Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vlajko ovo ti je bilo poentiranje odlično: film kao umjetnost i film kao zabava. U današnje vrijeme filmske industrije nespojivo. Sve se svodi na marketing, trejlere i koliko film zaradi prve sedmice. Nakon toga film pada u 'zaborav'.
    DALE 1992-2020
    NIKAD ZABORAVLJEN

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      U mom okruzenju niko nece ni da gleda The Artist, a kamoli nesto drugo, a po mom shvatanju filma kao umjetnosti to je to, ostalo je zabava i to dobra ili manje dobra
      Originally posted by Vladan View Post
      Tako da kad se u danasnjem dobu filma pojavi La La Land onda treba kao The Artist svojevremeno da sabije na Oskarima, pokupi sto vise nagrada iako to kod ljudi nista nece promijeniti, ali bastina i zaostavstina je bitna zar ne?
      Sto svakako potvrdjuje moju teoriju da je konkurencija slaba, zar ne? Slabija je iz godine u godinu. Hacksaw ridge kao primer, da moras da pises o umetnosti u tom filmu isto je kao kada bi ti neko dao da cedis suvu krpu. A taj film se takmici sa La La Land-om. Ako moram da argumentujem slabu konkurenciju, evo i primera. Jedna filmska gromada, Martin Skorseze, je docekao svoj prvi oskar u 68. godini, za film koji nije ni u top 5 najboljih koje je snimio do tog trenutka.

      Slazem se sa svim sto si rekao. Bas sam u diskusiji sa Erikom pre neki dan u ovoj temi, odvojio rezisere na one za koje je film samo film i one koji su film koristili kao medij za kanalisanje svoje umetnosti. Samo sto ne mozes da poredis danasnji film kao umetnost, i ono sto se radilo pre 50-60 godina. Jer danas kad se reziseru da 100 miliona da snimi film, ocekuje se od njega da te pare vrati, da privuce masu u bioskope. Tako da svu umetnost koju reziser ima u sebi, mora da je kanalise kroz nesto jeftiniju zabavu, i umetnost tu pati. Verujem da je isto i sa La La Land. Da nije tako ne bi bilo toliko hajpa oko njega. Ako vec cenis umetnicke filmove, preporucujem ti knjigu "Vajanje u vremenu" od Tarkovskog, da vidis sta je bio film za jednog od najvecih rezisera ikada.
      Originally posted by Dekinjo
      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
      Originally posted by La Jugoslavia
      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

      Comment


      • Ni meni se ne dopada La La Lend. Ne kapiram ideju vodilju.
        Da li je ideja bila praviti mjuzikl, ili možda film o džezu ( koji izumire) ,ili možda o teškoćama mladih umetnika da dođu do izražaja.?!
        Banalizovala sam, priznajem, ali imam utisak da je sve po malo. K'o u vojsi DRNČ...
        Gosling je garant da će film biti gledan, ali scenario
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Originally posted by Sandugp View Post
          Odgledao sam Nocturnal Animals. Opasan .... mnogo mi se kraj svideo.
          Dzejk je legenda, toliko dobar glumac, da mislim da ni sam nije svestan koliko je dobar. A ovu Ami Adams i ako mi je na prvu loptu uzasno antipaticna pocinjem sve vise i vise da gotivim.
          Naravno na samom kraju osoba koja gleda film ostane u rebusu, kraj moze da se nasluti, ali takodje gledaoc moze i da "zavrsi" film onako kako bi on voleo da se zavrsi. Da ne spoilerisem sada imam zanimljivu teoriju. Ako jos ljudi bude gledalo pa ih zaintrigira, podelicu je ovde.
          Tocno to kraj je cudo, tjera te na zakljucak a mozes si zamisliti dosta teorija. Jedan od boljih filmova, malo "tezak" za gledanje.

          Comment


          • Poređenja radi ovaj film
            http://www.imdb.com/title/tt0253474/
            imao je 7 nominacija za oskara i dobio je 3.
            Kriterijumi srozani načisto.
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • Jedno ozbiljno pitanje za La La Land. Nisam gledao, ali ocu ako mi kazete da je Rajan Gosling makar jednom imao neki drugaciji izraz lica... ili makar grimansu. Simpatican momak, ali ako mu uloga nije duhovitog karaktera, onda je u rangu Stivena Sigala kad su u pitanju izrazi lica sa kojima raspolaze Ja ga jos ne kapiram kao ozbiljnog glumca.

              Sent from my Samsung GALAXY S5.

              Comment


              • Ne znam sta bih rekao na ovogodisnje nominacije, sobzirom da jos nista od tih filmova nisam pogledao. Ono sto mogu da kazem je da svetska kinematografija poslednjih godina "šije" ovu holivudsku i to ubedljivo. Toliko je dobrih naslova izaslo, da ne znam koji bih film pre preporucio nekom, da li Mommy, Leviatan, A Separation, Bulhead, Rust and Bone, Jagten, The Handmaiden, Incendiens, Son of Saul, Victoria, Broken Circle Breakdown...ima tu jos sasvim sigurno, lista je malo podugacka, ali poenta je da dobar broj "obicnih" gledalaca nije ni cula za ove naslove, a ne pogledala. Ne moze se protiv marketinga i holivudske propagande. Ovi filmovi ne donose zaradu i zabavu, donose uzivanje odredjenoj populaciji, prikaz na najprestiznijim svetskim festivaima, a vise cenim osvojene nagrade na istim, od ovih celavih zlatnih statua.

                Zlatno doba holivuda je proslo, izvuce se tek poneki dobar film poslednjih godina...ali, mrka kapa...
                Last edited by Heartbreak; 25-01-17, 21:27.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Marija81 View Post
                  Ni meni se ne dopada La La Lend. Ne kapiram ideju vodilju.
                  Da li je ideja bila praviti mjuzikl, ili možda film o džezu ( koji izumire) ,ili možda o teškoćama mladih umetnika da dođu do izražaja.?!
                  Banalizovala sam, priznajem, ali imam utisak da je sve po malo. K'o u vojsi DRNČ...
                  Gosling je garant da će film biti gledan, ali scenario
                  I scenario je samo alatka da reziser kaze ono sto zeli. Nekim reziserima manje bitna alatka. Uzmi za primer Terensa Malika i ovaj film koji cekamo vec 5 godina da izadje, par puta je menjao ime, mislim da su poslednja dva imena filma Weightless i Song to song. Skoro sam citao upravo Goslingov intervju o snimanju sa Malikom. Lik je pricao kako Malik bane na snimanje ujutru sa par strana scenarija koji je pisao prethodno vece i uruci glumcima da nauce lajne. I tako svaki dan, nije postojao fiksan scenario. Zato ja npr. ne gotivim Nolana, peca ljude iskljucivo na pricu i faktor iznenadjenja, scenario pise godinama. Mada mi je njegova Insomnia sjajan film i po meni njegov vrhunac.
                  Originally posted by Dekinjo
                  Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                  Originally posted by La Jugoslavia
                  Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                  Comment


                  • Originally posted by Heartbreak View Post
                    Mommy
                    Spoiler
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Marija81 View Post
                      Poređenja radi ovaj film
                      http://www.imdb.com/title/tt0253474/
                      imao je 7 nominacija za oskara i dobio je 3.
                      Kriterijumi srozani načisto.
                      Tu gde je tu film osvojio Oskara to i jesu njegovi glavni aduti.U ostalim segmentima i nisu tako dobri kao u prva tri, niti su mnogo ''pokradeni''.Jedino je samo diskutabilno da li zasluzuje Oskara pre Two Towers.

                      Ova decenija nije mnogo slabija u odnosu na proslu, La La Land ce verovatno zasluzeno da odnese(najbolji film, reziser, glavna glumica i mozda scenario) i nekoliko tehnickih kategorija.A kada bolje pogledas Pijanista ima samo te glavne Oskare.Samo je problem kao i kod svih prethodnih godina kada se desi da neki film osvoji par Oskara to budu iz tehnickih kategorija i ti detalji obicnom gledaocu nisu tako bitni i jednostavno im promaknu.

                      Comment


                      • Originally posted by bici View Post
                        I scenario je samo alatka da reziser kaze ono sto zeli. Nekim reziserima manje bitna alatka. Uzmi za primer Terensa Malika i ovaj film koji cekamo vec 5 godina da izadje, par puta je menjao ime, mislim da su poslednja dva imena filma Weightless i Song to song. Skoro sam citao upravo Goslingov intervju o snimanju sa Malikom. Lik je pricao kako Malik bane na snimanje ujutru sa par strana scenarija koji je pisao prethodno vece i uruci glumcima da nauce lajne. I tako svaki dan, nije postojao fiksan scenario. Zato ja npr. ne gotivim Nolana, peca ljude iskljucivo na pricu i faktor iznenadjenja, scenario pise godinama. Mada mi je njegova Insomnia sjajan film i po meni njegov vrhunac.
                        Ovde je i režija problem...
                        Ovo izgleda kao da se zapilo društvo , svako ubacio po neku lajnu i ideju i dok trepneš ,eto filma


                        Originally posted by Powerslave View Post
                        Jedno ozbiljno pitanje za La La Land. Nisam gledao, ali ocu ako mi kazete da je Rajan Gosling makar jednom imao neki drugaciji izraz lica... ili makar grimansu. Simpatican momak, ali ako mu uloga nije duhovitog karaktera, onda je u rangu Stivena Sigala kad su u pitanju izrazi lica sa kojima raspolaze Ja ga jos ne kapiram kao ozbiljnog glumca.

                        Sent from my Samsung GALAXY S5.
                        U tom slučaju nemoj da gledaš
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Pijanista je sjajan film i dosta je uzeo, Bande Njujorka Oskara bez te godine, e to je nepravda.
                          sigpic

                          Comment


                          • Bande Njujorka ... e to je nepravda
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Pijanista je ne samo najbolji film te godine (eeeee mjuzikl Cikago ), vec jedan od najboljih filmova ikad snimljen Veliki Polanski
                              sigpic

                              Comment


                              • Nisam nikad gledao Cikago ali isto ne mogu staviti Pijanistu ni na listu 50 najboljih filmova koje sam gledao. Brodi je bio sjajan i scena kad zamislja da svira klavir je kultna ali to stradanje i ta muka mi je vec vidjena, sto znam.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X