Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jedno pitanje za prave filmove, Erik, Sandu itd... pod uslovom da ste pogledali Star Wars, jedan ili vise delova.
    Sta generalno mislite o tim ostvarenjima, iz komercijalnog ugla gledano vidi i ptica na grani da je uspesno, sad iz filmskog? Je l' dobro, lose? Sta vam se svidja, a sta ne?
    sigpic

    Comment


    • Ja od The Big Short mnogo ocekujem jer mnogo znam o tematici vec imam manje vise ideju sta je radnja filma u kompletu. Ima knjiga po kojij je radjen film isto tako.

      Ove ostale pitanje je da li cu u kino otici, skupo je poprilicno, a i nisam neki ljubitelj samovanja u kinu, a malo je zenskih filmskih ljubitelja u mojij okolini da ide da gleda Tarantinov masterpis ili Leovu patnju samo zato sto su remek djela.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Siki, ocekujem njihov odgovor kao pitanje:"Jel moguce da to nisi gledao?! "
        Originally posted by Vladan
        SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
        :vinjaksmajli:

        Comment


        • Crno vreme doslo kada Aki nema pare za bioskop.

          Mislim da su kod njih malo karte skuplje.

          U sustini jedino sto je vredno u SW fransizi su epizoda IV i V jer su obe ostavile dubok trag i postavile nove standarde(koje sada da pogledas izgledaju smesno), ovo ostalo i nije vredno bas puno komentarisanja.Sam Dzordz Lukas je izjavio vise puta da pravi SW za decu i ta dva koji po meni valjaju su imala malo mracniji ton(sedmica je sada mracnija, ali je u sustini prepakovana cetvorka).Treca epizoda je bila malo operisana od toga, pa se kod mene bolje kotira i sto dobijamo kompletnu transformaciju jednog od glavnih likova u SW univerzumu.Mada da bi pogledao trecu epizodu, prvo treba da se napatis sa prve dve.Za novi film je potrebno pogledati samo epizode IV, V i VI.

          Ova nova trilogija ne verujem da ce da bude losa kao prethodna(vise ce da bude negde u sredini), ali verujem da ce da mi se zgaditi fransiza zbog Diznija.

          Comment


          • Originally posted by Ricma View Post
            Crno vreme doslo kada Aki nema pare za bioskop.

            Mislim da su kod njih malo karte skuplje.

            U sustini jedino sto je vredno u SW fransizi su epizoda IV i V jer su obe ostavile dubok trag i postavile nove standarde(koje sada da pogledas izgledaju smesno), ovo ostalo i nije vredno bas puno komentarisanja.Sam Dzordz Lukas je izjavio vise puta da pravi SW za decu i ta dva koji po meni valjaju su imala malo mracniji ton(sedmica je sada mracnija, ali je u sustini prepakovana cetvorka).Treca epizoda je bila malo operisana od toga, pa se kod mene bolje kotira i sto dobijamo kompletnu transformaciju jednog od glavnih likova u SW univerzumu.Mada da bi pogledao trecu epizodu, prvo treba da se napatis sa prve dve.Za novi film je potrebno pogledati samo epizode IV, V i VI.

            Ova nova trilogija ne verujem da ce da bude losa kao prethodna(vise ce da bude negde u sredini), ali verujem da ce da mi se zgaditi fransiza zbog Diznija.
            Cek oni trilogiju izbacuju? Zajebavas me?
            Nisam nesto ni planirao da gledam sad, nemam neku zelju, samo sam hteo da cujem misljenje.
            Koliko vidim vazne su samo pare, pare i pare, nista novo, ali ovo je bas providno.
            sigpic

            Comment


            • Da dopunim, nova trilogija gde ce razmak da bude dve godine+jedan ili tri nova SW filma.Osma epizoda izlazi 2017 godine, a sledece godine izlazi prequel za epizodu IV.Sada ne znam da li ce od toga da prave jos jednu trilogiju(Dizni nas jebe u mozak) ili ce samo da sluze da popune razmak izmedju epizoda VII, VIII i IX.Uglavnom decembar ce biti njihov u narednim godinama.
              Last edited by Ricma; 21-12-15, 01:36.

              Comment


              • Oj narode glupi sve ti jebem... Dajte hleba i igara.
                sigpic

                Comment


                • Celokupna prica i ceo taj izmisljeni univerzum, i ta beskonacna bitka izmedju svetla i tame je ono sto valja. Jer ako zakopas malo dublje (a ne vezes se samo za ovih 7 filmova koji su snimljeni) dobijas jednu veoma kompleksnu celinu i istoriju. Znaci uradili su likovi celu istoriju. Zatim kompletan taj "red" boraca na strani svetla i tame i njihove organizacije, hijerarhiju, dostignuca i slicno. Onda raznorazne velike, male, bitne i nebitne (ako takvi uopste postoje) dogadjaje kroz istoriju koji su navodili na to da se odredjene stvari dogode (sudbine ispune, prorocanstva ostvare, mnogi likovi razviju u odredjenom pravcu). E to je ono sto se meni svidja.

                  Sada ako se samo fokusiramo na ovih 7 filmova onda je prica nesto sto kod mene moze da prodje (sta cu kada sam zaljubljenik u fantazy, u bilo kom obliku) s tim sto i tu naravno imam mnogih zamerki, ali da ne davim. Onda specijalni efekti koji su za to vreme kada se prva triologija snimala (epizode IV, V i VI) su bili vrlo dobri, i ako iz ove sada perspektive (cak i preuradjeni i malo "nabudzeni" u kasnijim revizijama filmova) izgledaju smesno. Kada vidis na primer Milenium Falcon kako leti i Death Star 2 onako do pola dovrsenu prozme te odusevljenje. Pa onda lightsaber fightove i taj karakteristican zvuk tokom borbe i takodje zvuk pucanja iz lasera i slicno .... ne mozes bas da ostanes ravnodusan. Pogotovo ako si naprzeni klinac, kome je to nesto jedinstvenno, prvo, tj koji se prvi put srece sa takvom tematikom. I ti osecaji ostaju, pamte se, tesko se zaboravljaju.

                  A ako se gleda sa cisto filmske strane, nije to nista specijalno, niti je to neka vrhunska gluma, ajde scenario ne mogu bas da pljujem, jer su ipak te price nesto uz sta je mnogo ljudi odraslo, mada i tu ima finih gluposti, ali dobro.
                  Sve u svemu to je serijal koji bi obavezno trebalo pogledati - iz mnogo razloga, ali ne treba sada nesto specijalno ocekivati. Pogledaj Mambaro pa, ko zna mozda ti se i dopadne.

                  Sedmicu nisam gledao (zamisli Saburo!), ali pravo da kazem i ne zurim ... polako ima vremena.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • @Sandu
                    Ne znam koliko mi je logicno da gledam sad sa 23 godine (nije to nesto mnogo, ali nije ni malo ) kad nisam sa 14-15, jbg ocekivanja su porasla, tesko da se mogu oduseviti, samo razocarati.
                    Ali videcu ako nadjem par sati dosade, mozda i pustim.
                    sigpic

                    Comment


                    • Stavio sam na torrent anoxmous 1080p, nisam ni nasao bolji rip, pa gledam na TVu kuci kad dodjem, necu na laptopu. Da mi ne kazete posle kako se nisam ni potrudio.
                      Last edited by Black Mamba 24; 21-12-15, 12:13.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ako ti se ne svidjaju cetvta i peta epizoda nemoj uopste da gledas ostale.

                        Edit:Aki, gledace se Knick ovih dana pa ces uskoro dobiti utiske.
                        Last edited by Ricma; 21-12-15, 12:48.

                        Comment


                        • Samo cu reci da je Sodeberg i otac igrice i kreten u jednom
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Originally posted by maliajnstajn View Post
                            Izletili na torentima screen verzije The Revenant i Hateful 8. Komentari kazu da kvalitet gori.

                            https://kat.cr/the-revenant-2015-dvd...2570.html#main

                            https://kat.cr/the-hateful-eight-201...4757.html#main
                            Od danas i Joy.

                            https://kat.cr/joy-2015-dvdscr-xvid-...t11790940.html

                            Lagano sve 5-6 dana prije premijere.
                            UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                            Comment


                            • napisite neke dobre filmove crime drama?

                              Comment


                              • The Best Offer.

                                Comment

                                Working...
                                X