodilo, upravo pokazuje taj detalj sa ispustanjem nosila.Nama je lako da ih okrivljujemo, ovako sa daljine, ali ponavljam, dok se neko ne nadje u takvoj situaciji, ne moze da tvrdi da bi bio hladan i smiren.
                              Sto se tice nastavka trka, ne mislim da ih je trebalo otkazati. Svi ti mladici su neverovatno hrabri i sigurno ne bi zeleli da neko od njih bude uzrok neodrzavanja trke.Primer je i Aojama. I pored toga sto je zamalo ostao nepokretan, on je opet na motoru i vozi.
                              Odrzavanje trke je bio najbolji nacin da se oda pocast ovom tako mladom i hrabrom vozacu.

                              Comment


                              • Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

                                Mislim da niko nije pomenuo da su redari uleteli na stazu a da trka pritom nije prekinuta i preuzeli veliki rizik ne bi li spasili Tomizawu. Procitao sam izjavu na sajtu MotoGP-a od zvanicnika trke, necu da je kopiram jer je predugacka ali u kratkim crtama:
                                Na mestu gde je Tomizawa pao je bilo vise ambulantnih kola i lekara, tako da je on odmah dobio lekarsku pomoc. E sad lekar treba da kaze da li treba prekinuti trku, ali prekidanje trke njemu ne olaksava posao. Takodje je receno da je ovakva reakcija dovela do brzeg ukazivanja pomoci, nego sto bi bilo da je istaknuta crvena zastava, jer bi onda bio neophodno cekati da svi prodju i da ambulantna kola stignu na lice mesta.
                                Naravno da nam je svima zao sto je Tomizawa poginuo, ali redari nisu tu nista krivi, trkacki incident sa najtezim mogucim posledicama.
                                E sad necu da ulazim u to kad se znalo da je on poginuo i da li je trebalo odrzati trke ili ne, i da li su im svima pare vaznije od vozaca. To stvarno nznm, a i malo su dosadile te teorije zavere...

                                Comment

                                Working...
                                X