Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by M_G_S View Post
    Zanimljivo je da su te 1994. godine napravljeni i SR i FG. I oba filma za sva vremena. Za nekoliko gledanja. A sad smo osudjeni na neke Slam dog milionere (nikad gledao), koje pogledas i zaboravis da se to ikad dogodilo.
    Opasni filmovi, oba su na mojoj listi omiljenih
    Ali za Slumdog gresis, dobar je skroz. Pogledaj, neces ostati ravnodusan.
    ....

    Comment


    • SD sam naveo jer imam osjecaj da je on jedino i vrijedan pomena u poslednjih nekoliko godina... Recimo Departed. Pamtim ga po fantasticnoj glumi Keonarda di Capria, ali nemam pretjeranu zelju da opet gledam...

      Comment


      • Slumdog millionaire je odlican film!
        I ne znam kako mozes za isti film u istoj recenici napisati "nikad gledao" i "koje pogledas i zaboravis da se to ikad dogodilo".

        Comment


        • Originally posted by majabl View Post
          Slumdog millionaire je odlican film!
          I ne znam kako mozes za isti film u istoj recenici napisati "nikad gledao" i "koje pogledas i zaboravis da se to ikad dogodilo".
          A voli on tako malo da lupeta.
          Ma odlican, secam da sam bas bila pod utiskom nakon gledanja..



          Edit: Ono KEonardo je bilo namerno, olosu Ne znam sta imas protiv njega, za mene je on glumac i po! Ako moze tako da se kaze
          ....

          Comment


          • LdC je jedan od najkvalitetnijih "mladjih" glumaca. Ubija koliko dobro glumi. Zato i pamtim Departed, jer je u tom filmu OBJASNIO.

            Comment


            • Bezze je ovo diskutovanje koji treba da je na kom mestu, pa to je po glasovima, kakve veze ima sad koji je koji, treba da budu tako kako jesu posto su takvi glasovi
              Pogotovo sto nabrajate uglavnom sve dobre filmove, zavisi kome sta lezi i ko se gde pronadje, nije to uvek apsolutna vec licna stvar. Neko ko ne voli sci-fi sigurno nece reci da su mu Star Wars i Gospodari super, a oni koji vole su im omiljeni. Meni su Gospodari bolji i od Slumdoga i Leta iznad kukavicjeg gnezda.. Slumdog mi bas i nije nesto, moj utisak je vise naginjao ka "daj mani me" nego nesto drugo, iako ima simpa scena, a Let mi nekako nije seo skroz, ta praistorijska filmska jednolicna muzika sa scenama gde lik gleda u nesto 7 minuta uz napetu muziku, prevazidjeno mi..

              A Leo je prica za sebe

              Comment


              • Bolji je Sergej Trifunovic,a i zgodniji ! Mada je malo stariji,ne,no nebitno @
                SignaturE se cheka ...sigpic

                Comment


                • Pa nije niko ni rekao koji bi trebalo da bude na kom mestu, nego koji zaista zasluzuju da budu na toj listi, a koji i ne bas ;)
                  Po mom misljenju sva ta SF s*anja su totalna glupost u odnosu na PRAVE filmove koji radnju zasnivaju iskljucivo na dobroj prici, a ne na efektima i dobrim maskama.
                  Gospodari su fantasticno uradjeni, tu nema sumnje, ali da li ima masu boljih filmova? Ima.

                  Aj sad reci da ti je i Sosenk bio prosek, pa da se zaista zapitam
                  ....

                  Comment


                  • Za Star Wars se moze reci da je radjen po istinitom dogadjaju. Mislim da svi se mi pronalazimo u onoj prici. Mi kao pojedinci, i covjecanstvo u globalu. Od prvog do zadnjeg minuta film vristi realnoscu.

                    Comment


                    • Za koji sam rekla da je bio prosek? Ja sam samo rekla da meni nisu seli... ne dajem te konacne ocene, niti me to previse brine.. a ti se zapitaj, nece ti nista faliti
                      Ne kontas sci-fi, naravno da se ne zasnivaju na efektima i maskama, neki imaju jako dobre price i jako dobre metafore, nekada je jako dobro sagledati pricu iz mnogo viseg i sireg aspekta, takva univerzalnost te tera da se zapitas i ukljucis mastu na turbo ;)
                      Precenjujete realnost ;)

                      Comment


                      • Originally posted by altlosta View Post
                        Za koji sam rekla da je bio prosek? Ja sam samo rekla da meni nisu seli... ne dajem te konacne ocene, niti me to previse brine.. a ti se zapitaj, nece ti nista faliti
                        Ne kontas sci-fi, naravno da se ne zasnivaju na efektima i maskama, neki imaju jako dobre price i jako dobre metafore, nekada je jako dobro sagledati pricu iz mnogo viseg i sireg aspekta, takva univerzalnost te tera da se zapitas i ukljucis mastu na turbo ;)
                        Precenjujete realnost ;)
                        Realnost ne moze biti precenjena. Ona je takva kakva je, ali je svako posmatra iz svog ugla ;)
                        A SF nije ni odraz realnosti, ni bleda slika. To je cisto preterivanje, a kao takvo mi nije zanimljivo, niti gledljivo. Da je dozirano mozda bih i pruzila sansu, ali uglavnom nije. Za ljubitelje SF-a kazu da su to ljudi koji cesto beze od te realnosti. Precenjene ili ne, kako god. ;)
                        ....

                        Comment


                        • Originally posted by dreamy View Post
                          Pa nije niko ni rekao koji bi trebalo da bude na kom mestu, nego koji zaista zasluzuju da budu na toj listi, a koji i ne bas ;)
                          Po mom misljenju sva ta SF s*anja su totalna glupost u odnosu na PRAVE filmove koji radnju zasnivaju iskljucivo na dobroj prici, a ne na efektima i dobrim maskama.
                          Gospodari su fantasticno uradjeni, tu nema sumnje, ali da li ima masu boljih filmova? Ima.


                          Aj sad reci da ti je i Sosenk bio prosek, pa da se zaista zapitam
                          Bravo,to je to.Znas i sama koliko ja imam filmova,imam i Gospodare,ali zna se kako redjam filmove,po kvalitetu.Gospodare bi sad tesko pronasao ako mi vjerujes,daleko su,u nekoj 5. koloni,3. redu,sve ti je jasno.Ove godine su ljudi prepoznali kvalitet,film se vratio korijenima.Film je umjetnost,Artist je umjetnost,Avatar je sranje.Jbs ti film u kojem nema glume,u kojem su efekti i maske sve.Emocije,prica,zna se sta je film i meni samo takvi mogu da udju u neku konkurenciju za najbolji ikad.
                          Ja Zelenu milju mogu da gledam sto puta,gledao sam ga do sad sigurno 20 puta,a znamo da je i to na neki nacin fantazija,ali kako je to odradjeno,kakve su tu emocije,kakva je prica,fenomenalna.A Gospodari 9 sati prodje dok ona avetinja ne ode da baci prsten sa planincine,ma ajde molim te.
                          Zan Reno ne progovara u Leonu ali je covjek tu objasnio,taj film mi je milion puta bolji od Gospodara,Ratova zvijezda i slicnih.A nije mi ni blizu jedan od najboljih.
                          Psiho mi je pravi horor,ne ova sranja sto se sad snimaju,Psiho ima tu nevjerovatnu napetost,muzika je sve odradila i koliko ubistava?Jedno,koje nismo ni vidjeli maltene,ali smo prozivljavali to,osjetili.
                          Isijavanje,to je hororcina samo takva,to je kultni film sto se mene tice,jedan od najboljih.Ono sranje od Teksaskog masakra motornom eto koliko klanja ima pa nista,nista ne izaziva.
                          Sta reci o Lovcu na jelene,Taksisti,Razjarenom biku,Dobrim momcima,Mostu na rijeci Kvai,Velicanstvenih 7,Velikoj crvenoj,to su filmovi.Oni za sva vremena.
                          sigpic

                          Comment


                          • Covek objasnio, nemam sta da dodam.

                            Samo za horore necu moci da se slozim, znas da ja to ne gledam, posle ih sanjam pa mi par dana muflaju po mozgu, neka hvala
                            ....

                            Comment


                            • Znate li kad dzedaji umom pomjeraju stvari?? Meni je to poslo "za umom" nekoliko puta... Toliko o nerealnosti nerealnog.

                              Comment


                              • Ja cu svakoga dana malo edukovati ljude sa klasicima.Juce Papijon,danas Velika crvena i veliki Li Marvin.

                                Last edited by Vladan; 03-03-12, 03:19.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X