Announcement

Collapse
No announcement yet.

Predsezona - PL & Championship 19/20 (pripremni mecevi, transferi, spekulacije)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91

    Comment


    • #92
      Ovo bi bilo zanimljivo.

      Last edited by belgrade_owl; 03-06-19, 21:30.

      Comment


      • #93
        Originally posted by belgrade_owl View Post
        Ovo bi bilo zanimljivo.

        Pa da ih zovu plastika kad nesto osvoje
        insta: engleski_dopisnik

        Comment


        • #94
          Meni vise lici da na mala vrata ulazi "Fransiza" nesto poput triangla Watford, Granada, Udinese.

          Comment


          • #95
            Dobar izvor, da nema ljudi koji se pale na ovakve clanke oni ih ne bi ni pravili.


            Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
            IMG-20190614-192941
            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

            Comment


            • #96
              So #LFC have earned an incredible £251m TV income from the Premier League & Europe – the first time a club has received more than a quarter of a billion pounds from this revenue stream.



              The benefits of qualifying for Champions League compared to Europa League are clearer than ever. In 2018/19 English CL clubs earned well over twice as much as EL clubs - even though #CFC & #AFC reached the final:

              #LFC £98m
              #THFC £90m
              #MUFC £83m
              #MCFC £82m
              #CFC £39m
              #AFC £32m




              Zanimljivo. Znači, pare nisu problem.
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • #97
                Originally posted by Adam The Llama View Post
                Dobar izvor, da nema ljudi koji se pale na ovakve clanke oni ih ne bi ni pravili.


                Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
                Misli sta hoces, nixonovi clanci u su se u velikom broju slucajeva pokazali kao tacni, ovo za Leeds nije pisao on, ali nije ni bitno. Pauza u prvenstvu i sluzi da bi se malo spekulisalo, sad to sto ti ne citas nista drugo osim Liverpool Echo, nije moj problem

                I ko se pali na takve clanke? To sto neko prenese neki clanak ne znaci da veruje u to sto tamo pise "spekulise' je glavna rec ovde.
                Last edited by belgrade_owl; 03-06-19, 23:19.

                Comment


                • #98
                  Originally posted by z0La View Post









                  Zanimljivo. Znači, pare nisu problem.
                  Tih 250 milki nije dovoljno ni za godisnje plate igracima, bez premija. Koliko je sve otislo u tri lepe.

                  Last edited by belgrade_owl; 03-06-19, 23:17.

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by belgrade_owl View Post
                    Tih 250 milki nije dovoljno ni za godisnje plate igracima, bez premija.

                    To bi bio problem kad bi tih 250 miliona bio jedini prihod kluba za godinu, ali to je samo bonus. Malo li je 250 miliona bonusa?
                    I LOVE HOUSE MUSIC!!

                    Comment


                    • EPL Novac nije bonus to je manje vise ravnomerno svim klubovima, upravo zbog tog TV novca koji se dobija u EPL finale Championshipa zovu 100 mil game

                      Mene iskreno cudi da je razlika izmedju Liverpula i Njukasla cak 30 miliona kad je u pitanju EPL.

                      Edit: nasao sam, ima i objasnjenje.




                      Distribution shared
                      The League's central revenues are distributed to clubs in the following manner:
                      UK broadcast revenues


                      50 per cent equally shared;
                      25 per cent shared based on how often a club’s matches are broadcast in the UK (known as "Facility Fees");
                      25 per cent shared based on where a club finish in the league table (known as "Merit Payments")
                      Central Commercial revenues: Equally shared by clubs
                      International broadcasting revenues: Equally shared by clubs
                      Last edited by belgrade_owl; 03-06-19, 23:38.

                      Comment


                      • Originally posted by belgrade_owl View Post
                        EPL Novac nije bonus to je manje vise ravnomerno svim klubovima, upravo zbog tog TV novca koji se dobija u EPL finale Championshipa zovu 100 mil game

                        Mene iskreno cudi da je razlika izmedju Liverpula i Njukasla cak 30 miliona kad je u pitanju EPL, razlog je verovatno broj pikazavanja u udarnim terminima. Ne znam kako to sada funkcionise, mislim da sam i ja postavio koliko je ko dobio novca od EPL u zaklucanoj temi, bas me zanima da li se brojke poklapaju.
                        Ma bonus sam mislio u smislu šta sve klub zarađuje u toku godine...pa bonus na sve to.

                        Evo ti odgovor na 2. deo posta.

                        #LFC also received the most TV money from the Premier League. The Reds’ £152.4m was higher than league winners #MCFC £151.0m, due to more of their matches being broadcast live (29 vs. 26), which meant facility fees were £3.4m higher, while merit payment was only £1.9m lower.


                        @SwissRamble - Najjači lik na tw što se tiče brojki.
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Potrudio sam se malo i nasao brojke na zvanicnom sajtu EPL, kod njih je to bar transparentno i relativno korektno. Pocetna brojka je svima ista a u zavisnosti od plasmana i broja pokazivanja moze da bude veca.

                          Dobar je i @KieranMaguire za cifre, pokriva i nize lige. Hvala u svakom slucaju, zapraticu i ovaj nalog

                          A to sto ne znam kako sada funkcionise je normalno, evo 2020. ce biti tacno 20 godina od kako smo ispali iz EPL, tada su brojke bile daleko manje.

                          I da, slazem se, za klubove kao sto su Man. United, Liverpool, City, Tottenham, Arsenal, TV novac nije primaran izvor, vas obrt je daleko veci. Cak i West Ham pocinje da upada u tu grupu, poseta im je sve veca, nadam se i voleo bih da u skorije vreme budu u vrhu i borbi za prvih 6.
                          Last edited by belgrade_owl; 03-06-19, 23:55.

                          Comment


                          • Comment


                            • Onaj novinar Bilda kaze da to za Sanea nije tacno tj. da Bajern nije slao jos uvijek ponudu. Ali kako god, ne bi trebalo da Siti pusti Sanea za manje od 100 miliona evra.

                              Comment


                              • Pa na ovom trzistu i nek puknu 100 miliona za Sanea. Dobijaju krilo za narednih 10+ sezona a i mogu ga uvaliti uvijek za veliki novac
                                Hated, adored never ignored

                                MUFC

                                Comment

                                Working...
                                X