Announcement

Collapse
No announcement yet.

Roland Garros 2019

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Pikaso View Post
    Sto se Cicipasa tice, pojavio se u pravo vreme, vec pokazuje da ce biti sampion. Fizicki je dominantan, igra je tu, psiha na mestu/uvek maks. koncentrisan, ima "kratko pamcenje" sto je za svaku pohvalu, samo jos da popravi pristup u kljucnim poenima i bice zver.
    Da se pojavio pre 6,7,8 god dok su ova trojica bila u prajmu ili blizu toga verujem da bi mu ugasili karijeru kao sto su mnogima (mozda bi osvojio 2,3 Slema). Sada kada su omatorili velika je prilika da pobedama protiv njih izgradi sampionski mentalitet i postane njihov naslednik u godinama koje slede. U svakom sl. najvise obecava.
    Ono na mec lopti danas je potvrda da nije fer plej igrac..
    Za boldovano:

    Naravno da je sve priča "što bi bilo kad bi bilo", ali iako mi ne znamo kakvu će on karijeru napraviti, teško je trenutno pretpostaviti da ona neće biti velika. Moje mišljenje je da je on kojim slučajem mlađi, ne da bi mu velika trojka-četvorka-petorka ugasila karijeru, nego vjerujem da o mnogim rekordima danas ne bismo pisali. Smatram da je njegov potencijal upravo na njihovom nivou i to je razlika u odnosu na ove kojima je navodno karijera ugašena. Ti igrači aspolutno ne mogu u istu rečenicu sa njim jer oni nikad nijesu bili materijal za nešto više. Jedino dijelom Del Potro u nekoliko navrata kome su ipak glavne nevolje zadavale povrede koje su mu krojile karijeru. Više puta sam o tome pisao, pa da se ne ponavljam.
    Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

    Comment


    • STANIMAL!

      Salji dedu da se sprema za vutru
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • I ja takodje mislim da ne zaostaje Ciciban za ovom trojicom puno u odnosu na njih u tim godinama.Dobro Nadal na sljaci je izuzetak,on je tad bio najjaci u svojoj karijeri ali kad bi Grka vratili vremeplovom u 2001 godinu i doveli mu tadasnjeg Federera mislim da bi bilo lose po Svajcarca.
        Dobro danas su bolji uslovi za trening,sport napreduje,rad sa trenerima,bla bla bla.Ali ovaj mali ako nista sigurno ima bolju glavu nego Federer u tim godinama.
        Naravno ne treba ga sad uzdizat do nebesa,Djokovic i Nadal su sa 20 godina i 10 mjeseci koliko on ima imali GS,masterse,cuda.Ali im je i put do vrha bio laksi po meni nego sto je njemu sad.
        S tim sto kad ovo vijece staraca ode njemu ce otvara sve.
        Nesto se jos nadam u onoga Augera ali kako vrijeme ide sve manje.
        Last edited by E1_PG; 02-06-19, 23:33.

        Comment


        • Originally posted by Mr. Wolf View Post
          STANIMAL!

          Salji dedu da se sprema za vutru
          E neka sto ce Stana, no ce i Rafu da pocisti u njegov lokal.

          Comment


          • nece,fed laganini dobija

            ovaj nas sutra sturufuje
            Wizard

            Comment


            • Wizard

              Comment


              • Originally posted by amnesiac View Post
                Za boldovano:

                Naravno da je sve priča "što bi bilo kad bi bilo", ali iako mi ne znamo kakvu će on karijeru napraviti, teško je trenutno pretpostaviti da ona neće biti velika. Moje mišljenje je da je on kojim slučajem mlađi, ne da bi mu velika trojka-četvorka-petorka ugasila karijeru, nego vjerujem da o mnogim rekordima danas ne bismo pisali. Smatram da je njegov potencijal upravo na njihovom nivou i to je razlika u odnosu na ove kojima je navodno karijera ugašena. Ti igrači aspolutno ne mogu u istu rečenicu sa njim jer oni nikad nijesu bili materijal za nešto više. Jedino dijelom Del Potro u nekoliko navrata kome su ipak glavne nevolje zadavale povrede koje su mu krojile karijeru. Više puta sam o tome pisao, pa da se ne ponavljam.


                Pretpostavljam da si nenamerno zaboravio Mareja.
                Covek je bio jedan od najkonstantnijih tenisera, imao je 11GS finala i verujem da samo nije bilo jednog od ove trojice osvojio bi jos par Slemova sigurno i sada bismo o njemu takodje pricali kao jednom od najvecih. To je opet šbbkbb, ali cinjenica je da po kvalitetu zasluzuje vise i da je bio na slicnom, nekad i istom nivou velike trojke.
                On je bio materijal za mnogo vise, konstantan igrac pa opet zbog ove trojice nije u potpunosti iskoristio potencijal. Da je igrao u bilo kojoj drugoj eri naosvajao bi se najvecih trofeja. Mislim da bi Cicipas bio ustopovan kao i mnogi drugi, slomili bi mu samopouzdanje ovi vanzemaljci.
                Za Delpa se slazem.

                Comment


                • Originally posted by Pikaso View Post

                  Pretpostavljam da si nenamerno zaboravio Mareja.
                  Covek je bio jedan od najkonstantnijih tenisera, imao je 11GS finala i verujem da samo nije bilo jednog od ove trojice osvojio bi jos par Slemova sigurno i sada bismo o njemu takodje pricali kao jednom od najvecih. To je opet šbbkbb, ali cinjenica je da po kvalitetu zasluzuje vise i da je bio na slicnom, nekad i istom nivou velike trojke.
                  On je bio materijal za mnogo vise, konstantan igrac pa opet zbog ove trojice nije u potpunosti iskoristio potencijal. Da je igrao u bilo kojoj drugoj eri naosvajao bi se najvecih trofeja. Mislim da bi Cicipas bio ustopovan kao i mnogi drugi, slomili bi mu samopouzdanje ovi vanzemaljci.
                  Za Delpa se slazem.
                  Pa nije izostavio Mareja, spomenuo je veliku trojku-cetvorku-petorku, zna se koji su to igraci

                  A ja se slazem sa amnesiacom, ako je neko dovoljno dobar i kvalitetan igrac, iznad proseka (ono sto Cicipas jeste), onda taj igrac dolazi do trofeja. Uostalom, Marej je dosao do 3 slema, bio je no.1, da je bio kvalitetniji, jaci u glavi, on bi uzeo vise slemova, tako da oni njega nisu slomili, nego on nije bio dovoljno dobar. Isto kao sto generacija Dimitrova nije slomljena, nego jednostavno nikad nije bila dovoljno dobra, jer nisu oni redovno stizali u zavrsnice slemova i ostalih turnira i tamo gubili od big 3, oni su gubili mnogo ranije od prosecnih igraca.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by Pikaso View Post
                    Mislim da bi Cicipas bio ustopovan kao i mnogi drugi, slomili bi mu samopouzdanje ovi vanzemaljci.
                    Meni se cini da je Cici od nekog drugog materijala pravljen. Ne mogu bas da povjerujem u to da bi bio slomljen, obeshrabren, demoralisan.. To prosto nije on. Njega svaki poraz tjera da bude jos opasniji. Bas se trudi da uci iz svakog poraza. Sprdali smo mu se kad je govorio da ima igru za Nadala, ali ubrzo je svima dokazao da je znao sta prica. On nikad nije igrao mec od 4 sata, a juce je bio akter bespostednog fajta od preko 5 sati. Pa i njegove izjave nakon ovog poraza, bas se vidi koliko je tuzan i ogorcen.

                    "It's been a long time since I cried after a match, so emotionally it wasn't easy to handle," a devastated Tsitsipas reflected. "I will try to learn from it as much as I can."

                    Ali sto je prava sampionska osobina - ogorcen je na SEBE!

                    "I was so close, so close. I give him room to do whatever he liked on all those break points. So many break points. So many. I didn't play them. I was expecting someone else to play them for me. I didn't play them."

                    Pravu stvar je rekao, potpuno realno i samokriticno. Svima je bila ocigledna razlika u kvalitetu koji proizvodi tokom meca i u bitnim poenima. Izaci ce jos jaci iz ovoga...
                    Last edited by Joker; 03-06-19, 09:46.

                    Comment


                    • sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Pa nije izostavio Mareja, spomenuo je veliku trojku-cetvorku-petorku, zna se koji su to igraci

                        A ja se slazem sa amnesiacom, ako je neko dovoljno dobar i kvalitetan igrac, iznad proseka (ono sto Cicipas jeste), onda taj igrac dolazi do trofeja. Uostalom, Marej je dosao do 3 slema, bio je no.1, da je bio kvalitetniji, jaci u glavi, on bi uzeo vise slemova, tako da oni njega nisu slomili, nego on nije bio dovoljno dobar. Isto kao sto generacija Dimitrova nije slomljena, nego jednostavno nikad nije bila dovoljno dobra, jer nisu oni redovno stizali u zavrsnice slemova i ostalih turnira i tamo gubili od big 3, oni su gubili mnogo ranije od prosecnih igraca.
                        Naglasio sam da je velika trojka ta koja je drugima gasila karijere ukljucujuci i Marejevu.

                        Navescu jedno poredjenje:
                        Marej je u 10 od 11 finala za protivnika imao clana velike trojke. Taj izuzetak je bio Raonic i naravno Endi je pobedio.

                        Andre Agasi 15GS finala, 8 trofeja.
                        Protivnici koje je pobedio: Ivanisevic (osvajac 1. Slema),
                        Štih (osvajač 1. slema),
                        A. Medvedev (najveci GS uspeh: finale),
                        Tod Martin (2x GS finalista),
                        Kafeljnikov (2GS),
                        Arno Kleman (jedino finale),
                        Šitler (ovo mu je bilo takodje jedino finale Slema)

                        Gubio je od Samprasa 4x, Kurijera, Gomeza i Federera po 1x. (Svi su ostavili dubok trag sem Gomeza koji je jedini put iskoristio priliku i pobedio tada devetnaestogodisnjeg Agasija).

                        Ima istine u tome da je igrac jaci u glavi uzeo bi vise trofeja, ali ima istine i da zavisi u cijoj eri igras koliko ces velikih trofeja uzeti.
                        Pogledajte Endjeve i Agasijeve protivnike u finalima. Nerealno je koliko je velika trojka konstantna, to se nikad u istoriji nije dogodilo, zamislite samo koliko bi Endi trofeja pokupio da su mu protivnici u finalima bili: Cilic, Raonic, Nisikori, Anderson... Imao bi naravno i vise od 11 finala samo da je trojka bila malo manje konstantna. Anderson bi u svakoj drugog eri imao 2,3 Slema (verovatno Wimbldona), a njega danas niko ne pominje, niti ce ikad.

                        Agasi je izjavio da je kojim slucajem imao priliku da igra protiv Novaka izgubio bi svaki mec koji bi odigrali (malo je preterao ali nije daleko od istine)
                        Mozes biti mentalno jak koliko hoces, ako ti se tako poklope kockice da svako polufinale i finale igras sa najvecim igracima u istoriji, naravno da neces moci da iskoristis pun potencijal. Javi se tu jednostavno mentalna blokada koliko god da si dobar. Da je velika trojka dala malo vise prostora drugim igracima prvo bi oni sami danas imali manje trofeja, a verujem da bismo imali jos par ozbiljnijih osvajaca GS.

                        Comment


                        • Ova diskusija je inace za Opste
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Сутра брзо долази - треба човек постати
                            Нестали су кодекси, остали су комплекси
                            Победе су порази, а исходи су потресни!

                            Comment


                            • Originally posted by Pikaso View Post
                              Naglasio sam da je velika trojka ta koja je drugima gasila karijere ukljucujuci i Marejevu.

                              Navescu jedno poredjenje:
                              navescu jednu cinjenicu-mareja je novak bukvalno ubio (teniski,naravno)
                              Wizard

                              Comment


                              • izasao raspored za sutra

                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X