Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2019/20(zreb, kvalifikacije i uzivo komentarisanje)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hoćeš da kažeš da Bajern koji je pre toga osvojio nije konkurentan? On je doveden zbog lige šampiona kao i u Siti, Bajernu domaćica nije gorela pod nogama jer je overena svake godine.

    Isti je kao Sari što je sad uzeo sa Juventusom.

    Znači u suštini nije tolika neznalica kao što nije ni Sari, ali nije ono za šta ga neki smatraju.

    Mnogo je Siti uložio u tim da bi za njegovo vreme ostao bez finala LŠ makar.

    Simeone je sa ATM stizao do finala.

    Comment


    • Comment


      • Originally posted by Cassius Clay View Post
        Hoćeš da kažeš da Bajern koji je pre toga osvojio nije konkurentan? On je doveden zbog lige šampiona kao i u Siti, Bajernu domaćica nije gorela pod nogama jer je overena svake godine.

        Isti je kao Sari što je sad uzeo sa Juventusom.

        Znači u suštini nije tolika neznalica kao što nije ni Sari, ali nije ono za šta ga neki smatraju.

        Mnogo je Siti uložio u tim da bi za njegovo vreme ostao bez finala LŠ makar.

        Simeone je sa ATM stizao do finala.
        Gvardiola je trener koji traje 12 godina i jos ce da traje, mali broj trenera moze da se pohvali ovakvom dugotrajnoscu. On generalno fejluje sa Sitijem poslednje cetiri sezone u LS, u prvenstvu je postavljao rekorde sa sva tri tima koje je vodio. Tim pre su ovo veci fejlovi za LS zato sto se u dva prelazna roka bas puno ulagalo. I niko posle njega nije odradio ceo ugovor. Isto vazi i za trenere koji su bili pre njega. Doneo im je kratkorocnu stabilnost, u Bajernu je ispadao od Mesija i Ronalda+od Atletika ispao zbog gola u gostima. Ne mogu ja to nikako da smatram to velikim kikskevima posto svaki trener ima takvu vrstu neuspeha u zavrsnici. Isti taj Gvardiola nije puno trosio u Bajernu, u Barseloni je samo jedne sezone kada je dovodio Ibru. Moze da se pojavi neki trener kod tih velikih klubova, osvoji LS i posle ne uspostavi kontinuitet. Tu je samo Zidan izuzetak. Kapiram da ce verovatno Klop u narednom periodu da dodje do druge LS, od aktuelnih trenera jedino ko ima vise od jedne LS su Gvardiola, Murinjo, Anceloti i Zidan. I ovaj Bajernov trener ima da osvoji ove sezone LS i ima da ubrzo nestane sa fudbalske mape.

        Simeone ne moze da vodi ekipu koja se smatra favoritom, da je u stanju vec bi otisao do sada iz Atletika i imao bi vise trofeja na svom kontu.

        Comment


        • Ne mogu da se porede on i Klop. Klop je 3 puta bolji. Treba uzimati kontekst situacije. Znaš kad bi ovaj skinuo mrak Liverpulu posle 25-30 godina. Nikad.

          I uzeo pritom LŠ.

          On je vodio Barseloninu zlatnu generaciju, najjači tim ikada, Hajkensov Bajern mašinu za mlevenje, i Siti koji je objektivno bio najjači u ligi rosterom godinama.

          Suvišno je pričati da je tip overthinker, da unosi nervozu igračima, da se ponaša kao maimun pored klupe itd.

          Nećemo porediti Klopa stvaraoca sa ovim razmaženim trust-fund baby like tipom

          Comment


          • To da je preuzeo najjacu Barcelonu ikada nije istina jer je upravo on sastavio onako jaku ekipu. Barcelona koja je prije dolaska Guardiole bila u velikim problemima nekoliko sezona.

            Ne znam otkud tolika potreba za stalnim omalovazavanjem. Ako smatras da nije dobar, ok nije dobar, cak je jedan od najgorih trenera na osnovu tvojih postova Urose.

            Interesantno je da treneri, za koje ti smatras da su najbolji, nemaju manu i nikad nisu losu odluku donijeli. Ako izgube neku bitnu utakmicu, igraci su prvi na udaru, nikako trener.

            Pep je iz Bayerna ispracen kao legenda kluba, nije dobio otkaz zbog rezultata vec je postignut obostran dogovor.

            Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

            Comment


            • Au brate koliko trenera na jednom mjestu.

              Pep je prevara najveca. AJMOOOOOOOO

              Comment


              • Pa generalno ne bih ja imao ništa protiv Pepa, Liverpoola, Barcelone, Messija, Kloppa, da se ne prave mitovi od njih.

                Znaš mi koji volimo Mourinha, Ronalda, Zidane, Simeonea, oni su antifudbal, penaldžije, autobusdžije, srećnici.

                A ovi gore su sveci, umetnici, koje samo antifudbal i nepravda dele od uspeha. Malo smara ta priča.

                Ja ovde ne branim Real, Juventus, ja ovde branim jednu struju fudbala protiv druge koja je non stop napada.

                Istina može da bude samo na sredini.

                Niti je Pep sranje, niti je najbolji. Niti je Mourinho sranje, niti je najbolji.

                A u fudbalu uvek ima jedna struja kao uzvišena, kao lep fudbal i onda izgube od "antifudbala" i ide plač.

                To je zapravo nesposobnost Pepa i ekipe da se prilagode situaciji. Igraju ti bunker? Daj im loptu u noge i povuci se.

                Klopp je evoluirao iz te priče, kada je gazio jače a padao na bunkeraše, prilagodio se, i zato je uz Zidanea za mene najbolji zbog tog faktora prilagodjavanja.

                Ali prosečan Peplija će da se iskenja po Zidane-u kao da je najveća kita ikada

                Comment


                • Isti ovaj Klop će posle sezone-dve slabije biti omalovažen, kategorizovan kao suvi prosek i neznalica, te će se njegova stručnost dovesti u pitanje.
                  Brzo se prave mitovi od najboljih i legendi do trenera koji nemaju pojma sa životom.

                  Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                  Comment


                  • Ili mozda ljudi vole da iznesu zakljucke na osnovu kratkotrajnih situacija, pa tako mozemo svake godine u zavrsnici LSa da citamo kako je ovaj prevara, onaj raspad, ovaj nije GOAT, a nije ni ovaj... A u LS pobjednik samo jedan, da se zapita coek sta rade ovi ostali timovi, zar im niko ovih godina nije rekao, ljudi... vi treba da se spremite za 7 utakmica posle grupne faze, to je sve sto je vazno, na to ce vam citava sezona bit okarakterisana... a ocete li vi osvojit kup, prvenstvo, al obre, nebitno! Samo je bitno da guramo svoj narativ!


                    Pep kriv, da opet se desilo da promasuju zicere, da opet se desilo da Laporte grijesi (faul je bio), opet se desilo da Ederson pravi glupu gresku. Ovo ce se desit 9/10 ovim ljudima. Ali 60 minuta je covjek izgubio jer je respektovao Lion, ej. A protiv Reala odma napao, razbio ih, nikakvog respekta, bas to ne razumijem.
                    Gundo, Rodri, Fernandinjo... jebem ti, Murinjo je ponosan bio.

                    Comment


                    • Za mene nisu rezultati sve u fudbalu nego nacin kako taj tim igra,dakle taj lep fudbal,volim da vidim da tim napada,da zna sta ce sa loptom kad je ima u nogama a ne samo da ceka gresku protivnika i ceka kontru,naravno nekad i ova taktika donese rezultat ali taj fudbal je meni dosadan.
                      Zato volim Nemce da gledam,Dortmund,Lajpcig,Bajern,Leverkuzen,svi napadaju,Liverpul,Siti,Celzi cak i Arsenal ume lepo da igra fudbal,pa recimo Ajaks sa nasim Tadicem.
                      Sta vredi Juventusu jedan ogroman talenat,kreativac kakav je Dibala kad Sari ne zna da to iskoristi,ili Interu Eriksen,Feliks Atletiku,cak ni taj Real sa Zidanom nije imao neku bog zna kakvu igru kad je uzimao titule,ali je imao sudije,najsvezije evo i sad posle korone,kad god se Real muci tu je sudija da svira penal i Real pobedi 1:0.
                      Naravno,ima Real kvalitet ali nemaju neku veliku igru kao Barselona u vreme Ronaldinja,Deka,Cavija,Inijeste ili onaj Real iz vremena Figa,Zidan kao igraca,Mijatovica Bajern sa Robenom,Riberijem,Svajnstajgerom pa i ovaj sad Bajern je masina koja melje, Mancester sa Skolsom,Gigsom,Bekamom, Milan sa Sedorfom,Pirlom,Kakom. Pamtim samo velike timove,mogu da dodam i Milan sa Gulitom,Van Bastenom,Rajkardom,Savicevicem,Veom i Zvezdin tim kad je bila prvak Evrope a ovo kad te sudije guraju ili kad te usere da osvojis nesto na par kontri i defanzivu zaboravim vec sutra.
                      Najbolji primer je Grcka,ko moze da se seti nekog tu velikog igraca,neke dobre utakmice,niko,imaju tu titulu ali ih niko ne smatra za veliku fudbalsku naciju.

                      Comment


                      • Blago onome ko misli da je odbrana nebitan deo fudbala...

                        Comment


                        • Pogotovo se to Pepu obija o glavu. Doduše Katalonac izdvaja ozbiljan novac za defanzivni deo, papreno su plaćeni Laporte i Stouns, ali nikako da pronađe pravu dobitnu formulu koja će biti neosvojivi ključ za rivale ispred Edersona.

                          Mada, po meni, bivši golman Benfike nije najidealnije rešenje. Dosta sklon kiksevima u onim odlučujućim ogledima.

                          Comment


                          • Niko ne kaze da je odbrana nebitna nego da je lepse gledati tim koji napada,ima ideju u igri,koji je hrabar,ne plasi se greske nego tim koji se brani i ceka kontru.
                            Ovde se pljuvalo po Muslinu jer smo igrali na kontre,ruzan fudbal a onda kad tako igraju Simeone,Murinjo,Alegri oni su genijalci,jos je Muslin morao tako da igra fudbal jer je svestan bio koliko smo suplji pozadi a ovi ne moraju jer imaju gomilu klasnih fudbalera na svakoj poziciji u timu. Moze to na kontre da prodje posebno u ovakvim nokaut utakmicama,ali da sa tim Atletikom protiv nekog Levantea igras tako ili Totenhem protiv Sefilda to mi bas nema smisla. Murinjo i Simeone su vrhunski treneri,posebno sam voleo kako je Murinjo vodio Porto i Inter,imao je Deka,Snajdera kad je trebalo da vode igru,ali evo vec par sezona je mucenje gledati njegove timove,nije mogao u Mancesteru da dovede jednog kreativca da napravi neku igru,stalno forsira defanzivu i kontre. Anceloti mi je isto propao od kako mu je Kaka otisao iz Milana,stalno neka taktika nigde igraca koji pravi razliku.

                            Comment


                            • Lepši sam i ja od jednog batinaša pa on jaše ono što bih ja jahao.

                              Nije sve u lepoti. Ima nešto i u mudima.

                              Comment


                              • Ne postoji u Evropi nijedna uspesna ekipa koja se ne bazira na jakoj odbrani, tako da to umiranje u lepoti moze da se ostavi za cirkuske utakmice.

                                Sto se Grcke tice, znas koliko bi me bolelo uvo kako je Srbija igrala da je slucajno jednom postala prvak Evrope?

                                Comment

                                Working...
                                X