Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ivan_pg View Post
    Ima li koji dobar horor da je izasao ove godine,gledao sam It,Saw 8 ,i jos neka sranja ali me nista ove godine nije odusevilo,tj nista nije bilo gledljivo.
    Kazu da je Mother! dobar, bas nameravam da ga pogledam u narednih par dana pa cu videti i sam.

    Comment


    • Sam u Kuci na Prva Plus
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Originally posted by Scouser View Post
        Kazu da je Mother! dobar, bas nameravam da ga pogledam u narednih par dana pa cu videti i sam.
        6.8 ocena na imdb-u, a iz nekog dosadšnjeg iskustva svi filmovi i serije su precenjeni tamo, uglavnom zaslužuju po ocenu manje, ali ipak je Aronofski u pitanju pa ću mu dati šansu
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Film je naprotiv potcenjen.

          Svaki film dovoljno govori koliko je pogodjena publika time, ali mislim da ovaj film isao u tom smislu malo presiroko pa zbog toga takva ocena. Pitanje je koliko njih uopste shvata film, vide nesto skroz neobicno sto im se cini da je glupost i po automatizmu ga nagrde.

          Comment


          • Originally posted by Indigo View Post
            Sam u Kuci na Prva Plus
            Ma moze po 5347 put.

            Spoiler
            dvojka

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              6.8 ocena na imdb-u, a iz nekog dosadšnjeg iskustva svi filmovi i serije su precenjeni tamo, uglavnom zaslužuju po ocenu manje, ali ipak je Aronofski u pitanju pa ću mu dati šansu
              Ja uglavnom procitam, prelistam, one Reviews od korisnika IMDB-a, skroz dole.

              Comment


              • Aronofski je poznat kao autor koji nije baš "pitak" i prijemčiv širokoj publici, ali ipak napravio je filmove koji su izdržali ispit vremena, dobro su ocenjeni, tako da i pored tih faktora je našao put do publike koja je prepoznala njegov autorski potpis. Sad, uvek je moguće i često se dešava da ne budu svi filmovi jednog reditelja na istom nivou, pa da otud i ocene variraju. Ne kažem da je ovde takav slučaj, nisam gledao, daću konačnu ocenu kad pogledam. U svakom slučaju, jako ga cenim i to je razlog zašto ću pogledati film.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Cak i da ti se ne svidi, ne verujem sada da ces da ides u skroz drugu krajnost kao sto mnogi to rade. Citao sam da je film pobio neke negativne rekorde(niska ocena) zbog ljudi kojima se film nije svideo.

                  Comment


                  • Originally posted by Scouser View Post
                    Kazu da je Mother! dobar, bas nameravam da ga pogledam u narednih par dana pa cu videti i sam.
                    Gledao sam ga u bioskop,onako gledljiv je.

                    Comment


                    • Ocene na imdb-ju apsolutno ništa ne znače, baš ono ako nisu ispod 6...tamo ispod mislim da retko šta valja ili ja bar nisam naišla na takav još uvek, a često pogledam prvo film, pa tek onda odem na sajt, ako se davao na TVu recimo.
                      Koliko ima precenjenih filmova, a uvek prednjače u tome blokbasteri, toliko ima i izuzetno potcenjenih... pogotovu neki stariji, a na sijaset sam takvih nailazila. Valjda druga vremena, drugačije shvatanje i doživljavanje sedme umetnosti...

                      Što se tiče konkretno Mother, prašina se nije digla bzvz, a znate već ono.. o ukusima...
                      Možda je problem i u odabiru glumaca često, pa tako u ovom slulčaju Dženifer Lorens, koja je uvek na visokom nivou i gotivim je ono baš, ali mislim da nije igrala u ovakvim filmovima...tako da pitanje je i kakva publika gleda ovaj film... ali o tome drugi put.

                      Suma sumarum... dolazimo do toga da svako može da da ocenu, zato se ne obazirite mnogo na nju.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Ma.. teško je meni da nazovem neki film precenjenim ili potcenjenim. Svako ima neku svoju predstavu šta očekuje i želi od filma. Meni su user review's uvek mnogo bitniji. Ako je ocena korisnika osetno gora od metascore, to mi je jasan znak da izbegavam taj film. I obrnuto, ako metascore pokazuje dosta goru ocenu, tu obično nema greške.

                        I ovo što Scouser kaže, s tim što volim da pročitam one koji daju 10*, one koji daju 1* i one koji su tu negde između i onda obično sklopim dobru predstavu o kakvom se filmu radi.
                        Trailere nikad ne gledam jer su to za mene teški spoileri, nekad čak i u plotu napišu nešto što ne želim da znam pre gledanja filma. Obično to prođe u prvih 10 minuta filma, ali ni tad ne volim da znam u kom pravcu ide film.. Tako da mi je najbolje pogledati ocene, user reviews (ili preporuka osobe koju poznajem i s kom mi se ukus obično podudara), glumce, direktora, tematiku, žanr i to je neki kriterijum po kom odlučujem šta ću gledati

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          A sad bez zezanja, najbolji u ovom božićnom duhu je http://www.imdb.com/title/tt0038650/
                          Naravno, najbolji bozicni film je ipak http://www.imdb.com/title/tt0071222/?ref_=nv_sr_2

                          Sto se tice horora poslednjih 10 godina, osim Martyrs, Ophanato, REC, Conjuring, Insidious, Let the Right One In, The Babadook, It Follows, Get Out, The Cabin in the Woods i ko zna jos koliko sam zaboravio, slazem se, nista kvalitetno se nije pojavilo.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by p4p1 View Post
                            Ma.. teško je meni da nazovem neki film precenjenim ili potcenjenim. Svako ima neku svoju predstavu šta očekuje i želi od filma. Meni su user review's uvek mnogo bitniji. Ako je ocena korisnika osetno gora od metascore, to mi je jasan znak da izbegavam taj film. I obrnuto, ako metascore pokazuje dosta goru ocenu, tu obično nema greške.

                            I ovo što Scouser kaže, s tim što volim da pročitam one koji daju 10*, one koji daju 1* i one koji su tu negde između i onda obično sklopim dobru predstavu o kakvom se filmu radi.
                            Trailere nikad ne gledam jer su to za mene teški spoileri, nekad čak i u plotu napišu nešto što ne želim da znam pre gledanja filma. Obično to prođe u prvih 10 minuta filma, ali ni tad ne volim da znam u kom pravcu ide film.. Tako da mi je najbolje pogledati ocene, user reviews (ili preporuka osobe koju poznajem i s kom mi se ukus obično podudara), glumce, direktora, tematiku, žanr i to je neki kriterijum po kom odlučujem šta ću gledati
                            Naravno, govorim u svoje kada kažem da su fimovi precenjeni ili potcenjeni, ne tvrdim uopšte da je to tako, jer opet dolazimo do toga da nešto što je za mene ok ili opet nešto nije, za nekog drugog je suprtono možda. Ali i ne opeterećujem se previše recenzijama, njih pogledam ako baš ništa ne znam o filmu ili mi ga niko nije preporučio, a naletela na konkretni koji bih da pogledam...gomilu filmova, pogotovu onih malih, nezavisnih pokupim usput, a naravno najviše i ja verujem u sud ljudi sa kojim imam velikli procenat poklapanja u ukusu, doživljaju ili viđenju do tada.


                            Nisam gledala Eriče taj horor
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Steta, visoko stilizovani sleser. Cak i poprilicno creepy, sa jedinstvenom atmosferom.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ufff nikako te koljačke -.- mada je bilo prilika kada bih bacila pogled na neki sličan ...tu i tamo...dovoljno
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X