Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odgledao sam i Star Wars i The Revenant.
    SW ne bih jos uvek da komentarisem (jer je na mene jedina scena koja je ostavila utisak Cui kada upadne u rage i najebe im se mile mame) , ali Revenant moram, malo.
    Di Kaprio je dobar, vrlo dobar, mozda cak ove godine i uzme oksara, ali Hardi mi je jos Bolji. Ume covek da igra sta god mu das, iz nekih prethodnih postova ovde, stekao sam utisak da mu je uloga mizerna, ali naprotiv.
    E sada film kao film, mozda malo nerealan, jer nesto sto je Leo preziveo ne bi niko, ali dobro to je sastavni deo neceg drugog, neceg veceg, neceg na cemu se zasniva cela ta tematika i radnja ovog ostvarenja. Znaci: ljubav (pre svega roditeljska), briga, osveta. Sada cu se maksimalno potruditi da ne spoilujem. Film prati dve paralelne price, koje se neretko preplicu a prevashodno "govore" o roditelju koji se bori za svoje dete. Sta su sve u stanju da urade i kroz sta da prodju, pa u ostalom i sta da prezive, u sta da se pretvore.
    Citajuci neke postove ovde i uporedjujuci ih sa svojim licnim utiskom nakon gledanja, razumeo sam da film (barem ovde) nije dobro shvacen. Meni je bas legao, odlican je i nista mi nije smetalo toliko, sem muzike, koja je uradjena da podesi atmosferu i istakne odredjene scene, a u sustini uspeva samo da bude iritantna. Da smeta uhu, opasno iritira.
    Jesu se potrudili maksimalno oko Di Kaprija, ali opet nista jos nije sigurno, videcemo.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Jel ima neko slucajno link za http://www.imdb.com/title/tt2474958/ ?!

      Neka sibne u pm.
      Originally posted by Vladan
      SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
      :vinjaksmajli:

      Comment


      • Originally posted by l1m4r View Post
        Tarantino napravio klasik!
        Bogami jeste.
        Tarantino je napravio epski film.
        Velika majstorija.
        Tarantinov tade mark, ekstremno zanimljivi dijalozi, narativ kao kod najvećih mastora western priča.
        Gluma je doprinela sveopšem odličnom utisku. Ne vredi nikoga posebno izdvajati, jer svi su svoj deo odradili maestralno.
        Muzika Enija Morikonea, u potpunosti korespondira sa ovim filmom.
        Nipošto ne zaboraviti i humor, kojim je ovaj film zaista krcat.
        Za kompletan utisak ocena: 9/10.

        O filmu "Creed", moram da priznam da sam imao predrasude,
        međutim drago mi je da me je sam film razuverio.
        Ovaj film ima ono što je najvažnije za film.
        Priču.
        To je ono što nedostaje našim (ex-YU) filmovima još od kraja osamdesetih.
        Ocena: 8/10
        Last edited by Jaqen Hghar; 31-12-15, 14:15.

        Comment


        • Danas mnogo dobrih stvari na TV-u:

          HRT1 - 21:32: Serpico - 1973
          HRT3 - 20:58: Chinatown - 1974
          Tv 1000 - 20:00: Eternal Sunshine of the Spotless Mind - 2004
          TV 1000 - 23:50: Jacob's Ladder - 1990
          B92 - 21:00: The Godfather: Part II - 1974
          Cinema TV - 11:40: Tystnaden - 1963
          Cinema TV - 14:50: Det sjunde inseglet - 1957
          Cinema TV - 18:05: Såsom i en spegel - 1961
          sigpic

          Comment


          • Jacob's Ladder

            Mnogo jak i underrated film.
            sigpic

            Comment


            • Ko ce da mi vrati vise od 150min zivota nakod odgledanog filma "Revenant"?

              Comment


              • Jigsaw92

                Po tvoj priči podseća na Harperovo ostrvo?
                Originally posted by Vladan
                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                :vinjaksmajli:

                Comment


                • Podscena na Agatu Kristi sto i jeste.

                  http://www.imdb.com/title/tt0037515/?ref_=nv_sr_2

                  Ili ako hoces ovako

                  Spoiler


                  Kreativnost na nivou, sad su poceli i literarna dela da prave u serije.
                  sigpic

                  Comment


                  • The H8ful Eight fenomenalan. Ima standardnog Tarantinovog precerivanja i previse krvi ali definitivno bi trebao da se drzi vesterna. Daleko najbolji radovi ovo i Django uz Reservoir Dogs.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by l1m4r View Post
                      Jigsaw92

                      Po tvoj priči podseća na Harperovo ostrvo?
                      Pa tako nesto da.
                      Inace mi je H.Island vrh serija.

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        The H8ful Eight fenomenalan. Ima standardnog Tarantinovog precerivanja i previse krvi ali definitivno bi trebao da se drzi vesterna. Daleko najbolji radovi ovo i Django uz Reservoir Dogs.
                        Где си га гледао?
                        Arise, Serbia!
                        You fell asleep long ago,
                        And have lain in the dark.
                        Now wake up
                        And rouse the Serbs!


                        sigpic

                        Comment


                        • Imas ga na torentima, Hive-CM8 sve sto valja vec izbacio, DVD Screeneri
                          sigpic

                          Comment


                          • Одлично. Мада можда ипак и сачекам пар дана премијеру у Синеплексу.
                            Arise, Serbia!
                            You fell asleep long ago,
                            And have lain in the dark.
                            Now wake up
                            And rouse the Serbs!


                            sigpic

                            Comment


                            • H8ful eight ima preterivanja Tarantino je to ali dosta manje od nekih pre. I meni je ovo uz Reservoar. Mada je meni Inglorious bolji od Djanga. I Ako je Waltz u Djangu jebeni doktor nauka.. od ova zadnja 3 što je radio h8, Inglorious, Django. Mada treba ogledati ponovo sva 3...
                              Originally posted by Vladan
                              SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                              :vinjaksmajli:

                              Comment


                              • Lista od 85 najboljih filmova sastavljena od Martina Skorsezea!!!

                                http://www.telegram.hr/price/martin-...zno-pogledate/

                                *Legendarni režiser ne vjeruje u filmske škole. Kaže da se baš sve može naučiti promatrajući kako su to drugi napravili - "Samo jedna stvar me uspjela pripremiti za fakultet. Upisao sam teoriju filma i osjećao se poprilično sigurno da će sve biti OK. Ali ne zato što sam imao već neko posebno znanje o teoriji i povijesti filma. Jednostavno sam opsesivno gledao filmove. Cijeli period srednje škole mi se svodio da čim dođem kući počnem gledati filmove. Minimalno tri film dnevno. Kroz četiri godine. To je puno filmova."
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X