Announcement

Collapse
No announcement yet.

>>>UŽIVO<<< Wimbledon 2019.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by jacques9 View Post
    Baš su mi drage tvoje prognoze

    Juče si prognozirao - Tsonga lagano 3:0 nad Nadalom
    Ma nema pojma, ne obracaj paznju, mada propade "prognozirajuci"
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by 147 View Post
      Takodje mora da se prizna da je trava postala mnogo spora. Sada igraci bukvalno mogu da igraju isto ( ili sa malo promena) na svim podlogama.
      Pre 20tak godina je to bio drugi sport na travi.
      I uz činjenicu, da je Wimbledonska trava sporija nego pre 20 godina kad ti jedan Kyrios igra pokusirano te pogađa 72 % 1.servisa nema čovijeka na tom svijetu, da mu napravi break.

      Comment


      • Originally posted by 147 View Post
        Jeste poznato, ali skoro sve stvari su inace poznate, pogotovo posto isti igraci drmaju dosta godina. Onda ispada da uopste ne mora da diskutujemo, sve se zna.
        Eo recu ti jedan fakt koji nije opste poznat a to je da je u posljednjih 20 godina u finalu Wimbledona najvise razmjena sa 10+ udaraca bilo 2002. godine

        Comment


        • Originally posted by jacques9 View Post
          I uz činjenicu, da je Wimbledonska trava sporija nego pre 20 godina kad ti jedan Kyrios igra pokusirano te pogađa 72 % 1.servisa nema čovijeka na tom svijetu, da mu napravi break.
          A što 'jedan Kirijos'?
          Originally posted by Casiraghi
          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
          Originally posted by Casiraghi
          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
          Originally posted by Casiraghi
          Srecan Mane svima koji slave.

          Comment


          • Originally posted by DinoFC View Post
            Eo recu ti jedan fakt koji nije opste poznat a to je da je u posljednjih 20 godina u finalu Wimbledona najvise razmjena sa 10+ udaraca bilo 2002. godine
            Te godine je i pocelo usporavanje.Finale je bilo Hewit-Nalbandian tako da i ne cude te tolike razmjene.
            U sustini kao da je bitno,na AO se u samo 10 godina prakticno 3 puta promjenila podloga,ona do 2007 nema nikakve veze sa onom iz perioda 2008-2016.Pa onda 2017 se ponovo ubrzava i postaje brza od Vimbldona.Jbg,tako je to.

            Comment


            • Originally posted by Ivan_PG View Post
              Te godine je i pocelo usporavanje.Finale je bilo Hewit-Nalbandian tako da i ne cude te tolike razmjene.
              U sustini kao da je bitno,na AO se u samo 10 godina prakticno 3 puta promjenila podloga,ona do 2007 nema nikakve veze sa onom iz perioda 2008-2016.Pa onda 2017 se ponovo ubrzava i postaje brza od Vimbldona.Jbg,tako je to.
              Podloga se cini toliko sporijom zato sto se drugi stil tenisa igra i igraci imaju bolji ritern i brzi su i imaju bolju defanzivu. To su razlozi zasto se cini da je sporije toliko a ne kazem da nije sporije u odnosu na prije samo ne toliko dramaticno koliko se predstavlja.

              Comment


              • Originally posted by jacques9 View Post
                Baš su mi drage tvoje prognoze

                Juče si prognozirao - Tsonga lagano 3:0 nad Nadalom
                Ja mozda promasim cesto, ali bar retko kad pogodim.
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Trava jeste usporena 2002,bas sam nedavno citao tekst o tome.O tome se pricalo jos u toku turnira te godine i prije nego sto se dogodilo to finale mnogi su se zalili.Vjerovatno se ljudima smucilo poslije onog finala Ivanisevic-Rafter sa prosjekom od 1.2 razmjene ali me cudi da su to uradili uzimajuci u obzir Henmana kojem su samim tim odmogli a mnogo su se nadali u njega tih godina.

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan_PG View Post
                    Trava jeste usporena 2002,bas sam nedavno citao tekst o tome.O tome se pricalo jos u toku turnira te godine i prije nego sto se dogodilo to finale mnogi su se zalili.Vjerovatno se ljudima smucilo poslije onog finala Ivanisevic-Rafter sa prosjekom od 1.2 razmjene ali me cudi da su to uradili uzimajuci u obzir Henmana kojem su samim tim odmogli a mnogo su se nadali u njega tih godina.
                    Da nisi slucajno procitao i metodu kojom su to radili, usporavili svake sljedece godine. Svjesno unistavali cari Wimbledona i doveli do sljalke 2019

                    Comment


                    • Svi teniseri: nikad sporiji Wimbledon
                      Dino: to nije istina, to nije tacno

                      Sent from my MI 6 using Tapatalk
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by DinoFC View Post
                        Da nisi slucajno procitao i metodu kojom su to radili, usporavili svake sljedece godine. Svjesno unistavali cari Wimbledona i doveli do sljalke 2019
                        Spomenuli su i to ali se ne sjecam.Nakon 2002 nisu znacajno usporavali podlogu.Znam da je prikazan bilo nedje graficki razlika u odskoku loptice nakon Federerovih servisa 2001 protiv Samprasa i protiv Nadala u nekom od onih finala.Razlika je bila znacajna.
                        Ali treba biti posten i reci da je na tom usporenom Vimbldonu Federer uzeo svih 8 titula.Mozda bi mu teze bilo da se nosi sa Rodikovim bombama na staroj travi.Ali isto tako velika je mogucnost da Nadal nikad ne bi privirio u finale.
                        Last edited by E1_PG; 06-07-19, 17:21.

                        Comment


                        • Last edited by Mr. Wolf; 06-07-19, 17:23.
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Dobar mec za sada, ravnoparavan
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Na jebenom Rolan Garosu 70% poena se zavrsi u rasponu od od 1-4 udarca a mi na Wimbledonu pricamo o necemu sporom, smijesno. Kirgios zabije 35 asova, sporo. Uvode tajbrejkove u 5.set da ne bi isli u nedogled jer se ne moze oduzet servis, sporo

                              Comment


                              • Klasika
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X