Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Verovatno među moja top 3 filma svih vremena, a i scena

    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by dekkard View Post
      Verovatno među moja top 3 filma svih vremena, a i scena

      Jedna od najjacih scena ikad. Cini mi se da sam negde cuo da je to u stvari njegova improvizacija, da scena nije trebalo da izgleda tako. Stvarno mocan film i verujem da ce Vilnev napraviti dobar posao sa nastavkom.
      "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

      Comment


      • Originally posted by Capo dei capi View Post
        Jedna od najjacih scena ikad. Cini mi se da sam negde cuo da je to u stvari njegova improvizacija, da scena nije trebalo da izgleda tako. Stvarno mocan film i verujem da ce Vilnev napraviti dobar posao sa nastavkom.
        Jeste, promenio je deo teksta noc pred snimanje i zabio dzek pot.
        Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

        Comment


        • Još jedna fenomenalna scena, sa neponovljivim Hopperom i Walkenom, nijedan Tarantinov film mi nije legao kao True Romance

          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Još jedna fenomenalna scena, sa neponovljivim Hopperom i Walkenom, nijedan Tarantinov film mi nije legao kao True Romance

            Video sam da si i juce legendarnu Hauerovu scenu postavio. Ali ne stigoh da prokomentarisem.
            Svidja mi se izbor, samo tako nastavi...
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Samo sto nije njegov film, pisao je scenario i kapiram da je u jednom trenutku hteo da izmasakrira glavne likove samo mu nisu dali.

              Comment


              • Originally posted by Sandugp View Post
                Video sam da si i juce legendarnu Hauerovu scenu postavio. Ali ne stigoh da prokomentarisem.
                Svidja mi se izbor, samo tako nastavi...
                Sve su to klasici poznati većini, ali računam uvek postoji mogućnost da neko čita topic i da su mu iz nekog razloga promakli neki od tih filmova pa će se možda oduševiti kao što sam se ja oduševio kad sam prvi put gledao te filmove. Volim ja i autorske filmove samo što na pretežno sportskom forumu mi se čini da je bolje postovati nešto opštepoznato, jer i među takvim filmovima ima remek dela, nije sve commerc shit Hvala na podršci, u svakom slučaju, nameravam da nastaviim
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by Ricma View Post
                  Samo sto nije njegov film, pisao je scenario i kapiram da je u jednom trenutku hteo da izmasakrira glavne likove samo mu nisu dali.
                  Nije, ali je uticaj koji je izvršio na Tony Scotta je toliki da komotno može da se kaže da je i njegov Nešto slično kao sa Robert Rodriguezom. Da, kod Tarantina uglavnom krvi nikad dosta
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Kad smo vec kod Tarantina, gledao sam Hateful Eight 4 puta otkad je izasao. Film mi je nenormalno legao iako me i dalje zivcira ono Agata Kristi pricanje price koje pocinje sredinom filma. Ne bih ga svrstao u sam vrh njegovih ostvarenja, al naginje ka tome da mi bude omiljeni. Jednostavno, ako hoces nekome da objasnis kakav je Tarantino, pustis mi Hateful Eight.
                    Originally posted by Dekinjo
                    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                    Originally posted by La Jugoslavia
                    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                    Comment


                    • Originally posted by bici View Post
                      Kad smo vec kod Tarantina, gledao sam Hateful Eight 4 puta otkad je izasao. Film mi je nenormalno legao iako me i dalje zivcira ono Agata Kristi pricanje price koje pocinje sredinom filma. Ne bih ga svrstao u sam vrh njegovih ostvarenja, al naginje ka tome da mi bude omiljeni. Jednostavno, ako hoces nekome da objasnis kakav je Tarantino, pustis mi Hateful Eight.
                      Meni je bolji od Djanga, a recimo slabiji od Bastardsa (mada ne mnogo, tu su negde).
                      sigpic

                      Comment


                      • Dobar je Hateful Eight, bas klasican Tarantino, jedino sto sam imao osecaj da ne radi nista novo sa tim filmom. Dosta podseca na Reservoir Dogs koji mi je jedan od njegovih manje omiljenih filmova. (inace su svi omiljeni )

                        A sinoc sam odgledao Baby Driver, kako je razneo, lagano najbolji film ove godine
                        Last edited by s_hyperion; 31-08-17, 11:34.

                        Comment


                        • Meni se u Podlih osam svidja to sto se tokom gledanja stice utisak da su gledaoci u pozoristu, da su glumci na pozornici, i da je utisak cetvrtog zida umanjen na najmanju mogucu meru. Kao da se sve odigrava bukvalno pred nama. Tarantino je fino pogodio taj dramski momenat. Meni je inace njegov najbolji film onaj u kome se pojavljuju "Gorlami" i "Dominik de Koko"
                          "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                          Comment


                          • Originally posted by Erik View Post
                            Meni je bolji od Djanga, a recimo slabiji od Bastardsa (mada ne mnogo, tu su negde).
                            Bastards izvlace fenomenalni Kristof Waltz i fenomenalna Melani Laurent.

                            I naravno:

                            Last edited by Sandugp; 31-08-17, 13:05.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Evangeline Lilly aka The Wasp.

                              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                              Comment




                              • ------------------------------------

                                Je l' neko pogledao neki dobar film skoro? Kakav je ovaj The Hitman's Bodyguard?
                                Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X