Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mozda ce trka za oskara biti najgora ikad, ali zato film na stranom jeziku, sudeći po kritikama nikad jača. U toku sledeće nedelje akademija će suziti listu na 9 filmova, pre nominacija u januaru.

    Treba obratiti pažnju na

    Loveless - Rusija (reditelj dobro nam poznatog Levijatana, Andrej Zjagincjev) - Nagarada žirija u Kanu, metascore 90/100
    The Square - Švedska - od reditelja filma Force Majeure, film nagradjen zlatnom Palmom u Kanu
    120 BPM - Francuska - Pariski aktivisti za borbu protiv AIDS-a ranih 90-ih godina prošlog veka...možda i najveći favorit...dobitnik Gran Prija u Kanu
    Foxtrot - Izrael - Odlični Samuel Maoz. Foxtrot je otvorio ovogodišnji festival autorskog filma u BG, koji se pre par dana i završio, a pokupio Gran Pri u Veneciji, brojne druge nagrade, a metascore mu je 93/100
    Happy End - Austrija - Samo zato što je radio veliki Michael Haneke
    On Body and Soul - Mađarska - dobitnik zlatnog Berlinskog medveda
    A Fantastic Woman - Čile - kritika ga dosta dobro kotira
    Last edited by Heartbreak; 07-12-17, 23:10.
    sigpic

    Comment


    • Skinula sam juče Loveless, planiram ovih dana da ga pogledam.
      Uf ima tu svašta.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Skinula sam juče Loveless, planiram ovih dana da ga pogledam.
        Uf ima tu svašta.
        I ja sam...tenutno na torrentu Loveless i On Body and Soul...Trebalo bi i ove ostale ocekivati u skorije vreme.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Erik View Post
          Meni je kec mnogo bolji.

          Akcija je daleko kvalitetnija fludnija, bez nepotrebnih dijaloga. Da ne pricam da je glavni glumac u I delu bas kidao, nosio je svoju ulogu barem 2 koplja iznad.

          Sve u svemu jedna sveobuhvatna impotentnost cele ekipe.
          Ne bih se slozio. Meni je izgledao kao da su se u drugom delu glumci podigli na visi nivo. Performans glavnog glumca mi u drugom delu deluje dosta tvrdji. Kako film napreduje hemija izmedju dvoje glavnih protagonista sve vise jaca, nacin na koji ona prima i reaguje na njegove ekspresije i pokrete je za mene do sada nevidjen, na kraju filma se to najbolje primecuje kada njihov performans dozivljava vrhunac, gde se produkt njegove emocije moze videti na njenom licu, bili su jedno, neverovatna hemija. Ono sto prvi deo nije imao a drugi jeste, je brutalan kvalitet sporednog glumca, koji susrecuci se prvi put u filmu sa glavnom glumicom i glumcem ulazi onako tiho i necujno na zadnja vrata i pravi haos.

          Akcija jeste u prvom delu bila donekle fluidnija, ali drugi deo je svakako fleksibilniji na svoj unikatan nacin.
          Originally posted by Dekinjo
          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
          Originally posted by La Jugoslavia
          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

          Comment


          • Originally posted by Laki21 View Post
            Šteta što nisi pogledao u bioskopu, u punoj je meri bioskopski film.

            I gleda se bez dece, u jednom cugu, koncentrisano.
            A jbg, nikad ne bih rekao da ovakav film mora da se gleda u bioskopu.
            Morace ovako u kucnoj varijanti, samo da se nadje malo vremena

            Comment


            • Originally posted by Laki21 View Post
              Mother ne vidim u kojoj kategoriji neće biti nominovan. Lorensova svakako uzima oskara, za ostalo, ako bude sreće.
              Nisam jos uvek gledao film, ali evo odmah da ti kazem...samo ce Lorens i evntualno Fajfer dobiti nominacije...Oskar za glavnu zensku ulogu je zacementiran Sally Hawkins za The Shape of Water...samo na osnovu trejlera vidis koliko je maestralno to odradila
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Heartbreak View Post
                Mozda ce trka za oskara biti najgora ikad, ali zato film na stranom jeziku, sudeći po kritikama nikad jača. U toku sledeće nedelje akademija će suziti listu na 9 filmova, pre nominacija u januaru.

                Treba obratiti pažnju na

                Loveless - Rusija (reditelj dobro nam poznatog Levijatana, Andrej Zjagincjev) - Nagarada žirija u Kanu, metascore 90/100
                Povratak i Prognanik su možda manje poznati, ali su po meni remek dela. Mlatnu te tako da ti treba tri dana da se opsuljiš.
                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                Comment


                • Originally posted by Heartbreak View Post
                  Nisam jos uvek gledao film, ali evo odmah da ti kazem...samo ce Lorens i evntualno Fajfer dobiti nominacije...Oskar za glavnu zensku ulogu je zacementiran Sally Hawkins za The Shape of Water...samo na osnovu trejlera vidis koliko je maestralno to odradila
                  Obično ne cenim filmove na osnovu trejlera.
                  A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                  Comment


                  • Originally posted by Laki21 View Post
                    Povratak i Prognanik su možda manje poznati, ali su po meni remek dela. Mlatnu te tako da ti treba tri dana da se opsuljiš.
                    Povratak sam gledao...sjajan je...to mu je i debitantski film cini mi se

                    Prognanik i Elenu nisam...ne znam ni sam iz kog razloga, a toliko sam gluposti gledao da me je sad sramota
                    sigpic

                    Comment


                    • @limun

                      Pricas coveku koji je odrastao uz COD, pogledao barem neku listu ratnih filmova koji se smatraju obaveznim i ocekujes da se odusevim Hacksaw Ridge koji se ne odvaja ni po cemu od ostalih kao sto je slucaj sa Dunkirkom. Malo sta u ratnim filmovima nakon svega sto sam video moze da me odusevi, a i ovo sto si ti naveo naspram drugih filmova me drzi skoro pa ravnodusnim. Da nisam pogledao sta sam pogledao, sigurno bih se divio filmu. Dosta stvari iz COD je pokupljeno iz Spasavanja Redova Rajana, a ja kada sam pogledao taj film nije ostavio jak utisak kod mene sto dovoljno govori da kako vreme bude odmicalo da ce njegova vrednost da opada posto njegovi jaci elementi mogu uspesnno da se implementiraju u druge filmove. Kada neke stvari vidis da se ponavljaju svuda, shvatis da to gubi svoju vrednost jer drugi mogu da kopiraju recept. To ne moze recimo da se desi Blade Runneru. Takav film jednom napravis i ne mozes da ukrades recept i da ga uspesno primenis. Tvoj film nije kopija jednog filma(doduse mogu da se povuku paralele sa drugim filmovima), nije to nista nevidjeno do sada pa da treba da se svi divimo tome sto i hocu da kazem. Mozda prica o tom momku nije objavljena do filma, ali slicni podvizi tome vec jesu napravljeni. Meni to nista nije novo da covek cini stvari iz neznanja i sto je zarobljen u svojim iluzijama.

                      Comment


                      • Film "Majka!". Molim za pomoc. Stavicu u spojler.
                        Spoiler
                        Kako ja tumacim, u pitanju je podsvest pisca, koji se bori sa inspiracijom da zavrsi svoje delo. Sve je u redu dok je kristal -
                        inspiracija - citav. Kada nije, sve se u piscu rusi, likovi dolaze i odlaze, formiraju se i ruse najrazlicitiji narativi. Kad se sve srusi i izgori, pisac mora iznova u sebi da probudi inspiraciju. Da li moze i ovako da se protumaci? Meni se alegorija o Bogu i Majci Prirodi ič ne dopada.
                        "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                        Comment


                        • Originally posted by Carcosa View Post
                          Film "Majka!". Molim za pomoc. Stavicu u spojler.
                          Spoiler
                          Kako ja tumacim, u pitanju je podsvest pisca, koji se bori sa inspiracijom da zavrsi svoje delo. Sve je u redu dok je kristal -
                          inspiracija - citav. Kada nije, sve se u piscu rusi, likovi dolaze i odlaze, formiraju se i ruse najrazlicitiji narativi. Kad se sve srusi i izgori, pisac mora iznova u sebi da probudi inspiraciju. Da li moze i ovako da se protumaci? Meni se alegorija o Bogu i Majci Prirodi ič ne dopada.
                          Spoiler
                          U pitanju je metaforično - alegorijski odnos Boga (Bardem) i čoveka (Lorensova).
                          Kroz čitav film provlače se biblijske priče, praktično čitava istorija čovečanstva, od Kaina i Avelja, idolopoklonstva, rođenja i smrti Božjeg sina...

                          Njihova kuća u alegorijskom smislu predstavlja odnos čoveka - Boga - čoveka, gde ona (čovek) ulaže sebe (gradeći) taj odnos, ali, s druge strane, ono što dobija zauzvrat nije (Božija) ljubav jer Bog voli isključivo sebe ali ne i nju kao osobu, već samo njenu ljubav prema njemu... Jer Bogu ne treba čovečja ljubav kao takva - u vidu odnosa - odnos ljubavi je dvosmerni proces, dvosmerna ulica u kojome daješ i dobijaš...njemu nije potrebno nešto takvo već isključivo one way street, a to je obožavanje...

                          Drugi ljudi su, kao što pomenuh gore, samo učesnici u tom procesu, koji zbog svojih ličnih želja, htenja i uverenja, svako na svoj način, razgrađuju ono što ona sagradi, u principu imajući isti cilj i želeći isto što i ona, ali, na žalost, kako to u životu biva, isti ciljevi i želje ne donose i jednake razultate za sudionike...

                          To je na neki način priča o neuzvraćenoj ljubavi, gde samo jedna strana daje, a druga samo uzima.
                          I to je ciklus koji se beskrajno ponavlja (zbog ljudske smrtnosti), jer Bogu je bitno jedino obožavanje, a kristal u stvari predstavlja simobol i paradigmu bezuslovne ljubavi koju mu čovek pruža, i stoga mu je toliko dragocen, kao podsećanje na to.

                          Ako se setiš načina na koji je kristal stvoren - od njenog srca - a to srcre je simbol sveukupne, bezuslovne ljubavi koju mu je pružila, dalje objašnjenje neće ni biti potrebno.
                          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                          Comment


                          • Originally posted by Laki21 View Post
                            Spoiler
                            U pitanju je metaforično - alegorijski odnos Boga (Bardem) i čoveka (Lorensova).
                            Kroz čitav film provlače se biblijske priče, praktično čitava istorija čovečanstva, od Kaina i Avelja, idolopoklonstva, rođenja i smrti Božjeg sina...

                            Njihova kuća u alegorijskom smislu predstavlja odnos čoveka - Boga - čoveka, gde ona (čovek) ulaže sebe (gradeći) taj odnos, ali, s druge strane, ono što dobija zauzvrat nije (Božija) ljubav jer Bog voli isključivo sebe ali ne i nju kao osobu, već samo njenu ljubav prema njemu... Jer Bogu ne treba čovečja ljubav kao takva - u vidu odnosa - odnos ljubavi je dvosmerni proces, dvosmerna ulica u kojome daješ i dobijaš...njemu nije potrebno nešto takvo već isključivo one way street, a to je obožavanje...

                            Drugi ljudi su, kao što pomenuh gore, samo učesnici u tom procesu, koji zbog svojih ličnih želja, htenja i uverenja, svako na svoj način, razgrađuju ono što ona sagradi, u principu imajući isti cilj i želeći isto što i ona, ali, na žalost, kako to u životu biva, isti ciljevi i želje ne donose i jednake razultate za sudionike...

                            To je na neki način priča o neuzvraćenoj ljubavi, gde samo jedna strana daje, a druga samo uzima.
                            I to je ciklus koji se beskrajno ponavlja (zbog ljudske smrtnosti), jer Bogu je bitno jedino obožavanje, a kristal u stvari predstavlja simobol i paradigmu bezuslovne ljubavi koju mu čovek pruža, i stoga mu je toliko dragocen, kao podsećanje na to.

                            Ako se setiš načina na koji je kristal stvoren - od njenog srca - a to srcre je simbol sveukupne, bezuslovne ljubavi koju mu je pružila, dalje objašnjenje neće ni biti potrebno.
                            Odlicno!

                            Spoiler
                            Da, njima u kucu prvo ulaze Adam i Eva, sinovi su Kain i Avelj, otuda i bratoubistvo.
                            Zanimljiv film, moze da se tumaci na vise nacina. Nisam bio ovako zbunjen posle jednog filma jos od Neprijatelja.
                            "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                            Comment


                            • Četvrtina sale izašlo pre kraja, ja ostao u suzama

                              Koji Neprijatelj? Mislim, koji film?
                              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                              Comment


                              • Originally posted by Laki21 View Post
                                Četvrtina sale izašlo pre kraja, ja ostao u suzama

                                Koji Neprijatelj? Mislim, koji film?
                                Film D. Vilneva iz 2013. Ako nisi gledao, preporucujem.
                                "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                                Comment

                                Working...
                                X