Announcement

Collapse
No announcement yet.

Teorije Zavjere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Šta ako... Pošto je šta ako, hajde da čujemo i vaša vidjenja. Nismo na ispitaničkoj klupi. Možda se i mi predomislimo kada čujemo vaše verzije, nije pošteno da samo mi odgovaramo.

    Baš da čujem otkud nam dnk - knjiga života sa svim tim informacijama za svaku pojedinu stvar vezanu za nas - bez da nas je iko stvorio. Otkud informacija bez Tvorca, ma pretvorio sam se u uvo
    Last edited by Cassius Clay; 09-06-19, 12:03.

    Comment


    • #92
      Originally posted by Uroš View Post
      Ko ga smatra samo Bogom ljudi? Pa zato što smo mi pravljeni po njemu, a ne životinje, što ne znači da su životinje i biljke beznačajne. Ti to posmatraš sa životnog stanovišta nekih 80 godina života, a to je ništa. Mnogo je bitnije hoćeš li zaslužiti večan život.

      Isto su me pitali za decu koja umiru na porodjaju, za slepe ljude, za ljude sa nekom psihičkom manom. Svi su po meni oni blagosloveni jer mislim da će se njima mnogo lakše otvoriti vrata ka večnom životu.

      A kad kažu meni "blago tebi ti si lep" to ti je gore nego ne znam šta. Prvo što si podložniji egoizmu, drugo svim nečistim stvarima ovoga sveta.

      Kada raspravljate sa ljudima koji su religiozni morate se staviti u njihovu kožu i gledati život posle smrti, a ne suditi samo po ovom životu i reći "jao šta je Bog ovome dao a šta je ovome uzeo" jer to često ima potpuno suprotnu konotaciju.

      Mnogo tih i takvih ljudi muči se kroz život, a mnogo i dobrih mladih ljudi umre. Sećate se uvek kada kažu "gde baš od svih on".

      Meni je skoro umrla poznanica moje godište, bolje stvorenje ljudi nisu upoznali, pa pitaju zašto Bože basš nju. Pa verovatno je blagoslovena da se ne muči u ovom talogu povraćke u kom živimo.

      Sve je stvar rezona.
      Ja sam mišljenja onog: Da nešto nekom daš moraš nekom nešto da uzmeš

      Comment


      • #93
        Ovo sto kaze Kronos za dinosauruse ima neke logike.
        Cak su i ozbiljni naucnici razmatrali tu opciju.Zbog velikog vremenskog raspona svi eventualni materijalni dokazi o naprednoj reptilijanskoj civilizaciji bi davno bili zbrisani tako da mozemo da mastamo.Medjutim glavni argument protiv je anatomska nepodobnost dinosaurusa.
        Postoje neke teorije da se medju dinosaurusima izdvojila neka podvrsta,kao ljudi medju primatima i da su oni bili napredni.
        Da su predvidjeli udar asteroida i odletjeli u svemir.

        Comment


        • #94
          Originally posted by Uroš View Post
          Nema šta da beži, prvo takve se stvari ne ubedjuju, niti treba, drugo, ne možeš nikoga ni ubediti ako nešto ne želi.

          Ljudi verujte u šta hoćete. Samo nemojte se uzdizati na neki pijedestal istine bez dokaza. To "naučno dokazano" spada u jednu vrstu fanatičnog religioznog verovanja jer vam je religija nauka a verujete u ono što niste videli.
          Nisi upravu Urose, Indigo je napisao sasvim korektan post i obrazlozio zbog cega je Ateista da bi se nakon toga goku javio i napisao kako Indigo pise gluposti. I ko je sada tu agresivan, Indigo sa svojim postom ili fanatik?

          Nevezano za tu prepisku...
          Da li je moguce da su ljudi zapravo vanemaljci, odnosno da poticemo iz neke druge galaksije koju smo doveli na rub propasti pa se naselili ovde?

          Comment


          • #95
            Ne prozivam ja Indiga znam ja odavno šta on misli i on šta ja mislim. To uopšte nema veze sa njim pričali smo na tu temu x puta on i ja.

            Comment


            • #96
              Originally posted by Nerealan View Post
              Moje shvatanje svetih knjiga je da su to prvi zakonici (izvini Hamurabi), gde ti čoveku nisi mogao da objasniš zašto da ne krsde, ubija, pa si morao da mu postaviš neku veću silu koje će se plašiti. Danas postoji država, pa čovek neće ubiti drugoga jer mu se ne leži 10 godina.
              Zasto se izvinjavas Hamurabiju - njegovi, u kamenu uklesani Zakoni, su doveli do procvata Bliskog Istoka i deo su svih Zakona na tom prostoru tada.
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • #97
                Originally posted by belgrade_owl View Post
                Nisi upravu Urose, Indigo je napisao sasvim korektan post i obrazlozio zbog cega je Ateista da bi se nakon toga goku javio i napisao kako Indigo pise gluposti. I ko je sada tu agresivan, Indigo sa svojim postom ili fanatik?

                Nevezano za tu prepisku...
                Da li je moguce da su ljudi zapravo vanemaljci, odnosno da poticemo iz neke druge galaksije koju smo doveli na rub propasti pa se naselili ovde?
                Prije ce biti da su ljudi nastali genetskim inzinjeringom tj mijesnjem vanzemaljskih gena i gena majmuna,sad ne znam je li neki Anunaki koji se spustio na zemlju bio zoofil pa je sprcao neku majmunicu ili je sve obavljeno vantjelesnom oplodnjom.

                Comment


                • #98
                  Originally posted by Uroš View Post
                  Ne prozivam ja Indiga znam ja odavno šta on misli i on šta ja mislim. To uopšte nema veze sa njim pričali smo na tu temu x puta on i ja.
                  Nisam ja ni rekao da ti prozivas Indiga, ali iz teme u temu imas neverovatnu zelju da podrzis gokua bez obzira sto ume da bude agresivan.

                  Comment


                  • #99
                    Pitaj Gokua baš kad ga podržavam a kada napadam. Na svaki put kada sam ga podržao ide jedno 7 napada. Na različite teme

                    Comment


                    • A inace postoji i ta teorija da su ljudi zivjeli na Marsu,gdje su bili povoljni uslovi za zivot prije nego na Zemlji,i da se desio nuklearni rat,da je unistena atmosfera pa su se ovamo prebacili ali to je stvarno teska glupost.

                      Comment


                      • Znate mili moji Hamurabija i dinosauruse a ne znamo otkud DNK knjiga života bez Tvorca? Pa to ni najveći umovi nisu mogli da odgovore ma koliko žudeli da odbace koncept apsoluta.

                        Otkud sva ta informacija u nama koja nam daje kako ćemo rasti i izgledati i šta smo, a da je niko nije stvorio.

                        Koja je to samostvarajuća informacija?

                        Je l moźe da postoji nešto a da ga niko ne stvori? Ne mere.
                        Last edited by Cassius Clay; 09-06-19, 12:13.

                        Comment


                        • A ko je stvorio Boga?
                          Je li to neko bezvremensko,vjecno bice ili Uki mi samo na pojednostavljen nacin pokusavamo da se nosimo sa tom ogronom frustracijom koju nam stvara sam pogled na svemir,nemogucnost da odgovorimo na toliko pitanja.
                          Last edited by E1_PG; 09-06-19, 12:17.

                          Comment


                          • Originally posted by Ivan_PG View Post
                            A ko je stvorio Boga?
                            Spoiler


                            Comment


                            • 46 poglavlja jedno za svaki hromozom. Svako poglavlje 250 miliona slova. 3.2 milijarde slova. Informacija o vama kada bi se stavila na papir išla bi odavde pa do sunca i nazad par puta.

                              DNK sačinjen od gena a geni daju instrukcije kako će naše telo rasti itd.

                              I to je stvorio niko? Prasak? Ništa? Kako?

                              Ček ne mere na pitanje pitanje, nisam ja ovde vrhovni pastir sa svim odgovorima. Ja pitam vas konkretno pitanje bez mišljenja da sam u pravu apriori. Možda imate neki argument.

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan_PG View Post
                                Ovo sto kaze Kronos za dinosauruse ima neke logike.
                                Cak su i ozbiljni naucnici razmatrali tu opciju.Zbog velikog vremenskog raspona svi eventualni materijalni dokazi o naprednoj reptilijanskoj civilizaciji bi davno bili zbrisani tako da mozemo da mastamo.Medjutim glavni argument protiv je anatomska nepodobnost dinosaurusa.
                                Postoje neke teorije da se medju dinosaurusima izdvojila neka podvrsta,kao ljudi medju primatima i da su oni bili napredni.
                                Da su predvidjeli udar asteroida i odletjeli u svemir.
                                Slazem se vjerovatno su imali civilizaciju i svakako je moguce da su otisli u svemir i ljudi su nastali od Anunaki vanzemaljaca

                                Comment

                                Working...
                                X