Announcement

Collapse
No announcement yet.

¡Hola, Madrid! 2019.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne moze samo cistom agresijom, mora da miksuje, servis mora da ga sluzi mnogo bolje nego juce, kao i fh koji je u jednom trenutku svuda leteo, ali polje pogadjao nije
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Nisam gledao Fedju. Cudi me to da njega nije sluzio servis.. Ako je uz los servis i fh on uspio da izbaci ovogodisnjeg Monfu, onda ima dosta promjenjivih u njegovoj igri, koje mogu biti unaprijedjene danas. Bice super dan, svakako. Svaki mec ce biti zanimljiv.

      Comment


      • Samo 4 asa, nesto preko 50% 1.servisa, ali u bitnim trenucima nije mogao da ga nadje.
        Medjutim, servis je jos i bio ok u odnosu na fh, fh je bio uzasan, leteo na sve strane

        U 3.setu je skroz promenio taktiku, gubio je 3:0 i onda je krenuo na sve ili nista, sa osnovne se nije osecao sigurno, tako da je stalno izlazio na mrezu i igrao odlicno voleje.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Dobri mečevi danas. Ako bude ponovo kupanje pobednika sa skupljačicama kao u Barseloni, mogu ovi neoženjeni da zapnu i osvoje. Ovima oženjenima su potrebni drugi motivi
          Nešto mi se javlja za Cicipasa.
          Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Samo 4 asa, nesto preko 50% 1.servisa, ali u bitnim trenucima nije mogao da ga nadje.
            Medjutim, servis je jos i bio ok u odnosu na fh, fh je bio uzasan, leteo na sve strane

            U 3.setu je skroz promenio taktiku, gubio je 3:0 i onda je krenuo na sve ili nista, sa osnovne se nije osecao sigurno, tako da je stalno izlazio na mrezu i igrao odlicno voleje.
            Što se tiče asova, sjećam se da je jednom očistio T-liniju i Monfils mu je i to vratio čak dosta duboko. Ima onaj duge ruke i mislim da Federera to izluđuje. Stoji daleko iza osnovne i forhendom kupi lopte 10 do 20 cm iznad zemlje. Što ne opravdava nizak procenat prvog servisa u rangu Šapovalova.

            Forhend nije da nije išao, nego ima crne serije kad promaši 5 zaredom, a te black-out faze u igri su prisutne ima 5-6 godina i plod su upravo godina. Nije samopouzdanje na nivou iz najboljih dana, a par grešaka ga potpuno ruše.
            Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

            Comment


            • Kada bi u tenisu postojala nagrada za glupost Monfils bi je lagano osvojio za one riterne na drugi servis Federera.
              Ono je bilo van svake logike, potpuni nedostatak teniske inteligencije.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by amnesiac View Post
                Što se tiče asova, sjećam se da je jednom očistio T-liniju i Monfils mu je i to vratio čak dosta duboko.
                To je bila ona druga mp koju je odbranio, a Bojana je postavila to. Vidio sam to. Bas mu je gadan ritern vratio Monfa, ali kad je Fedja uspio da uzvrati neutralnom loptom, ovaj je neshvatljivo jedva udario iz defanzive, kao da ga je odskok iznenadio ili sta vec.. Ma, cirkusant obicni...

                Comment


                • Originally posted by amnesiac View Post
                  Što se tiče asova, sjećam se da je jednom očistio T-liniju i Monfils mu je i to vratio čak dosta duboko. Ima onaj duge ruke i mislim da Federera to izluđuje. Stoji daleko iza osnovne i forhendom kupi lopte 10 do 20 cm iznad zemlje. Što ne opravdava nizak procenat prvog servisa u rangu Šapovalova.

                  Forhend nije da nije išao, nego ima crne serije kad promaši 5 zaredom, a te black-out faze u igri su prisutne ima 5-6 godina i plod su upravo godina. Nije samopouzdanje na nivou iz najboljih dana, a par grešaka ga potpuno ruše.
                  Jos je ovo sljaka, los odskok se stalno desava pa mu je i teze da se vrati kad udje u minus fazu.
                  Ali ja sam zadovoljna, ionako ne ocekujem neke velike rezultate na sljaci, bilo bi odlicno da nekako dodje i do qf na RGu, ali najbitnije je da bude zdrav posle sljake.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Juce je mec izmedju Federera i Monfilsa bio za meni jedan od najsmesnijih i bizarnijih ikada. Jedan je bio los, jednostavno prelos za negove standarde, a drugi glup i nesposoban. Nikada nisam video Federera da toliko leti na S & V nakon drugog servisa, narocito na sljaci... Onaj Gael lagani drugi servis istera 5 metara iza osnovne, kakav je to klovn. Da igra Roger bolje kladio bih se na njega, ovako tesko, iako ostavljam prostor da dobije Thiema sa obzirom na uslove, a nije ni Thiem brilijantan na reternu previse.
                    OVAKO

                    Comment


                    • Ma Roger mora mnogo bolje da odigra, inace ce Tim sirovom snagom da ga oduva sa terena.
                      Rogeru unazad par godina najveci problem prave upravo igraci koji mogu da ga oduvaju sa terena, koji imaju sirovu snagu i izbiju mu bukvalno reket iz ruke.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Fenomenalan program danas. Od Noleta do Nadala. Cicipas i Zverev bi trebalo da bude najneizvesniji duel. Nole do sada lagano slavio protiv Čilića na šljaci, očekujem pobedu i danas. Rodžer i Tim isto dobar meč,mogao bi to Federer da prođe. Verujem da će Nadal bez veće muke poslati Stena kući.
                        Сутра брзо долази - треба човек постати
                        Нестали су кодекси, остали су комплекси
                        Победе су порази, а исходи су потресни!

                        Comment


                        • E bre Marine
                          Similis simili gaudet

                          Comment


                          • Eto ti ga, de! Neka se naodmara za Tima/Fedju, sta da se radi..

                            Comment


                            • Roger normalno da nije mogao onom krakonji zabijati aseve. Apsurdno je bilo da je 1.set Roger imao oko 30ak % 1.servis a dobio set glatko, drugi set digao postotak a izgubio set. Klaun Gael je izdominirao reternima na drugi servis kad se lomilo na 6:5 sa po dva metra u aut.

                              Federer nema ni milimetar sanse, jedino da Thiem dode u nekom suicidalnom modu. Fali mu meceva, kasni na svaku lopticu, totalno nebitno jel preko puta udarac ili smarac. Dok ga bude servis sluzio biti ce u egalu ali ocekujem relativno laganih 64 76.

                              Dokovic Cilic s obzirom na vidjeno nema se sta pricati. Cilic pukom srecom ovdje zavrsio, pomalo komicno je da on tri meca zaredom preokrece i vraca se iz minusa. Malo cudno za njegovu glavu. I to svaki put preokreti nakon zestokog psovanja cak i dobijanja opomene od suca. Uglavnom prenesigurwn je i pretvrd na svakom udarcu. Na gomilu lopti uopce ne trci jer krivo procita udarac a loptica se nade samo metar od njega. Bas velikih problema sa kretanjem ima. Novak nije na onoj svojoj razini ali pola sata u mecu uvijek odradi na dosta dobroj razini sto ce biti dosta za rutinskih 2-0 (63 64).

                              Cicipas Zverev. Po formi, po igri, po samopouzdanju takoder lagana pobjeda Cicipasa uz jedan tjesan set. Jednostavno Cicipas je bolji shotmaker i ima bolje napadačke udarce. Hurkač je Zverevu napravio bio velike probleme a izmjene su bile isključivo flat gdje Hurkac nakon dosta udaraca na mrezi zavrsava poene iako to nije cesto radio, tek pri kraju. Cicipas ima taj prirodni nagon za ici na mrezu i on ce relativno rutinski rjesiti Zvereva ukoliko ovaj ne proba biti dosta agresivniji nego inace ali s obzirom na samopouzdanje koje ima sumnjam da ce pokusati uopce. 64 75

                              Rafa Stan, pretezak mec za ista prognozirati. Stan trenutno ima igru za Rafu, pitanje je samo kondicijske spreme, odnosno moze li 2,2 i pol sata da igra istim intenzitetom. Rafa ne briljira. Ili ce biti za Stana 76 64 nesto tako ili Rafa u tri seta uzima...

                              Ajmo ostali sa prognozoma, a ne o rasporedu
                              Last edited by Mrkela; 10-05-19, 11:04.

                              Comment


                              • Nekada nije loše pogledati šta se dešava , a o rečniku koji se koriisti, tek da ne govorimo.

                                Svidelo mi se kako Stefanos igra ovaj turnir. Čini se da je i defanziva značajno napredovala
                                Similis simili gaudet

                                Comment

                                Working...
                                X