Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Graduation - 2016
    Odlican film o mitu i korupciji rezisera Cetiri mjeseca, tri sedmice i dva dana, Iza brda, Price iz zlatnog doba...

    The Treasure - 2015
    Jos jedan ok film iz Rumunije.

    Rumuni imaju bas jaku kinematografiju posljednjih nekoliko godina.
    Samo neki od filmova:

    4 Months, 3 Weeks and 2 Days - 2007
    Beyond the Hills - 2012
    Tales from the Golden Age - 2009
    The Death of Mr. Lazarescu - 2005
    12:08 East of Bucharest - 2006
    Child's Pose - 2013
    Police, Adjective - 2009
    The Paper Will Be Blue - 2006
    California Dreamin' - 2007
    Aferim! - 2015

    Njihovi filmovi imaju mnogo zajednickih crta sa situacijom, zivotom i ljudima s nasih prostora.
    A i bez toga imaju more dobrih filmova.
    sigpic

    Comment


    • Polako, gde si navalio, dok obiđem onaj krug od rep...

      Samo nastavi, retko si pisao i preporučivo ovde... a slično pratimo i gledamo.
      4 Months..., Mr Lazarescu, California... gledala, ostalo da proverim i obeležim šta nisam.
      Like!
      Last edited by miloolja; 23-02-17, 23:56.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Aferim je mene odusevio, bas mi onako lepo seo...Treasure mi je bzvz, Childs Pose onako...

        Sto se Mundjiua tice, covek se ocigledno bavim teskim socijalnim problemima, ali to radi zaista dobro...sve sto sam pogledao od njega mi se svidja, ocekujem da je i Graduation dobar.

        Mada kazu da Graduation nije najbolji film iz Rumunije za 2016, vec Sieranevada, koja je takodje prikazana na Kanu, kao i film Dogs, ali mislm da jos uvek ne mogu da se pogledaju kod nas...
        sigpic

        Comment


        • Gledao Fences (izasao je i odlican snimak).
          Denzel lagano izdominirao.
          Kejsi ili on, sve ostalo bi bilo kradja.
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Da, Aferim je odlican.
            The Treasure mi je ok filmic, Robin Hud iz Bukuresta

            U Child's Pose me je odusevila gluma glavne glumice, Luminita Gheorghiuije (medicinska sestra u Mr. Lazarescu, gdje je takodjer fantasticna bila, dvije skroz drugacije uloge), ali je i film dosta dobar.

            Mundjiu je najbolji rumunski novovalac, uz Judea, pa i Puiua.

            Da, ceka se vec duze vrijeme Sieranevada.
            Takodjer mislim da ce mi biti najbolji rumunski iz 2016.
            Ali je i Graduation odlican.
            sigpic

            Comment


            • Otvoren FEST! Evo programa:

              http://www.fest.rs/Program/202/Filmovi.shtml

              Planiram da gledam Silence koji je nazalost tek na zatvaranju festa mada mi nije prioritet jer ce biti i u bioskopima za dve nedelje. E sad, ja sam izvukao listu filmova koje bih gledao ali ne mogu sve da gledam, pa ako je neko gledao nesto sa programa, svaka preporuka dobro dodje, sta gledati i sta ne gledati. Uzi izbor:

              -Smoke and mirrors
              -Toivon tuolla puolen
              -Frantz
              -Hjartasteinn
              -Powidoki
              -Elle
              -Busanhaeng
              -Suntan
              -El ciudadano ilustre
              -The Wailing
              -Under sandet
              -Viceroy's House

              Smanjiti ovu listu na nekih 5-6 filmova
              Originally posted by Dekinjo
              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
              Originally posted by La Jugoslavia
              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

              Comment




              • E sad da se gleda Hacksaw Ridge i onda mi do dodjele ostaje jos samo Hidden Figures posto Moonlight necu da gledam.
                sigpic

                Comment


                • Eto, rekla sam da nećeš

                  Videla sam reklamu sinoć na HBO za Taboo i piše 17. mart Šta to znači? Poslednja 8ma ep ide sada za vikend.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Arrival (2016)



                    "Life's a journey, not a destination"
                    - Ralf Emerson

                    Arrival ce verovatno biti jedan od najboljih filmova 21. veka koji ce ostati upamcen kao totalni gubitnik na Oskaru. Na ovogodisnjoj dodeli glavna borba ce se voditi izmedju nekih drugih filmova, dok ce Arrival stajati sa strane nemo posmatrajuci. Mada to i nije film za Oskara. To je film koji ostaje zauvek u srcu, koji cepa na proste cinioce kako odjavna spica krene da se vrti i tera na razmisljanje/samopreispitavanje dugo nakon zavrsetka. Sta je Oskar u poredjenju sa tim? E da, to je film koji definitivno postavlja Denisa Vilneva na pedijastal holivudskih reditelja u ovom trenutku. Ako se trenutna progresija nastavi tu ce ostati neko poduze vreme.

                    Zbog specificnog narativa necu se mnogo zadrzavati na plotu. Misteriozna vanzemaljska rasa se spusta na 12 nasumicnih mesta na Zemlji. Ejmi Adams glumi Luizu Benks, uvazavanog lingvistu koju angazuju americka vojska da krekuje vanzemaljski jezik i uspostavi komunikaciju sa njima. Na tom putu ce joj pomagati Ijan Doneli (Dzeremi Rener), teoretski fizicar ciji se pogledi na svet i nauku drasticno razlikuju od Luizove. Ovo je sve sto bi trebalo da znate pre gledanja filma. Sve ostalo - viseslojne i kompleske teme uvijene u sf fasadu, perfektnu atmosferu kakvu samo Vilnev zna da izgradi, suverenu glumu Ejmi Adams i emotivni kresendo poslednjih 10ak minuta - bolje da dozivite sami, bez ikakvog (pred)znanja.

                    sigpic

                    Comment


                    • Odlican je Lion, bas emotivan. Patel podnosljiv
                      Strasna godina, kad uzmemo u obzir poslednjih nekoliko uzasnih...

                      Comment


                      • Dobar Hacksaw Ridge, odlican, nema price, odavno ovako dobra konkurencija nije bila, sigurno ima 5 filmova koji su mi u top 10 poslednjih pet godina, sjajno.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Ljuba90 View Post
                          Odlican je Lion, bas emotivan. Patel podnosljiv
                          Strasna godina, kad uzmemo u obzir poslednjih nekoliko uzasnih...
                          naravno...ovde suze na kraju filma same idu

                          Comment


                          • Originally posted by Ljuba90 View Post
                            Odlican je Lion, bas emotivan. Patel podnosljiv
                            Strasna godina, kad uzmemo u obzir poslednjih nekoliko uzasnih...
                            Ko sme sad Manchester By The Sea da gleda, ako kazete da je on jos tezi od Liona.

                            Stvarno je odlican Lion, pravo uzivanje uz tobogan emocija, bez bilo kakvog preterivanja, delovi zivota dobili bas onoliko vremena koliko je trebalo po meni, bas sve na svom mestu

                            Comment


                            • Vjeruj mi Lion je laganica prema Manchester by the sea. Vidjeces scenu od koje se ledi krv u zilama, kao da ti neko zariva noz u zeludac.
                              sigpic

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X