Announcement

Collapse
No announcement yet.

Teorije Zavjere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    e i to me interesuje, ako postoji bog, zašto ga vi smatrate samo bogom ljudi, a ne i bogom životinja, biljaka, bogom dva atoma vodonika i jednog kiseonika? Što smo mi ljudi njemu bitniji od tetreba?
    Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
    До поновног сусрета, твој Швабо

    mala H2H 2018/19
    suicide
    2019
    velika H2H 2019/20

    Comment


    • #77
      Originally posted by bice View Post
      Da li su ljudi sleteli na mesec ili je sve rezirano i zasto se od 70-ih godina vise nije pokusavalo otici na mesec sa ovakvom tehnologijom?
      Misljenja
      Koja bi bila svrha toga?

      Comment


      • #78
        Zanimljivo je kad se covjek malo udubi u istoriju,tamo ce lako pronaci da je biblija skup svih mitova bliskog istoka,koji su stari po kao sto sam rekao 5 6 000 godina.Sve je nabacano na jedno mjesto.Da ne pricamo kakve su modifikacije Rimljani kasnije izveli,i sta se sve tu dodavalo i oduzimalo.Monastvo je doslo sa istoka,iz Indije i prihvaceno je tek negdje u 5 6 vijeku i to najranije.Kad kazem monastvo mislim na tu filozofiju zivota
        .
        Ali isto mislim da je glupo ljude ubjedjivati kako je sve to laz,podmetacina,kako sve to sluzi za lakse upravljanje i manipulisanje ljudima,kako je sve to u sustini od samog postanka politicka prica par ekselans.
        To bekim ljudima daje nadu,snagu da idu kroz zivot,mnogi ljudi jednostavno tesko podnose tu neizvjesnost zivljenja i ako im vjera pomaze da se bore sa zivotnim izazovima zasto bi to meni smetalo sve dok ne upiru prstom u nevjernike i spaljuju ljude na lomaci.E tu nastaje problem.
        Last edited by E1_PG; 09-06-19, 11:43.

        Comment


        • #79
          Originally posted by Ivan_PG View Post
          A sta mislite o velikom potopu,temi koja se provlaci krozmitove svih narod bliskog istoka vec 5,6 000 godina?
          Dali je to nastalo kad je nakon otopljavanja leda usljed naglog porasta temperature,i kao posledica toga podizanje nivoa mora potpoljeno nekoliko znacajnih sumerskih gradova ili kada je Crno more nastalo izlivanjem Sredozemnog mora takodje kao posledica topljenja leda?Ova druga opcija moze biti i realnija tim prije sto se Ararat pominje,a on je geografski blizi Crnom moru.
          Na dnu Crnog mora su i nadjeni ostaci nekih prastarih naselja,tu je nekad bilo manje jezero.
          Takodje pretpostavka je da se sve to desilo prilicno naglo i da je stvarno moglo da ima katastrofalne posljedice po stanovnistvo.
          Izlivanje Sredozemnog mora u Crno more je doslo kao posledica prelivanja kroz Bosforski moreuuz, kao sto je i izlivanjev Atlantika kroz Gibralatar dovelo do stvaranja Sredozemlja kakvo danas poznajemo.
          Dokazi za to su mnogi potopljeni gradovi.
          Nego, kad smo vec kod teorije zavera - da li su dinosaurususi imali civilizaciju: bili su dominantna vrsta duze od sisara stotinama miliona godina, imali su relativno velik mozak u odnosu na telo (1.5/80 kg je prosek za Bozje Razumne Kreacije, oni su tezili na tone) , kome bogu su se klanjali?
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • #80
            Ko ga smatra samo Bogom ljudi? Pa zato što smo mi pravljeni po njemu, a ne životinje, što ne znači da su životinje i biljke beznačajne. Ti to posmatraš sa životnog stanovišta nekih 80 godina života, a to je ništa. Mnogo je bitnije hoćeš li zaslužiti večan život.

            Isto su me pitali za decu koja umiru na porodjaju, za slepe ljude, za ljude sa nekom psihičkom manom. Svi su po meni oni blagosloveni jer mislim da će se njima mnogo lakše otvoriti vrata ka večnom životu.

            A kad kažu meni "blago tebi ti si lep" to ti je gore nego ne znam šta. Prvo što si podložniji egoizmu, drugo svim nečistim stvarima ovoga sveta.

            Kada raspravljate sa ljudima koji su religiozni morate se staviti u njihovu kožu i gledati život posle smrti, a ne suditi samo po ovom životu i reći "jao šta je Bog ovome dao a šta je ovome uzeo" jer to često ima potpuno suprotnu konotaciju.

            Mnogo tih i takvih ljudi muči se kroz život, a mnogo i dobrih mladih ljudi umre. Sećate se uvek kada kažu "gde baš od svih on".

            Meni je skoro umrla poznanica moje godište, bolje stvorenje ljudi nisu upoznali, pa pitaju zašto Bože basš nju. Pa verovatno je blagoslovena da se ne muči u ovom talogu povraćke u kom živimo.

            Sve je stvar rezona.

            Comment


            • #81
              Moje shvatanje svetih knjiga je da su to prvi zakonici (izvini Hamurabi), gde ti čoveku nisi mogao da objasniš zašto da ne krsde, ubija, pa si morao da mu postaviš neku veću silu koje će se plašiti. Danas postoji država, pa čovek neće ubiti drugoga jer mu se ne leži 10 godina.
              Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
              До поновног сусрета, твој Швабо

              mala H2H 2018/19
              suicide
              2019
              velika H2H 2019/20

              Comment


              • #82
                Originally posted by bice View Post
                Da li su ljudi sleteli na mesec ili je sve rezirano i zasto se od 70-ih godina vise nije pokusavalo otici na mesec sa ovakvom tehnologijom?
                Misljenja
                Nisu sleteli, sve je režirano. Mi nemamo tehnologiju da pošaljemo čoveka na Mesec.

                Originally posted by Nerealan View Post
                onda prema božijem konceptu ne postoji dobro i loše
                Naravno da postoji, Bog je dao slobodnu volju i moralni zakon. Čovek koji ga poštuje je na strani dobra, onaj ko ga nepoštuje je na strani zla.

                Comment


                • #83
                  Da, sve je to diskutabilno i neverovatno po meni...Sta mislite sta je posle smrti? To je tek prica za sebe..dal se covek samo ugasi...nesto ne verujem u to..mada bi bilo glupo znati ako je nesto dobro posle..masa bi se prelako ubijala
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • #84
                    Pa videćemo svi eto, sad da namećemo jedni drugima badava.

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by kronostime View Post
                      Izlivanje Sredozemnog mora u Crno more je doslo kao posledica prelivanja kroz Bosforski moreuuz, kao sto je i izlivanjev Atlantika kroz Gibralatar dovelo do stvaranja Sredozemlja kakvo danas poznajemo.
                      Dokazi za to su mnogi potopljeni gradovi.
                      :
                      Pa o tome sam i pricao.Nisam nista netacno rekao.
                      Ja samo kazem da se na osnovu tog prirodnog fenomena razvio citavi taj mit o potopu,od Gilgamesa do Biblije.

                      Comment


                      • #86
                        Ep o Gilgamesu je priča o Nimrodu, a pojavni oblici su i Ep o Gilgamešu i Herkules i slično.

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by kronostime View Post
                          Nego, kad smo vec kod teorije zavera - da li su dinosaurususi imali civilizaciju: bili su dominantna vrsta duze od sisara stotinama miliona godina, imali su relativno velik mozak u odnosu na telo (1.5/80 kg je prosek za Bozje Razumne Kreacije, oni su tezili na tone) , kome bogu su se klanjali?
                          Prvo dobro pitanje na ovoj temi

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by Uroš View Post
                            Ko ga smatra samo Bogom ljudi? Pa zato što smo mi pravljeni po njemu, a ne životinje, što ne znači da su životinje i biljke beznačajne. Ti to posmatraš sa životnog stanovišta nekih 80 godina života, a to je ništa. Mnogo je bitnije hoćeš li zaslužiti večan život.

                            Isto su me pitali za decu koja umiru na porodjaju, za slepe ljude, za ljude sa nekom psihičkom manom. Svi su po meni oni blagosloveni jer mislim da će se njima mnogo lakše otvoriti vrata ka večnom životu.

                            A kad kažu meni "blago tebi ti si lep" to ti je gore nego ne znam šta. Prvo što si podložniji egoizmu, drugo svim nečistim stvarima ovoga sveta.

                            Kada raspravljate sa ljudima koji su religiozni morate se staviti u njihovu kožu i gledati život posle smrti, a ne suditi samo po ovom životu i reći "jao šta je Bog ovome dao a šta je ovome uzeo" jer to često ima potpuno suprotnu konotaciju.

                            Mnogo tih i takvih ljudi muči se kroz život, a mnogo i dobrih mladih ljudi umre. Sećate se uvek kada kažu "gde baš od svih on".

                            Meni je skoro umrla poznanica moje godište, bolje stvorenje ljudi nisu upoznali, pa pitaju zašto Bože basš nju. Pa verovatno je blagoslovena da se ne muči u ovom talogu povraćke u kom živimo.

                            Sve je stvar rezona.
                            Mi smo protumacili da smo stvoreni po njemu - on nikad nije potpisao patent, niti nas je prijavio u opstini kod maticara.
                            Sta ako je Bog velika puzavica ili veliki Hrast?
                            Mozda je i velika jesetra, jelen, mrav, komarac, bubasvaba.. cudni su putevi gospodnji...
                            Last edited by kronostime; 09-06-19, 12:00.
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by zdravkelja View Post
                              Prvo dobro pitanje na ovoj temi
                              Opusti ruku zdravkelja, zelis da nesto napises ali neces...urgiracemo da te puste za Vimbldon
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • #90
                                ili nema šta da napiše

                                ili smo mi još uvek bića na nižem stupu razvoja od njega, p ne bismo ni shvatili
                                Last edited by Nerealan; 09-06-19, 12:00.
                                Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                                До поновног сусрета, твој Швабо

                                mala H2H 2018/19
                                suicide
                                2019
                                velika H2H 2019/20

                                Comment

                                Working...
                                X